Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με τα ελληνικά...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά το παρέλαβα χτες. Στο κουτί πίσω στις γλώσσες γράφει και GR. Τα Ελληνικά είναι άψογα, και είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά το παρέλαβα χτες. Στο κουτί πίσω στις γλώσσες γράφει και GR. Τα Ελληνικά είναι άψογα, και είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα.

 

Μεγειές και καλοδούλευτο!

 

Πόσο σου κόστισε τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές και καλοδούλευτο!

 

Πόσο σου κόστισε τελικά?

 

Η προσφορά μέχρι το Σάββατο είναι 275€. Εγώ το έβαλα σε 6 δόσεις και χρεώθηκα 283€

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά μέχρι το Σάββατο είναι 275€. Εγώ το έβαλα σε 6 δόσεις και χρεώθηκα 283€

 

Mια χαρά. Βέβαια από αυτό το επίπεδο ξεκινούν πλέον πολλά Skroutzoμάγαζα...

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και αυτό: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130878263770&ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

για σύνδεση USB. Η τιμή είναι ασήμαντη (λιγότερο από ένα ευρώ με τα μεταφορικά!). Για τις ελάχιστες φορές που θα χρειαστεί να συνδέσω στικάκι, δεν ήθελα να δώσω σχεδόν είκοσι φορές περισσότερα για το γνήσιο.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο ακριβώς αγόρασα κι εγω αλλά δε δούλεψε τελικά και έτσι πήρα ένα απ' αυτά που δουλέυει τέλεια σε συνδιασμό με το Nexus Media Importer (play store) ώστε να διαβάζει σκληρούς μεγάλης χωρητικότητας

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0&_nkw=OEM+Samsung+Connection+USB+OTG+Card+Reader%2BTF+Adapter+for+Galaxy+Tab+&_sacat=0&_from=R40

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση θελω να αλλαξω ρομ εχω την cayogen καπως ετσι μηαν δε το εγραψα σωστα και θελω να την αλλαξω αλλα δε θυμαμαι απο που την κατεβασα απο το xdadeveloper νομιζω αλλα αν κατεβασω μια απο εκει θα εχει και ελληνικα?αυτο βασικα αν ξερετε αν θα εχει ελληνικα...ευχαριστω
ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα guys :)

Μολις μου εκαναν δωρακι το 5110. Το μονο που θα θελα ειναι να ειχε κ 3g για να μη δεσμευομαι με wifi αλλα ηταν δωρο ειπαμε :p

Θεωρειτε οτι ειναι απαραιτητο η προτιμοτερο τελος παντων να κατεβασω καποιο "antivirus"? Κ αν ναι ποιο μου προτεινετε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις τελευταίες εβδομάδες έχω το reboot loop πρόβλημα με το P5100 μου. Δηλαδή παγώνει σε κάποια φάση η οθόνη και μετά κάνει συνεχή restart το tablet μη φτάνοντας πέρα από την οθόνη με το λογότυπο της Samsung. Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγε εφαρμογή. Έκανα hard reset και εγκατέστησα λίγες επιλεγμένες. Μετά από λίγες ημέρες όμως συνέβη ξανά. Και τώρα για 3η φορά. Δεν έχω βάλει Jelly Bean ούτε το έχω κάνει root το tablet. Το παράξενο είναι ότι συνέβη και στο P5100 του αδερφού μου πριν λίγο καιρό. Καμιά ιδέα κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία τελευταία δοκιμή με Hard Reset ΧΩΡΙΣ να εγκαταστήσεις καμία από τις εφαρμογές που έχεις και δούλεψέ το σερί. Αν στο ξαναπαρουσιάσει πας κατευθείαν για εγγύηση...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ...

ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ SAMSUNG TABLET 10.1 ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΕΜΑΙΛ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.

ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΑΙΛ YAHOO ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΝΔΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΑΙΛ OUTLOOK ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ!! ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ?????

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΜΑΙΛ ΜΟΥ

Απο ομάδα διαχείρισης:

Προσπάθησε να αποφεύγεις τα κεφαλαία. Απαγορεύονται απο τους Ορους Χρήσης του forum.

Edited by mindfield
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την εφαρμογή outlook της Microsoft άσοι το play store. Δυστυχώς όμως δεν είναι καλή (πχ. εμφανίζει email μόνο 7 ημερών) η αλλιώς μπορείς να συνδεθείς κανονικά μέσω browser στο outlook.com και φαίνονται κανονικά η να τα κάνεις προώθηση σε ένα Google mail, που έχει και την με διαφορά καλύτερη εφαρμογή, η να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή που να παίρνει τα email από όλα τα accounts όπως το kaitenmail (αν και για κατάλληλη εφαρμογή, θα πρέπει να βοηθήσει κάποιος άλλος γιατί εγώ χρησιμοποιώ μόνο Gmail και δεν έχω εμπειρία)
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να συνηθίσεις και να χρησιμοποιείς το Outlook.com που αναφέρει και το παιδί πιο πάνω, καθώς είναι από τα πιο ευέλικτα και μπορείς να έχεις ταυτόχρονα πολλούς λογαριασμούς email...
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να συνηθίσεις και να χρησιμοποιείς το Outlook.com που αναφέρει και το παιδί πιο πάνω, καθώς είναι από τα πιο ευέλικτα και μπορείς να έχεις ταυτόχρονα πολλούς λογαριασμούς email...

 

συγνωμη λάθος!!!

δεν ειναι outlook απλα στον σταθερο υπολ. μπαινω μεσω αυτου.

ειναι της μορφής: info@name.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα.εχω ενα gt-p5100 και εχει κολλησει.εχω κανει τα παντα με hard reset αλλα τιποτα,

κανει συνεχεια επανεκινησεις μονο του οταν το ανοιγω.

ξερει κανεις καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα.εχω ενα gt-p5100 και εχει κολλησει.εχω κανει τα παντα με hard reset αλλα τιποτα,

κανει συνεχεια επανεκινησεις μονο του οταν το ανοιγω.

ξερει κανεις καμια λυση?

 

Αν είσαι με stock rom και χωρίς root κάνε χρήση της εγγύησης χωρίς χρονοτριβές...

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα λεφτά του το tablet; Πιο πολύ για browsing, youtube, facebook καμιά ταίνια και κάνα παιχνιδάκι.

Είναι αρκετά ομαλή η χρήση του ή τρώει κολλήματα και lags?

Η μπαταρία του πόσες ώρες βγάζει;

Και τέλος υποστηρίζει αντάπτορα mhl για σύνδεση μέσω τηλεόρασης;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βαλτε cyanogenmod μην παιδευεστε με τα επίσημα έχω 4.2.1 δε περιμένω την 4.1.2 ακομα

Σωστός ο φίλος tyuio!!!!! Το πήρα λοιπόν απόφαση το έβαλα κάτω το Ρ5100 και απο χτες έχω την 4.2.2 CM πλήρως Ελληνική, και πιστέψτε με υπάρχει μεγάλη διαφορά. Σαν να αγόρασα άλλο tablet. Λίγο μόνο ταλαιπωρήθηκα με το Root όμως τέλος καλό όλα καλά. Αξίζει να το κάνετε, υπάρχει μεγάλη διαφορά, γιατί αν περιμένετε απο τη Samsung καλά ξημερώματα.......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή για να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης; Έχω την APPMgr III και ενώ στο galaxy sii με την έκδοση 2.3.4 δουλεύει, στο τάμπλετ δεν.....
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος ποιος να είναι άραγε, όταν με αντίστοιχο λειτουργικό σε κινητό μεταφέρονται;;:confused:
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε μου αν έχεις ήδη 3G usb stick, σου προτείνω να πάρεις την wifi έκδοση και να αγοράσεις με 20 ευρώ το εκπληκτικό εργαλείο 5in1 3G WiFi router που έχω πάρει και εγώ από το ebay (http://www.ebay.co.uk/itm/300785299322?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649.

 

Στο εργαλείο αυτό συνδέεις το stickάκι, το παρατάς στην τσάντα σου και έχεις αυτονομία συνεχόμενης χρήσης internet για πάνω από 4 ώρες (και όχι μόνο εσύ, αλλά και άλλοι χρήστες ταυτόχρονα).

 

Επίσης το εργαλείο αυτό είναι χρήσιμο και για άλλες δουλειές:

- Ως μπαταρία για να φορτίζεις κινητά και άλλες μικροσυσκευές σε μια ώρα ανάγκης

- Ως ethernet to wifi για να μπορείς να συνδεθείς σε μια πόρτα ethernet ασύρματα (και όχι μόνο εσύ, αλλά και άλλοι χρήστες ταυτόχρονα)

 

Έχει μέγεθος όσο περίπου ένα usb stick.

 

 

 

Η σύνδεση LAN (ethernet) δουλεύει ??? έχω διαβάσει οτι λείπουν οι σχετικοί drivers ..(?)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (P5100 / P5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...