Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλα τι βλακεια αυτο!! για πιο λογο εχει τοτε 2 κυκλακια εκει....???

 

Σύντροφε-ισσα διάβασε λίγο και το Εγχειρίδιο χρήσης στην σελίδα 11 … δεν είναι κακό…

Θα μάθαινες άμεσα σχεδόν ότι τα κυκλάκια εκεί μπροστά είναι εκτός από την μπροστινή κάμερα, οι αισθητήρες φωτεινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά έχω μια θήκη και μερικές ζελατίνες οθόνης ΟΛΟΚΑΊΝΟΥΡΓΙΑ για το κινητό αυτό, τα οποία χαρίζω..... ΡΜ για λεπτομέρειες, είμαι Σέρρες....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

Πριν ρωτησω, διαβασα αρκετα αυτο το θεμα, αλλα δεν μπορεσα να βρω μια ξεκαθαρη απαντηση στο προβλημα μου. Στο Duos της γυναικας μου, μετα απο εναμισυ χρονο απλης χρησης, η μπαταρια απο 100 το πρωι, φτανει στο 20-25 κατα τις 16.00 το απογευμα. και μιλαω για απλη χρηση τηλεφωνου με λιγο βαιπερ. Επισης κολαει ευκολα και συχνα οταν επιχειρεις να ανοιξεις καποια εφαρμογη η φωτο.

Εβαλα Γκρινιφυ, εβαλα και το Κλιν μαστερ να δουλευει υπερωριες, απενεργοποιησα το 3g αλλα μηδεν εις το πηλικο! αποτελσμα μη ορατο!

Για την μπαταρια ειναι λογικο αυτο?

Εχει βρει καποιος φιλος τυχον λυση ωστε να βελτιωθει η λειτουργια του?

 

Θα εκτιμουσα οποιαδηποτε βοηθεια σε αυτο το προβλημα μου!

Σκεφτομαι μηπως αν το κανω ροοτ, θα μπορεσω να μεταφερω καποιες απο τις εφαρμογες στην SD? Αυτο γινεται ευκολα ?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε του ρουτ και δοκίμασε με greenify.Αν δεν δεις βελτίωση ούτε έτσι πάρε μια άλλη μπαταρία
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Κάνε του ρουτ και δοκίμασε με greenify.Αν δεν δεις βελτίωση ούτε έτσι πάρε μια άλλη μπαταρία

 

στην αναζητηση που κανω για αγορα μπαταριας, μου βγαζει την ιδια μπαταρια για το duos και τα Αce2 και 8160, με 3,7 v.

Κανει για το δικο μας?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημέρι. Ποιό antivirus free θα συνιστούσατε για αυτό το κινητό το οποίο να είναι ελαφρύ. Δεν ξέρω αλλά αρκετοί λένε για το AVGfree. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με το Android θα ήθελα κάποιες απόψεις. Ευχαριστώ.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημέρι. Ποιό antivirus free θα συνιστούσατε για αυτό το κινητό το οποίο να είναι ελαφρύ. Δεν ξέρω αλλά αρκετοί λένε για το AVGfree. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με το Android θα ήθελα κάποιες απόψεις. Ευχαριστώ.

 

:)

 

Κανένα antivirus... Εντελώς αχρείαστο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μπορεις να γίνεις όμως πιο σαφής.

Δεν υπάρχει δηλαδή περίπτωση αν επισκέπτομαι διάφορες σελίδες να χακάρουν τα pin ας πούμε τον τραπεζικών μου λογαριασμών καρτών κτλ ή ας πούμε ο browser να χακαριστεί όπως συμβαίνει με τα Windows και εγώ να του λέω πήγαινέ με στο site του myphone.gr και αντί για το myphone με πάει στο έλα να παίξουμε τάβλι και τέτοια. Εγώ δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο.

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μπορεις να γίνεις όμως πιο σαφής.

Δεν υπάρχει δηλαδή περίπτωση αν επισκέπτομαι διάφορες σελίδες να χακάρουν τα pin ας πούμε τον τραπεζικών μου λογαριασμών καρτών κτλ ή ας πούμε ο browser να χακαριστεί όπως συμβαίνει με τα Windows και εγώ να του λέω πήγαινέ με στο site του myphone.gr και αντί για το myphone με πάει στο έλα να παίξουμε τάβλι και τέτοια. Εγώ δεν το θεωρώ καθόλου απίθανο.

 

:wacko:

 

κ που ακριβως θα σε βοηθησει το antivirus σε ολο αυτο?το redirect σε διαφημισεις σταματατε με καποιο adaway προγραμμα κ οι εφαρμογες που εναι υποπτες με καποιο antispyware...τεςπα οχι οτι θα βοηθησει αν καποιος θελησει κ ξερει να κανει την βρωμοδουλεια...γνωμη μου παντα ..ευπροσδεκτες κ ολες οι γνωμες...

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα, το θέτω αλλιώς.

Τι είδους προστασία από κάθε είδος ζωύφια προτείνετε για την συγκεκριμένη συσκευή η οποία όμως να μην το γονατίζει;

Ας αφήσουμε την λέξη antivirus.

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα, το θέτω αλλιώς.

Τι είδους προστασία από κάθε είδος ζωύφια προτείνετε για την συγκεκριμένη συσκευή η οποία όμως να μην το γονατίζει;

Ας αφήσουμε την λέξη antivirus.

 

clean master

Link to comment
Share on other sites

στην αναζητηση που κανω για αγορα μπαταριας, μου βγαζει την ιδια μπαταρια για το duos και τα Αce2 και 8160, με 3,7 v.

Κανει για το δικο μας?

Κάνει.Έχω πάρει αυτές τις 2 μαζί μς τον φορτιστή τους

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290949568675&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

Link to comment
Share on other sites

Κάνει.Έχω πάρει αυτές τις 2 μαζί μς τον φορτιστή τους

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290949568675&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

 

Σε ευχαριστω Αντωνη .

Και χρονια Πολλα για την εορτη σου!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω εναν φιλο που εχει το συγκεκριμενο κινητο,λπν στο ψητο,

θελω να του το κανω ροοτ..

ειναι ευκολο να μου δωσετε βηματα-λινκς;

δλδ ποια στοκ ρομ πρωτα να περασω,μετα ποια custom rom ? με τα λιγοτερα bugs,

μετα το αρχειο gapps και τελος το αρχειο swap για την sd..

ολα αυτα μαζι με τα βηματα παρακαλω..

σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

 

edit..τωρα ειδα καποια ποστ πιο πισω τον οδηγο για ροοτ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372767

απλα τωρα θελω να μου προτεινετε την καλυτερη στοκ ρομ για να περασω μεσω odin

και μετα τν καλυτερη custom rom απο θεμα ανταποκρισης και με τα λιγοτερα bugs,το swap file

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από μένα.. παρέλαβα σήμερα τη συσκευή.. κ έχω παρατηρήσει ένα προβληματάκι ξεκλειδώνοντας το.. μου βγάζει κάτι παράσιτα στη μισή οθόνη ή μαυρίζει για ένα δευτερόλεπτο κ μετά είναι οκ.. αλλά το κάνει αυτό σε κάθε ξεκλείδωμα.. είναι αρκετός λόγος για να το γυρίσω πίσω ή να το πάω για σερβις;

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν πίσω και αλλαγή χωρίς συζήτηση και διάλογο. Όχι service και μα σου του..... Αν δεν έχεις πειράξει εσύ το τηλέφωνο η συσκευή είναι προβληματική (DOA).

 

:rolleyes:

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια ερωτηση πως μπορω να βγαλω φωτο με το S7562 και να φαινετε η ημερομηνια και η ωρα?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μια ερωτηση πως μπορω να βγαλω φωτο με το S7562 και να φαινετε η ημερομηνια και η ωρα?ευχαριστω[/quote

 

Κοίτα μπορείς να κατεβάσεις από το Play Store την εφαρμογή ''InstaPlace'' ,με την οποία θα τραβάς την φωτογραφία και θα σου βγάζει μέρος ,ώρα καθώς και ημερομηνία. Αυτό όμως πρέπει να το επιλέξεις από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω να εισαι καλα το εβαλα και στο tablet

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , θα ήθελα να μάθω πως συνδέουμε το κινητό μας με τηλεόραση smart.Το είχα κάνει κάποτε αλλά τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ την διαδικασία.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , θα ήθελα να μάθω πως συνδέουμε το κινητό μας με τηλεόραση smart.Το είχα κάνει κάποτε αλλά τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ την διαδικασία.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Για το S DOUS εννοέις; η γενικά;

 

Γενικά με DLNA η με slimPort

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Για το sduos εννοώ.Θα ήθελα τις ρυθμίσεις που κάνουμε στο κινητό για να συνδεθεί στην τηλεόραση όταν είναι στο ίδιο δίκτυο wifi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...