Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σοβαρα? :/ κι εγω λιγο καιρο πριν το αγορασω ειχα δει μια λιστα που λεγε οτι ειναι κι αυτο αναμεσα στα κινητα που θα αναβαθμιζονται.. ισως αλλαξε μετα; ποιος ξερει..
Link to comment
Share on other sites

παδια ενα s duos που εχω το δεν ακουω καλα ουτε με ακουν καλα. τι παιζει??? θεμα λογισμικου ή υλικου?
Link to comment
Share on other sites

παιδες εγω το πουλησα,(πηγα αλλου) εαν του βαλετε μια ελαφρύτερη custom rom το κινητο πεταει...

μια χαρα ειναι...απο εσας εξαρτατε και τι διαχείριση που κανει ο καθενας,μεχρι και navigator ειχα κ πηγαινε σφαιρα, δειτε το video που εκανα κ θα το χαρείτε μονο τοτε γιατι μαμησιο ειναι εκνευριστικό.

Edited by panosss23
Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν ενα βιντεο απο ενα samsung fame s6810p(τραβηγμενο απο το 6810) αλλα στο δικο μου s duos s7562 δεν παιζει:!:. Μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλη την παρέα!

Εδώ και 34 μέρες το τηλεφωνό μου κάνει παράσιτα στις διπλανές του ηλεκτρονικές συσκευές σαν να έπεται τηλεφώνημα.

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Εχω σοβαρό πρόβλημα με ένα ρολόι στο κομοδίνο μου που ενεργοποιείται όλο το βράδυ το φως.

Αυτό γίνεται 4-5 φορές το λεπτό.

Επίσης κάνει το pc συνέχεια τον γνωστό θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλη την παρέα!

Εδώ και 34 μέρες το τηλεφωνό μου κάνει παράσιτα στις διπλανές του ηλεκτρονικές συσκευές σαν να έπεται τηλεφώνημα.

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

Εχω σοβαρό πρόβλημα με ένα ρολόι στο κομοδίνο μου που ενεργοποιείται όλο το βράδυ το φως.

Αυτό γίνεται 4-5 φορές το λεπτό.

Επίσης κάνει το pc συνέχεια τον γνωστό θόρυβο.

 

χρονια πολλα κ σε εσενα

απενεργοποιησε τα data μεσω κινητης τηλεφωνιας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα.Θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν μπορω να λαβω η να στειλω MMS απο το κινητο μου???Στελνω mms στο 1333 μου στελνει τις ρυθμισεις αλλα τιποτα.Στην σιμ 1 εχω συμβολαιο cosmote και στην σιμ 2 whatsup της cosmote.Τι επιπλεον ρυθμισεις χρειαζονται???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα.Θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν μπορω να λαβω η να στειλω MMS απο το κινητο μου???Στελνω mms στο 1333 μου στελνει τις ρυθμισεις αλλα τιποτα.Στην σιμ 1 εχω συμβολαιο cosmote και στην σιμ 2 whatsup της cosmote.Τι επιπλεον ρυθμισεις χρειαζονται???

Πρεπει να ενεργοποιησεις τα δεδομενα κινητης τηλεφ..Εγώ έχω στην sim 1 Vodafone και στην sim 2 cosmote στέλνω και με τις 2 καρτες mms Αρκεί όταν θέλω να στείλω με την sim 2 να πάω να αλλάξω στην διαχείριση καρτών ..το δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων στην sim 2…….και έχω την εντύπωση ότι όταν ενεργοποιήσω τα δεδομένα στην Vodafone για να στείλω MMS μου τραβαει από την κάρτα 1 Ευρώ σαν να τα ενεργοποιώ για 24 ωρο…Ακόμα και για να λάβω το MMS χρεώνομαι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταφέρει να στείλω mms και έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και με κοσμοτε και q, πήρα εξυπηρέτηση τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ενεργοποιησεις τα δεδομενα κινητης τηλεφ..Εγώ έχω στην sim 1 Vodafone και στην sim 2 cosmote στέλνω και με τις 2 καρτες mms Αρκεί όταν θέλω να στείλω με την sim 2 να πάω να αλλάξω στην διαχείριση καρτών ..το δίκτυο υπηρεσίας δεδομένων στην sim 2…….και έχω την εντύπωση ότι όταν ενεργοποιήσω τα δεδομένα στην Vodafone για να στείλω MMS μου τραβαει από την κάρτα 1 Ευρώ σαν να τα ενεργοποιώ για 24 ωρο…Ακόμα και για να λάβω το MMS χρεώνομαι

 

Έχω την εντύπωση πως δεν είναι έτσι. Το (κάθε) τηλέφωνο έχει 2 διαφορετικά σετ ρυθμίσεων. 1 για MMS και 1 για δεδομένα. Αν είναι ρυθμισμένο σωστά, πρέπει κατά την αποστολή/λήψη να χρησιμοποιεί αυτό των MMS, και δεν θα χρεωθείς κάτι πέρα από το κόστος του μηνύματος. Από τη στιγμή που ανοίγεις τα δεδομένα, είναι επόμενο να σε χρεώσει 1€ αν δεν έχεις πρόγραμμα με MB. Τσέκαρε τις ρυθμίσεις MMS πρώτα από όλα. Εγώ μόλις δοκίμασα να στείλω MMS από το τηλέφωνό μου, και δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτά τα δεδομένα. Ανοίγει το εικονίδιο που υποδεικνύει σύνδεση δεδομένων από μόνο του, αλλά δεν χρησιμοποιεί της ρυθμίσεις για mobile internet. Και δεν χρεώνει κάτι πέρα από το κόστος του MMS. To μόνο που έχει νόημα να επιλέξεις, είναι αν θα έχεις δίκτυο wcdma(3g) ή απλό gsm, που έχει διαφορά στην ταχύτητα, αλλά και στις 2 περιπτώσεις πάει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως δεν είναι έτσι. Το (κάθε) τηλέφωνο έχει 2 διαφορετικά σετ ρυθμίσεων. 1 για MMS και 1 για δεδομένα. Αν είναι ρυθμισμένο σωστά, πρέπει κατά την αποστολή/λήψη να χρησιμοποιεί αυτό των MMS, και δεν θα χρεωθείς κάτι πέρα από το κόστος του μηνύματος. Από τη στιγμή που ανοίγεις τα δεδομένα, είναι επόμενο να σε χρεώσει 1€ αν δεν έχεις πρόγραμμα με MB. Τσέκαρε τις ρυθμίσεις MMS πρώτα από όλα. Εγώ μόλις δοκίμασα να στείλω MMS από το τηλέφωνό μου, και δεν χρειάζεται να έχεις ανοιχτά τα δεδομένα. Ανοίγει το εικονίδιο που υποδεικνύει σύνδεση δεδομένων από μόνο του, αλλά δεν χρησιμοποιεί της ρυθμίσεις για mobile internet. Και δεν χρεώνει κάτι πέρα από το κόστος του MMS. To μόνο που έχει νόημα να επιλέξεις, είναι αν θα έχεις δίκτυο wcdma(3g) ή απλό gsm, που έχει διαφορά στην ταχύτητα, αλλά και στις 2 περιπτώσεις πάει.

μακαρι να ειναι ετσι Mark .αν μπορεσεις βαλε καποια screenshot με τις ρυθμισεις mms που εχεις? να δω τι δεν εχω σωστα

Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή και όχι το samsung. Οι κύριες διαφορές πάντως είναι πως το προφίλ πρέπει να έχει άλλο όνομα (Vodafone GR-MMS στο δικό μου) και το apn να είναι mms.vodafone.gr . Επίσης βλέπω να έχει διακομιστή μεσολάβησης mms 213.249.19.49.
Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο τηλέφωνο αυτή τη στιγμή και όχι το samsung. Οι κύριες διαφορές πάντως είναι πως το προφίλ πρέπει να έχει άλλο όνομα (Vodafone GR-MMS στο δικό μου) και το apn να είναι mms.vodafone.gr . Επίσης βλέπω να έχει διακομιστή μεσολάβησης mms 213.249.19.49.

APN εμενα ειναι mms.vodafone.net to MMSC ειναι http://mms.vodafone.gr kai mms Proxy 213.249.19.49

Θυρα 5080 MCC 202 MNC 05

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, από τη βιασύνη μου το έγραψα λάθος. Έχει και μερικά πεδία επιπλέον, όπως τύπος apn κλπ. Δες εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, από τη βιασύνη μου το έγραψα λάθος. Έχει και μερικά πεδία επιπλέον, όπως τύπος apn κλπ. Δες εδώ.

Ακριβως ετσι ειναι οι ρυθμισεις μου αλλαμου βγαζει αυτο το μυνημα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το μάρκετ? Δεν ανοίγει με τίποτα.στοκ με ρουτ είναι το κινητό
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το μάρκετ? Δεν ανοίγει με τίποτα.στοκ με ρουτ είναι το κινητό

 

Μια χαρά δουλεύει. Κάνε μια εκκαθάριση cache στην εφαρμογή μέσω διαχείριση εφαρμογών ένα reboot Κ φυσιολογικά πρέπει να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει. Κάνε μια εκκαθάριση cache στην εφαρμογή μέσω διαχείριση εφαρμογών ένα reboot Κ φυσιολογικά πρέπει να είσαι καλά

 

Το εκανα χθες βραδυ αλλα τιποτα μεχρι και επαναφορα του μαρκετ εκανα και δν δουλεψε.Ηθελα να κανω αναβαθμιση στο viber γιατι εκανε κατι κουλα και δεν ανοιγε το μαρκετ με τιποτα

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. διαβασα απο ενα παιδι οτι αν βαλεις costum rom το κινητο δεν κολλαει.. υπαρχει καποιος ο οποιος να μπορει να μου πει ΟΟΛΑ τα βηματα ενα-ενα για να βαλω την rom..? δεν το εχω το κινητο ουτε root ουτε τιποτα.. οπως το χα αγορασει ειναι :Ρ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρε το τηλεφωνο ενας φιλος και επειδη δεν το πολυεχει μου εκανε καποιες ερωτησεις.οποιος ξερει ας μου πει.λοιπον καταρχας μπορεις να παρεις αμεσα απο οποια καρτα θες καποιο τηλεφωνο σωστα?μπορεις να στειλεις και μηνυμα απο οποια καρτα θες?και αντιστροφα,μπορουν να σε καλεσουν και να σου στειλουν μηνυμα και στις 2 καρτες και να φανουν χωρις να κανεις κατι?αν αυτα δε γινονται απο προεπιλογη υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που κανεις για να γινουν??ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...