Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα θεμα με την αναπαραγωγη της μουσικης. Οταν αναπαραγεται μουσικη ειτε απο καποιο προγραμμα ειτε οταν με παιρνουν τηλ, το mp3 που παιζει αναπαραγεται με ενοχλητικες διακοπες. Ξερεις κανεις τι συμβαινει???

Ετσι οπως το λες ειναι σαν να κολάει .

Κανε μια επαναφορα εργοστασιακών δεδομένων και δοκίμασε ξανα.

 

Εμενα ενα περίεργο που μου κάνει οταν το έχω σε δόνηση ή αθόρυβο και πάω στις κλήσεις και σύρω μία δεξιά για να καλέσω ενα αριθμό κάποιες φορές μου βγάζει τη δόνηση ή το αθόρυβο και το κάνει κανονικό.

Τι περίεργο ειναι αυτό ? Οεο ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εχω κοντα 3 μηνες και καθε μερα ολο και χειροτερη αποψη σχηματιζω. Σε stock μορφη που το εχω οπως και πολλα αλλα παιδια βλεπω, το τηλεφωνο ειναι τραγικο - πιο αργο κι απο την καθυστερηση:lol:

 

Για επεξεργαστη 1ghz και 768 mb ram οι επιδοσεις του δεν δικαιολογουνται με τιποτα.

 

Να δουμε ποτε θα φιλοτιμηθει η samsung να βγαλει update firmware. Αλλιως αμα ειναι να μη βγαλει να του περασουμε καμια αλλη rom μπας και διορθωθει λιγο η κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κοντα 3 μηνες και καθε μερα ολο και χειροτερη αποψη σχηματιζω. Σε stock μορφη που το εχω οπως και πολλα αλλα παιδια βλεπω, το τηλεφωνο ειναι τραγικο - πιο αργο κι απο την καθυστερηση:lol:

 

Για επεξεργαστη 1ghz και 768 mb ram οι επιδοσεις του δεν δικαιολογουνται με τιποτα.

 

Να δουμε ποτε θα φιλοτιμηθει η samsung να βγαλει update firmware. Αλλιως αμα ειναι να μη βγαλει να του περασουμε καμια αλλη rom μπας και διορθωθει λιγο η κατασταση.

 

Μπορει να βγεί κάποια αναβάθμιση για τα δικά μας.

Υπομονη !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχουν υποσχεθει τζελυ μπιν αρα περιμενουμε αλλιως,

το καλο το μονοπατι ξερει κι αλλο παληκαρι..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με την αναπαραγωγη της μουσικης. Οταν αναπαραγεται μουσικη ειτε απο καποιο προγραμμα ειτε οταν με παιρνουν τηλ, το mp3 που παιζει αναπαραγεται με ενοχλητικες διακοπες. Ξερεις κανεις τι συμβαινει???

Βαλε την τελευταια αναβαθμιση απο το kies και ξαναπροσπαθησε να δεις αν το κανει...

Link to comment
Share on other sites

Εχουν υποσχεθει τζελυ μπιν αρα περιμενουμε αλλιως,

το καλο το μονοπατι ξερει κι αλλο παληκαρι..

Για πεσμας το μονοπατακι και εμας....

Link to comment
Share on other sites

εστειλα χθες mail στην samsung με ερωτηση για το αν θα υπαρχει επισημη αναβαθμιση σε 4.1!και η απαντηση ηταν

 

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμηση στην έκδοση 4.1 από 4.0 για τη συγκεκριμένη συσκευή GT-S7562 και δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση για το πότε και αν θα εκδοθεί.

 

Εαν γίνει διαθέσιμη θα ενημερωθείτε μέσω του προγράμματος Samsung KIES που θα το βρείτε στην ιστοσελίδα μας

 

οποτε δεν το βλεπω..πρεπει να το κανουμε μονοι μας..οποιος εχει ορεξη ας διαβασει

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1912654

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα πως ενώ έγραφα sms και ξεπέρασα τα 3 μηνύματα/μήνυμα αυτόματα μετατράπησε σε mms. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι.Γνωρίζει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα πως ενώ έγραφα sms και ξεπέρασα τα 3 μηνύματα/μήνυμα αυτόματα μετατράπησε σε mms. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι.Γνωρίζει κανείς;

Όταν ξεπεράσεις των αριθμό χαρακτήρων των 3 μνμτων συνολικά, τότε αυτόματα το μνμ μετατρέπεται σε μνμ πολυμέσων. Σε όσα android τηλέφωνα είχα (Samsung Y Duos, Lenovo A660) το ίδιο κάνει. Δε ξέρω εάν αυτό μπορεί να αλλάξει από κάποια ρύθμιση. Θεωρώ πως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεπεράσεις των αριθμό χαρακτήρων των 3 μνμτων συνολικά, τότε αυτόματα το μνμ μετατρέπεται σε μνμ πολυμέσων. Σε όσα android τηλέφωνα είχα (Samsung Y Duos, Lenovo A660) το ίδιο κάνει. Δε ξέρω εάν αυτό μπορεί να αλλάξει από κάποια ρύθμιση. Θεωρώ πως όχι.

 

Αλλαζει μονο αν εισαι ρουταρισμενος.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. από χθες σταμάτησαν να δουλεύουν τα μικρά γράμματα στο κινητό. μόνο με λατινικούς μπορώ να γράψω μικρά η με τ9. καμία βοήθεια κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. από χθες σταμάτησαν να δουλεύουν τα μικρά γράμματα στο κινητό. μόνο με λατινικούς μπορώ να γράψω μικρά η με τ9. καμία βοήθεια κανείς?

 

Κατι εχεις πειραξει στις ρυθμισεις μνματων.Πηγαινε και αλλαξε εισαγωγη λειτουργιας

Αλφαβητο gsm ή ααυτοματο

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα κατά λάθος έναν φάκελο στην οθόνη και δεν ξέρω πως να το σβήσω , τι πρέπει να κάνω ; :cry:
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις κλικ πιεσμένο πάνω του, δεν το αφήνεις και μετά θα κάνει δόνηση το κρατάς ακόμα και κάτω δεξιά θα σου βγάλει κάδο για διαγραφή το πετάς μέσα και τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα κατά λάθος έναν φάκελο στην οθόνη και δεν ξέρω πως να το σβήσω , τι πρέπει να κάνω ; :cry:

 

Πιέζοντας με το δάκτυλό σου τον φάκελλο και χωρίς να τον αφήσεις τον σέρνεις στο κάτω δεξιά εικονίδιο το οποίο με αυτή την ενέργεια μετατρέπεται αυτόματα σε κάδο.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια , το βρήκα , τώρα άλλο κουφό έχω τις δυο κάρτες μέσα και εως χθες όταν μου έκαναν απάναντητη από την δεύτερη κάρτα τους έπαιρνα πίσω μέσω της δεύτερης κάρτας κανονικά , σήμερα μου κάνουν αναπάντητη από την δεύτερη κάρτα και όταν πάω να πάρω μου εμφανίζεται η πρώτη κάρτα , τι γίνεται ρε παιδιά ; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Προφανως χωρις να το καταλαβεις εκανες αλλαγη απο την δευτερη στην πρωτη.Λογικα στο πανω μερος της οθονης που βλεπεις την ωρα θα πρεπει να εμφανιζεται μια καρτουλα με το νουμερο 1.Αυτο σημαινει πως οι κλησεις που θα κανεις θα ειναι απο την πρωτη καρτα.Δεν εχει σημασια δε ποια καρτα σε καλουν.Εκτος κι αν πας εκει που λεει Τηλεφωνο και διαλεγεις απο που θα καλεις πατωντας τα καταλληλα εικονιδια 1 ή 2.

Τωρα αν χρησιμοποιεις πιο πολυ την καρτα 2 τοτε με το δαχτυλο σου θα συρεις απο το πανω-πανω μερος της οθονης προς τα κατω και θα εμφανιστουν οι καρτες 1 και 2 διαλεγεις την 2 και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις η δευτερη καρτα ενω μου δειχνει σημα με καλουν και λεει πως δεν ειμαι διαθεσιμος;

Επισης στα καλα καθουμενα η δευτερη καρτα το σημα της χανεται και δειχνει το κυκλακι με τη διαγωνια γραμμη πάνω.

Τι να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Προφανως χωρις να το καταλαβεις εκανες αλλαγη απο την δευτερη στην πρωτη.Λογικα στο πανω μερος της οθονης που βλεπεις την ωρα θα πρεπει να εμφανιζεται μια καρτουλα με το νουμερο 1.Αυτο σημαινει πως οι κλησεις που θα κανεις θα ειναι απο την πρωτη καρτα.Δεν εχει σημασια δε ποια καρτα σε καλουν.Εκτος κι αν πας εκει που λεει Τηλεφωνο και διαλεγεις απο που θα καλεις πατωντας τα καταλληλα εικονιδια 1 ή 2.

Τωρα αν χρησιμοποιεις πιο πολυ την καρτα 2 τοτε με το δαχτυλο σου θα συρεις απο το πανω-πανω μερος της οθονης προς τα κατω και θα εμφανιστουν οι καρτες 1 και 2 διαλεγεις την 2 και εισαι οκ.

 

Ναι αλλά εως χθες μου έκαναν κλήση στην γραμμη 2 και τους έπαιρνα πίσω καπάκι στην γραμμή 2 ενώ τώρα δεν παίρνει αυτόματα από την γραμμή 2 και πρέπει να αλλάξω χειροκίνητα την κάρτα από εκεί που είπες ( δίπλα στο ρολόι ) , άρα τι κάνω ; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την παραπάνω δική μου ερώτηση μήπως θα πρέπει να φτιάξω με νεα κάρτα sim και να βγάλω την παλιά;

 

Τις έχω και τις δυο κάρτες χωρίς pin. Ανοίγοντας το κινητό η πρώτη εμφανίζεται αμέσως με σήμα ενώ η δεύτερη για λίγα δευτερόλεπτα εμφανίζεται με το κυκλάκι και την διαγώνια γραμμή.

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κι από εμένα. Ο κολλητός μου αγόρασε τώρα τελευταία το κινητό. Είναι το πρώτο του Android και δεν το κατέχει. Εχθές μου είπε ότι του δείχνει να έχει αναπάντητη, αλλά παρόλο που ανοίγει την λίστα με τις κλήσεις από το εικονίδιο του τηλεφώνου ο αριθμός 1 δεν φεύγει με τίποτα. Πράγματι το είδα κι εγώ αυτό και παρόλο που δοκίμασα να κάνω επανεκκίνηση, να σβησω από τις εφαρμογές την cache και τις ρυθμίσεις από το τηλέφωνο, το touchwiz κτλ το εικονίδιο συνεχίζει να γράφει τον αριθμό 1. Εν τω μεταξύ έκανα και πόσες αναπάντητες να δω μήπως και ξεκολλήσει αλλά τίποτα. Μονο μια έγραφε! Έχει κάποιος καμιά ιδέα,εκτός από factory reset?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά,επειδή πήρα πρόσφατα και εγώ το τηλέφωνο θα μπορούσε κάποιος να μου πει,όταν μιλάω στη γραμμή 1 και με καλούν στη γραμμή 2 το βλέπω στην οθόνη σαν κλήση,καταλαβαίνω όμως ότι μάλλον μου κάνει προώθηση την κλήση και αν απαντήσω θα χρεωθώ,εγώ θέλω να δείχνει κλειστή η γραμμή και όταν τελειώσω τη συνομιλία να μου έρθει σαν μήνυμα και να δω ποιος ήταν και να τον πάρω,θα μπορούσατε να μου περιγράψετε τι δυνατότητες έχουμε με τις 2 κάρτες και πως γίνεται να ενεργοποιούμε την καθεμιά θα σας ήμουν υπόχρεος γιατί δε θέλω να χρεώνομαι,επίσης πως μπορώ όταν καλώ απο τη λίστα κλήσεων ένα τηλέφωνο να επιλέγω εύκολα από ποια γραμμή θα το πάρει ή πρέπει να το έχω επιλέξει νωρίτερα,ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...