Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα,

 

Η μπαταρια του κινητου ψοφαει λιγακι ευκολα, με μια μετρα χρηση, με λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας και παλι πεφτει. Φροντιζω οταν δν το χρησιμοποιω να μην αφηνω τυχον ενεργες εργασιες.

υπαρχει καποιος τροπος ναεξοικονομειται καλτυτερα ενεργεια της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

 

Η μπαταρια του κινητου ψοφαει λιγακι ευκολα, με μια μετρα χρηση, με λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας και παλι πεφτει. Φροντιζω οταν δν το χρησιμοποιω να μην αφηνω τυχον ενεργες εργασιες.

υπαρχει καποιος τροπος ναεξοικονομειται καλτυτερα ενεργεια της μπαταριας?

 

Οσο και να κλεινεις εσυ τις εφαρμογες σου εχει τοσες πολλες απο μονο του το κινητο που δουλευουν στο backround και εχουν ως αποτελεσμα την καταναλωση μπαταριας. Αλλωστε δεν μπορεις να το εχεις και συνεχεια στην εξοικονομηση ενεργειας γιατι μετα το κιντο κολλαει απιστευτα. Περα απο αυτο στις αναβαθμισεις τις συσκευης φευγει η λειτουργια εξοικονομισης ενεργειας ( δεν ξερω αν εχει δωθει ακομα απο την samsung αναβαθμιση των ελληνικων συσκευων μιας και εγω εχω custom rom και εχω περασει version για ινδια ).

Οπως ειπα και χθες με μια custom rom αλλαζει η συμπεριφορα της συσκευης. Και μεσα στις αλλαγες ειναι και η μπαταρια που κραταει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για τα χρήματά του είναι καλό, αν είσαι απαιτητικός χρήστης πραγματικά νομίζω ότι θα πρέπει να κοιτάξεις κάτι καλύτερο και σαφέστατα ακριβότερο. Εγώ το πήρα σε χαμηλή τιμή εξαιτίας ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας. Το μόνο θεματάκι που έχω βρει είναι στο μενού των επαφών, υποστηρίζει δλδ καταχώρηση επαφών με ελληνικούς χαρακτήρες έως και 7 γράμματα. σε greeklish δεν έχει κάποιο περιορισμό.

άλλο θεματάκι προς το παρών δεν παρουσίασε και ευελπιστώ να μην εμφανιστεί κανένα στο απώτερο μέλλον :rolleyes:

 

υπάρχει μια εφαρμογή airdroid με την οποία συνδέεσαι ασύρματα με το pc σου. μέσα από αυτή την εφαρμογή διαχειρίστηκα τις επαφές μου άσχετα σε ποιά sim ή στο τηλ. ήταν, μπόρεσα και έγραψα κανονικά τα ονοματεπώνυμα χωρίς περιορισμό χαρακτήρων :D

Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα μου έχει το duo το απλό αλλά λόγω του dual sim η μπαταρία του αδειάζει στην μια μέρα χρήσης , όπως και ένας φίλος που πήρε το iphone5 έχει πρόβλημα με την μπαταρία , σε μια μέρα αδειάζει :cool:

 

Η κοπέλα μου έχει το duo το απλό αλλά λόγω του dual sim η μπαταρία του αδειάζει στην μια μέρα χρήσης , όπως και ένας φίλος που πήρε το iphone5 έχει πρόβλημα με την μπαταρία , σε μια μέρα αδειάζει :cool:

Συγγνώμη αλλά που είναι η ρύθμιση για την αναφορά παράδοσης μηνυμάτων ; :cool:

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αδημονώ να γνωρίσω επιτέλους και τον εκσυγχρονισμό των μπαταριών...

έχω βάλει το du battery pro για να βοηθάει στην ζωή της μπαταρίας...

δεν κάνει και πολλά...με βλέπω να αγοράζω οσονούπω και δεύτερη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Το χεις συνεχεια σε λειτουργια και ασχολεισαι προφανως διαρκως μαζι του.

Το ιδιο συνεβαινε και στο δικο μου οταν το πρωτοπηρα αλλα τωρα που το χω μονο για τα βασικα και δε πολυμιλαω κιολας, ξεπερναει ανετα τις 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά η γυναίκα μου πήρε πρόσφατα το συγκεκριμένο τηλέφωνο και σε μια περιήγηση που έκανα διαπίστωσα οτι

1.στο μενού ειδοποιήσεων (αυτό που κατεβαίνει από πάνω) γράφει "να μην λαμβάνονται ειδοποιήσεις" παρόλο που στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημενες και έρχονται κανονικά. Μπορεί να φύγει αυτό από εκεί;

2 . Έχει έναν Gmail λογαριασμό και ενώ μέχρι πριν λίγες μέρες έπαιρνε κανονικά ειδοποιήσεις για mails από fb όταν κάποιος της έγραφε στο μήνυμα στο fb, , τώρα εδώ και λίγες μέρες πρέπει να μπει στο Gmail και να κάνει ανανέωση για να δει εάν κάποιος της έστειλε μήνυμα. Τι μπορεί να έχει συμβεί;

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει ακυρωσει τον συγχρονισμο θα τις ερχονται τα μειλ μονο οταν

ανοιγει το τζιμειλ

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενεργοποιημένο τον συγχρονισμό. Ούτε τώρα ούτε πριν. Έρχονταν κανονικά οι ειδοποιήσεις των μαιλ απλά κάτι έγινε και για να πάρει τα μαιλ της πρέπει να ανοίξει το Gmail και να κάνει ανανέωση. Αλλά αν παρ όλα αυτά έχει έρθει κάποιο μαιλ δεν θα φανεί στις ειδοποιήσεις. Για το πρώτο θέμα έχουμε καμιά απάντηση;
Link to comment
Share on other sites

Πάνε στο gmail πάτα αφού το ανοίξεις κάτω αριστερά το κουμπί επιλογών μετα επιλέγεις ρυθμίσεις και πατάς πάνω στο μέιλ πχ dog@gmail.com τσεκάρεις τις ειδοποιησεις και το συγχρονισμό. Για δοκίμασε

 

Επίσης αν μπορείς σώσε ότι θέλεις και κάνε επαναφορά εργ ρυθμισεων

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

1.στο μενού ειδοποιήσεων (αυτό που κατεβαίνει από πάνω) γράφει "να μην λαμβάνονται ειδοποιήσεις" παρόλο που στις ρυθμίσεις είναι ενεργοποιημενες και έρχονται κανονικά. Μπορεί να φύγει αυτό από εκεί;

Νομιζω οτι απλα εχουν μεταφρασει λανθασμενα στα ελληνικα το μηνυμα "No notifications" σε "Να μην λαμβάνονται ειδοποιήσεις" αντί του ορθού "Δεν υπαρχουν ειδοποιήσεις". :dizzy:

 

Το εχω κι εγω στο δικο μου τοσο καιρο και το προσεξα πρωτη φορα τωρα που το εγραψες... :blink:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

Έχει κανένας πρόβλημα με το wifi μου κάνει αποσυνδέσεις ή μάλλον να το πω πιο σωστά δείχνει να είναι ενεργοποιημένο το ασύρματο αλλά δεν έχει internet. Εκεί που διαβάζω μια σελίδα και πατάω κάποιο άλλο link μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να βρει τη σελίδα, οπότε αναγκαστικά απενεργοποιώ το ασύρματο και το ξαναπατάω για να ενεργοποιηθεί. Κατέβασα και εφαρμογή wifi keep allive αλλά δεν έκανε τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει σε όλα τα δίκτυα; εμένα το έκανε μόνο στο σπίτι μου κ ήταν θέμα του μοντεμ

 

Στο σπίτι συνέχεια, άλλα υπολογιστής ή άλλο κινητό δεν έχουν θέμα. θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω και εκτός γιατί δεν το έχω πολύ καιρό

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει να κάνει με τον δέκτη του κινητού, πιθανόν να είναι αδύναμος και τα μη ισχυρά σήματα να τα χάνει που και που, οι Η/Υ έχουν ισχυρούς δέκτες και δεν έχουν τόσο μεγάλο πρόβλημα λήψης του wi-fi σήματος. Επίσης πολλές φορές αυτό επηρεάζεται (αρνητικά) από την ύπαρξη εντός του χώρου και άλλων ασύρματων συσκευών π.χ. ασύρματα σταθερά τηλέφωνα κ.λπ.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου αρεσουν τα εικονιδια που εχουν για τα sms. Αυτες τις πρασινες φατσουλες δεν μπορουμε να τις αλλαξουμε;Ειναι του android τα εικονιδια ή της Samsung;
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω το τηλ και με μια πρωτη ματια ειμαι ευχαριστημενος..θελω να ενημερωσω οτι το s duos λειτουργει κανονικα και με καρτα 2in1 της cosmote παρ'ολο που οταν ρωτησα στον γερμανο και στη cosmote μου ειπαν οτι δεν ειναι συμβατη..ετσι δουλευουν ταυτοχρονα 3 νουμερα στο κινητο..αυτο για οποιον ενδιαφερεται!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτα τα 250 mb ram παραπανω που εχει απο αλλα τις ιδιας κατηγοριας παιζουν μεγάλο ρόλο...κ ρωτο γιατι το σονυ u με 500κ κατι που εχει σερνεται...κ λογο του δικαρτου σκεφτομαι να παρω αυτο απο wind.
Link to comment
Share on other sites

Σαν τηλέφωνο και μόνο είναι καλό αλλά σαν σμαρτ δεν κάνει καλά την δουλειά του.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...