Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για τις απαντησεις , ευτυχως δε μπηκα στη διαδικασια να το παλεψω , εγινε απο μονο του ως δια μαγειας !!! :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, όταν έχω και τις δυο sim που θα είναι διαφορετικής εταιρίας μπορώ να επιλέξω από ποια θα μπαίνω internet χωρίς wifi;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς, όταν έχω και τις δυο sim που θα είναι διαφορετικής εταιρίας μπορώ να επιλέξω από ποια θα μπαίνω internet χωρίς wifi;

Ναι

πας:

Ρυθμίσεις -->Διαχείριση καρτών SIM -->Δίκτυο υπηρεσιας δεδομένων... και κάνεις επιλογή :p

Edited by kaberos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους επανερχομαι στο θεμα ροοτ αξιζει να το κανει κανεις?Θα δει μεγαλες διαφορες?Ποια ειναι τα + και ποια τα -?
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει εδώ και ένα μηνα το SONY XPERIA TIPO DUAL απο Πλαίσιο.

Οποιος δεν θέλει το Samsung μπορουμε να κανουμε ανταλλαγή και να συμπληρωσω και χρηματα

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το κινητο.Ειχα πριν what s up και cosmokarta και ολα ηταν οκ.Οταν μιλουσα σε ενα απο τα δυο νουμερα και καποιος επαιρνε τηλεφωνω λειτουργουσε και η αναμονη κλησεων στο νουμερο που μιλουσα αλλα και αν επαιρνε καποιος στο αλλο νουμερο που δεν μιλουσα καλουσε και αυτο κανονικα.Αλλαξα και εχω what s up και wind f2g και εχω το εξης προβλημα.Οταν μιλαω στο what s up και παρει καποιος τοτε λειτουργει και η αναμονη κλησεων αλλα και αν παρει καποιος στο wind f2g δειχνει κανονικα ποιος σε καλει.Οταν ομως μιλαω στο wind f2g και παρει καποιος η αναμονη λειτουργει κανονικα αλλα αν παρει καποιος αλλος στο what s up δεν μου δειχνει και πεταει την κληση που πριν δεν γινοταν αυτο.Τι μπορει να φταιει?Γενικα παντος απο το τηλεφωνω ολα οκ.Οποιος ξερει ας πει τι γινεται.:) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει εδώ και ένα μηνα το SONY XPERIA TIPO DUAL απο Πλαίσιο.

Οποιος δεν θέλει το Samsung μπορουμε να κανουμε ανταλλαγή και να συμπληρωσω και χρηματα

 

Φίλε Vagelis2000 στο SONY XPERIA TIPO DUAL που ανταλλάσεις έχεις τα γνωστά προβλήματα που αντιμετωπίζουν όλοι (αντίλαλο στις κλήσεις, πρόβλημα με wifi και τόσα άλλα)...?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με το κινητο.Ειχα πριν what s up και cosmokarta και ολα ηταν οκ.Οταν μιλουσα σε ενα απο τα δυο νουμερα και καποιος επαιρνε τηλεφωνω λειτουργουσε και η αναμονη κλησεων στο νουμερο που μιλουσα αλλα και αν επαιρνε καποιος στο αλλο νουμερο που δεν μιλουσα καλουσε και αυτο κανονικα.Αλλαξα και εχω what s up και wind f2g και εχω το εξης προβλημα.Οταν μιλαω στο what s up και παρει καποιος τοτε λειτουργει και η αναμονη κλησεων αλλα και αν παρει καποιος στο wind f2g δειχνει κανονικα ποιος σε καλει.Οταν ομως μιλαω στο wind f2g και παρει καποιος η αναμονη λειτουργει κανονικα αλλα αν παρει καποιος αλλος στο what s up δεν μου δειχνει και πεταει την κληση που πριν δεν γινοταν αυτο.Τι μπορει να φταιει?Γενικα παντος απο το τηλεφωνω ολα οκ.Οποιος ξερει ας πει τι γινεται.:) :) :)

 

Πας στο μενού

Ρυθμίσεις>Διαχείριση καρτών SIM>Μόνιμη ενεργοποίηση διπλής SIM>ΟΚ, στην συνέχεια πληκτρολογείς τους αριθμούς των γραμμών σου στις θέσεις SIM1 και SIM2 >Επόμενο>Και οι δύο κάρτες SIM>Τέλος.

 

Καλού-κακού κάνε και μια επανεκκίνηση μετά.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα προβλημα, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει,

όταν πηγαίνω στον τηλεφωνικό κατάλογο εμφανίζεται δεξιά μια κάθετη μπάρα με την αλφάβητο για να βρίσκεις ευκολότερα το όνομα που ψάχνεις. Σε μένα η μπάρα εμφανίζεται με αγγλικούς χαρακτήρες και δεν μπορώ να βρώ πως αλλάζει σε ελληνικούς.

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει πως να τους αλλάξω σε ελληνικούς, ωστε να βρίσκω ευκολα τα ονόματα των επαφών μου?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vagelis2000 στο SONY XPERIA TIPO DUAL που ανταλλάσεις έχεις τα γνωστά προβλήματα που αντιμετωπίζουν όλοι (αντίλαλο στις κλήσεις, πρόβλημα με wifi και τόσα άλλα)...?

 

κανένα προβλημα. Εγγυημένα και δοκιμασμενα. Απλά θέλω μεγαλύτερη οθόνη :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα προβλημα, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει,

όταν πηγαίνω στον τηλεφωνικό κατάλογο εμφανίζεται δεξιά μια κάθετη μπάρα με την αλφάβητο για να βρίσκεις ευκολότερα το όνομα που ψάχνεις. Σε μένα η μπάρα εμφανίζεται με αγγλικούς χαρακτήρες και δεν μπορώ να βρώ πως αλλάζει σε ελληνικούς.

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει πως να τους αλλάξω σε ελληνικούς, ωστε να βρίσκω ευκολα τα ονόματα των επαφών μου?

Ευχαριστώ.

Δεν γίνετε γιατί απλά δεν το υποστηρίζει το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε γιατί απλά δεν το υποστηρίζει το τηλέφωνο

 

Αυτό είναι παράξενο και εντελώς άβολο. Εδώ το galaxy y duos (με πολύ πιο υποβαθμισμένα χαρακτηριστικά) που είχα, είχε ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα προβλημα, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει,

όταν πηγαίνω στον τηλεφωνικό κατάλογο εμφανίζεται δεξιά μια κάθετη μπάρα με την αλφάβητο για να βρίσκεις ευκολότερα το όνομα που ψάχνεις. Σε μένα η μπάρα εμφανίζεται με αγγλικούς χαρακτήρες και δεν μπορώ να βρώ πως αλλάζει σε ελληνικούς.

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει πως να τους αλλάξω σε ελληνικούς, ωστε να βρίσκω ευκολα τα ονόματα των επαφών μου?

Ευχαριστώ.

 

Επειδή το τηλ είναι παρά εισαγωγής η ρομ που έχει δεν υποστηρίζει την λειτουργία που λες.Φλασαρε την ελληνική ρομ καθάρισε την κασέ μνήμη και τα δεδομένα και θα είσαι εντάξει

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τηλ είναι παρά εισαγωγής η ρομ που έχει δεν υποστηρίζει την λειτουργία που λες.Φλασαρε την ελληνική ρομ καθάρισε την κασέ μνήμη και τα δεδομένα και θα είσαι εντάξει

 

Είναι αγορασμένονο από ηλεκτρονική, δεν πρέπει να είναι παραεισαγωγής.

Μπορείς να μου πεις πως κάνω αυτά που έγραψες γιατί μου φαίνονται κάπως...δυσνόητα όπως τα γράφεις.....

Link to comment
Share on other sites

Aν ξέρει κάποιος απαντά:

εχω δοκιμάσει 2 bluetooth headset ( 1samsung + 1 sony) και με κανένα δεν γίνεται σύνδεση :(

ενω με το παλιό μου τηλέφωνο (samsung galaxy y duos) λειτουργούσαν αψογα

(διευκρινίζω οτι μέσω bluetooth γίνεται σύνδεση με το laptop και με μια συσκευη GPS που εχω)

Mήπως είναι θέμα ρυθμίσεων του τηλ ειδικά για τα headset?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι αγορασμένονο από ηλεκτρονική, δεν πρέπει να είναι παραεισαγωγής.

Μπορείς να μου πεις πως κάνω αυτά που έγραψες γιατί μου φαίνονται κάπως...δυσνόητα όπως τα γράφεις.....

 

Κατεβαζεις το οντιν στο pc.Κατεβαζεις απο σαμμομπαϊλ το φιρμ που θελεις(πρεπει να κανεις μια εγγραφη στο σαιτ για να σε αφησει να κατεβασεις).Μετα βαζεις το κινητο σε download mode(google how to do it)Τρεχεις το οντιν στο pc και μετα συνδεεις το κινητο στο pc.Αφου το αναγνωρισει βαζεις το αρχειο που βρισκεις (αφου ξεζιπαρεις το αρχειο που κατεβασες) στο pda και ξεκινας.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Είναι αγορασμένονο από ηλεκτρονική, δεν πρέπει να είναι παραεισαγωγής.

Μπορείς να μου πεις πως κάνω αυτά που έγραψες γιατί μου φαίνονται κάπως...δυσνόητα όπως τα γράφεις.....

 

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

Όλα το έχουν.

Ο τρόπος για να το αντιμετωπίσεις είναι να βάλεις το ex dialer που είπε κάποιος και να κανεις κλήσεις από εκεί.

Απλά πρέπει να επιλέγεις κάθε φορά την sim που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο άσχετος μια και δεν έχω μεγάλη πείρα σε android, μπορείς να μου εξηγήσεις τι είναι και που βρίσκω το ex dialer?

Το ex dialer ειναι μια δωρεαν εφαρμογη στο google play, που ειναι η αγορα για android εφαρμογες και ειναι ηδη εγκατεστημενο στο τηλεφωνο σου.

Ψαχνεις στο google play με τον ορο "ex dialer" και το εγκαθιστας.

Αντι να καλεις με την εφαρμογη του τηλεφωνου, θα καλεις με το ex dialer, οπου το scroll bar ειναι στο ελληνικο αλφαβητο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια την βοηθια σας ειναι πολυ καλο κινητο αλα τετοια κοληματα που τρωει σε απλα θεματα με εχει κανει να θελω να το πεταξω .

υπαρχει καμια ρομ κατι αλλο . να το διορθωσω

help plz

Link to comment
Share on other sites

Απλα μην το φορτωνεις πολυ και να το σβηνεις μια στις δυο μερες.Απο οτι βλεπω δεν υπαρχει υποστηριξη απο xda οποτε δεν θα βρεις να αλλαξεις ρομ κτλ
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια, από εχθές ξαφνικά έχει αρχίσει μια εφαρμογή να μου "καταπίνει" την μπαταρία... Από εκεί που κρατούσε 2 μέρες με το ζόρι βγάζει μέρα τώρα... Η εφαρμογή είναι η "com.android.exchange" η στα ελληνικά "Υπηρεσίες ανταλλαγής"... Τι είναι αυτή η εφαρμογή και τι μπορεί να φταίει που καταναλώνει τόση ενέργεια? Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσω την επαναφορά?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...