Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και συγνώμη εάν επανέρχομαι σε απαντημένες ερωτήσεις .... αλλά τελικά δεν έχω καταλάβει τι γίνεται....ή μάλλον τι μου γίνεται.....Μπορούμε να μετακινήσουμε κάποιες εφαρμογές στην κάρτα μνήμης χωρίς να έχουμε κάνει root το τηλέφωνο ή όχι ; πρέπει να περιμένουμε το update του firmware; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Για μέτρα πως ποστ υπάρχουν που λενε οτι ΔΕΝ μπορείς να μεταφέρεις στην sd και ποσα ποστ υπάρχουν που γράφουν οτι μεταφέρονται...

 

Θα βρεις σίγουρα την απάντηση ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Για μέτρα πως ποστ υπάρχουν που λενε οτι ΔΕΝ μπορείς να μεταφέρεις στην sd και ποσα ποστ υπάρχουν που γράφουν οτι μεταφέρονται...

 

Θα βρεις σίγουρα την απάντηση ;)

έχω μπερδευτεί..... δεν καταλαβαίνω τελικά τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Παμε πάλι... Εχει γράψει κάποιος αγαπητέ οτι γίνεται, οτι μεταφέρονται στην εξωτερική κάρτα;;

 

ΚΑΝΕΝΑΣ!!

 

Αρα; ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του κινητού αν ακούν ένα βουητό στο ακουστικό όταν είναι ανοιχτό το τηλέφωνο με φωσ. Δηλάδη αν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και το βάζεισ στο αυτί σου και πατάς το κεντρικό κουμπί αν ακούτε ένα βουητό το οποίο ακούγετε και στις κλήσεις. Επείσης θέλω να ρωτήσω: είναι ιδέα μου ή η ποιότητα της κλήσεις δεν είναι και η καλυτερη?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του κινητού αν ακούν ένα βουητό στο ακουστικό όταν είναι ανοιχτό το τηλέφωνο με φωσ. Δηλάδη αν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και το βάζεισ στο αυτί σου και πατάς το κεντρικό κουμπί αν ακούτε ένα βουητό το οποίο ακούγετε και στις κλήσεις. Επείσης θέλω να ρωτήσω: είναι ιδέα μου ή η ποιότητα της κλήσεις δεν είναι και η καλυτερη?

Ευχαριστώ

 

Δεν ακούγεται τίποτα μάλλον είναι θέμα της συσκευής σου. Για εγγύηση τροχαδόν. Οι κλήσεις είναι πολύ καλές πιθανόν το βουητό να τις επηρεάζει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πρωτη φορα αγοραζω android κινητο(σε 3 μερες θα το παραλαβω) και απο τα πολλα topics που χω διαβασει εχω μπερδευτει ,το root ειναι χακαρισμα?Τι μπορεις να κερδισεις απο αυτο?μεταφορα εφαρμογων και στην sd με το root πραγματοποιειται?Aν κανω root και αργοτερα αναβαθμιση σε jelly βean το root χαλαει και μπαινουν παλι εργοστασιακες ρυθμισεις?Αναβαθμιση σσε jelly bean εχει βγει ή οχι ακομα για το s duos?ευχαριστω!:) Edited by konstopa
Link to comment
Share on other sites

Το "Power Saving" mode απ'το drop down μενου τι ακριβώς κάνει?

 

Ρίχνει φωτεινότητα και ισχύ επεξεργαστή στα 600 Mhz.

Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Το "Power Saving" mode απ'το drop down μενου τι ακριβώς κάνει?

Και φυσικά αυξάνει την διάρκεια της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αγαπητε στην εκδοση ics!!

Εχει αναφερθεί πολλάκις! ;)

 

Παρακολουθω εδω κι λιγες μερες το θεμα κι εχω μια απορια:

Στο xperia neo v που επισης εχει ics, πως μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd?

Μηπως εννοειτε κατι διαφορετικο?

 

Ο Lothar ρώτησε κάτι που δεν απαντήθηκε και έχω κι εγώ την ίδια απορία, πως γίνεται στο κινητό που αναφέρει ή ακόμη και στο Sony xperia tipo που έχω, να μεταφέρονται οι εφαρμογές με την επίσημη ROM πάντα, στη sd card και με έκδοση ICS, ενώ στο Samsung galaxy s duos δε γίνεται, μήπως είναι καμιά μαγκιά της Samsung;

Και κάτι άλλο, δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχει αυτή η ιδιαιτερότητα στα androit κινητά (μεταφορα ή όχι των εφαρμογών στην sd card);

γιατί πρέπει να μπούμε ντε και καλά στην διαδικασία rootιng της συσκευής με τους όποιους κινδύνους έχει αυτό και κυρίως την ακύρωση της εγγύησης;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Ο Lothar ρώτησε κάτι που δεν απαντήθηκε και έχω κι εγώ την ίδια απορία, πως γίνεται στο κινητό που αναφέρει ή ακόμη και στο Sony xperia tipo που έχω, να μεταφέρονται οι εφαρμογές με την επίσημη ROM πάντα, στη sd card και με έκδοση ICS, ενώ στο Samsung galaxy s duos δε γίνεται, μήπως είναι καμιά μαγκιά της Samsung;

Και κάτι άλλο, δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχει αυτή η ιδιαιτερότητα στα androit κινητά (μεταφορα ή όχι των εφαρμογών στην sd card);

γιατί πρέπει να μπούμε ντε και καλά στην διαδικασία rootιng της συσκευής με τους όποιους κινδύνους έχει αυτό και κυρίως την ακύρωση της εγγύησης;

 

ουσιαστικα παλια στα samsung οπως το s2 υπηρχε η εσωτερικη μνηνη sd card και η external sd card. η εσωτερικη ηταν χωρισμενη σε 2 κομματια τα οποια το ενα ας πουμε 1 gb ηταν για εφαρμογες και το υπολοιπο της εσωτερικης να βαλεις οτι θες. σε αυτη την περιπτωση σου ελεγε να μεταφερεις εφαρμογες στην sd card ηταν οτι δηλαδη να μεταφερεις απο το ενα κομματι της εσωτερικης στο αλλο κομματι παλι της εσωτερικης. ποτε δεν εδιναν την δυνατοτητα να μεταφερεις στην external sd card . τωρα κατεργησαν τα 2 κομματια της εσωτερικης και πλεον σου δινουν ολο το χωρο της εσωτερικης να αποθηκευσεις εφαρμογες. καπως ετσι ειναι τα πραγματα. και root να κανεις παλι δεν θα εχεις την δυνατοτητα να αποθηκευσεις στην external sd card.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Μήπως ξέρει κάποιος αν γίνεται να εμφανίσουμε με κάποιο τρόπο το ελληνικό αλφάβητο στο ευρετήριο των επαφών;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Μήπως ξέρει κάποιος αν γίνεται να εμφανίσουμε με κάποιο τρόπο το ελληνικό αλφάβητο στο ευρετήριο των επαφών;

 

Δοκίμασε από το market τον exdialer.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα ειμαι σε αναζητηση dual κινητου λεω να παρω το sg s duos αξιζει η αγορα απο πλαισιο με τους χαρτες?

καποια αλλη εναλκτικη για καλητερη τιμη υπαρχει?

Επειδη πιγενω Αυστρια Γερμανια καποιες φορες το dont panic που δεινει δωρα θα εχει αυτες της χωρες ?

 

Thnx

 

Απο αυτα εχει αγωρασει καποιος ? http://www.skroutz.gr/s/2358832/Samsung-Galaxy-S-Duos-S7562.html?keyphrase=s7562

Edited by stelioskrete
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε για το Galaxy Grand:

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_grand_i9082-5163.php

 

ουπς ετοιμαζει νεο η dual η samsung ? εχεις καποια ιδεα για τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα προς το παρόν, νομίζω πριν λίγες ώρες ανακοινώθηκε.

 

Βασικά έχει ανακοινώσει ακριβώς το ίδιο και χωρίς Dual SIM.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα ενδιαφερον ;)

 

Έτσι φαίνεται, αρκεί να έχει normal τιμή, για μένα σίγουρα κάτω από 300€, μην πω ότι θα το ήθελα γύρω στα 250€ που κοστίζει τώρα το S Duos.

 

Γιατί έχει μερικά σοβαρά μειονεκτήματα κιόλας, όπως τη μικρή ανάλυση, ειδικά για 5".

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται, αρκεί να έχει normal τιμή, για μένα σίγουρα κάτω από 300€, μην πω ότι θα το ήθελα γύρω στα 250€ που κοστίζει τώρα το S Duos.

 

Γιατί έχει μερικά σοβαρά μειονεκτήματα κιόλας, όπως τη μικρή ανάλυση, ειδικά για 5".

 

Παντος λογο δυπιρινου το κανει καλητερο απο το S Duos

Link to comment
Share on other sites

Παντος λογο δυπιρινου το κανει καλητερο απο το S Duos

 

Για μένα, αν εξαιρέσεις την 5άρα οθόνη, αυτά τα χαρακτηριστικά θα έπρεπε να είχε αρχικά το S Duos, και τώρα η Samsung έπρεπε να βγάλει στις 5" με 1280*720/768 και λίγο ακόμα καλύτερα χαρακτηριστικά.

 

Σαφώς φαίνεται πιο δυνατό απ' το S Duos, αλλά παραμένει ακόμα πίσω imho.

 

Ειδικά το απλό δηλαδή (χωρίς Dual SIM), είναι μεγάλη κοτσάνα της Samsung για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λέτε γιατί δεν συνδέεται στο wi-fi? Βασικά μια συνδέεται μια όχι, μου'χει σπάσει τα νεύρα. Καμμιά ιδέα?Το έχει πάθει άλλος αυτό ή είμαι ο μόνος???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...