Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειχα καλύτερη ποιοτητα λήψης.συγνωμη.

Απλα να παρετε μια γευση στο ρολαρισμα και την φόρτωση εφαρμογών που τρεχουν κ δεν κολαει οπως γινόταν με την μαμα ρομ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ειχα καλύτερη ποιοτητα λήψης.συγνωμη.

Απλα να παρετε μια γευση στο ρολαρισμα και την φόρτωση εφαρμογών που τρεχουν κ δεν κολαει οπως γινόταν με την μαμα ρομ.

 

 

Σαν να την έχει μια διαφορά..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα καλύτερη ποιοτητα λήψης.συγνωμη.

Απλα να παρετε μια γευση στο ρολαρισμα και την φόρτωση εφαρμογών που τρεχουν κ δεν κολαει οπως γινόταν με την μαμα ρομ.

 

 

πλάκα πλάκα σφαίρα πάει!

πόσες εφαρμογές έχεις περάσει?

και πόση ελεύθερη μνήμη σου δίνει? Από μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

σε παλιοτερο ποστ φιλος εγραφε οτι καποια rom του εκλεινε τις εφαρμογες ενω τρεχαν..παιζει αυτο με την δικια σου?
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω κανενα προβλημα τετιο, δεν εχει κλεισει ποτε, επειδη το σκαλιζω ολη μερα το βραδυ 12-1 η μπαταρια παει στο 30-40% το φορτιζω οπως κ να εχει για την επομενη.

σημερα που το σκαλισα λιγο αυτη τη στιγμη στης 1 το βραδυ η μπαταρια του ειναι στο 61% απο το πρωι, με λιγο τηλ, παιξιμο μουσικης και λιγο ιντερνετ απο το πρωι φορτισμενο 100%

Link to comment
Share on other sites

ΤΗν PMP v9

διαφορα μερα με την νυχτα.

αμα την βαλεις διαβασε πρην, την περνας αφου περασεις πρωτα την pmp v7. αμα βρω χρονο θα ανεβασω video πως κοιλαει το τηλ, δεν θα το πιστευεται,

 

πανω απ τη ελληνικη ρομ την περασες?

γιατι λενε οτι πρεπει να βαλεις μια συγκεκριμενη ρομ

που την βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

πανω απ τη ελληνικη ρομ την περασες?

γιατι λενε οτι πρεπει να βαλεις μια συγκεκριμενη ρομ

που την βρηκες?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372767

Link to comment
Share on other sites

 

CONFIRM DOWNLOAD

Model: GT-S7562

Country: India

Version: Android 4.0.4

Changelist: 1218740

Build date: Mon, 10 Jun 2013 11:17:01 +0000

Product Code: INS

PDA: S7562XXBMF2

CSC: S7562ODDBMF1

MODEM: S7562DDBMD1

Hotfile has been shudown. A download link to Terafile.co will be presented as soon as the firmware is uploaded. We are busy uploading all files to the new host. We apologize for the inconvenience.

 

επεσε το hotfile....την τυχη μου μεσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αρκετά πράγματα. Και την light και την KYLEOPEN.

Τελευταία έχω κάνει το εξής. Εγκατέστησα την τελευταία αυστραλιανή επίσημη ROM.

Rootάρισα την συσκευή χωρίς odin. Επανέφερα και τον μετρητή με την κατάληλλη εφαρμογή.

Αφαίρεσα σχεδόν όλα όσα "αφαιρούν" οι dev για την kyleopen ROM.

Κάθισα και τα τσέκαρα αφαιρώντας τα ένα ένα, εκτός φυσικά από όσες με ενδιέφεραν:

π.χ. MP3 player, Gmail, Βίντεο, εγγραφή φωνής, Συλλογή, Χάρτες.

Το κινητό "ανέπνευσε" αρκετά. Ίσως και καλύτερα από την KYLEOPEN.

Συνήθως τσεκάρω για όριο διεργασιών στο παρασκήνιο: 1 διεργασία το ανώτερο.

Αυτό έχει σαν συνέπεια να μή φορτώνει πολύ η RAM. Δεν ξέρω αν έχει άλλες (κακές) συνέπειες.

Αν δεν κλείνετε το κινητό κάθε βράδυ (όπως εγώ) προτείνω μια επανεκκίνηση καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μετρητής που μετράει κάθε φορά που φλασάρεις ένα λογισμικό. Αν είναι πάνω από 0 βγάζει ένα κίτρινο θαυμαστικό στην εκκίνηση. Αν μπεις σε download mode, γράφει πόσες φορές το φλασαρες, και εννοείται αν το πας σε σέρβις έτσι δεν έχεις εγγύηση.Και υπάρχει πρόγραμμα που το μηδενίζει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπα γιατί δεν είμαι εγώ που την έβαλα... απλά σου απάντησα για το μετρητή, γιατί το είχα κάνει αρκετές φορές σε ένα άλλο Samsung αλλά και στο S Duos όταν το είχα. Το πρόγραμμα λέγεται triangle away. Το βρίσκεις επί πληρωμή στο play store, αλλά και δωρεάν στο xda.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το internet; Αν ναι, έχει νομίζω από μόνο το κινητό τη δυνατότητα αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το internet; Αν ναι, έχει νομίζω από μόνο το κινητό τη δυνατότητα αυτή.

ναι μπορει να moirasei to internet , εγω θελω να μοιραζει το gps . δηλαδη να εχω gps στην ταμπλετα που δεν εχει gps

Link to comment
Share on other sites

ποτε μη λες , ποτε...

για κοιταξε εδω

 

ψαχνω για κατι δωρεαν , αυτο ειναι δοκιμαστικη εκδοση και δεν μου κανει

 

To share and tether GPS using WiFi between 2 devices. Best example would be your phone and tablet. With this app, your phone with GPS functionality feature (server), will send GPS data to your tablet (client) using WiFi. With this, you are no longer constraint to your phone, but can utilize your big tablet for apps which requires location (e.g. Maps, fourSquare). There are many advance features built-in, such as encryption, automatic server search, and much more. This app must work in a pair; server and client. Please ensure you download the correct app.

A common example will be using your Android phone's and share tether GPS with a tablet (can easily buy it nowadays for <$100). With this, you can easily perform and use Google Maps location and other location applications on your tablet, even though the tablet does not have GPS functionality feature! This is a great way to escape the phone's small screen, and enjoy the tablet's big screen. On top of this, one can be creative as it can also be used to share tether GPS to a device located indoor, using WiFi network (server will be outdoor, client will be indoor). It has limitless possibilities...

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι αυτο?(για το μετρητη)

γιατι εβαλες την αυστραλιανη δεν μου ειπες

 

Χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Θα μπορούσα να βάλω π.χ. την Ινδική.

Επειδή ήθελα μια πιο "φρέσκια" έκδοση. Και επειδή δεν έχουμε φρέσκια ελληνική...

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποια λιστα με τις εφαρμογες που δεν ειναι απαραιτητες στο κινητο και υπαρχουν μεσα..στο δικο μου στο link2sd βγαζει 187 εφαρμογες!εχω σβησει με το root και καποιες που ηξερα..για το s3 καπου ειχα βρει εναν οδηγο!!
Link to comment
Share on other sites

To έχει μια φίλη και είναι αρκετά ευχαριστημένη (για τα χρήματα που έδωσε).

Το πρόβλημά της : Είχε μια sim Vodafone και όλα καλά. Όταν πρόσφατα έβαλε και τη δεύτερη sim whats'up όταν την καλούν στη δεύτερη σιμ πολλές φορές φαίνεται ότι είναι κλειστό ("απενεργοποιημένο" όπως λεει το φωνητικο μηνυμα). Η πρώτη σιμ λειτουργεί απροβλημάτιστα την ίδια στιγμή αν την καλέσεις.

Τα φώτα σας παρακαλώ.

 

μηπως εχει ενεργοποιημενα δεδομενα απο την sim1 και δεν εχει τικαρει να δεχεται κλησεις οταν χρησιμοποιει δεδομενα?

 

Οχι. Το τσέκαρε αυτό που λες και είναι σωστά.

Δυστυχώς το πρόβλημα συνεχίζεται. Πραγματικά "όποτε θέλει" ή συσκευή δέχεται κλήσεις (στη δεύτερη sim whats'up). Η πρώτη sim λειτουργεί άψογα.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Επίσης που μπορεί να βρει θήκη flipcase ή bookcase σαν τις καινούργιες που κυκλοφορούν για S4 ;

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης που μπορεί να βρει θήκη flipcase ή bookcase σαν τις καινούργιες που κυκλοφορούν για S4 ;

 

την δική μου την πήρα εδώ: http://www.mobiletrade.gr/thikes-kiniton/flip-bookcase-samsung

κοίτα και τις επόμενες σελίδες!

Edited by giagkos
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται να ριξει μια ματια Samsung Galaxy S Duos 2 (S7582)

https://www.skroutz.gr/s/4255800/Samsung-Galaxy-S-Duos-2-S7582.html

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται να ριξει μια ματια Samsung Galaxy S Duos 2 (S7582)

https://www.skroutz.gr/s/4255800/Samsung-Galaxy-S-Duos-2-S7582.html

 

δεν εχει και τις τρελες διαφορες εκτος του dual core!

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5876&idPhone2=4883

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορότερη επικοινωνία σε 3G, βελτιωμένο bluetooth και video 720p. Δεν τα λες και ασήμαντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...