Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα η cosmote internet δουλευει με αυτες τις ρυθμισεις

 

τις εδωσα .. σ ευχαριστω πολυ ..

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΕΚΤΑΣΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ

Η ΛΎΣΗ ΒΡΈΘΗΚΕ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΠΟΥ ΓΊΝΕΤΕ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ Η ΕΣΩΤΕΡΙΚΉ ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΤΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΉ(ΜΕ ΗΑCK)

ΓΊΝΕΤΕ ΣΕ ΌΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΆ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΈΝΟ ΑΠΌ ΜΕΝΑ ΣΤΟ SAMSUNG S7562

 

ΠΡΟΫΠΟΘΈΣΕΙΣ:

A) ROOT ACCES ( http://forum.xda-developer....php?t=2171441 )

B) MEMORY CARD

 

ΟΔΗΓΙΕΣ

1)Κάνουμε search στο google play το «Root externat 2” internal και το κατεβάζουμε

2)Ανοίγουμε το πρόγραμμα

3)Αν μας εμφανίσει μήνυμα πως δεν έχουμε κάνει τις ρυθμίσεις πατάμε GO, αλλιώς πηγαίνουμε πάνω δεξιά στις ρυθμίσεις

4)Τικάρουμε το "Use per defaults"

5)Πατάμε "View the different devices" περιμένουμε 5 δευτερόλεπτα και σκρολαρουμε κάτω

6)βλέπουμε μια νέα λίστα εδώ αναζητάμε /dev/block/vold/179:33<---αυτός είναι ο αριθμός που χρειαζόμαστε

7)Πηγαίνουμε πάλι πάνω πατάμε στο"The ext.sdcard device access" και αλλάζουμε το τελευταίο κομμάτι των αριθμών στους αριθμούς που είδαμε πριν λίγο πιστεύω όλοι σε αυτό το μοντέλο κινητού τους ιδίους θα έχουμε αλλά το τεστάρουμε

8)Πάμε πίσω και Τικάρουμε το "At boot"

9)Πατάμε "external > internal" περιμένουμε 10 δευτερόλεπτα και βαίνουμε από το πρόγραμμα

10)Πάμε Ρυθμίσεις-Χώρος αποθήκευσης και βλέπουμε ότι το μέγεθος τώρα έγινε ίδιο με της memory card

ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!!

ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ ΟΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΘΕΛΕΤΕ..

 

το λινκ δεν με παει πουθενα

δουλευει αυτο το hack?

Link to comment
Share on other sites

το λινκ δεν με παει πουθενα

δουλευει αυτο το hack?

Αν δεν δουλευει αυτο .....δοκιμασε το Link2SD που δουλευει συγουρα

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω ομως ν απανταει αρα η το ελυσε το θεμα...η πεταξε το κινητο...:D

 

τα εχω κανει ολα τα βηματα απο οσο θυμαμαι :\

και τι ειναι το imei ? :P

 

συγνωμη που αργησα αλλα δεν ειχα προλαβει να μπω στο forum :\

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά......σας ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ......να μου πείτε αν γίνετε.....να επιστρέψω το τηλέφωνο μέσω αυτής της DOA (πως την λένε) των 7 ημερών......ΤΑ κινητά τα πήρα χθες....για τα παιδιά.....2 κιόλας(δεν μ έφτανε το ένα !!!!!)......αλλά τι να κάνω ?????

Εδώ ισχύει το ...."δεν ήξερες ?----δεν ρώταγες ! ".....ότι και να πείτε έχετε δίκιο....έκανα μεγάλη πατάτα διότι ....ΠΡΩΤΑ έπρεπε να μπω στο φορουμ.....να διαβάσω για τις όποιες συσκευες με ενδιαφέρουν κάποια πράγματα,απόψεις,εκτιμήσεις.....και μετά να προχωρήσω σε αγορά κινητού......εγώ έκανα το αντίθετο.....

Τα τηλέφωνα τα πήρα χθες...... σήμερα μπήκα στο φόρουμ....άρχισα να διαβάζω.... και τρελλάθηκα.....:blink:λέω δεν είναι δυνατόν !!!!!!!

Τόσα προβλήματα από τόσο κόσμο !!!!!!!!!!!!..... άρα είναι σίγουρα κάποια ΣΤΑΝΤΑΡ προβλήματα....

Το θέμα είναι.............μ ε αυτην την εγγύηση των πρώτων 7 ημερών .....ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ?.....μπορώ να πάω τα τηλέφωνα πίσω στο mediamarkt και να πάρω άλλα ???.....έτσι απλά - Να ζητήσω αντικατάσταση γιατί δεν μ αρεσαν......ή πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο τηλέφωνο για να ζητήσεις επιστροφή

?(θυμάμαι ότι κάποτε είχα διαβάσει ότι τις πρώτες μέρες ΜΠΟΡΕΙΣ να το επιστρέψεις έτσι απλά γιατί δεν σου άρεσε το οτιδήποτε.....αρκεί να είναι σε άριστη κατάσταση και να μην έχεις σκίσει χαρτιά-κουτιά κτλ......

 

Μαρέσει που έβαλα και την extra εγγύηση και για τα 2 για περίπτωση .....σπάσιμο οθόνης-νερά-άμμο στη συσκευή ή πεσίματα κτλ.....(Σε αυτό δεν δέχομαι σχόλια.....:lol:...γιατί μπορεί κάποιος να πει ότι τσάμπα λεφτά έδωσες .....ΔΕΝ είναι καθόλου τσάμπα.....μου έχουν αντικαταστήσει συσκευή με καινούργια όταν στον 6 μήνα το κινητό μου έπεσε από την μηχανή και το πάτησε αυτοκίνητο..... και έγινε.....λιώμα :O)

Αντε τώρα να βγάλω άκρη !!!!!!..... ΠΩΠΩ μπέρδεμα......και γω νόμιζα ότι πήρα 2 καλές συσκευές για τα παιδιά και ησύχασα τουλάχιστον για 1,5-2 χρόνια........

 

 

Μάλλον ΔΕΝ γίνετε από ότι κατάλαβα.....σωστά ?....... DOA (Dead On Arrival εξαρχής ελαττωματικό προϊόν).......άρα ?.....από την στιγμή που δεν υπάρχει ελλάτωμα - δεν υπάρχει λόγος αντικατάστασης.....ΣΩΣΤΑ ??

Edited by Superuser
DOA
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει πρόβλημα κάποιο(ή και τα 2), τα πάμε πίσω εντός 7 ημερών και τα αλλάζουνε. Αν δεν έχουν πρόβλημα και θέλεις απλά να τα αλλάξεις, δεν ξέρω αν γίνεται. Αν έχουν ανοιχτεί και χρησιμοποιηθεί δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά......σας ΘΕΡΜΟΠΑΡΑΚΑΛΩ......να μου πείτε αν γίνετε.....να επιστρέψω το τηλέφωνο μέσω αυτής της DOA (πως την λένε) των 7 ημερών......ΤΑ κινητά τα πήρα χθες....για τα παιδιά.....2 κιόλας(δεν μ έφτανε το ένα !!!!!)......αλλά τι να κάνω ?????

Εδώ ισχύει το ...."δεν ήξερες ?----δεν ρώταγες ! ".....ότι και να πείτε έχετε δίκιο....έκανα μεγάλη πατάτα διότι ....ΠΡΩΤΑ έπρεπε να μπω στο φορουμ.....να διαβάσω για τις όποιες συσκευες με ενδιαφέρουν κάποια πράγματα,απόψεις,εκτιμήσεις.....και μετά να προχωρήσω σε αγορά κινητού......εγώ έκανα το αντίθετο.....

Τα τηλέφωνα τα πήρα χθες...... σήμερα μπήκα στο φόρουμ....άρχισα να διαβάζω.... και τρελλάθηκα.....:blink:λέω δεν είναι δυνατόν !!!!!!!

Τόσα προβλήματα από τόσο κόσμο !!!!!!!!!!!!..... άρα είναι σίγουρα κάποια ΣΤΑΝΤΑΡ προβλήματα....

Το θέμα είναι.............μ ε αυτην την εγγύηση των πρώτων 7 ημερών .....ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ?.....μπορώ να πάω τα τηλέφωνα πίσω στο mediamarkt και να πάρω άλλα ???.....έτσι απλά - Να ζητήσω αντικατάσταση γιατί δεν μ αρεσαν......ή πρέπει να υπάρχει πρόβλημα στο τηλέφωνο για να ζητήσεις επιστροφή

?(θυμάμαι ότι κάποτε είχα διαβάσει ότι τις πρώτες μέρες ΜΠΟΡΕΙΣ να το επιστρέψεις έτσι απλά γιατί δεν σου άρεσε το οτιδήποτε.....αρκεί να είναι σε άριστη κατάσταση και να μην έχεις σκίσει χαρτιά-κουτιά κτλ......

 

Μαρέσει που έβαλα και την extra εγγύηση και για τα 2 για περίπτωση .....σπάσιμο οθόνης-νερά-άμμο στη συσκευή ή πεσίματα κτλ.....(Σε αυτό δεν δέχομαι σχόλια.....:lol:...γιατί μπορεί κάποιος να πει ότι τσάμπα λεφτά έδωσες .....ΔΕΝ είναι καθόλου τσάμπα.....μου έχουν αντικαταστήσει συσκευή με καινούργια όταν στον 6 μήνα το κινητό μου έπεσε από την μηχανή και το πάτησε αυτοκίνητο..... και έγινε.....λιώμα :O)

Αντε τώρα να βγάλω άκρη !!!!!!..... ΠΩΠΩ μπέρδεμα......και γω νόμιζα ότι πήρα 2 καλές συσκευές για τα παιδιά και ησύχασα τουλάχιστον για 1,5-2 χρόνια........

 

 

Μάλλον ΔΕΝ γίνετε από ότι κατάλαβα.....σωστά ?....... DOA (Dead On Arrival εξαρχής ελαττωματικό προϊόν).......άρα ?.....από την στιγμή που δεν υπάρχει ελλάτωμα - δεν υπάρχει λόγος αντικατάστασης.....ΣΩΣΤΑ ??

 

Αγαπητέ φίλε, δεν νομίζω να τα δεχτούν πίσω σαν DOA από τη στιγμή που δεν παρουσιάζουν κάποιο πρόβλημα. Το MEDIAMARKT δεν θα τα δεχτεί πίσω. Μπορείς να τα πάς όμως στο ATTIKO PARKO στο τμήμα με τις χελώνες!!!!!!!!!!! Όποτε ανέβω Αθήνα, εκεί θα πάω και το δικό μου!!!! Αλλοιώς τα παιδιά σου θα πρέπει να συνηθίσουν αυτές τις ταχύτητες.

 

Πάντος μην σε απογοητεύει ότι πρώτα τα αγόρασες και μετά διάβασες το forum.... υπάρχουν και χειρότερα..... εγώ πρώτα διάβαζα το forum και μετά πήγα και το αγόρασα!!!!!!!!!!!!!! Ίσως να φταίει που είμαι φιλόζωος...............!!!!!!

Edited by Superuser
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, δεν νομίζω να τα δεχτούν πίσω σαν DOA από τη στιγμή που δεν παρουσιάζουν κάποιο πρόβλημα. Το MEDIAMARKT δεν θα τα δεχτεί πίσω. Μπορείς να τα πάς όμως στο ATTIKO PARKO στο τμήμα με τις χελώνες!!!!!!!!!!! Όποτε ανέβω Αθήνα, εκεί θα πάω και το δικό μου!!!! Αλλοιώς τα παιδιά σου θα πρέπει να συνηθίσουν αυτές τις ταχύτητες.

 

Πάντος μην σε απογοητεύει ότι πρώτα τα αγόρασες και μετά διάβασες το forum.... υπάρχουν και χειρότερα..... εγώ πρώτα διάβαζα το forum και μετά πήγα και το αγόρασα!!!!!!!!!!!!!! Ίσως να φταίει που είμαι φιλόζωος...............!!!!!!

 

 

Τα παιδιά δεν έχουν και ιδιαίτερες απαιτήσεις από το κινητό.....απλά τους άρεσε εμφανισιακά.....ούτε το έχουν γεμίσει με εφαρμογές....

Εγώ δεν κατάλαβα το εξής.....

Το τηλέφωνο σέρνετε όπως και να χει......ή σέρνετε και είναι χελώνα όπως λες όταν το γεμίζεις με εφαρμογές ?

Δηλαδή αν το αφήσεις όπως έχει εργοστασιακά....και του βάλεις 3-4 εφαρμογές βασικές .....έχει πάλι θέμα με κολλήματα κτλ ????

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα, μόνο ο Γερμανός δίνει τη δυνατότητα αν είναι ακριβώς η συσκευασία όπως όταν ανοίχτηκε, να επιστρέψεις μια συσκευή πίσω. Από που είναι αγορασμένα;
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά δεν έχουν και ιδιαίτερες απαιτήσεις από το κινητό.....απλά τους άρεσε εμφανισιακά.....ούτε το έχουν γεμίσει με εφαρμογές....

Εγώ δεν κατάλαβα το εξής.....

Το τηλέφωνο σέρνετε όπως και να χει......ή σέρνετε και είναι χελώνα όπως λες όταν το γεμίζεις με εφαρμογές ?

Δηλαδή αν το αφήσεις όπως έχει εργοστασιακά....και του βάλεις 3-4 εφαρμογές βασικές .....έχει πάλι θέμα με κολλήματα κτλ ????

 

Σε σχέση με το neo-v που είχα πρίν και ήταν και αυτό μονοπύρηνο στο 1Ghz, είναι αισθητά πιο αργό από την αρχή, χωρίς φόρτωμα. Εγώ του έκανα root, δεν του έχω βάλει τίποτα και συνεχίζει να μου σπάει τα νεύρα. Δεν θα άλλαζα το neo-v με άλλο, αλλά χρειαζόμουν δίκαρτο και με κάποιες δυνατότητες που υπολόγιζα ότι το duos θα με κάλυπτε.

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το neo-v που είχα πρίν και ήταν και αυτό μονοπύρηνο στο 1Ghz, είναι αισθητά πιο αργό από την αρχή, χωρίς φόρτωμα. Εγώ του έκανα root, δεν του έχω βάλει τίποτα και συνεχίζει να μου σπάει τα νεύρα. Δεν θα άλλαζα το neo-v με άλλο, αλλά χρειαζόμουν δίκαρτο και με κάποιες δυνατότητες που υπολόγιζα ότι το duos θα με κάλυπτε.

 

To neo-v τι έκδοση android έτρεχε; Έχω την εντύπωση πως τηλέφωνο με έκδοση 4 και πάνω είναι λάθος να βγαίνει με μονοπήρυνο επεξεργαστή. Το GS Duos το άντεξα μόνο ένα μήνα(και πολύ του ήταν). Όταν το πήρα ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το xperia go. Σκεφτόμουν ο βλάκας πως το Sony είναι διπήρυνο αλλά έχει λιγότερη μνήμη. Το Samsung έχει μεγαλύτερη οθόνη, περισσότερη μνήμη, και ήταν και 25€ φθηνότερο. Λέω δε βαριέσαι, λόγω μνήμης δε θα έχουν μεγάλη διαφορά. Κούνια που με κούναγε. Πήρε μια φίλη μου το xperia και είναι πολύ καλύτερο. Έπειτα το samsung το πούλησα 100€, και έδωσα 87 από αυτά και πήρα ένα Lenovo A760. Μετά από 1 μήνα που περίμενα έφτασε και πλέον ευχαριστιέμαι τηλέφωνο. Δεν έχει καμία σχέση με το samsung(4 πύρηνο). Και η πλάκα είναι πως του φέρνει αρκετά σε εμφάνιση, και αίσθηση. Απλά είναι λίγο μεγαλύτερο(ίδιο μέγεθος συσκευής με Galaxy S3).

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό είναι καλό για τα πολύ βασικά.

δεν είναι για φουλ φόρτωμα..

 

εγώ προσωπικά το πήρα 50 ευρώ με μία δωροεπιταγή από κοτσόβολο, και σε αυτά τα λεφτά λέει.

 

αν διαθέσεις κάτι παραπάνω παίρνεις κάτι πολύ καλύτερο..!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό είναι καλό για τα πολύ βασικά.

δεν είναι για φουλ φόρτωμα..

 

εγώ προσωπικά το πήρα 50 ευρώ με μία δωροεπιταγή από κοτσόβολο, και σε αυτά τα λεφτά λέει.

 

αν διαθέσεις κάτι παραπάνω παίρνεις κάτι πολύ καλύτερο..!

 

Συμφωνώ απολύτος.Για 50 ευρώ είναι μια χαρά, όχι περισσότερο!!!!!!!!!!!!!

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα απο κατάστημα της Wind 135 euro πρίν διαβάσω κριτικές (μαμακία μου) πρίν απο 40 ημέρες περίπου.

Δεν είχα προβλήματα ούτε με το ακουστικό ούτε με το μεγάφωνο του κινητού όπως έχει αναφερθεί.

Σύντομα ανακάλυψα πόσο αργό ήταν ειδικά όταν ήθελα να ανοίξω τις επαφές.

Η ταχύτητά του βελτιώθηκε κάπως όταν εγκατέστησα το το Clean Master.

Εχω εγκατεστημένες πολύ λίγες εφαρμογές βέβαια (Skype , CsipSimple , Voipyo).

Δεν θέλω να το κάνω root γιατί η διαδικασία μου φάνηκε κάπως πολύπλοκη.

Ομως με ενοχλεί πολύ που δεν μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες default εφαρμογές της Samsung που είναι εγκατεστημένες στο κινητό (ChatOn κλπ) οι οποίες δεν μου χρειάζονται καθώς επίσης οτι δεν μπορώ να εγκαταστήσω ούτε να μεταφέρω εφαρμογές (εννοώ αυτές τις λίγες που έχω κατεβάσει απο το google play) στην external sdcard αν δεν το rootάρω πράγμα που δεν ίσχυε σε άλλα κινητά με OS Android.

Link to comment
Share on other sites

Eχω και εγώ αυτό το τηλέφωνο από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη που ήθελε να το πετάξει στον τοίχο. Το τηλέφωνο πετάει.

Εχω κατεβασμένες 25 εφαρμογές. wdigets έχω 3.

Είμαι root, μέσα στις εφαρμογές έχω και το clean master

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard

Τουλάχιστον 10 φορές την μέρα αυτή η εφαρμογή μου λέει ότι η μνήμη του τηλεφώνου είναι γεμάτη γύρω στο 90% και πατάω ένα κουμπί και την καθαρίζει.

Δεν ξέρω τι έιναι αυτό που ενω το τηλέφωνο όσο το είχε ο προηγούμενος ήταν για τον τοίχο και τώρα πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Eχω και εγώ αυτό το τηλέφωνο από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη που ήθελε να το πετάξει στον τοίχο. Το τηλέφωνο πετάει.

Εχω κατεβασμένες 25 εφαρμογές. wdigets έχω 3.

Είμαι root, μέσα στις εφαρμογές έχω και το clean master

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard

Τουλάχιστον 10 φορές την μέρα αυτή η εφαρμογή μου λέει ότι η μνήμη του τηλεφώνου είναι γεμάτη γύρω στο 90% και πατάω ένα κουμπί και την καθαρίζει.

Δεν ξέρω τι έιναι αυτό που ενω το τηλέφωνο όσο το είχε ο προηγούμενος ήταν για τον τοίχο και τώρα πετάει.

 

τελικα αυτο δεν ειναι κινητο...πουλι ειναι...ο ενας ηθελε να το πεταξει...κ σε σενα πεταει...:D

Link to comment
Share on other sites

^^ χαχαχα είρωνας!

 

εγώ του έχω περάσει καμιά 5αριά εφαρμογες skype fb shazaam navigon whats up και ντάξει δεν πετάει αλλά την δουλειά του την κάνει.

 

ποιον Browser προτείνετε για το συγκεκριμένο κινητό?

να μην του ρουφάει την ζωή?? :D

να το αφήσω με τον μαμίσιο?

Link to comment
Share on other sites

^^ χαχαχα είρωνας!

 

εγώ του έχω περάσει καμιά 5αριά εφαρμογες skype fb shazaam navigon whats up και ντάξει δεν πετάει αλλά την δουλειά του την κάνει.

 

ποιον Browser προτείνετε για το συγκεκριμένο κινητό?

να μην του ρουφάει την ζωή?? :D

να το αφήσω με τον μαμίσιο?

 

γενικα χρησιμοποιω παντα τον boat,ειναι πολυ ελαφρυς

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μια ερωτηση, πως μπορω να αποθηκευσω επαφες με περισσοτερα απο 6 γραμματα μονο στη sim κ οχι στη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς. Ίσως αν πάρεις κάποια πιο καινούργια SIM να αυξηθεί λίγο ο αριθμός των χαρακτήρων αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα μπορέσεις να αποθηκεύσεις επαφές όπως στη συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...