Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θα το παω στην μαγαζι θα το παω σε σερβις της σαμσουνγκ.πραγματικα εν μπορω να καταλαβω τι φταιει ...γινετε να εχει ο συνομιλητης μου μια τηλεωραση ανοιχτη να την ακοθω καθαρα για 2 δευτερολεπτα για αλλα 2 να μην την ακουω μετα να την ξανακουω και παει λεγωντας...εχω την εντυπωση οτι στο skype δεν το κανει ...

αντε να βρεις ακρη τωρα...

 

Σε ποιο service θα το πας? Γιατί έχω κι εγώ ένα πρόβλημα και σκέφτομαι να το πάω στο Smartec στο Χαϊδάρι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ποιο service θα το πας? Γιατί έχω κι εγώ ένα πρόβλημα και σκέφτομαι να το πάω στο Smartec στο Χαϊδάρι.

και εγω εκει γιαι μενω πολυ κοντα αλλα αν δε βρω ακρη θα το παω αρβατο στον κηφισο

Link to comment
Share on other sites

Κακώς κατά τη γνώμη μου. Κανονικά αν ένα τηλέφωνο έχει πρόβλημα πάει εντός 7 ημερών στο μαγαζί για DOA. Αλλαγή με άλλο χωρίς να μπλεχτεί σέρβις. Και επίσης για αρβατο έχω ακόυσει τα χειρότερα. Αν είχα εγώ τηλέφωνο που έπρεπε να πάει σε σέρβις θα εξαντλούσα όλα τα περιθώρια να το πάω κάπου αλλού.
Link to comment
Share on other sites

Κακώς κατά τη γνώμη μου. Κανονικά αν ένα τηλέφωνο έχει πρόβλημα πάει εντός 7 ημερών στο μαγαζί για DOA. Αλλαγή με άλλο χωρίς να μπλεχτεί σέρβις. Και επίσης για αρβατο έχω ακόυσει τα χειρότερα. Αν είχα εγώ τηλέφωνο που έπρεπε να πάει σε σέρβις θα εξαντλούσα όλα τα περιθώρια να το πάω κάπου αλλού.

 

Κι εγώ πήγα στο πλαίσιο μέσα στις πρώτες 7 μέρες και δεν έβγαλα άκρη. Οπότε θα πάω εκεί και αν το φτιάξουν καλώς.

Link to comment
Share on other sites

Όπως νομίζετε. Απλά θα πρότεινα να πάτε σε άλλο σέρβις πρώτα...

http://bit.ly/GXSOPg

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα των ακουστικών:

"All you get is a charger and a USB cable for tethering your Galaxy S Duos to your computer. The only good news is that the charger has its own wiring and doesn't need the USB cable, so you can keep one at home and the other at your office.

Of course, you should keep in mind that retail package contents are market-dependent."

Το δικό μου το αγόρασα πριν 2 περίπου μήνες απ' το Public και είχε ακουστικά, όπως και φίλου μου το αγόρασε απ' την WIND.

Για τον φίλο που το αγόρασε απ' το Bird: Ενημέρωσέ μας για την διαδικασία του service, αν μπορείς και θέλεις.

 

Κι εγώ από Wind και είχε μέσα τα ακουστικά. Πάντως σε εμένα ο φορτιστής δεν είναι usb. Έχει ξεχωριστό καλώδιο usb..... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Όπως νομίζετε. Απλά θα πρότεινα να πάτε σε άλλο σέρβις πρώτα...

http://bit.ly/GXSOPg

 

Εγώ δεν θα πάω στην Arvato γιατί το είχα ψάξει και είχα ακούσει τα χειρότερα. Θα το πάω στην Smartec, για την οποία διάβασα αρκετά θετικά σχόλια, τόσο στο Internet όσο και σε αυτό το Forum.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ευτυχής κάτοχος από σήμερα του εν λόγω κινητού, αγορά από wind 150€, θέλω να σας ρωτήσω μπορώ να το κάνω hotspot για να συνδέω το tablet; κι ένα άλλο θα πάρει λέτε αναβάθμιση σε 4.1; εις το επαναγραφείν!!:)
Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις - περισσότερες ρυθμίσεις - tethering και φορ. σημ. πρόσβασης και το ενεργοποιείς.

Στη συνέχεια πατάς πάνω εκεί που λέει φορητό σημείο πρόσβασης wi-fi και σου βγάζει επιπλέον ρυθμίσεις για το όνομα του και τις επιτρεπτές συσκευές αλλά και την ασφάλεια του .

Για να τα κάνεις αυτά πατάς διαμόρφωση κάτω δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εκει γιαι μενω πολυ κοντα αλλα αν δε βρω ακρη θα το παω αρβατο στον κηφισο

 

τελικα το πηγα birdphone για doa και μου ειπαν οτι θα το στειλουν smartec να ελεγχει και αν οντος εχει προβλημα να αντικατασταθει...εχω την αισθηση οτι στις μερες μας αν ενα κινητο δεν παταει σπιθες απο την οθονη και καπνους απο την μπαταριαδεν το βρισκουν ελατωματικο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέομαι στο νετ με σύνδεση δεδομένων πρώτα μου βγάζει το 3G πάνω από τα βελάκια και μετά εμφανίζεται το γράμμα Ε αλλά και το Η.

Τι δείχνει το κάθε γράμμα ;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέομαι στο νετ με σύνδεση δεδομένων πρώτα μου βγάζει το 3G πάνω από τα βελάκια και μετά εμφανίζεται το γράμμα Ε αλλά και το Η.

Τι δείχνει το κάθε γράμμα ;;

 

To H+ είναι το μέγιστο.

H σειρά πάει:

G (το παλιότερο 2G - το πιο αργό)

E (Edge)

3G (3rd Generation)

H (HSDPA - High-Speed Downlink Packet Access)

Η+ (HSPA+) - το πιο γρήγορο. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού και έριξα μια ματιά στο thread και μου κόπηκαν τα φτερά. Τόσα πολλά προβλήματα;;; Θα το προτείνατε για απλή χρήση; Δλδ τη βασική του λειτουργία (να είναι ενεργές ταυτόχρονα οι 2 σιμ για τηλέφωνα και μηνύματα), brοwser για σελίδες χωρίς τρελές απαιτήσεις, άντε και κανα facebook στο τσακιρ κέφι. Αν έχετε να επισημάνετε κάποια παρατήρηση, ευπρόσδετοι!

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού και έριξα μια ματιά στο thread και μου κόπηκαν τα φτερά. Τόσα πολλά προβλήματα;;; Θα το προτείνατε για απλή χρήση; Δλδ τη βασική του λειτουργία (να είναι ενεργές ταυτόχρονα οι 2 σιμ για τηλέφωνα και μηνύματα), brοwser για σελίδες χωρίς τρελές απαιτήσεις, άντε και κανα facebook στο τσακιρ κέφι. Αν έχετε να επισημάνετε κάποια παρατήρηση, ευπρόσδετοι!

Ευχαριστώ πολύ

 

Για αυτα που θελεις μια χαρα ειναι και για την τιμη του.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού και έριξα μια ματιά στο thread και μου κόπηκαν τα φτερά. Τόσα πολλά προβλήματα;;; Θα το προτείνατε για απλή χρήση; Δλδ τη βασική του λειτουργία (να είναι ενεργές ταυτόχρονα οι 2 σιμ για τηλέφωνα και μηνύματα), brοwser για σελίδες χωρίς τρελές απαιτήσεις, άντε και κανα facebook στο τσακιρ κέφι. Αν έχετε να επισημάνετε κάποια παρατήρηση, ευπρόσδετοι!

Ευχαριστώ πολύ

 

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο για την χρήση που το θέλεις, καλύτερο από άλλα δίκαρτα. Είναι VFM για την κατηγορία του.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο για την χρήση που το θέλεις, καλύτερο από άλλα δίκαρτα. Είναι VFM για την κατηγορία του.

 

To κινητο αυτο, ειναι απο τις χειροτερες επιλογες που μπορει να κανει καποιος. Προσωπικα δεν θα εδινα ουτε 40 ευρω για αυτη τη συσκευη.

 

Οποιος θελει να βρει τους λογους ας κανει τον κοπο να διαβασει το topic.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χριεαζομαι βοηθεια,εβαλα στο τηλ Samsung Galaxy S Duos (S7562) μια micro sdcard adata 32gb αλλα δεν την βλεπει,τι κανω?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

To κινητο αυτο, ειναι απο τις χειροτερες επιλογες που μπορει να κανει καποιος. Προσωπικα δεν θα εδινα ουτε 40 ευρω για αυτη τη συσκευη.

 

Οποιος θελει να βρει τους λογους ας κανει τον κοπο να διαβασει το topic.

 

Σου είναι εύκολο να αναφέρεις μερικούς λόγους για τους οποίους δεν θα έδινες ούτε 40 ευρώ;;

Δεν είμαι κάτοχος του κινητού αλλά ενδιφέρομαι, γ αυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρει κάποιος που απλά θέλει ένα δίκαρτο κινητό, και δεν έχει πολλές απαιτήσεις μπορεί να είναι καλό. Προτιμότερα αν το αφήσει όπως είναι όταν το ανοίγει από τη συσκευασία, χωρίς καν να βάλει λογαριασμό google. Αν κάνει το τελευταίο και αρχίσει και κατεβάζει εφαρμογές αλλά και ενημερώσεις, τότε μπουκώνει το τηλέφωνο και γίνεται εκνευριστικά αργό. Αν θέλει δηλαδή κάποιος να τρέχει εφαρμογές και να μπαίνει internet, πραγματικά δεν κάνει(χωρίς να του σπάσει τα νεύρα τουλάχιστον). Το ίδιο hardware αλλά ελαφρώς διαφοροποιημένο προς το χειρότερο(0,8GHz CPU αντί για 1, και 512ΜΒ RAM αντί για 768) έχει το Galaxy Mini 2 που έχω και τρέχει Android 2.3.6. Πάει πολύ καλύτερα με τη στοκ έκδοση του λειτουργικού από ότι το S Duos με το 4.0.4. Προσωπική συμβουλή είναι αν κάποιος θέλει να πάρει τηλέφωνο με Andoid ICS και πάνω, με τίποτα να μην αρκεστεί σε κάτι λιγότερο από διπύρηνο, και αν είναι δυνατόν με 1GB RAM.

 

To galaxy s duos που είχα το έδωσα και παρήγγειλα ένα τετραπύρηνο lenovo με 86€, επίσης δίκαρτο, που από ότι φαίνεται είναι πολύ πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες μηπως το κινητο αναλογως απο που ερχεται παιζει ρολο;Πως οι μισοι λενε ειναι οκ κι αλλοι οχι;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά μια στο τόσο συμβαίνει να με καλεί κάποιος και να του βγάζει πως είμαι απενεργοποιημένος.

Αυτό συμβαίνει στην SIM 2 πάντα. Αλλά στο καπάκι παίρνω μήνυμα για την κλήση που έκανε ο άλλος προς εμένα.

Σας έχει τύχει αυτό ποτέ ;;

 

Σπάνια συμβαίνει αλλά λέω γιατί να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά μια στο τόσο συμβαίνει να με καλεί κάποιος και να του βγάζει πως είμαι απενεργοποιημένος.

Αυτό συμβαίνει στην SIM 2 πάντα. Αλλά στο καπάκι παίρνω μήνυμα για την κλήση που έκανε ο άλλος προς εμένα.

Σας έχει τύχει αυτό ποτέ ;;

 

Σπάνια συμβαίνει αλλά λέω γιατί να συμβαίνει.

 

Τι κάρτα έχεις? Cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά αυτό συμβαίνει με την cosmote (σε αρκετούς φίλους μου και σε μένα). Οπότε δεν είναι θέμα cosmote. Βέβαια εσύ έχεις και dual stand by, οπότε ίσως τυχαίνει να σε παίρνουν την ίδια στιγμή (με μια μικρή διαφορά) και στις δύο κάρτες.
Link to comment
Share on other sites

To κινητο αυτο, ειναι απο τις χειροτερες επιλογες που μπορει να κανει καποιος. Προσωπικα δεν θα εδινα ουτε 40 ευρω για αυτη τη συσκευη.

 

Οποιος θελει να βρει τους λογους ας κανει τον κοπο να διαβασει το topic.

Το τηλεφωνο ειναι μια χαρα για τα λεφτα του και σταματα να παραπληροφορεις τον κοσμο....Υπαρχουν παιδια εδω μεσα που το εχουν παρα πολυ καιρο και ειναι πολυ ευχαριστημενοι με απλη χρηση whatsapp viber κτλ και διαφορες μικροεφαρμογες το τηλ ειναι μια χαρα και πεταει.....Δεν ειναι για να παιζεις παιχνιδια κτλ οκ.....Πριν βγει το S4 mini duos ηταν το καλυτερο δικαρτο που κυκλοφορουσε.....Τωρα εσυ αν περνεις κατι κινεζικα και νομιζεις πως ειναι καλυτερα προβλημα σου παντος μην παραπληροφορεις τον κοσμο.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...