Jump to content

Samsung Galaxy S Duos (S7562)


cayman84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο μεσω rom manager για ορισμενες συσκευες και ορισμενες rom γινετε ΟΤΑ update.

Οποτε διαβασε το θεμα εκει που την εβαλες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραίο το κινητό, εξακολουθεί να με ενδιαφέρει αλλά ακριβό!

 

μέχρι στιγμής το έχω βρει στα 230 - 240 ευρώ αλλά από έξω,

 

Ελλάδα έως 270€. Το έχει βρεί κανείς φθηνότερα ??

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το κινητό σήμερα στα Public και δε μπορούσα να γράψω κείμενο με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα. Ενώ πληκτρολογούσε κανονικά τον αποστολέα με μικρούς ή κεφαλαίους χαρακτήρες, όταν πήγαινα να γράψω κείμενο από κάτω, έγραφε μόνο με κεφαλαία και δεν μου έδινε επιλογή πατώντας το Shift(πάνω βελάκι) να επιλέξω μικρά ή κεφαλαία γράμματα.

Κάποιος που έχει αγοράσει το κινητό μπορεί να μου πει αν όντως ισχύει ότι δε γράφει μήνυμα με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες ή εγώ έκανα κάτι λάθος ή μήπως τελικά ήταν πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γράφει και στα μηνύματα απλά θα πρέπει να κοιτούσες αν ήταν τσεκαρισμένη η επιλογή unicod ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να γράψεις Ελληνικά μικρά γράμματα στα μηνύματα αλλά σε περιορίζει στους 70 χαρακτήρες.
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ηθελα να ρωτησω εχω παρει το ιδιο τηλ το θεωρω πολυ καλο ! Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι

Το εχω σε καρτα cu και μου σερνεται το ιντερνετ και εχω παρατηρησει οτι δεν μου βγαζει ενδειξη 3g παρα

Μονο Η ψαχνω τις ρυθμισεις και δεν βρισκω τιποτα μηπως μπορει καποιος μια βοηθεια

Apo iphone samsung :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το Η ( HSDPA - High-Speed Downlink Packet Access), είναι πιο "γρήγορο" από το 3g.... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

εδω και 24ωρες εχω στα χερια μου το samsung galaxy s duos ....γνωριζει κανεις να μου πει αν και πως γινεται η μεταφορα εφαρμογων απο το τηλ στην καρτα sd...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εδω και 24ωρες εχω στα χερια μου το samsung galaxy s duos ....γνωριζει κανεις να μου πει αν και πως γινεται η μεταφορα εφαρμογων απο το τηλ στην καρτα sd...ευχαριστω

 

Δε γίνεται αγαπητε στην εκδοση ics!!

Εχει αναφερθεί πολλάκις! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

επίτηδες το κάνανε για να συγχρονίζεις με google=(big brother!)
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Δέν χρειάζεται να την αλλάξεις την κάρτα ΠΡΙΝ μπεις στις επαφές..Μπορείς και μέσα απο τις επαφές, σερνοντας προς τα κατω την μπαρα..

Εχεις δικιο. Πολυ απλο, ουτε καν το σκεφτηκα... :O

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα ειμαι και εγω κατοχος του galaxy s duosκαι ειμαι απολητα ευχαριστιμενος το αγορασα απο καταστημα wind και μεσα στην συσκευασια ειχε ακουστικα !!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα....αυτο που καταλαβα ειναι οτι με τη ρουμανικη ρομ το κν σερνεται.......μετα απο 10 μερες ειχα τρελαθει και εκλαιγα τα ευρουλακια που ειχα δωσει......αποφασισα να του περασω αλλη ρομ και συγκεκριμενα μια πορτογαλικη που βρηκα.....του εκανα και ρουτ και περασα και το τιτανιουμ και παγωσα καποιες εφαρμογες και το κινητο πεταει.....βεβαια εχω προβλημα οταν παω να περασω εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα που λεει οτι δεν αναγνωριζει η οτι η συγκεκριμενη λειτουργια δεν υποστηριζεται απο την συσκευη...το προγραμμα που χρησιμοποιω ειναι το app 2 sd.....οταν παω να εγκαταστησω το external2 internal λεει οτι δεν μπορει να το εγκαταστησει γιατι δεν εχει αρκετο χωρο ενω αλλες εφαρμογες τις περναει κανονικα.....μηπως καποιος εχει αντιμετωπισει κατι παρομοιο?
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται αγαπητε στην εκδοση ics!!

Εχει αναφερθεί πολλάκις! ;)

 

Παρακολουθω εδω κι λιγες μερες το θεμα κι εχω μια απορια:

Στο xperia neo v που επισης εχει ics, πως μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd?

Μηπως εννοειτε κατι διαφορετικο?

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω εδω κι λιγες μερες το θεμα κι εχω μια απορια:

Στο xperia neo v που επισης εχει ics, πως μεταφερονται οι εφαρμογες στην sd?

Μηπως εννοειτε κατι διαφορετικο?

 

δε μίλησε για εφαρμογές αλλά για επαφές!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

δε μίλησε για εφαρμογές αλλά για επαφές!

Για εφαρμογές μίλησε... Κάτι το οποίο έχουν αναφέρει ως ζήτημα και άλλοι χρήστες...

εδω και 24ωρες εχω στα χερια μου το samsung galaxy s duos ....γνωριζει κανεις να μου πει αν και πως γινεται η μεταφορα εφαρμογων απο το τηλ στην καρτα sd...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα προβλημα δεν μπορω να το συνδεσω to τηλεφωνο με τον υπολογιστη μου με windows 7 με το προγραμμα samsung kies!ξερεται τη προβλημα εχει!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα προβλημα δεν μπορω να το συνδεσω to τηλεφωνο με τον υπολογιστη μου με windows 7 με το προγραμμα samsung kies!ξερεται τη προβλημα εχει!!!!

 

έχεις original firmware?

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει να κάνει εάν είναι εγκατεστημένο original ή custom firmware, απλά στη 2η περίπτωση δε θα υποστηρίζεται η λειτουργία της αναβάθμισης, το λογικό είναι να μπορείς να κάνεις διαχείριση του κινητού μέσω Kies ανεξαρτήτου firmware. Εάν δε το βρίσκει καθόλου, πιθανότατα κάτι να παίζει με τους drivers, προτείνω να κάνεις απεγκατάσταση και να το ξαναεγκαταστήσεις μέσω του επίσημου site της Samsung εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει να κάνει εάν είναι εγκατεστημένο original ή custom firmware, απλά στη 2η περίπτωση δε θα υποστηρίζεται η λειτουργία της αναβάθμισης, το λογικό είναι να μπορείς να κάνεις διαχείριση του κινητού μέσω Kies ανεξαρτήτου firmware. Εάν δε το βρίσκει καθόλου, πιθανότατα κάτι να παίζει με τους drivers, προτείνω να κάνεις απεγκατάσταση και να το ξαναεγκαταστήσεις μέσω του επίσημου site της Samsung εδώ.

 

αυτο εχω κατεβασει αλλα δεν μπορω να κανω συνδεση με το κινητο!!!!!:(

 

εκανα απεγκατασταση το εγκατεστησα παλη αλλα τπτ!!!!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει να κάνει εάν είναι εγκατεστημένο original ή custom firmware, απλά στη 2η περίπτωση δε θα υποστηρίζεται η λειτουργία της αναβάθμισης, το λογικό είναι να μπορείς να κάνεις διαχείριση του κινητού μέσω Kies ανεξαρτήτου firmware. Εάν δε το βρίσκει καθόλου, πιθανότατα κάτι να παίζει με τους drivers, προτείνω να κάνεις απεγκατάσταση και να το ξαναεγκαταστήσεις μέσω του επίσημου site της Samsung εδώ.

 

έχει να κάνει γιατί πχ σε CM δε συνδέεται και το δηλώνουν και οι ίδιοι ότι δεν είναι συμβατά...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

έχει να κάνει γιατί πχ σε CM δε συνδέεται και το δηλώνουν και οι ίδιοι ότι δεν είναι συμβατά...

Εγώ είχα εγκατεστημένη στο Y Duos την TechnoDuos (custom ROM) και μπορούσα να κάνω χωρίς πρόβλημα διαχείριση του κινητού μέσω του Kies, δηλαδή να πάρω back-up επαφών, φωτογραφιών κ.λπ., να επεξεργαστώ τις επαφές και όλες τις δυνατότητες που δίνει το Kies. Φυσικά και μου έγραφε ότι δεν είναι συμβατή η έκδοση firmware αλλά δεν εμπόδιζε την διαχείριση του κινητού από το Kies (εκτός βεβαίως από τις αναβαθμίσεις)...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Duos (S7562)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...