Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σας μπορειτε να μου πειτε ενω λεει οτι εχιε 1 γιγα ραμ εγω δνε την βλεπω που μπορει να ειναι μπορει να σας φανει χαζο αλλα δνε ξερω απο αυτα σαν νεος με τα ταμπλετ και τα ανροιντ.

 

https://www.dropbox.com/s/ggi7h4qgxj779wr/2013-09-03%2015.40.15.png

 

επι της ευκαιριας να ρωτησω κανενα χαρτι για το ταμπλετ 3100 που να μου δειχνει το στιγμα μου καθοδον και να μην χρειαζεται να ειναι συνδεδεμενος με το ιντερνετ?

Edited by koufoulis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εβαλα τη τελευταια Cyanogen 10.1.2(4.3),σε 3100 και δε μπορω να βρω με τιποτα πως μπορω να βαλω ξεχωριστους ηχους σε καποιες επαφες!!!Ξερει κανεις γιατι??

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για να συνδεσω το p3110 με hdmi τι πρεπει να αγορασω?

εχω δει παρα πολλα καλψδια γι αυτο ρωταω

εχω δει σκετο καλωδιο απο micro usb na bgainei se ηδμι

καλωδιο micro usb και μετα να βγαινει σε κουτακι με hdmi θηλυκη εξοδο

ενα παρομοιο που πρεπει απ οτι καταλαβα να συνδεσεις και τον φορτιστη μαζι

εχω μπερδευτει.....:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για να συνδεσω το p3110 με hdmi τι πρεπει να αγορασω?

εχω δει παρα πολλα καλψδια γι αυτο ρωταω

εχω δει σκετο καλωδιο απο micro usb na bgainei se ηδμι

καλωδιο micro usb και μετα να βγαινει σε κουτακι με hdmi θηλυκη εξοδο

ενα παρομοιο που πρεπει απ οτι καταλαβα να συνδεσεις και τον φορτιστη μαζι

εχω μπερδευτει.....:worry:

 

Αν δεν κάνω λάθος από το λίγο που το έχω ψάξει, μάλλον ξεχνάς εντελώς τη σύνδεση του tab με τηλεόραση..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας μπορειτε να μου πειτε ενω λεει οτι εχιε 1 γιγα ραμ εγω δνε την βλεπω που μπορει να ειναι μπορει να σας φανει χαζο αλλα δνε ξερω απο αυτα σαν νεος με τα ταμπλετ και τα ανροιντ.

 

https://www.dropbox.com/s/ggi7h4qgxj779wr/2013-09-03%2015.40.15.png

 

επι της ευκαιριας να ρωτησω κανενα χαρτι για το ταμπλετ 3100 που να μου δειχνει το στιγμα μου καθοδον και να μην χρειαζεται να ειναι συνδεδεμενος με το ιντερνετ?

 

1γιγα ειναι η συνομικη μνημη που διαθετει.αυτη που βλεπεις ειναι η διαθεσιμη.

Link to comment
Share on other sites

1γιγα ειναι η συνομικη μνημη που διαθετει.αυτη που βλεπεις ειναι η διαθεσιμη.

 

μπορεις σε παρακαλο να μου το κανεις πιο ακριβες...

δλδ εχω1 γιγα και μου καταναλωνει τα 370 απο τα 687 τα υπολοιπα που ειναι δνε 8α επρεπε να μου λεει οιτ απο 1 γιγα τοσα εχω ελευθερα? και παλι συγνωμη αν δνε καταλαβενο σωστα

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε παρακαλο να μου το κανεις πιο ακριβες...

δλδ εχω1 γιγα και μου καταναλωνει τα 370 απο τα 687 τα υπολοιπα που ειναι δνε 8α επρεπε να μου λεει οιτ απο 1 γιγα τοσα εχω ελευθερα? και παλι συγνωμη αν δνε καταλαβενο σωστα

 

γενικα αυτη ειναι η πρακτικη των εταιριων,δεν ξερω για ολες για τη σαμσουν σιγουρα.απο το 1 γιγα καποια μνημη την καταναλωνει το λειτουργικο.την αφαιρει κατευθειαν και δεν την βλεπεις ποτε.κατι αναλογο γινεται και στα κινητα.εγω εχω το νοτε 1 με αρχικη μνημη 1 γιγα,στο κινητο βλεπω 863.ειναι κατι αναλογο με το ποσο αποθηκευτικο χωρο εχει μια συσκευη.σου λεει πως εχει το galaxy s4 ας πουμε που ηταν και το πιο τρανταχτο παραδειγμα 16 γιγα και ελευθερη υπρχε γυρω στα 8.5 αν θυμαμαι καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες με τον browser της συσκευής παρατηρω οτι οταν φορτωνει μια ιστοσελιδα σταματαει το φορτωμα και μετα απο λιγο κλεινει ο browser ,τον ξαναανοιγω και την φορτωνει κανονικα την σελιδα μετα,εχει παρατηρησει κατι παρομοιο καποιος φιλος ? δεν ξερω αν ειναι καποιο γνωστο lag της JB με τον browser της συσκευης .

 

Και επισης μερικες φορες στο touch οταν παταω ενα λινκ ξεκιναει να φορτωνει την σελιδα με το τριτο πατημα (ενω ακουγεται ο ηχος οτι το εχω πατησει το λινκ) για να ξεκινησει να ανοιξει την ιστοσελιδα.

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες με τον browser της συσκευής παρατηρω οτι οταν φορτωνει μια ιστοσελιδα σταματαει το φορτωμα και μετα απο λιγο κλεινει ο browser ,τον ξαναανοιγω και την φορτωνει κανονικα την σελιδα μετα,εχει παρατηρησει κατι παρομοιο καποιος φιλος ? δεν ξερω αν ειναι καποιο γνωστο lag της JB με τον browser της συσκευης .

 

Και επισης μερικες φορες στο touch οταν παταω ενα λινκ ξεκιναει να φορτωνει την σελιδα με το τριτο πατημα (ενω ακουγεται ο ηχος οτι το εχω πατησει το λινκ) για να ξεκινησει να ανοιξει την ιστοσελιδα.

Τα ίδια έχω παρατηρήσει και στο δικό μου και στο touch και στον browser.Μου το κάνει και με τον Boat browser.

Link to comment
Share on other sites

Aπο χθες το βραδυ εχω στα χέρια μου το p3100.

Πολυ ωραιο, οτι καλυτερο εχω πιάσει στα χέρια μου τον τελευταιο καιρό.

Τελικά δεν προχώρησα σε root παρά μόνο στην εγκατάσταση της 4.2.2.

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημένος, αν και νιώθω οτι λαγκάρει ελαφρώς αλλα το συγκρίνω με το κινητό μου (Note ii) που δεν ένιωσα πότε τι θα πει lag.

Παντως είναι κορυφή αξίζει κάποιος να το αγοράσει.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

Έχει έρθει ειδοποίηση να κατεβάσω την 4.2.2 στο ταμπλετ της σιστερ,αγορασμένο απο αγγλία.Επειδή δεν θέλω να κάνω κάτι λάθος και να χαθουν εφαρμογές, φωτο κτλπ, ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να το αναβαθμίσω χωρίς να χαθεί τπτ αλλα και να μην λαγκαρει μετά?

 

θενκς

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

Έχει έρθει ειδοποίηση να κατεβάσω την 4.2.2 στο ταμπλετ της σιστερ,αγορασμένο απο αγγλία.Επειδή δεν θέλω να κάνω κάτι λάθος και να χαθουν εφαρμογές, φωτο κτλπ, ποιος είναι ο σωστός τρόπος για να το αναβαθμίσω χωρίς να χαθεί τπτ αλλα και να μην λαγκαρει μετά?

 

θενκς

 

Φανταζομαι οτι ειναι στη 4.1.κατι τωρα ετσι??Οποτε το καλυτερο ειναι να κανεις καθαρη εγκατασταση!!Δηλ.τη κατεβαζεις και κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων!!Βεβαια χανονται ολα απο τη μνημη της συσκευης,αλλα ετσι πρεπει...!!Αν εχεις καρτα μνημης,οτι εχεις εκτος απο εφαρμογες,βαλτα εκει!!Εννοειται οτι δε χανεται τιποτα απο τη καρτα;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα εχθές το p3100 και έχει 4.0.3 και πήγα να το ενημερώσω και μου λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις γιατί? Μόνο μέσω odin μπορώ? Δεν θα έπρεπε τουλάχιστον να κάνει την 4.1.1?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα εχθές το p3100 και έχει 4.0.3 και πήγα να το ενημερώσω και μου λέει ότι δεν υπάρχουν ενημερώσεις γιατί? Μόνο μέσω odin μπορώ? Δεν θα έπρεπε τουλάχιστον να κάνει την 4.1.1?

 

κανε μια καλη φορτηση και μαλλον θα στη βγαλει την αναβαθμιση.και μενα την πρωτη μερα δεν μου εβγαλε κατι και μολις φορτισε την εκανε κανονικα. 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

κανε μια καλη φορτηση και μαλλον θα στη βγαλει την αναβαθμιση.και μενα την πρωτη μερα δεν μου εβγαλε κατι και μολις φορτισε την εκανε κανονικα. 4.1.2.

 

Το Ρ3110. Στο Ρ3100 δεν έχει έρθει ακόμα επίσημη αναβάθμιση σε jelly bean.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρει την 4.2.2?

 

Απ'ότι λέγεται θα την πάρουν και τα δύο, μάλιστα στη Γαλλία την έχουν διαθέσει ήδη για το Ρ3100 (3G) όπως και στην Αγγλία για το Ρ3110 (wi-fi) . Αναμένουμε όλοι λοιπόν.. :)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι λέγεται θα την πάρουν και τα δύο, μάλιστα στη Γαλλία την έχουν διαθέσει ήδη για το Ρ3100 (3G) όπως και στην Αγγλία για το Ρ3110 (wi-fi) . Αναμένουμε όλοι λοιπόν.. :)

 

Διάβασα ότι θα την πάρουμε μες το Σεπτέμβριο

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι θα την πάρουμε μες το Σεπτέμβριο

 

Κάτι τέτοιο έχω διαβάσει κι εγώ άλλα με τη Samsung πάντα κρατώ κάποιες επιφυλάξεις.. μακάρι πάντως, έχω δοκιμάσει την αγγλική και είναι πολύ πολύ καλή! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και πάλι. Σήμερα παρέλαβα άλλο ενα p3100 για τον συνεργάτη μου. Οπως και στο δικό μου, του πέρασα την γαλλική 4.2.2. χωρις root.

Το θέμα είναι η αρκετά μεγάλη διαφορά που βλεπω στην ταχυτητα. το δικό μου λαγκάαρει πολύ μπροστά με το δικό του. Εγω έχω βάλει και σιμ μέσα. Σκεφτομαι μήπως κάποια εφαρμογή μου το κάνει αυτο το λαγκαρισμα, αλλα δεν μπορώ να πω οτι το χω φορτώσει η τρέχω πολλές εφαρμογές.

Επίσης το άλλο το περιεργο ειναι οτι οταν πατάω το εικονικό κουμπι αριστερά για να κλεισουν οι εφαρμογές, το ταμπλετ δονείται. Το δικό μου δεν δονείται. Συγκρινα τις ρυθμίσεις και ειναι ακριβώς οι ίδιες. Στο δικό σας p3100 τι κάνει;;

ευχαριστώ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ειχα περασει την 4.2.2 μετα εκανα διαφορες δοκιμες με αλλες rom αλλα μαλλον θα βαλω ξανα την Αγγλικη 4.2.2 και ερωτώ:

1- υπαρχει λογος οταν βγει η Ελληνικη 4.2.2 να την περασω η να αφησω την Αγγλικη?ποιες ειναι η διαφορες τους αφου και η Αγγλικη εχει την Ελληνικη γλωσσα μεσα?

επισης μια αλλη βασικη ερωτηση:

2- μπορουμε να βρουμε αναλυτικο οδηγο για τα προγραμματα που μπορουμε να αφαιρεσουμε απο μια stock rom?εννοειται τα samsung προγραμματα περνουν ποδι αμεσως οπως και κατι αλλα γνωστα.μιλαω για εφαρμογες με παραξενες ονομασιες.

Link to comment
Share on other sites

ειχα περασει την 4.2.2 μετα εκανα διαφορες δοκιμες με αλλες rom αλλα μαλλον θα βαλω ξανα την Αγγλικη 4.2.2 και ερωτώ:

1- υπαρχει λογος οταν βγει η Ελληνικη 4.2.2 να την περασω η να αφησω την Αγγλικη?ποιες ειναι η διαφορες τους αφου και η Αγγλικη εχει την Ελληνικη γλωσσα μεσα?

επισης μια αλλη βασικη ερωτηση:

2- μπορουμε να βρουμε αναλυτικο οδηγο για τα προγραμματα που μπορουμε να αφαιρεσουμε απο μια stock rom?εννοειται τα samsung προγραμματα περνουν ποδι αμεσως οπως και κατι αλλα γνωστα.μιλαω για εφαρμογες με παραξενες ονομασιες.

 

ένας λόγος να περάσεις την ελληνική είναι η εγγύηση. σαν σύγκριση, αν η ελληνική βασιστεί στην βρετανική τότε δεν θα υπάρχει διαφορά, αν όμως είναι η επόμενη τότε θα έχει κάποια μικρά bug fixes.

googlισα λίγο apps safe to remove

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω φιλε,θα αρχισω backup και διαγραφη να ελαφρυνω το μηχανημα απο τα περιττα προγραμματα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον με το που εκανα την εγκατασταση εβαλα ενα προγραμμα (Root Uninstaller Pro) και μου εδειξε 200 εγαρμογες περιπου.εχω αρχισει να σβηνω και να ξανασβηνω μεχρι που τωρα εχει γυρω στης 100,παρολαυτα με το που παρει το μηχανακι μπροστα βλεπω και τρωει αρκετη μνημη 440mb/811mb.βλεπω επισης στης "διεργασιες μνημης cache" και τρεχει πολυ πραμα...

μια λυση ειναι να της κλεισω ολες μαζι με την επιλογη "διαχειριση εργασιων" αλλα θα ηθελα να μου πειτε εαν υπαρχει καποιο προγραμμα να επιλεγω πια προγραμματα θα ανοιγουν αυτοματα η να τα κομπλαρω.δοκιμασα στο (Root Uninstaller Pro) την επιλογη "παγωμα" αλλα αυτο κανει την εφαρμογη να μην υπαρχει καθολου,κατι σαν απεγκατασταση δλδ.

υπαρχει κατι τετοιο?startup manager νομιζω τα λενε?

Edited by mastorantza
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...