Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Restart έκανες;

Αν και από την εικόνα φαίνεται ότι το update έχει γίνει...;)

 

Ναι έκανα και restart. Αλλά τίποτα... Βασικά δεν θυμάμαι ακριβώς τι λέει το μηνυμα για το update απο το Kies.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έκανα και restart. Αλλά τίποτα... Βασικά δεν θυμάμαι ακριβώς τι λέει το μηνυμα για το update απο το Kies.

 

Μα, η έκδοσή σου λέει ότι έχει γίνει η αναβάθμιση. Που είναι το πρόβλημά σου;

Link to comment
Share on other sites

Μα, η έκδοσή σου λέει ότι έχει γίνει η αναβάθμιση. Που είναι το πρόβλημά σου;

 

Βασικά μου βγάζει μια ενημέρωση για firmware upgrade. Θα στειλω screenshoot μολις μπορεσω μήπως και βοηθήσει περισσότερο!

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου βγάζει μια ενημέρωση για firmware upgrade. Θα στειλω screenshoot μολις μπορεσω μήπως και βοηθήσει περισσότερο!

 

Ευχαριστώ!

 

Οριστε κ το screenshot.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει....

 

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σου ζητάει να κάνεις update σε 4.1.2, τυχερέ! :)

 

Τυχερός απο την μία, αλλά απο την άλλη δεν το κάνει, ούτε απο Kies ουτε απ'ευθειας απο το tablet.

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός απο την μία, αλλά απο την άλλη δεν το κάνει, ούτε απο Kies ουτε απ'ευθειας απο το tablet.

 

Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;

 

Μήπως να δοκίμαζες, αφού κατεβάσεις το αρχείο, να κάνεις update ξεκινώντας από το bootloader;

Μια ιδέα λέω, ίσως κάποιος φίλος να έχει καμμιά καλύτερη, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. :confused::(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να δοκίμαζες, αφού κατεβάσεις το αρχείο, να κάνεις update ξεκινώντας από το bootloader;

Μια ιδέα λέω, ίσως κάποιος φίλος να έχει καμμιά καλύτερη, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. :confused::(

 

Βασικά για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς. Εγώ έκανα το εξής:

 

Μου έβγαλε την ειδοποίηση, ξεκίνησα να το κατεβάζω, μου είπε αν θέλω να το κάνω Install, είπα ναι, μου έγραψε ότι θα κάνει reboot, ξεκίνησε, έβγαλε το robotaki και το progress, χωρίς να φτάσει στο 100% έκανε restart και μόλις άνοιξε το tablet μου είπε ότι δεν μπορεί να το κάνει install και να το κάνω απο το Kies.

 

Δοκίμασα και απο το Kies, κατέβασε και το Kies, αλλά μετά κόλαγε όλο το Kies στο pc και δεν έκανε τπτ.

 

Αυτά και συγχωρέστε με αν δεν τα έχω γράψει και τόσο κατανοητά... :( :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς. Εγώ έκανα το εξής:

 

Μου έβγαλε την ειδοποίηση, ξεκίνησα να το κατεβάζω, μου είπε αν θέλω να το κάνω Install, είπα ναι, μου έγραψε ότι θα κάνει reboot, ξεκίνησε, έβγαλε το robotaki και το progress, χωρίς να φτάσει στο 100% έκανε restart και μόλις άνοιξε το tablet μου είπε ότι δεν μπορεί να το κάνει install και να το κάνω απο το Kies.

 

Δοκίμασα και απο το Kies, κατέβασε και το Kies, αλλά μετά κόλαγε όλο το Kies στο pc και δεν έκανε τπτ.

 

Αυτά και συγχωρέστε με αν δεν τα έχω γράψει και τόσο κατανοητά... :( :(

 

Το Kies είναι απλά τραγικό... κάντο με Odin και ξεμπέρδεψες. Απλά πρέπει να κατεβάσεις το firmware μόνος σου: http://www.hotfile.com/dl/200877806/7fcf6f3/P3100BUDMB2_P3100VFGDMB2_VGR.zip.html

Eναλλακτικά, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και ξαναδοκίμασε το update με τελείως άδειο tablet... με πιθανότητες να μη δουλέψει ούτε τότε το Kies...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το Kies είναι απλά τραγικό... κάντο με Odin και ξεμπέρδεψες. Απλά πρέπει να κατεβάσεις το firmware μόνος σου: http://www.hotfile.com/dl/200877806/7fcf6f3/P3100BUDMB2_P3100VFGDMB2_VGR.zip.html

 

Αυτό της Vodafone είναι branded;

Link to comment
Share on other sites

Το Kies είναι απλά τραγικό... κάντο με Odin και ξεμπέρδεψες. Απλά πρέπει να κατεβάσεις το firmware μόνος σου: http://www.hotfile.com/dl/200877806/7fcf6f3/P3100BUDMB2_P3100VFGDMB2_VGR.zip.html

Eναλλακτικά, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και ξαναδοκίμασε το update με τελείως άδειο tablet... με πιθανότητες να μη δουλέψει ούτε τότε το Kies...

 

To odin είναι και αυτό της sumsung? Βασικά το link είναι για αρχείο 750mb περίπου ενώ εμένα το update που μου κατεβάζει το tablet είναι περίπου 180mb.....

 

Why???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To odin είναι και αυτό της sumsung? Βασικά το link είναι για αρχείο 750mb περίπου ενώ εμένα το update που μου κατεβάζει το tablet είναι περίπου 180mb.....

 

Why???

Το link ειναι για ολόκληρο το firmware το update ειναι OTA γιαυτό ειναι 180.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το link ειναι για ολόκληρο το firmware το update ειναι OTA γιαυτό ειναι 180.

 

Παιδιά ξαναέκανα install το kies και όλα έπαιξαν απλά και αγαπημένα!!!

Έχω πλέον 4.1.2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαναέκανα install το kies και όλα έπαιξαν απλά και αγαπημένα!!!

Έχω πλέον 4.1.2

 

Η συσκευή σου είναι 3g η wifi;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Η συσκευή μου είναι 3g. Όσον αφορά την μπαταρία, για να είμαι ειλικρινής δεν έχω προλάβει να το δουλέψω αρκετά γιατι μου έχουν τύχει κάτι αναποδιές!! Θα επανέλθω μόλις έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι.

Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση μέσω kies ανεπιτυχώς. Αν και έκανα εγκατάσταση στον desktop και στο laptop όταν συνδέω το τάμπλετ δεν το αναγνωρίζει, δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Επίσης μέσω OTA δεν μου εμφανίζει διαθέσιμες ενημερώσεις.

 

Καμιά συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι.

Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση μέσω kies ανεπιτυχώς. Αν και έκανα εγκατάσταση στον desktop και στο laptop όταν συνδέω το τάμπλετ δεν το αναγνωρίζει, δεν κάνει απολύτως τίποτα.

Επίσης μέσω OTA δεν μου εμφανίζει διαθέσιμες ενημερώσεις.

 

Καμιά συμβουλή;

 

Τι αναβάθμιση; Τι πήγε στραβά; Περισσότερες λεπτομέρειες!

Link to comment
Share on other sites

1) Έχω την έκδοση 4.0.3 τελικά υπάρχει αναβάθμιση για την συσκευή;

2) Με εγκατεστημένο το kies η συσκευή δεν αναγνωρίζεται από τους υπολογιστές μου.

Link to comment
Share on other sites

Γιά να μην βλέπει το kies το tablet, υπάρχει πρόβλημα είτε με το καλώδιο usb είτε με τους drivers.

Ποιο tab έχεις ? Αυτό με το gsm ή μόνο wifi? Αν έχεις με gsm μπορείς με odin να περάσεις το 4.1.2 της vodafone.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι 3g.

Το 4.1.2 της vodaphone θα μου εγκαταστήσει τίποτα εφαρμογές ή και λειτουργίες της εν λόγω εταιρείας;

Κανονική αναβάθμιση για τους υπόλοιπους προβλέπεται; Θα προτιμούσα μια ΟΤΑ αλλά πότε;

Link to comment
Share on other sites

Βάζει δύο εφαρμογές της VF αλλά δεν είναι κάτι που επηρεάζει τη λειτουργία της συσκευής.

Σίγουρα με το OTA είναι πιο εύκολο το update. Αλλά και με το kies δεν είναι δύσκολο. Κάντο με το kies να ξεμπερδεύεις.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...