Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ν6 δεν εχω ακουσει. παντως το σαιτ τις sungsonic μετακομισε:

http://www.sungsonic.com/index.php?/topic/3-sungsonic%E2%84%A2-hd-v-5dts-audiox-realitymulti-window/

Όχι ξανά επέστρεψε και έχουν βγάλει v6 έχουν βάλει και το λινκ .Εγώ είχα κάποια προβλήματα και την έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια θήκη με πληκτρολόγιο αν γίνετε χωρίς bluetooth όμως.

Αααα να είναι και φθηνή και όμορφη (για τη σύζυγο)

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις custom rom πολυ πιθανον να έχει επιλογή expanded desktop στο κουμπι power, (ή μπορεις να το βρεις στις ρυθμίσεις συστήματος και να το ενεργοποιήσεις).

Δεν έχω κάνει ρουτ γιατί δεν θέλω να χάσω την εγγύηση και ούτε έχω custom rom όποτε μάλλον δε γίνεται τίποτε!

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια θήκη με πληκτρολόγιο αν γίνετε χωρίς bluetooth όμως.

Αααα να είναι και φθηνή και όμορφη (για τη σύζυγο)

Να ποια σου προτείνω από φυσικό κατάστημα http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/OMEGA-Tablet-7%22-Cover-%26-Qwerty-Keyboard-%28OCT7KB%29,99452,486294,1022631.html?langId=-18

 

Αρκετά φτηνή. Η ομορφιά είναι υποκειμενική :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να ποια σου προτείνω από φυσικό κατάστημα http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/OMEGA-Tablet-7%22-Cover-%26-Qwerty-Keyboard-%28OCT7KB%29,99452,486294,1022631.html?langId=-18

 

Αρκετά φτηνή. Η ομορφιά είναι υποκειμενική :rolleyes:

 

Αυτή πρέπει να είναι ίδια μ αυτήν: http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/thikes/Turbo-X-Wired-Keyboard-for-7-Tablet-ST-TKB07.htm μόνο που αυτή έχει και ελληνικούς χαρακτήρες στ πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρεις κάνεις αν έχει βγει η Sungsonic V-6 δεν βρίσκω κάποιο λινκ .

 

Όχι ξανά επέστρεψε και έχουν βγάλει v6 έχουν βάλει και το λινκ .Εγώ είχα κάποια προβλήματα και την έβγαλα.

 

Sungsonic HD Golden Edition V-6...

 

Αλλά μην τη βάλεις... Πολύ προβληματική...

Όλο FC και κολλήματα. Και από ταχύτητα, ούτε για πλάκα δεν φτάνει τις CM...

 

Μη στέκεσαι στις περιγραφές. Αυτός ο Adi όλο μεγάλα λόγια είναι και θεωρεί ότι έφτιαξε την καλύτερη rom του σύμπαντος.

Εντάξει, έφτιαξε μια rom υπερπλήρη, αλλά αυτό γύρισε μπούμερανγκ. Είναι ασταθέστατη...

Link to comment
Share on other sites

;) Χαλαρά μπορείς να κάνεις root σε 4.2.2. Ακόμα με ics είσαι;

 

Είμαι ics rooted, αλλά δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσα από το tab. Πρέπει να φλασαρω ρομ 4.2.2?

Θα το παλέψω, ελπίζω να μην τα χάσω όλα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ics rooted, αλλά δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση μέσα από το tab. Πρέπει να φλασαρω ρομ 4.2.2?

Θα το παλέψω, ελπίζω να μην τα χάσω όλα.

 

Δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση κατευθείαν, αφού είσαι rooted...

Η καλύτερη περίπτωση αφού θες να πας σε 4.2.2 είναι ένα καλό backup με titanium backup και να κάνεις fresh install τη νέα rom...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση κατευθείαν, αφού είσαι rooted...

Η καλύτερη περίπτωση αφού θες να πας σε 4.2.2 είναι ένα καλό backup με titanium backup και να κάνεις fresh install τη νέα rom...

 

Ευχαριστώ. Αυτό σκέφτηκα. Να δούμε τι θα γίνει. :D

Link to comment
Share on other sites

Sungsonic HD Golden Edition V-6...

 

Αλλά μην τη βάλεις... Πολύ προβληματική...

Όλο FC και κολλήματα. Και από ταχύτητα, ούτε για πλάκα δεν φτάνει τις CM...

 

Μη στέκεσαι στις περιγραφές. Αυτός ο Adi όλο μεγάλα λόγια είναι και θεωρεί ότι έφτιαξε την καλύτερη rom του σύμπαντος.

Εντάξει, έφτιαξε μια rom υπερπλήρη, αλλά αυτό γύρισε μπούμερανγκ. Είναι ασταθέστατη...

 

Την έβαλα 5-6 φορές γιατί πίστευα ότι έκανα κάτι λάθος .Όταν ενεργοποιούσα τα πολλαπλά παράθυρα κολλούσε και έπρεπε να κάνω ξανά φορματα και νέα εγκατάσταση εκτός και αν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Η cm δεν μου αρέσουν από εμφάνιση πέρασα την μαμά 4.2.2 αλλά πολύ σκάλωμα . Καμία άλλη έχετε να μου προτείνετε σταθερή και φυσικά να δουλεύουν όλα σωστά .

Link to comment
Share on other sites

Η cm δεν μου αρέσουν από εμφάνιση

 

Πέρασε Nova Launcher, DCwallpaperz και DCIconz και τα ξαναλέμε...

Σταθεροτερη και ταχύτερη από τη CM δεν πρόκειται να βρεις...

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! Χρόνια Πολλά πάντα με υγεία!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μετά τις ευχές που αναφέρω στην επικεφαλίδα θα ήθελα και τα φώτα σας. Έχω το τάμπλετ 3100 και πριν λίγες μέρες μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση και φυσικά την εκτέλεσα. Το μεγάλο μου πρόβλημα μετά την αναβάθμιση είναι ότι μου έβγαλε εκτός λειτουργίας το πρόγραμμα πλοήγησης mireo don't panic 4,2 έκδοση που είχα κατεβάσει σπασμένη και δούλευε μια χαρά. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να την ξαναεγκαταστήσω και να δουλεύει ή μήπως υπάρχει καινούρια σπασμένη έκδοση για το νέο android 4.2.2.

Περιμένω τα φώτα σας .... πριν των Φώτων ελπίζω...

Νίκος από Κρήτη

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε Nova Launcher, DCwallpaperz και DCIconz και τα ξαναλέμε...

Σταθεροτερη και ταχύτερη από τη CM δεν πρόκειται να βρεις...

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! Χρόνια Πολλά πάντα με υγεία!

 

Ναι έχεις δίκιο έχω βάλει την cm 10.2 τρέχει μια χαρά με nova DCwallpaperz και DCIconz. Επίσης πέρασα xhalo floating window όπου με βολεύει πολύ γενικά έφερα την ρομ στα μετρά μου και από το σκάλιζα έχω μάθει και κάποια πραγματάκια .

 

Χρόνια Πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα 5-6 φορές γιατί πίστευα ότι έκανα κάτι λάθος .Όταν ενεργοποιούσα τα πολλαπλά παράθυρα κολλούσε και έπρεπε να κάνω ξανά φορματα και νέα εγκατάσταση εκτός και αν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Η cm δεν μου αρέσουν από εμφάνιση πέρασα την μαμά 4.2.2 αλλά πολύ σκάλωμα . Καμία άλλη έχετε να μου προτείνετε σταθερή και φυσικά να δουλεύουν όλα σωστά .

 

Υπάρχει συγκεκριμμένη διαδικασία για να ενεργοποιήσεις τα πολ.παραθ. αλλα δεν είναι και το καλύτερο. Εγω το έχω dual boot και χρησιμοποιώ κυρίως την Pacman(JB4.3)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202854 με κερνελ blackhawk next

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365508

Edited by tsatomas
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε Nova Launcher, DCwallpaperz και DCIconz και τα ξαναλέμε...

Σταθεροτερη και ταχύτερη από τη CM δεν πρόκειται να βρεις...

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους! Χρόνια Πολλά πάντα με υγεία!

 

Δημητρη τι ακριβως κανουν αυτα????

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη τι ακριβως κανουν αυτα????

 

Ο nova launcher είναι ελαφρύς και γρήγορος launcher για να χρησιμοποιήσεις, με πιο πολλές δυνατότητες από τον trebuchet και πολύ σταθερός.

Τα dciconz και dcwallpaperz προσθέτουν εικονίδια και wallpapers που είναι πολύ εμφανίσημα, κατά τη γνώμη μου τα ομορφότερα στο playstore...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκεκριμμένη διαδικασία για να ενεργοποιήσεις τα πολ.παραθ. αλλα δεν είναι και το καλύτερο. Εγω το έχω dual boot και χρησιμοποιώ κυρίως την Pacman(JB4.3)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202854 με κερνελ blackhawk next

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365508

 

Δεν μου έχουν δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής. Η Pacman μου έκανε κάποιο πρόβλημα αν θυμάμαι καλά και την έβγαλα μπορεί να είχα κάνει κάτι λάθος στην εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να περασω καποια ανεπισημη γιατι απ' οτι διαβαζω επισημη δεν υπαρχει 4.4 κιτ κατ εκδοση σε αυτο το tablet?

 

Αν ναι θα χασω την εγγυηση λογο knox ή το συγκεκρημενο μοντελο δεν εχει παρει τη νεα προστασια οποτε δεν χανω και την εγγυηση.

 

Τελος πως ακριβως μπορω να του περασω καποια ανεπισημη εκδοση rom και ποια θα προτεινατε να του περασω?

Link to comment
Share on other sites

Ο nova launcher είναι ελαφρύς και γρήγορος launcher για να χρησιμοποιήσεις, με πιο πολλές δυνατότητες από τον trebuchet και πολύ σταθερός.

Τα dciconz και dcwallpaperz προσθέτουν εικονίδια και wallpapers που είναι πολύ εμφανίσημα, κατά τη γνώμη μου τα ομορφότερα στο playstore...

 

Ευχαριστω.Καλη χρονια ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο foroum εχω ενα προβλημα σοβαρό απο χτες με το samsung tab2 wifi μετα το τέλος της φόρτισης δεν ενεργοποιείτε το wifi με τίποτα.Βγάζει το ουμπάκι πάνω το ανοιγεις αλλά κλεινει ξανά μόνο του.Το εκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα.Τί μπορεί να συμβαίνει ετσι ξαφνικά?
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε ποιό csc έχουμε στη συσκευή μας?

Γύρισα πίσω στο εδώ δωσμένο Official Ελληνικό firmware.

Και μπαίνοντας στο boot/recovery είδα κάπου ανέφερε applied multi-CSC: AUT.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...