Jump to content

[Galaxy S] 4.1 Jelly Bean


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα φόρουμ! Επειδή έχω μείνει πίσω με τα τεκταινόμενα του galaxy, διαβάζω πως η slim bean έχει και ελληνικά; επίσης,η διαφορά από 4.1.1 σε 4.1.2 έχει βελτιώσειααισθητά το κινητό;

 

Ναι πλεον στην 2.6 εχει και ελληνικα, οι αλλαγες ειναι αμελητεες, βαλε την αφοβα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 483
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι πλεον στην 2.6 εχει και ελληνικα, οι αλλαγες ειναι αμελητεες, βαλε την αφοβα :)

 

Μικρή διόρθωση :p στην 2,7 έχει Ελληνικά :)

Link to comment
Share on other sites

Μικρή διόρθωση :p στην 2,7 έχει Ελληνικά :)

 

Τρεχω με χιλια σημερα εεε;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βελτιωσεις απο την 4.1.1 ομως? Κριμα ρε γαμwτο γιατι και στο gnexus και στο nexus s εχει αισθητη βελτιωση σε ταχυτητα, αποκριση κλπ με την 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βελτιωσεις απο την 4.1.1 ομως? Κριμα ρε γαμwτο γιατι και στο gnexus και στο nexus s εχει αισθητη βελτιωση σε ταχυτητα, αποκριση κλπ με την 4.1.2

 

Δεν ειπα φιλε μου οτι δεν ειναι γρηγορη, αλλα το αντιθετο μαλιστα, ειναι πανγρηγορη και παρα πολυ smooth !! Οι διαφορες δεν ειναι σημαντικες, αν θελεις ταχυτητα παντως, βαλε την και θα καταλαβεις ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παίδες που έχω ICS me cyanogen 9 όταν πάω να την περάσω με CWM μου βγάζει "error status 0" τραβάει και bootloop και μετά μένει εκεί....και ξανά restore.

 

Τι λέτε να πηγαίνει λάθος;?

Link to comment
Share on other sites

Αφού βλέπεις ότι κάτι πάει στραβά μην παιδεύεσαι... βάλε μία Gingerbread πρώτα ώστε να κάνεις από την αρχή την διαδικασία και να τελειώνεις εύκολα και γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

την slimbean απο που την κατεβαζουμε;μπορουμε να βαλουμε και semaphore;

 

Από το http://www.slimroms.net και ναι, μπορείς να βάλεις semaphore.

Για την ακρίβεια, είναι και ο default kernel, με την 2.8 να έχει τον Semaphore 2.4.4s :)

Link to comment
Share on other sites

ωραια......σε ευχαριστω πολυ.καλυτερα ειναι να φλασαρω απο odin η να απο το κινητο σε recovery mode;εχω cyanmod 9
Link to comment
Share on other sites

ωραια......σε ευχαριστω πολυ.καλυτερα ειναι να φλασαρω απο odin η να απο το κινητο σε recovery mode;εχω cyanmod 9

 

Υπαρχει ξεχωριστο θεμα για την slimbean.Εκει θα βρεις και ολα οσα χρειαζεσαι για να λυσεις τις αποριες σου :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ωραια......σε ευχαριστω πολυ.καλυτερα ειναι να φλασαρω απο odin η να απο το κινητο σε recovery mode;εχω cyanmod 9

 

Οδηγός για slimbean εδώ

 

Για τι πράμα μιλάς αν είναι καλύτερο μέσω odin η recovery? Για semaphore? To ίδιο πράγμα είναι, ότι σε διευκολύνει εσένα καλύτερα. Αλλά τώρα λες και για cm9. H cm9 θέλει άλλον semaphore (για ICS)

Link to comment
Share on other sites

Έχω περασμένη την SlimBean 2.7 και θέλω να πάω σε 2.8. Πως εκκινώ το cmw; Κλειστό το κιν. και volume up + Home + Power button για λίγα δευτερόλεπτα; Δεν εμφανίζεται... Δείχνει τα άσπρα γράμματα της σάμμυ μετά το πράσινο ρομπότ του semaphore και ξανά από την αρχή.

edit: Τελικά τα κατάφερα!! ( :p ) Ήθελε στο ρομπότ να αφήσω τα κουμπιά και μετά φορτώνει το cmw recovery

Edited by Prosagon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορεί να μου πει κάποιος που χρησιμοποιεί τη Slim Bean ROM αν έχει ελληνικό ορθογράφο στο default Android keyboard (AOSP); Σε εμένα πάντως δε λειτουργεί.

 

Σε CM10 υπάρχει και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να τον προσθέσω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα απο τη στόκ ρομ στην Slim Beam... Ανακάλυψα τον την Αμερική !! :dance:

 

Ερώτηση: Χρειάζεται/γίνεται κάποιο calibration στη μπαταρία ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα απο τη στόκ ρομ στην Slim Beam... Ανακάλυψα τον την Αμερική !! :dance:

 

Ερώτηση: Χρειάζεται/γίνεται κάποιο calibration στη μπαταρία ?

 

Ας το οπως ειναι και απολαυσε το :p:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορεί να μου πει κάποιος που χρησιμοποιεί τη Slim Bean ROM αν έχει ελληνικό ορθογράφο στο default Android keyboard (AOSP); Σε εμένα πάντως δε λειτουργεί.

 

Σε CM10 υπάρχει και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να τον προσθέσω.

 

Δεν έχει ελληνικό λεξικό στην slimbean. Αλλά κάπως θα μπορείς να το πάρεις από την cm10 απλά δεν το έχω ψάξει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πέρασα σήμερα τη slim bean μετά από στοκ GB. βασικά από μια στοκ που έβαλα πριν κανα μηνα. τον φάκελο efs τον εκανα απλα copy paste στο pc. πως μπορώ να το επαναφέρω γιατί δεν έχω ιμει και δεν αναγνωρίζει σιμ. δεν εκανα backup με root explorer ή με καποιο προγραμα. απλά copy paste sto pc.

 

μπορώ να το κάνω copy paste και αντικατάσταση αυτού που χει τώρα ή με το efspro; ή τίποτε από αυτά δε θα λειτουργήσει γιατί δεν έκανα το copy paste με rootexplorer?

 

ευχαριστώωωωω

 

Ακυρο, το βρηκα μονος μ...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με την cm10 4.1.2 28-10-2012 (για nightly μιλάω) με το apollo?? Εμένα δεν μου το ανοίγει καθόλου. Μου πετάει error πάντα! Κατεβάζω τώρα την 31-10 μπας και διορθωθεί!! Επίσης ξέρει κανείς πως να αλλάξω χώρα στο google play? Γιατί θέλω το google ears και δεν μπορώ να το κατεβάσω..αν και για ένα πολύ περίεργο λόγο σε παλαιότερη έκδοση της cm10 μου το είχε και το λειτουργούσα κανονικά! Γενικά καλά πηγαίνει το κινητό με κάποια κολλήματα οπωσδήποτε αλλά περιμένω να διορθωθούν στην σταθερή έκδοση!

 

 

Υ.Σ Επιτέλους έβαλαν χρονόμετρο και αντίστροφη μέτρηση στο ρολόι και τα σπάει!! Α και εμπλούτισαν το υπάρχον κομπιουτεράκι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς άλλος πρόβλημα με την cm10 4.1.2 28-10-2012 (για nightly μιλάω) με το apollo?? Εμένα δεν μου το ανοίγει καθόλου. Μου πετάει error πάντα! Κατεβάζω τώρα την 31-10 μπας και διορθωθεί!! Επίσης ξέρει κανείς πως να αλλάξω χώρα στο google play? Γιατί θέλω το google ears και δεν μπορώ να το κατεβάσω..αν και για ένα πολύ περίεργο λόγο σε παλαιότερη έκδοση της cm10 μου το είχε και το λειτουργούσα κανονικά! Γενικά καλά πηγαίνει το κινητό με κάποια κολλήματα οπωσδήποτε αλλά περιμένω να διορθωθούν στην σταθερή έκδοση!

 

 

Υ.Σ Επιτέλους έβαλαν χρονόμετρο και αντίστροφη μέτρηση στο ρολόι και τα σπάει!! Α και εμπλούτισαν το υπάρχον κομπιουτεράκι. ;)

 

για το apollo είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα βάζοντας άλλον music player :p

 

για το κομπιουτεράκι, το έχεις σύρει προς τα αριστερά?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πέρασα σήμερα τη slim bean μετά από στοκ GB. βασικά από μια στοκ που έβαλα πριν κανα μηνα. τον φάκελο efs τον εκανα απλα copy paste στο pc. πως μπορώ να το επαναφέρω γιατί δεν έχω ιμει και δεν αναγνωρίζει σιμ. δεν εκανα backup με root explorer ή με καποιο προγραμα. απλά copy paste sto pc.

 

μπορώ να το κάνω copy paste και αντικατάσταση αυτού που χει τώρα ή με το efspro; ή τίποτε από αυτά δε θα λειτουργήσει γιατί δεν έκανα το copy paste με rootexplorer?

 

ευχαριστώωωωω

 

Ακυρο, το βρηκα μονος μ...

 

Αν θέλεις πες μας και πώς :) Για μελλοντικούς παθόντες ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου συμβαίνει το εξής.

Είχα μια nightly cyanogen 10 με τον Semaphore 2.4 και όλα πηγαίναν ρολόι ώσπου μια μέρα βγάζω το κινητό από το usb του υπολογιστή που το είχα αφήσει το βράδυ να φορτίσει και το βρίσκω στην οθόνη του recovery!

Μιας που είχα σκοπό να βάλω τη πιο πρόσφατη nightly λέω κάτσε να κάνω mount το usb να περάσω τη τελευταία να το αναβαθμίσω από εδώ τώρα.

Δεν τα κατάφερα να κάνω mount το usb γιατί δεν έβρισκα την επιλογή και ψάχνοντας πρέπει να έκανα κάτι άσχετο unmount (ίσως το system δε θυμάμαι)...

Τεσπα πατάω reboot κολλάει στο logo του Semaphore με συνεχόμενα αυτόματα reboot φτάνοντας πάντα μέχρι το logo του Semaphore.

Πατάω vol_up + home + power να μπω σε recovery, ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ.

Φλασάρω με odin την τη πιο πρόσφατη Semaphore 2.5.0 και δεν αλλάζει τίποτα

Φλασάρω με odin τη Gingerbread (όχι την stock γιατί έχω το Αγγλικό και τα σχετικά λινκ του οδηγού δεν λειτουργούσαν) και δουλεύει.

Ξαναφλασάρω με odin την τη Semaphore για Gingerbread (για να ανέβω στη jb) και κολλάει με τον ίδιο τρόπο στα γράμματα (Samsung Galaxy κλπ και όχι το logo του Semaphore) πριν το boot animation με συνεχόμενα αυτόματα reboot ΠΑΛΙ και ΔΕΝ με αφήνει να μπω σε recovery με το συνδυασμό πλήκτρων...

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] 4.1 Jelly Bean

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...