Jump to content

Συνδρομητική Τηλεόραση


StandArd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Δευτέρα 2/7 το Nova Start Pack θα έχει επιπλέον τα κανάλια FX, Fox Life, History, MAD Greekζ, Nova Mad music (hits), Nova Mad music (Ελληνικά αγαπημένα), Nova Mad music (My Rock), VH1 και mezzo.

 

Με αυτό το τρόπο το Nova Value Pack που είχε τα κανάλια του Start Pack συν τα παραπάνω (με πάγιο περίπου 30 ευρώ) καταργείται.

 

Το πάγιο του Start Pack ευτυχώς παραμένει το ίδιο (20,56 Ευρώ).

 

Με τη δορυφορική του ΟΤΕ βλέπω υπάρχει λίγο ανταγωνισμός.

Ισως να ακολουθήσουν εκπτώσεις και στα Nova Cinema, Sport και Full Pack.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 188
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθώς δεν υπάρχει ειδικό θέμα για την συνδρομητική τηλεόραση, μετονομάζεται το παρόν. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα 2/7 το Nova Start Pack θα έχει επιπλέον τα κανάλια FX, Fox Life, History, MAD Greekζ, Nova Mad music (hits), Nova Mad music (Ελληνικά αγαπημένα), Nova Mad music (My Rock), VH1 και mezzo.

 

Με αυτό το τρόπο το Nova Value Pack που είχε τα κανάλια του Start Pack συν τα παραπάνω (με πάγιο περίπου 30 ευρώ) καταργείται.

 

Το πάγιο του Start Pack ευτυχώς παραμένει το ίδιο (20,56 Ευρώ).

 

Με τη δορυφορική του ΟΤΕ βλέπω υπάρχει λίγο ανταγωνισμός.

Ισως να ακολουθήσουν εκπτώσεις και στα Nova Cinema, Sport και Full Pack.

 

Μακάρι να ακολουθήσουν εκπτώσεις και στα υπόλοιπα πακέτα της NOVA, γιατί (εγώ προσωπικά) θεωρώ τις τιμές τους αρκετά "τσιμπημένες".

Ο όποιος ανταγωνισμός με την ΟΤΕ TV πάντως, μόνο θετικός μπορεί να είναι για μας τους καταναλωτές! :)

Link to comment
Share on other sites

Η nova επιγεια εχει υπερβολικα υψηλη τιμη για μονο 2 καναλια.Εφοσον υπαρχει δορυφορικο πακετο με 100+ καναλια και κανει μονο 20 ευρω το μηνα ,το επιγειο πακετο θα επρεπε να κανει κατω απο 10 ευρω και για τα 2 καναλια.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη φάση, για κάποιον που τα θέλει όλα (τηλεφωνία, ίντερνετ, τηλεόραση), συμφέρει περισσότερο ο συνδιασμός Forthnet Double Play + Nova παρά ο ΟΤΕ.

 

Με Forthnet δίνω 41,24 Ευρώ το μήνα και έχω απεριόριστα αστικά, υπεραστικά, διεθνή, 60' προς κινητά, ίντερνετ 24Mbps και το Nova Start Pack. Μετά το πρώτο χρόνο το πάγιο θα γίνει 49,42 Ευρώ.

 

Στον ΟΤΕ θα πρέπει να δίνω 40,90 ευρώ (προσφορά 35,90 ευρώ το πρώτο εξάμηνο) για απεριόριστα αστικά, υπεραστικά, 60' προς κινητά και ίντερνετ 24Mbps. Επιπλέον 6,20 Ευρώ για απεριόριστα διεθνή. Επιπλέον 14,90 Ευρώ για το πακέτο OTE TV Family Pack (αντίστοιχο του Nova Start Pack).

Συνολικά 62 Ευρώ το μήνα.

Edited by StandArd
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και εγώ πως η νοβα εχει καλύτερο πρόγραμμα. κακά τα ψέματα όσο και να γκρινιαζουμε για τη μπαλα εχει και τη σουπερλιγκα που τη δειχνει μόνο αυτή.

Παρεπιπτόντως γίνεται μάχη για την αποκλειστικότητα. Διαβασα για μηνυσεις με σκαι κτλ

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται Νόβα και ερτ να κυνηγάνε τον σκαι και αυτός να μην θέλει να πληρώσει.

 

Εγώ βλέπω ότι από τότε που βγήκε φανερά και δηλώθηκε Παναθηναίκός και μπροστάρης, ΟΛΟΙ οι απέναντι έχουν βάλει σκοπό ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ να του ψήσουν το ψάρι στα χείλη... εξού και η αγωγή Ιούνιος 2012, και η ευαισθησία της NOVA, παρόλο που ήδη εδώ και κάτι χρονάκια ο ΣΚΑΙ (όπως και το ΣΤΑΡ και ο ΑLPHA) δείχνουν στιγμιότυπα από τις αγωνιστικές, χωρίς ν' ανοίξει μύτη. Και δε νομίζω να τους έσκαγε τότε τα εκατομμύρια που ζητάνε... ;)

 

Το μόνο που μένει είναι να δούμε αν θα μασήσει ο Αλαφούζος.

 

Αλλά ας το αφήσουμε εδώ γιατί το βλέπω να πηγαίνει off topic.

 

Όσο για NOVA... αυτή η επίγεια ρε παιδιά πώς δουλεύει ???

 

Λένε ότι ΧΩΡΙΣ ψηφιακούς δέκτες για τις αναλογικές τηλεοράσεις μας, μπορούμε να βλέπουμε τα ψηφιακά και γενικά το πρόγραμμα της NOVA σε όλες τις TV μέσα στο σπίτι. Με τον γνωστό ψηφιακό αποκωδικοποιητή Nova HD 831 και ένα USB στικάκι.

 

Ξέρει κανείς πώς θα δουλεύει ακριβώς το σύστημα αυτό ??? :worry: :worry:

Edited by nickvog

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ όπως αποφευχθούν οι αθλητικές συζητήσεις. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη φάση, για κάποιον που τα θέλει όλα (τηλεφωνία, ίντερνετ, τηλεόραση), συμφέρει περισσότερο ο συνδιασμός Forthnet Double Play + Nova παρά ο ΟΤΕ..

θα συμφωνήσω, μέχρι στιγμής τον οτε η nova λόγω συνδυαστικών. δλδ ακόμα και το start pack με forthnet περίπου τσάμπα το παίρνεις.

είναι καλό πλέον για εμάς που υπάρχει ανταγωνισμός. θα δούμε σίγουρα καλύτερες τιμές

Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για NOVA... αυτή η επίγεια ρε παιδιά πώς δουλεύει ???

 

Λένε ότι ΧΩΡΙΣ ψηφιακούς δέκτες για τις αναλογικές τηλεοράσεις μας, μπορούμε να βλέπουμε τα ψηφιακά και γενικά το πρόγραμμα της NOVA σε όλες τις TV μέσα στο σπίτι. Με τον γνωστό ψηφιακό αποκωδικοποιητή Nova HD 831 και ένα USB στικάκι.

 

Ξέρει κανείς πώς θα δουλεύει ακριβώς το σύστημα αυτό ??? :worry: :worry:

 

Με ψηφιακό δέκτη βλέπεις.

 

Είναι ένας ψηφιακός δέκτης που μέσω αυτού μπορείς να δεις τα κανάλια της digea και 2 κανάλια της Nova. Απλή εγκατάσταση όπως κάθε ψηφιακού δέκτη. Θυμάσαι την προ-Nova εποχή που είχες το Filmnet και το K-tv το πρωί και μετά το Supersport?

Σήμα θα έχεις από την κεραία που έχεις και έβλεπες τα αναλογικά κανάλια όπως και τα ψηφιακά τώρα.

Edited by antonispap40
Link to comment
Share on other sites

Με ψηφιακό δέκτη βλέπεις.

 

Είναι ένας ψηφιακός δέκτης που μέσω αυτού μπορείς να δεις τα κανάλια της digea και 2 κανάλια της Nova. Απλή εγκατάσταση όπως κάθε ψηφιακού δέκτη. Θυμάσαι την προ-Nova εποχή που είχες το Filmnet και το K-tv το πρωί και μετά το Supersport?

Σήμα θα έχεις από την κεραία που έχεις και έβλεπες τα αναλογικά κανάλια όπως και τα ψηφιακά τώρα.

 

Εγώ που έχω τηλεόραση με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη MPEG-4 βλέπω τα Nova Cinema1 και Disney XD/Nova Sport κενά, δεν έχουν καθόλου λήψη. Υπάρχει τρόπος να τα ενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω τηλεόραση με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη MPEG-4 βλέπω τα Nova Cinema1 και Disney XD/Nova Sport κενά, δεν έχουν καθόλου λήψη. Υπάρχει τρόπος να τα ενεργοποιήσω;

 

Η χρήση της υπηρεσίας γίνεται μέσω της Nova Κάρτα Πρόσβασης (Smart Card) που παρέχεται μαζί με τον εξοπλισμό. Οπότε για να ενεργοποιηθούν τα κανάλια πρέπει να έχεις την κάρτα, οπότε τον αποκωδικοποιητή της Nova.

Εάν θέλεις να ενεργοποιήσεις τα κανάλια μάλλον είναι μονόδρομος όλος ο εξοπλισμός.

Δεν είμαι τεχνικός της εταιρίας, ούτε διαθέτω το πρόγραμμα για αυτό δεν είμαι σίγουρος για την απάντηση μου. Αυτό το συμπέρασμα έχω βγάλει από την επίσημη σελίδα της υπηρεσίας.

 

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση σου κάλεσε το τμήμα επικοινωνίας της Nova.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά τι παίζει με τη nova? Γιατί δείχνει λιγότερα παιχνίδια της premier league φέτος;
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει έτσι έχει κανει η Premier με πολλές πλατφόρμες. Ακόμα και στην Αγγλία δε δείχνουν όλα τα παιχνίδια, κι όλο αυτό χάρην της πειρατείς που που προσπαθεί να αποτρέψει η λίγκα.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Το «παιχνίδι του θρόνου» σε... τρισδιάστατο γήπεδο

 

Το «παιχνίδι του θρόνου» για τον «βασιλιά» της Ευρώπης στο Champions League … παίζεται στο τρισδιάστατο «γήπεδο» της υπηρεσίας Nova 3D.

 

Oι συνδρομητές Nova Full Pack, θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν τον μεγάλο τελικό της 25ης Μαΐου και σε 3D διάσταση στην θέση 250!

 

Οι κορυφαίες ομάδες της Ευρώπης βρίσκονται στο δρόμο για το «Wembley» του Λονδίνου, εκεί όπου το Σάββατο 25 Μαΐου θα διεξαχθεί ο «τελικός των τελικών».

 

Οι συνδρομητές του Nova FullPack θα ζήσουν την απόλυτη τηλεοπτική εμπειρία σε 3D διάσταση και ήχο με τη μοναδική αίσθηση ότι βρίσκονται στην καρδιά της αγωνιστικής δράσης στο… κέντρο του γηπέδου!

 

Ο Τελικός του Champions League θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 25/05/2013 στις 21.45!

 

πηγή: newsbeast

 

3D μπάλα, πάμε μπροστά σιγά σιγά. θα είναι κορυφαίο, πάνε μερικά χρόνια που μου χε πει ένας φίλος μου ότι έδειχνε 3d αγώνες στην αγγλία και το χα καημό. respect

Link to comment
Share on other sites

Το «παιχνίδι του θρόνου» σε... τρισδιάστατο γήπεδο

 

3D μπάλα, πάμε μπροστά σιγά σιγά. θα είναι κορυφαίο, πάνε μερικά χρόνια που μου χε πει ένας φίλος μου ότι έδειχνε 3d αγώνες στην αγγλία και το χα καημό. respect

 

Ναι αλλα μονο οσοι εχουν συνδρομητικη θα μπορεσουν να το χαρουν.Θα ημασταν πραγματικα μπροστα αμα το εδειχνε και η ΕΡΤ σε 3d.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To περιθώριο για αύξηση της τιμής συνδρομής του OTΕ TV εξετάζει ο τηλεπικοινωνιακός οργανισμός με έρευνα στους σε συνδρομητές του.

 

Φαίνεται ότι πως η μητρική Deutsch Telecom έχει αρχίσει να μην συμφωνεί με τη συνεχή χρηματοδότηση του εγχειρήματος της συνδρομητικής τηλεόρασης, καθώς τα έξοδα, αναφέρουν πληροφορίες είναι τριπλάσια από τα έσοδα.

 

Αν συνυπολογίσει κανείς σε αυτά και τα λοιπά έξοδα (μετάδοσης, διαφήμισης, μισθοδοσίας) μάλλον η αύξηση της συνδρομής φαντάζει μονόδρομος και το μόνο που μένει να οριστεί είναι το μέγεθος της αύξησης. Οι συνδρομητές της εταιρείας έχουν φτάσει τους 150.000 στο Α τρίμηνο του 2013, σύμφωνα με τα στοιχεία του ΟΤΕ, χωρίς όμως δίνει στοιχεία για το κόστος λειτουργίας του κλάδου της συνδρομητικής τηλεόρασης, στους επενδυτές του.

πηγή: doriforikanea

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αποδεκτή καμία αύξηση. Αύξηση σημαίνει και καταστροφή αυτού που έχει χτίσει η ΟΤΕ TV ως τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αποδεκτή καμία αύξηση. Αύξηση σημαίνει και καταστροφή αυτού που έχει χτίσει η ΟΤΕ TV ως τώρα.

 

έλα ντε

οι περισσότεροι που έχουν πάει στο OTE TV είναι λόγω της τιμής...

άσε που τελευταία βέβαια το πακέτο nova-forthnet κάνει καλύτερες προσφορές...

καλό θα ήταν να μην πάρουν πολύ θάρρος γιατί θα έχουν τα καλά της nova που έχει τον τελευταίο καιρό

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αύξηση θα δικαιολογούσα μόνο αν έπαιρναν το ελληνικό πρωτάθλημα που ενδιαφέρει και τους πιο πολλούς. Αν την κάνουν τώρα είναι λάθος και θα το πληρώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Στο double play είναι ακριβός, στο δορυφορικό του πακέτο όχι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Μαύρο σκοτάδι έπεσε πάλι στο 15ο λεπτό της διάρκειας του αγώνα Ολυμπιακός – Άντερλεχ. Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του Digital TV info το μαύρο σκοτάδι έπεσε ταυτόχρονα σε 2-3 serves, αφήνοντας για άλλη μια φορά στα κρύα του λουτρού τους παράνομους συνδρομητές τους. Το συγκεκριμένο μαύρισμα φαίνεται να προτιμάται στα κρίσιμα παιχνίδια του Ολυμπιακού, από την Nova.

 

http://www.digitaltvinfo.gr/index.php?option=com_magazine&task=viewArticle&id=10276&Itemid=109

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...