Jump to content

ΜLS iQTalk


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα και καλο μηνα! ειμαι και γω κατοχος του mls iqtalk (το εχω 8 μερες)και μπορω να πω πως ειναι πολυ αξιολογη συσκευη, κανει αυτα που λεει και με το παραπανω του εχω βαλει και δυο καρτες σιμ και δουλευει τελεια, και αν και το εχω φορτωσει εφαρμογες και παιχνιδια δουλευει απροβληματιστα....φυσικα καποια βαρια παιχνιδια δε θα τα παιξει αλλα μη τα θελουμε και ολα...και επειδη ειδα σε προηγουμενα ποστ σχετικα με τη καρτα μνημης πως δεν περνει μεγαλυτερη του εβαλα μια 16αρα αφου πρωτα αντεγραψα τα δεδομενα της μαμας καρτας στο pc και μετα τα περασα στη 16αρα και ειναι κομπλε...του εχω κανει και root και το εχω φερει στα μετρα μου, γενικα εχει και τα μειον του αλλα και τα συν του ειναι πολυ περισσοτερα εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος και οσο περναει ο καιρος τοσο και πιο πολυ μαρεσει....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 159
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα κ χρονια πολλα παιδια.εχω εδω κ μια βδομαδα το τηλ κ ακομα προσπαθω να το μαθω αφου ειναι το πρωτο μου android.ειναι ομορφο κινητο κ δεν εχω τις τρελες απαιτησεις απο αυτο αλλα εχω θεμα με την μνημη του.προσπαθω να κατεβασω εφαρμογες κ τις μεγαλες δεν μπορω να τις κατεβασω γιατι δεν εχει χωρο η μνημη.γινετε να το ρυθμησω να τις αποθηκευει απευθειας στην sd;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. είμαι κάτοχος άλλης συσκευής και θα ήθελα να κάνω ένα πειραματάκι στο κινητό μου να δω αν γίνεται να έχω την φωνητικη αναγνώριση του iqtalk. Υπάρχει κάποιος έμπειρος σχετικά κάτοχος που να μπορεί να ανεβάσει τις σχετικές εφαρμογές αυτές εδώ να αρχίσουμε πειράματα? :P
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

καμια Ιδέα για να ακούγεται πιο δυνατά το ηχείο υπάρχει?

ειναι αρκετά χαμηλό και δεν χτυπάει δυνατά!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

καμια Ιδέα για να ακούγεται πιο δυνατά το ηχείο υπάρχει?

ειναι αρκετά χαμηλό και δεν χτυπάει δυνατά!!!

 

το speakerboost βαλε αν και δεν θα δεις τεραστια διαφορα....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

καμια Ιδέα για να ακούγεται πιο δυνατά το ηχείο υπάρχει?

ειναι αρκετά χαμηλό και δεν χτυπάει δυνατά!!!

 

Βάλε το equalizer (κάπως έτσι γράφεται) και θα δεις διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω θήκη για το mls iqtalk ;

 

Επίσης ψάχνω και ένα καλό set ακουστικών για να ακούω ΔΥΝΑΤΑ και καθαρά μουσική και ταινίες ;

 

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;

 

Ευχαριστώ.:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπέρα!

Πήρα εχτές στα χέρια μου το iqtalk. Καλό φαίνεται, δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα. Όμως, προσπάθησα να ανοίξω το wifi και μου γράφει "σφάλμα". Τι μπορεί να παίζει; Χρειάζεται κάποια ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας έκανα μια βλακεία και διέγραψα τα αρχεία της mls με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μήπως μπορεί κάνεις να μου ανεβάσει τα αρχεία από την sd του κάρτα να τα ξαναπεράσω; Θα του είμαι υπόχρεος γιατί δεν είναι δικό μου το κινητό.

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by zwiros
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ισως το χειροτερο κινητο που περασε απο τα χερια μου. μαλλον εκει στην mls μας περνανε για προβατα παρουσιαζοντας το πρωτο ελληνικο κινητο που κατασκευαζετε στην κινα.

το εχω 2 μηνες και θελω πραγματικα να το πεταξω. δεν θελω να το πουλησω για να μην δωσω μια βλακεια σε καποιον αλλο. κολλαει τρελα δεν εχει μνημη δεν κανει ουτε για angry birds δεν σβηνει ο go launcher φλας για κλωτσιες και το κυριοτερο πηρε σκονη αναμεσα στην οθονη. συνιστω απλα να μην το αγορασετε.

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο φιλος.τα ιδια προβληματα εχω κι εγω.το εστειλα στην MLS το ψευτοκαθαρισαν,τους ειπα να το κοιταξουν να μην μου ξαναγινει το ιδιο,αλλα δυστηχως παρολο που το εχω για δευτερο κινητο και το προσεχω σε 1 μηνα εχει γινει χειροτερο απο τις σκονες.οπου νανε δεν θα βλεπω την οθονη.ασε που περιμενα 1 μηνα για να μου το στειλουν.οτι κολαει , οτι ειναι πολυ αργο και οτι δεν εχει καθολου μνημη πιστευω οτι ξερουν οσοι το εχουν.δεν αξιζει ουτε τα μισα λευτα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα λοιπόν μάγκες δεν μου φαίνεται ούτε αργό ούτε και μπήκε σκόνη. Στο κάτω κάτω ο επεξεργαστής του κινητού είναι ο συγκεκριμένος και τα τεχνικά χαρακτηριστικά του τηλεφώνου ήταν γνωστά όταν το αγοράζατε.

 

Όταν αγοράζεις ένα κινητό κοιτάς τι τεχνικά χαρακτηριστικά έχει και αποφασίζεις οτι αυτό το κινητό μπορεί να τρέξει αυτά.

 

Δεν μπορείς να αγοράζεις ένα μινι μόρις και μετά να λες οτι δεν έχει μπαγαζιέρα...

Link to comment
Share on other sites

ad709 στειλε μ p.m με τα στοιχεια σ να το παρεις εσυ το κιν αφου το θες κανενα προβλημα. 2 μηνων ειναι με την αποδηξη του και βγαλε ακρη με την mls.
Link to comment
Share on other sites

ad709 .αν το ξεραμε οτι ειναι τοσο κακης ποιοτητας δεν θα διναμε 250 ευρω.θα περναμε ενα πολυ καλο επωνυμο μεταχειρισμενο που να μην γεμιζει και σκονες.αλλα αν δεν την πατισεις δεν μαθαινεις....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχω μπερδευτει παιδια. απ'τη μια θελω να υποστηριξω μια ελληνικη εταιρια. απ'την αλλη δε θελω να χασω και τα; λεφτα μ. καποιος που το χει αγορασει να μ πει τις εντυπωσεις του?!! ?
Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει παιδια. απ'τη μια θελω να υποστηριξω μια ελληνικη εταιρια. απ'την αλλη δε θελω να χασω και τα; λεφτα μ. καποιος που το χει αγορασει να μ πει τις εντυπωσεις του?!! ?

 

φιλε μου διαβασε οσα εχουν γραφτει παραπανω.εσυ αποφασιζεις.εγω μολις το στειλω για καθαρισμα θα το πουλησω.τα χρηματα που κανει καινουριο δεν τα αξιζει.γνωμη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου διαβασε οσα εχουν γραφτει παραπανω.εσυ αποφασιζεις.εγω μολις το στειλω για καθαρισμα θα το πουλησω.τα χρηματα που κανει καινουριο δεν τα αξιζει.γνωμη μου παντα.

 

καταλαβα. τοσο πολυ ρε παιδια? κριμα... γιατι να παρω huawei... ;)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. τοσο πολυ ρε παιδια? κριμα... γιατι να παρω huawei... ;)

 

ας μου επιτραπει ο παραλληλισμος:

 

αν αυτη τη στιγμη το s4 θεωρειται φεραρι και το huawei ΚΙΑ τοτε το mls iQtalk ειναι κατι αναμεσα σε 2cv και trabant στην τιμη που κοστιζει ενα ΚΙΑ.

 

Ο πεπεξεργαστης του φιλε μου ειναι ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ ΑΡΓΟΣ για τα δεδομενα της εποχης. Για την ακριβεια και 2 χρονια πριν ξεπερασμενος ηταν. Απλα τοτε δεν ειχε τοση διαφορα γιατι οι εφαρμογες ηταν για πιο αργους επεξεργαστες.

 

Το συγκεκριμενο τηλεφωνο δε μπορει να τρεξει καμια απαιτητικη εφαρμογη, ή αν το κανει τοτε ειναι προτιμοτερο απο αποψη χρονου και οικονομιας να απς στο κοντινοτερο ιντερνετ καφε για να κανεις τη δουλεια σου παρα να χρησιμοποιησεις το κινητο. Επισης η καθυστερηση στα μενου ειναι πολυ ενοχλητικη.

 

Το εχω λειτουργησει, το εχει φιλος , και ξερω πολυ καλα τι γραφω.

 

Αρα χανεται η εννοια του smartphone...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
δλδ εσυ αυτο καταλαβες, ωραια λοιπον, δειξε μου 10 light users να ξερουν πως κατεβαζουν απο το μαρκετ και μετα τα ξαναλεμε.

ρε παιδια μην κρινετε απο τον εαυτο σας, ξερετε πως σας βλεπουν οι περισσοτεροι "απλοι" χρηστες? σαν χακερς.

ειπαμε ειναι ενα απλο σε δυνατοτητες εξυπνο τηλεφωνο, θα τραβηξει αυτους που θελουν το προγραμμα πλοηγησης και τις φωνητικες κλησεις, οσο για τα θυμωμενα πουλια... τι παραπανω εχει το wildfire ή το Legend που ειχα καποτε? ακομα και με το Joy της βοντα παιζεις ανεκτα.

ξεχνατε που βαζει στοχο η καθε εταιρια και σιγουρα ο στοχος δεν ειμαστε εμεις.

 

με λιγα λογια μας λες οτι θα παρει καποιος ενα smartphone χωρις να χρησιμοποιει τις εφαρμογες απο το google play.:wacko:

 

δλδ εσυ αυτο καταλαβες, ωραια λοιπον, δειξε μου 10 light users να ξερουν πως κατεβαζουν απο το μαρκετ και μετα τα ξαναλεμε.

ρε παιδια μην κρινετε απο τον εαυτο σας, ξερετε πως σας βλεπουν οι περισσοτεροι "απλοι" χρηστες? σαν χακερς.

ειπαμε ειναι ενα απλο σε δυνατοτητες εξυπνο τηλεφωνο, θα τραβηξει αυτους που θελουν το προγραμμα πλοηγησης και τις φωνητικες κλησεις, οσο για τα θυμωμενα πουλια... τι παραπανω εχει το wildfire ή το Legend που ειχα καποτε? ακομα και με το Joy της βοντα παιζεις ανεκτα.

ξεχνατε που βαζει στοχο η καθε εταιρια και σιγουρα ο στοχος δεν ειμαστε εμεις.

 

Τελος παντων. Εγω κολληματα δεν ειδα. Το κινητακι ειναι μια χαρα. Το gps του πολυ καλυτερο απο το don't panic που εχω στο s2. Οι φωνητικες αριστες. Παρε ενα neo v με ics και δες σε ποσες μερες θα το κοπανας στον τοιχο απο τα κολληματα.

εννοειται οτι κολλαει στο angry birds και δοκιμασε να παιξεις drag racing με τερμα την φωνη.το εχει ενας φιλος μου ενα μηνα και εχει παρει σκονες μεσα στην οθονη.μην πω για τα led flash που εχει,σαν κερακια ειναι.το x10 mini που εχω ειναι μακραν καλυτερο ακομα και οταν το τρεχω στα 600mhz που να το βαλω στα 691mhz.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...