Jump to content

Qtek 8010


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalhmera apo enan eftyxh :D katoxo enos Qtek 8010. To forum exei vohthisei para poly sto sthsimo kai sthn epilysh twn provlhmatwn, alla exw akoma kapoia provlhmatakia. :confused:

 

Toutestin,

Den mporw akoma na setarw GPRS gia Cosmote. Dokimasa me ta standar ths Ace Hellas, tipota... :confused: Dokimasa me tis rythmiseis apo to site ths Qtek, tipota... :mad: Thlefwnhsa sto 1212 kai me afta pou mou esteilan sto mail, mantepste ti egine.. tipota... :wacko:

Xm, ti kanw lathos? Kamia idea? An exei kapoios thn kalosynh as steilei mou se PM oles tis rythmises gia Cosmote... :o

 

Thanks, prokatavolika :)

" Knowledge Is Power"

Panathinaikos F.C. - WilliamsF1 Team

Deneb a.k.a. Stratos

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι σε μένα το κάνει... Λογικό μου φαίνεται πάντως. Δε με παραξενεύει. Το έχω ξαναδει.

 

neofix

 

Δεν ειναι κατι το παραξενο βρε παιδια,

η κοινη λογικη υπαγορευει το εξης:

Στο υψος που το κινητο εκπεμπει μαγνητισμο και μαγνητιζει/ελκει

αντικειμενα δεν ειναι τπτ αλλο

αλλα απο το ακουστικο/ηχειακι/speaker

το οποιο φερει ενα μαγνητη ο οποιος κ ειναι υπευθυνος

για το μαγνητικο φαινομενο στο οποιο κ αναφερεστε....

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου τιποτα. ΕΠικοινωνησα με την εταιρεια και εδειξαν πληρη αδιαφορια αφου αφησα στο τηλεφωνητη τα στοιχεια μου ζητωντας τον υπευθυνο τεχνικου τμηματος. Απο τεχνικους δεν βρηκα κανεναν. Φυσικα στο 8010 και στα αλλλα ΔΕΝ δουλευει ο ΙΕ αν εχεις καρτοκινητα οπως εγω,. Οποτε μαλλον θα χρησιμοποιησω την ιδιοτητα μου να τους βαλω σε καποια ταξη εκει μεσα...
Link to comment
Share on other sites

Οποτε μαλλον θα χρησιμοποιησω την ιδιοτητα μου να τους βαλω σε καποια ταξη εκει μεσα...

 

Δεν το καταλαβαίνω αυτό... Η Ace Hellas τι ευθύνη έχει για να τους βάλεις σε τάξη? Αφού το θέμα είναι του δικτύου... Αν κάνω λάθος διορθώστε με....

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Koita, egw den exw kartokinhto, eimai me syndesh kai sthn porhgoumenh syskevh (Nokia 6510) doulevan ola mia xara. Anyway, shmera einai h mera tou GPRS, dhladh tha katsw na ksanadokimasw ta panta apo thn arxh kai vlepoume....

 

Ektos an kapoios dwsei kapoia wraia kai xrhsimh idea...

Pls heeeeeeeeeeeelp me :cry:

" Knowledge Is Power"

Panathinaikos F.C. - WilliamsF1 Team

Deneb a.k.a. Stratos

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράτησα το θέμα με wap over gprs γιατί δεν κατάφερα τίποτα!

Γίνεται να χρησιμοποιήσω την ιντερνετ πρόσβαση του dsl μου και στο 8010 μέσω bluetooth? Αν ναι, έχει κάποιος οδηγείες;

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παράτησα το θέμα με wap over gprs γιατί δεν κατάφερα τίποτα!

Γίνεται να χρησιμοποιήσω την ιντερνετ πρόσβαση του dsl μου και στο 8010 μέσω bluetooth? Αν ναι, έχει κάποιος οδηγείες;

 

Με τις οδηγιές που εχω δώσει σε αυτό το θέμα απο cosmote ,το wap over gprs δουλεύει κανονικά! Με το usb cable όταν συνδέω το κινητό στο pc, δουλεύει το internet μέσω της dsl χωρίς να έχω κάνει τίποτα ρυθμίσεις,μάλλον λόγω activesync ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τις οδηγιές που εχω δώσει σε αυτό το θέμα απο cosmote ,το wap over gprs δουλεύει κανονικά! Με το usb cable όταν συνδέω το κινητό στο pc, δουλεύει το internet μέσω της dsl χωρίς να έχω κάνει τίποτα ρυθμίσεις,μάλλον λόγω activesync ;)

 

Δεν μπορεσα να το κανω να ανοιξει σελίδες wap ston internet explorer με το wap over gprs :-( με τις ρυθμίσεις αυτές.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεσα να το κανω να ανοιξει σελίδες wap ston internet explorer με το wap over gprs :-( με τις ρυθμίσεις αυτές.

 

Μια λεπτομέρεια! SMS με την εντολή WAPA στο 1651 στέλνεις? Δεν έχει σημασία αν παλιότερα είχες στείλει,πρέπει ξανά να το στείλεις ,να δει το σύστημα τους τη καινουρια συσκευή! Αυτό δεν έκανα εγώ στην αρχή και δεν δούλευε! Για ξαναπροσπάθα απο την αρχή μπας και.. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έβαλα τις ρυθμίσεις που βρήκα εδώ και απο τον internet explorer του κινητού πήγα Μενού-Επιλογές-Συνδέσεις και ξεμαρκάρισα το Αυτόματη επιλογή ρυθμίσεων και στο Επιλογή δικτύου έβαλα Δίκτυο WAP.

 

Δούλεψε κανονικά. Έχω Vodafon καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα αλλα ειστε σιγουροι οτι δουλευει και αν ναι τι σελιδες βλεπετε? για wap θελει ειδικο προθεμα Ο ΙΕ οπως ξερω το wsp...A και μια ερωτηση..Παιδια ερωτημα, εβαλα το active sync στο φορητο αλλα παπαλα...δεν μπορει να επικοινωνησει με το 8010. ΔΟκιμασα με υπερυθρες ωστε να εγκατασταθει συνεργασια αλλα και με ΒΤ αλλα τιποτα. Ποια βηματα απαιτουνται γιατι μπαφιασα. Εκτος αν θελει μονο καλωδιο usb...
Link to comment
Share on other sites

me too kai doyleyei apsoga kai me kartokinito

Δηλαδη ανοιγετε ιντερνετ σελιδες και με καρτοκινητο? :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ανοιγετε ιντερνετ σελιδες και με καρτοκινητο? :)

 

Internet σελίδες οχι.

Wap σελίδες με wap over gprs ναι!

 

Μάλιστα τις wap σελίδες πρέπει να τις γράφουμε ολόκλοιρες της μορφής πχ:

wps://wap.mycosmos.gr

wps://wap.myphone.gr (αν και στο 8010 μου δεν ανοίγει!)

 

σε αντίθετη περίπτωση μάλλον το κινητό προσπαθεί να τις ανοίξει ώς http κι επειδή στα καρτοκινητά http (δηλαδή internet) over gprs δεν παρέχεται δεν θα ανοίξει καθόλου.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Paidia den ksero gia ellada alla edo stin kipro se mia stigmi empnevsis evala tis rithmisis tis Dial-Up sindesis internet tou spitiou mou sto kinito kai......

DOULEPSE

Me kartokinito AREEBA katafera kai vlepo kanonika Internet selides kai mpenno kai MSN

:-)

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά έτσι όμως έχεις πιο ακριβή χρέωση.

Στην Ελλάδα είναι πολύ ακριβό το dialup σε νούμερα ΕΠΑΚ απ'ότι to GPRS (1λεπτό/KB)

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

χθες καταλαθος διεγραψα τον φακελο με τα παιχνιδια απο το start menu.οσο και αν εψαξα μεσα ατο τηλεφωνο για να τα ξαναβρω και να τα βαλω στην θεση τους,δεν τα βρηκα πουθενα.αντεγραψα τον φακελο games απο aplication data στο start menu αλλα μου εβγαζε μονο τα παιχνιδια που εγκατεστησα εγω και οχι τα παιχνιδια που υπηρχαν μεσα στο τηλεφωνο.υπαρχει καποιος τροπος να ανακτησω αυτα τα παιχνιδια η εχουν διαγραφει τελειως απο το τηλεφωνο?επισης αφου εβαλα τον φακελο games sto start menu μου τα βγαζει τα παιχνιδια στο μενου 'εναρξη' αλλα δεν εμφανιζεται στην χbar.μηπως υπαρχει τροπος να τα βαλω και στην xbar του τηλεφωνου η να βαλω αλλες εφαρμογες που χρειαζομαι πιο πολυ?
Link to comment
Share on other sites

χθες καταλαθος διεγραψα τον φακελο με τα παιχνιδια απο το start menu.οσο και αν εψαξα μεσα ατο τηλεφωνο για να τα ξαναβρω και να τα βαλω στην θεση τους,δεν τα βρηκα πουθενα.αντεγραψα τον φακελο games απο aplication data στο start menu αλλα μου εβγαζε μονο τα παιχνιδια που εγκατεστησα εγω και οχι τα παιχνιδια που υπηρχαν μεσα στο τηλεφωνο.υπαρχει καποιος τροπος να ανακτησω αυτα τα παιχνιδια η εχουν διαγραφει τελειως απο το τηλεφωνο?επισης αφου εβαλα τον φακελο games sto start menu μου τα βγαζει τα παιχνιδια στο μενου 'εναρξη' αλλα δεν εμφανιζεται στην χbar.μηπως υπαρχει τροπος να τα βαλω και στην xbar του τηλεφωνου η να βαλω αλλες εφαρμογες που χρειαζομαι πιο πολυ?

 

Πολύ φοβάμαι ότι θα χρειαστείς ένα hard reset+επανεγκατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αλλος να πει αν η μονη λυση ειναι το hard reset?απο την xbar δεν μπορω να βγαλω καποιες λειτουργειες και να προσθεσω δικες μου που χρησημοποιω περισσοτερο?αν κανω hard reset θα σβηστει και το λειτουργικο των windows?
Link to comment
Share on other sites

αν κανω hard reset θα σβηστει και το λειτουργικο των windows?

Όχι, θα γίνουν όλα όπως ήταν όταν πρωτοαγόρασες το τηλέφωνο.

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι αλλο...καταφερα να δω wap σελιδες αρκει που εκανα ρυθμισεις στη Συνδεση δεδομενων και στον ΙΕ με Βοντα και παει πολυ καλα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...