Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Σήμερα αγορασα το Tipo αλλα έχω ενα σοβαρό πρόβλημα. Δεν αναγνωρίζει την sim της Wind. Πήγα στο κατάστημα που το αγόρασα και βάλανε αυτοί μια δικιά τους και όλα ήταν εντάξει. Μου είπαν να πάω σε ενα κατάστημα Wind και να ζητήσω να μου αλλάξουν την κάρτα sim το οποίο και έκανα αλλα όταν πήγα σπίτι και την έβαλα έκανε πάλι το ίδιο πρόβλημα. Εμφανίζει το μύνημα "Δεν υπάρχει κάρτα SIM". Δοκίμασα με άλλες δυο sim, μια Wind και μια Cosmote, και πάλι τα ίδια. Τωρα τι να κάνω;

 

να πας παλι με τις καρτες που εχεις και να τις βαλουν αυτοι εκει μπροστα σου και αν το κανει παλι να ζητησεις αντικατασταση, εγω

τουλαχιστον αυτο θα εκανα οσπου να εβλεπα πως ηταν ενταξει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

να πας παλι με τις καρτες που εχεις και να τις βαλουν αυτοι εκει μπροστα σου και αν το κανει παλι να ζητησεις αντικατασταση, εγω

τουλαχιστον αυτο θα εκανα οσπου να εβλεπα πως ηταν ενταξει

 

Αυτό έχω σκοπό να κάνω αύριο το πρωί. Αυτό που με φοβίζει είναι οτι θα πούνε οτι εφόσoν η δικιά τους κάρτα δουλεύει το πρόβλημα είναι με τι δικές μου sim και δεν θα δεχτούνε να το αντικατάστησουνε. Οι sim μου είναι καινούργιες οπότε έχω αποκλείσει το ενδεχόμενο να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα λόγω παλαιότητας της sim σε σχέση με την καινούργια συσκευή. Αντε τώρα να βγάλω άκρη.

Edited by ravendark84
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω σκοπό να κάνω αύριο το πρωί. Αυτό που με φοβίζει είναι οτι θα πούνε οτι εφόσoν η δικιά τους κάρτα δουλεύει το πρόβλημα είναι με τι δικές μου sim και δεν θα δεχτούνε να το αντικατάστησουνε. Οι sim μου είναι καινούργιες οπότε έχω αποκλείσει το ενδεχόμενο να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα λόγω παλαιότητας της sim σε σχέση με την καινούργια συσκευή. Αντε τώρα να βγάλω άκρη.

 

τοτε θα τους πεις αγοραζω τωρα απο εσας μια, βαλτε τη μου να δουμε

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα αγορασα το Tipo αλλα έχω ενα σοβαρό πρόβλημα. Δεν αναγνωρίζει την sim της Wind. Πήγα στο κατάστημα που το αγόρασα και βάλανε αυτοί μια δικιά τους και όλα ήταν εντάξει. Μου είπαν να πάω σε ενα κατάστημα Wind και να ζητήσω να μου αλλάξουν την κάρτα sim το οποίο και έκανα αλλα όταν πήγα σπίτι και την έβαλα έκανε πάλι το ίδιο πρόβλημα. Εμφανίζει το μύνημα "Δεν υπάρχει κάρτα SIM". Δοκίμασα με άλλες δυο sim, μια Wind και μια Cosmote, και πάλι τα ίδια. Τωρα τι να κάνω;

 

Τελικά βρήκα λύση στο πρόβλημα. Στο πάνω μέρος του σημείου που εφαρμόζει η sim υπάρχει ένα λεπτό μεταλλικό φύλλο το οποίο μάλλον υπάρχει για να πιέζει την sim για να κάνει επαφή με τους ακροδέκτες στο κάτω μέρος. Πήρα ένα μικρό κατσαβιδάκι και το πίεσα λίγο για να μετακινηθεί προς τα κάτω και τώρα είναι ολα ok. Τωρα πώς στο καλό έτυχε και η δικια τους sim εφάρμοσε είναι το ερώτημα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα λύση στο πρόβλημα. Στο πάνω μέρος του σημείου που εφαρμόζει η sim υπάρχει ένα λεπτό μεταλλικό φύλλο το οποίο μάλλον υπάρχει για να πιέζει την sim για να κάνει επαφή με τους ακροδέκτες στο κάτω μέρος. Πήρα ένα μικρό κατσαβιδάκι και το πίεσα λίγο για να μετακινηθεί προς τα κάτω και τώρα είναι ολα ok. Τωρα πώς στο καλό έτυχε και η δικια τους sim εφάρμοσε είναι το ερώτημα;

 

αφου τα καταφερες οκ. τελος καλο ολα καλα που λενε:p

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσω το XPeria Tipo Dual να ρωτήσω από κάποιον κάτοχο του:

 

1) γενικά η οθόνη ανταποκρίνεται; ή κολλάει;

2) τα contacts είναι κοινά ίδια και για τις 2 sim ή μπορώ να έχω άλλη λίστα για τη μία και άλλη για την άλλη; αν έχω δηλαδή 2 κάρτες μια προσωπική μια επαγγελματική να μπορώ να βλέπω τους φίλους και τους συνεργάτες ξεχωριστά

3) όταν έρχεται ένα μήνυμα καταλαβαίνεις εύκολα και άμεσα από πια από τις δυό sim ήρθε;

4) στα μηνύματα μπορώ να φιλτράρω και να δω πια έχουν έρθει στον ένα αριθμό και πια στον άλλο; ή είναι όλα χύμα;

5) όταν κάνεις σύνταξη μηνύματος είναι εύκολο να επιλέξεις από ποιον αριθμό θα φύγει;

6) το ίντερνετ το επιλέγεις από πιά κάρτα θα το χρεώσει/καταναλώσει;

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσω το XPeria Tipo Dual να ρωτήσω από κάποιον κάτοχο του:

 

1) γενικά η οθόνη ανταποκρίνεται; ή κολλάει;

2) τα contacts είναι κοινά ίδια και για τις 2 sim ή μπορώ να έχω άλλη λίστα για τη μία και άλλη για την άλλη; αν έχω δηλαδή 2 κάρτες μια προσωπική μια επαγγελματική να μπορώ να βλέπω τους φίλους και τους συνεργάτες ξεχωριστά

3) όταν έρχεται ένα μήνυμα καταλαβαίνεις εύκολα και άμεσα από πια από τις δυό sim ήρθε;

4) στα μηνύματα μπορώ να φιλτράρω και να δω πια έχουν έρθει στον ένα αριθμό και πια στον άλλο; ή είναι όλα χύμα;

5) όταν κάνεις σύνταξη μηνύματος είναι εύκολο να επιλέξεις από ποιον αριθμό θα φύγει;

6) το ίντερνετ το επιλέγεις από πιά κάρτα θα το χρεώσει/καταναλώσει;

 

φιλε μου επιλεγεις απλα την καρτα πχ εγω εχω comote kai wind. σε οποια καρτα και να ειναι προεπιλεγμενη που αλλαζει μ ενα κουμπακι στο πλαι ερχονται τα μηνυματα κι απο την αλλη καρτα και οικλησεις και σου δειχνεει επανω στην εικονα στις κλησεις σε ποιο αρι8μο σε καλουν. οι επαφες οπως τις εχεις απλα να ξερεις εσυ ποιος εχεει πχ comote και ποιος εχει wnd.εμενα μ εχει βολεψει πολυ αν και ειχα το neo V αλλα συμβιβαζομαι λογω των 2 sim.. πολυ καλο και δεν κολαει καθολου εχει μεγαλη εσωτερικη μνημη

επισης εκεινη η καρτα που ειναι προεπιλεγμενη κι αυτο το κανεις ειπαμε απο το πλαι δεξια που εχει ενα κουμπακι απλα το πατας και σου λεει πχ η cosmote ειναι προεπιλεγμενη .ε τοτε κανεις απο αυτη την sim οτι θες κι αν εχεις ΜΡ τα χρησιμοποιεις, αν επιλεξεις την αλλη καρτα πχ ειναι η wind ή η vodafone εχεις οτι πακετο εχεις σ αυτη την καρτα...ειναι πολυ ευκολο το χρησιμοποιω 2 βδομαδες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενη

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινα κι εγώ κάτοχος απο χθές του xperia tipo dual κι αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα που αναφέρουν κάποιοι λίγες σελίδες πριν:

δεν ανοίγει μετά απο φόρτιση 11 ωρών κ ανάβει ένα κόκκινο λαμπάκι οταν αποσυνδεθεί απ' το φορτιστή.

 

Το θέμα είναι οτι το παράγγειλα απο online store που δεν υπάρχει στην πόλη μου. Λέτε να το γυρίσω πισω ή να το πάω στην αντιπροσωπεία της Sony για αλλαγή (άν γίνεται!).

 

Διαφορετικά, υπάρχει άλλη λύση;

Edited by Giourkitsa-2-
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθα κ γω στο φορουμ...λυνετε τα προβληματα ολων μας σε χρονο τετε...να συνεχισετε ετσι...ηθελα να ρωτησω αν το sony tipo υποστιριζει flash περιεχομενο η θα πρεπει μηπως να κατεβασω καποιο flash player...ρωταω γιατι αυριο θα το παραλαβω απο επιδοτιση στο καταστημα του γερμανου...αν μπορειτε απαντιστε μου οσο ποιο συντομα γινεται ευχαριστω κ παλι!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθα κ γω στο φορουμ...λυνετε τα προβληματα ολων μας σε χρονο τετε...να συνεχισετε ετσι...ηθελα να ρωτησω αν το sony tipo υποστιριζει flash περιεχομενο η θα πρεπει μηπως να κατεβασω καποιο flash player...ρωταω γιατι αυριο θα το παραλαβω απο επιδοτιση στο καταστημα του γερμανου...αν μπορειτε απαντιστε μου οσο ποιο συντομα γινεται ευχαριστω κ παλι!!!!!!

 

Υπάρχει ήδη μια εγκατεστημένη έκδοση, αλλά αν δεν δουλέψει μπορείς να το κατεβάσεις εύκολα.. :)

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΙΝΗΤΟ (ΤΟ ΑΠΛΟ ΟΧΙ ΤΟ DUAL) ΔΙΣΤΑΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ... ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΑΥΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΙΝΗΤΟ (ΤΟ ΑΠΛΟ ΟΧΙ ΤΟ DUAL) ΔΙΣΤΑΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ... ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΑΥΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???

 

Κοιταξε να δεις...Απο οτι εχω καταλαβει (οχι μονο με το συγκεκριμενο τηλεφωνο...) ολα ειναι σχετικα....Απο οτι φαινεται ειχαν βγει καποιες παρτιδες με προβλημμα (μαλλον οι πρωτες...).

Εγω οσο καιρο ειχα το τηλεφωνο ειχα ενα μικρο προβλημμα στις δυο κατω ακρες της οθονης (δεν επιανε παντα με την πρωτη...) αλλα διαπιστωσα οτι εφταιγε το δαχτυλο μου οταν ηταν πολυ λιπαρο η' ψιλοβρεγμενο (η' απο ιδρωτα η' απο υγρασια...) .

Τωρα καποια παιδια ειχαν σοβαροτερο προβλημμα και απο οτι εχω διαβασει εχουν βρει λυση μεσω καποιας τεχνικης υποστηριξης....

Για εμενα προσωπικα το τηλεφωνο ειναι αρκετα αξιοπιστο και η τιμη του πολυ καλη (νομιζω οτι εχει αρχισει και πεφτει ).

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΙΝΗΤΟ (ΤΟ ΑΠΛΟ ΟΧΙ ΤΟ DUAL) ΔΙΣΤΑΖΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ... ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΛΟΥ ΑΥΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???

 

Ο χρόνος απόκρισης είναι μια χαρά, αλλά σε κάποιες συσκευές εμφανίζει όντως πρόβλημα, το οποίο μπορείς να το επιδιορθώσεις πολύ εύκολα. Αν κάποια στιγμή σου εμφανίσει πρόβλημα κάνε ένα ποστ εδώ και θα το φτιάξεις..

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος απόκρισης είναι μια χαρά, αλλά σε κάποιες συσκευές εμφανίζει όντως πρόβλημα, το οποίο μπορείς να το επιδιορθώσεις πολύ εύκολα. Αν κάποια στιγμή σου εμφανίσει πρόβλημα κάνε ένα ποστ εδώ και θα το φτιάξεις.

 

ωραια σε ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη μια εγκατεστημένη έκδοση, αλλά αν δεν δουλέψει μπορείς να το κατεβάσεις εύκολα.. :)

 

σ ευχαριστω παρα πολυ...κ κατι ακομα δηλαδη στον browser υποστιριζει πχ περιεχομενο flash youtube κ α.....?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μελόι του forum ! Είμαι καινούργιος στο forum . Διάβασα όλα τα post που έχετε για το Sony Xperia tipo και επειδή με ενδιαφέρει γιατί επρόκειτο να το αποκτήσω τα χριστούγεννα, θα ήθελα να ζητήσω ακόμα μια γνώμη για το συγκεκριμένο κινητό , εγώ δεν είχα ποτε smartphone πάντα ήμουνα με τα nokia πχ ( nokia C1-01 ) είναι καλή ευκαιρία να γνωρίσω τον κόσμο των smartphone ? αξίζει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μελόι του forum ! Είμαι καινούργιος στο forum . Διάβασα όλα τα post που έχετε για το Sony Xperia tipo και επειδή με ενδιαφέρει γιατί επρόκειτο να το αποκτήσω τα χριστούγεννα, θα ήθελα να ζητήσω ακόμα μια γνώμη για το συγκεκριμένο κινητό , εγώ δεν είχα ποτε smartphone πάντα ήμουνα με τα nokia πχ ( nokia C1-01 ) είναι καλή ευκαιρία να γνωρίσω τον κόσμο των smartphone ? αξίζει ?

 

Τι απαιτησεις εχεις απο το κινητο σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μελόι του forum ! Είμαι καινούργιος στο forum . Διάβασα όλα τα post που έχετε για το Sony Xperia tipo και επειδή με ενδιαφέρει γιατί επρόκειτο να το αποκτήσω τα χριστούγεννα, θα ήθελα να ζητήσω ακόμα μια γνώμη για το συγκεκριμένο κινητό , εγώ δεν είχα ποτε smartphone πάντα ήμουνα με τα nokia πχ ( nokia C1-01 ) είναι καλή ευκαιρία να γνωρίσω τον κόσμο των smartphone ? αξίζει ?

 

 

αν σ ενδιαφερει να μπαινεις ιντερνετ απο το κινητο σου να εχεις τις εφαρμογες σου που σε εξυπηρετουν να εχεις τα εμαιλσ σου

και γενικα οτι κανεις σχεδον στον υπολογιστη σου να το κανεις και στο τηλεφωνο σου ναι να παρεις smartphone

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Τι απαιτησεις εχεις απο το κινητο σου?

 

Εγώ δεν έχω κάποιες συγκεκριμένες απαίτησεις από το συγκεκριμένο κινητό εγώ απλά θέλω να μάθω να χρησιμοποιώ αυτά τα καινούργια " έξυπνα κινητά " με τις πολλές δυνατότητες , για να ξεφύγω λίγο από τα nokia τα απλά με τα κουμπιά :D και να προχωρήσω και εγώ με την τεχνολογία . Το συγκεκριμένο κινητό είναι μια καλή αρχή πιστεύω γιατί είναι και οικονομικό ( λόγο τις επιδοτείς που έχω ) , εσείς τι μου προτείνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Εκατσα και διάβασα όλες τις σελίδες και απογοητεύτηκα.Πάνω που το έβλεπα με καλό μάτι..Ενα σωρό προβλήματα..Μάλλον πάω για Lumia 620 αν και δεν ήθελα να ξεφύγω σε χρήματα:(
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάποιες συγκεκριμένες απαίτησεις από το συγκεκριμένο κινητό εγώ απλά θέλω να μάθω να χρησιμοποιώ αυτά τα καινούργια " έξυπνα κινητά " με τις πολλές δυνατότητες , για να ξεφύγω λίγο από τα nokia τα απλά με τα κουμπιά :D και να προχωρήσω και εγώ με την τεχνολογία . Το συγκεκριμένο κινητό είναι μια καλή αρχή πιστεύω γιατί είναι και οικονομικό ( λόγο τις επιδοτείς που έχω ) , εσείς τι μου προτείνεται ?

 

να το παρεις ειναι καλο, εγω το εχω 3 βδομαδες περιπου και ειμαι ευχαριστημενη, βεβαια μπορεις να παρεις κι αλλη συσκευη αλλα θα σου προτεινα μην φυγεις απο xperia η γνωμη μου, και καλο ειναι ν αρχισεις να μαθαινεις κι αυτα τα κινητα με το android και για οτι θελεις εδω ειμαστε. θα πρεπει να ξερεις ομως οτι ενα τετοιο τηλεφωνο το στηνεις οπως τον υπολογιστη σου δεν το παιρνεις κι αρχιζεις να το χρησιμοποιεις οπως τα παλια

 

Εκατσα και διάβασα όλες τις σελίδες και απογοητεύτηκα.Πάνω που το έβλεπα με καλό μάτι..Ενα σωρό προβλήματα..Μάλλον πάω για Lumia 620 αν και δεν ήθελα να ξεφύγω σε χρήματα:(

 

εμενα κανενα προβλημα ειναι μια χαρα, απλα ετυχε σε μερικους, παντως για τηλεφωνο με 2 σιμ ειναι πολυ καλο και συστημα android και και και..................

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

να το παρεις ειναι καλο, εγω το εχω 3 βδομαδες περιπου και ειμαι ευχαριστημενη, βεβαια μπορεις να παρεις κι αλλη συσκευη αλλα θα σου προτεινα μην φυγεις απο xperia η γνωμη μου, και καλο ειναι ν αρχισεις να μαθαινεις κι αυτα τα κινητα με το android και για οτι θελεις εδω ειμαστε. θα πρεπει να ξερεις ομως οτι ενα τετοιο τηλεφωνο το στηνεις οπως τον υπολογιστη σου δεν το παιρνεις κι αρχιζεις να το χρησιμοποιεις οπως τα παλια.

 

Ευχάριστο πολύ για την ανταπόκριση , αλλα μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο τι εννοείς στο σημείο που λες ότι πρέπει να το στήσω σαν τον υπολογιστή και όχι να το πάρω και να χρησιμοποιήσω ? συγγνώμη εάν ζητάω να μου εξηγήσεις και άμα γίνομαι κουραστικός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστο πολύ για την ανταπόκριση , αλλα μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο τι εννοείς στο σημείο που λες ότι πρέπει να το στήσω σαν τον υπολογιστή και όχι να το πάρω και να χρησιμοποιήσω ? συγγνώμη εάν ζητάω να μου εξηγήσεις και άμα γίνομαι κουραστικός.

 

εννοει οτι τα smartphone κινητα εχουν την δυνατοτητα να βαλεις εφαρμογες κουμπια εικονες κλπ στην επιφανεια εργασιας ωστε να βολευουν κατα το δυνατο εσενα .

Καλιστα μπορεις να βαλεις την καρτα και να αρχισεις να παιρνεις τηλ. μεχρι να αρχισεις να μαθαινεις το λειτουργικο συστημα(android αν καταληξεις σε αυτο)

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θα ήθελα οποίος μπορεί να τρέξει την ακόλουθη εντολή μέσω terminal emulator ή adb και να αναφέρει αν στο hardware γράφει msm7*25a ή msm7*27a.

 

Εντολή: cat /proc/cpuinfo

 

Ευχαριστώ...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

εννοει οτι τα smartphone κινητα εχουν την δυνατοτητα να βαλεις εφαρμογες κουμπια εικονες κλπ στην επιφανεια εργασιας ωστε να βολευουν κατα το δυνατο εσενα .

Καλιστα μπορεις να βαλεις την καρτα και να αρχισεις να παιρνεις τηλ. μεχρι να αρχισεις να μαθαινεις το λειτουργικο συστημα(android αν καταληξεις σε αυτο)

 

 

Μάλιστα κατάλαβα στο περίπου τι πρέπει να κάνω :D και σε λίγο καιρό θα το κάνω και στην πράξη ! Ευχάριστο πολύ !!!!

Ότι και εάν χρειαστώ θα σας ξαναενοχλήσω :D "πλακιζω"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...