Jump to content

Sony Xperia Tipo / Tipo dual


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα παιδιά το πείρα πρην 2 μέρες το tipo dual το πρόβλημα είναι οτι ενώ το εχω με wi-fi και με ίντερνετ απο την μια σύνδεση καρτας κολλάει και δεν μπαίνει ιντερνετ σε καμιά σελίδα ουτε ελληνική ουτε ξένη ουτε playstore οταν το κλείσω και το ξανά ανοίξω οκ δουλεύει μια χαρά μπαίνει παντού . αυτο έγινε 2 φορές τι λέτε το πάω πίσω και αν δεν τους το κάνει εκείνη τι στιγμή? εσάς το έχει κάνει? .
Link to comment
Share on other sites

εμένα παιδιά το πείρα πρην 2 μέρες το tipo dual το πρόβλημα είναι οτι ενώ το εχω με wi-fi και με ίντερνετ απο την μια σύνδεση καρτας κολλάει και δεν μπαίνει ιντερνετ σε καμιά σελίδα ουτε ελληνική ουτε ξένη ουτε playstore οταν το κλείσω και το ξανά ανοίξω οκ δουλεύει μια χαρά μπαίνει παντού . αυτο έγινε 2 φορές τι λέτε το πάω πίσω και αν δεν τους το κάνει εκείνη τι στιγμή? εσάς το έχει κάνει? .

 

εσενα σου κανει αυτο εμενα ενω ειναι σε αναμονη οπως εγραψα και πιο πανω και με καλεσει καποιος λεει οτι ειναι κλειστο, οχι παντα αλλα δεν μπορω να το εμπιστευτω πλεον , οπως προχθες που ειχα ενα σημαντικο ραντεβου και ειχαμε μιλησει να ερθουν να με παρουν και περιμενα, με επερναν τηλεφωνο και ελεγε οτι ειναι κλειστο, ερχεται μηνυμα που μου εστειλαν και μετα ξεμπλοκαρισεε και μου ηρθε και μηνυμα οτι το ταδε νουμερο με καλεσε, τι να πω πηρα τηλεφ και στ sony δε ειναι θεμα συσκευης μου λενε ομως το εκανε και στις 2 sim kai wind kai cosmote. τι να πω δεν ξερω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

μαλλον προκειται για ελλατοματικη συσκευη σε εσας που σας κανει τετοια "τσαλιμακια" :wacko: .. Το δικο μου dual για καλη μου τυχη ακομα δεν εχει παρουσιασει θεμα ουτε με τις δυο γραμμες, που εχω Wind+Cosmote, αλλα ουτε με αντιλαλο και επιστροφη ηχου.. να το πατε στα καταστηματα που το αγορασατε, εγγυηση εχει. τι να πει και η sony..
Link to comment
Share on other sites

μαλλον προκειται για ελλατοματικη συσκευη σε εσας που σας κανει τετοια "τσαλιμακια" :wacko: .. Το δικο μου dual για καλη μου τυχη ακομα δεν εχει παρουσιασει θεμα ουτε με τις δυο γραμμες, που εχω Wind+Cosmote, αλλα ουτε με αντιλαλο και επιστροφη ηχου.. να το πατε στα καταστηματα που το αγορασατε, εγγυηση εχει. τι να πει και η sony..

 

εγω το εχω παρει μεταχειρισμενο απο insomnia εχει φυσικα εγγυηση αλλα δεν μου το εκανε απο την αρχημ το εχω περιπου 2 μηνες και ηταν μια χαρα αλλα απο οταν εγραψα δεν το εχει ξανα κανει θα δουμε

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω αγοράσει και εγώ το tipo dual και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα έως τώρα..Είναι φοβερό!απλά θα ήθελα να με βοηθήσετε με ένα θέμα που έχω όταν γράφω...σχεδόν πάντα σε κάθε λέξη μου προτείνει κάποια άλλη και μπαίνει αυτόματα η προτεινόμενη χωρίς να το θέλω και χωρίς να είναι φυσικά αυτή που προσπαθώ να γράψω! σαν το Τ9 δηλαδή!αλλάζει κάπως? έχω ψάξει τις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να το βρω!Ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου παραπονιούνται για οτι εχω την μια γραμμή μερικές φορές κλειστή και οτι ακούνε αντίλαλο οταν μιλάω απο τα ακουστικά οταν μιλάω κανονικά απο το τηλ δεν εχω θεμα ,αλλά απο τα ακουστικά ακούω και εγω την φονη μου λες και μιλάω σε μικρόφωνο και ακουστικά και ακούω πολυ δυνατά την φωνή μου ,σκεφτομαι να το δω και σκ και αν συνέχισή να το τσεκαρο καλα το παω στο κατάστημα θα ειναι δεύτερη φορα που θα παω γιατί αυτο το πείρα γιατί τους επέστρεψα το motorola fefy mini δεν διαβαζε την sd και ειχε λογισμικό της tim Ιταλίας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω αγοράσει και εγώ το tipo dual και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα έως τώρα..Είναι φοβερό!απλά θα ήθελα να με βοηθήσετε με ένα θέμα που έχω όταν γράφω...σχεδόν πάντα σε κάθε λέξη μου προτείνει κάποια άλλη και μπαίνει αυτόματα η προτεινόμενη χωρίς να το θέλω και χωρίς να είναι φυσικά αυτή που προσπαθώ να γράψω! σαν το Τ9 δηλαδή!αλλάζει κάπως? έχω ψάξει τις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να το βρω!Ευχαριστώ πολύ!!!

 

εκει αριστερα στο πληκτρολογιο που εχει ενα μολυβι θα ειναι ενα πρασινο τικ σ εσενα , πατα επανω του και ξετσεκαρισε το για να

γραφεις κανονικα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

σημερα το δικο μου εφαγε τη πρωτη του φλασια, για αρκετα λεπτα στα καλα καθουμενα εδειχνε πως δεν επιανε καθολου η 2η sim.. μετα εφτιαξε.. κουλο. και το αλλο κουλο που μου ειπαν , αν και απ οτι βλεπω το αντιμετωπιζουν σχεδον ολοι οι κατοχοι του κινητου , ειναι πως ορισμενες φορες ακουγεται η φωνη του συνομιλητη σαν αντιλαλος, δηλαδη ο αλλος που μας μιλαει εχει επιστροφη ηχου.. εμενα δεν με επηρεαζει αυτο , αλλα ειναι σπαστικο για τους αλλους οπως καταλαβα ετσι που μου το εξηγησε ενας φιλος.. τι να πω δεν ξερω.

 

και κατι ακομα. οταν βαζω κινηση δεδομενων απο την Sim 2, δηλαδη να μπαινω ιντερνετ μεσω του δικτυου της 2ης sim, το κινητο ειναι μονο στο "e" και το "G"... δηλαδη δε μπαινει ουτε για πλακα σε "3G"-"Η" δικτυα.. λογικα ετσι ειναι σε ολους σωστα?? δεν νομιζω να ειναι προβλημα της συγκεκριμενης συσκευης , ουτε του δικτυου της 2ης sim.

"

"

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

σημερα το δικο μου εφαγε τη πρωτη του φλασια, για αρκετα λεπτα στα καλα καθουμενα εδειχνε πως δεν επιανε καθολου η 2η sim.. μετα εφτιαξε.. κουλο. και το αλλο κουλο που μου ειπαν , αν και απ οτι βλεπω το αντιμετωπιζουν σχεδον ολοι οι κατοχοι του κινητου , ειναι πως ορισμενες φορες ακουγεται η φωνη του συνομιλητη σαν αντιλαλος, δηλαδη ο αλλος που μας μιλαει εχει επιστροφη ηχου.. εμενα δεν με επηρεαζει αυτο , αλλα ειναι σπαστικο για τους αλλους οπως καταλαβα ετσι που μου το εξηγησε ενας φιλος.. τι να πω δεν ξερω.

 

αυτο φιλε ειναι πολυ σπαστικο για τους αλλους εγω τους πειρα τηλ να το παω πίσω ,και το κουλο το δικο μου σήμερα μου εξαφάνισε ολες της επαφες ,μετα κανω παλη εισαγωγή επαφών και λεει οτι ολοκληρώθηκε αλλα η επαφες δεν φενοντε πουθενά 0 επαφές αλλα οταν με παίρνουν γνωστοί μου δηχνει το ονομα τους τι να πω , μάλλον ειναι μια αποτυχία της sony τοσα θέματα σε μια συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα. οταν βαζω κινηση δεδομενων απο την Sim 2, δηλαδη να μπαινω ιντερνετ μεσω του δικτυου της 2ης sim, το κινητο ειναι μονο στο "e" και το "G"... δηλαδη δε μπαινει ουτε για πλακα σε "3G"-"Η" δικτυα.. λογικα ετσι ειναι σε ολους σωστα?? δεν νομιζω να ειναι προβλημα της συγκεκριμενης συσκευης , ουτε του δικτυου της 2ης sim

Μήπως συμβαίνει και στο Tipo Dual το ίδιο που συμβαίνει και στο Samsung Y Duos; Ότι δηλαδή μόνο η μία SIM μπορεί να μπαίνει 3G και η άλλη μόνο 2G;

Link to comment
Share on other sites

Τρεις ερωτησεις ωστε να δω αν θα αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη.

Αυτο που με καιει ειναι αν εχει led. Το μεγαφωνο βρισκεται στην πισω πλευρα; Στο x10 mini που ειχα υπηρχε το προβλημα πως αν το ακουμπουσες πανω σε μαξιλαρι ή γενικα μαλακη επιφανεια ακουγοταν με δυσκολια.

Επισης γνωριζουμε γιατι το dual εχει εκδοση 4.0.3 ενω το αλλο την 4.0.4; (συμφωνα με αυτο το σαιτ http://www.gsmarena.com/sony_xperia_tipo_dual-4832.php)

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

αυτο φιλε ειναι πολυ σπαστικο για τους αλλους εγω τους πειρα τηλ να το παω πίσω ,και το κουλο το δικο μου σήμερα μου εξαφάνισε ολες της επαφες ,μετα κανω παλη εισαγωγή επαφών και λεει οτι ολοκληρώθηκε αλλα η επαφες δεν φενοντε πουθενά 0 επαφές αλλα οταν με παίρνουν γνωστοί μου δηχνει το ονομα τους τι να πω , μάλλον ειναι μια αποτυχία της sony τοσα θέματα σε μια συσκευή?

 

οντως αυτο με την επιστορφη ηχου για τους αλλους θα ναι πολυ σπαστικο απ οτι μου το εξηγουν.. δεν ξερω αμα συμβαινει παντα γιατι δεν μου το σχολιαζουν παντα :p . αυτο που λες με τις επαφες δεν ξερω τι μπορει να ναι.. μηπως αφαιρεσες καμια καρτα μνημης χωρις να το απενεργοποιησεις και σκαλωσε? τι να πω και γω.. ακομα δεν μου χει τυχει αυτο.. :X δεν ξερω αν ειναι μια αποτυχια της sony και ελπιζω να μην ειναι, εμενα το βασικο που με ενδιεφερε ειναι να μη κουβαλαω δυο κινητα, το θεμα ειναι να μην εμφανισει και αλλα θεματακια..προς το παρον τα παραβλεπω κουτσα στραβα αυτα..

Link to comment
Share on other sites

ΜΙα μικρη ερωτησουλα.Οντας παλιοτερα κατοχος galaxy ace με κρατημενο το κατω κουμπη εντασης(η το επανω δεν θυμαμαι καλα) το κεντρικο κουμπη και ανοιγοντας το εμπαινε σε recovery mode η καπως ετσι.Το tipo dual εχει τετοιο πραγμα?και πως μπαινει?
Link to comment
Share on other sites

και ναι , μαλλον απ οτι φαινεται η 1η sim ειναι για 3G δικτυα και η 2η μονο για 2G! ενταξει το πολυ πολυ εναλλασσω στη θεση της πρωτης sim την αλλη ωστε να χαλαω internet απ αυτη που χω το δωρεαν..λυνεται το θεμα δηλαδη..απλα δεν λυνεται με το πατημα ενος κουμπιου ;)

 

Τρεις ερωτησεις ωστε να δω αν θα αγορασω την συγκεκριμενη συσκευη.

Αυτο που με καιει ειναι αν εχει led. Το μεγαφωνο βρισκεται στην πισω πλευρα; Στο x10 mini που ειχα υπηρχε το προβλημα πως αν το ακουμπουσες πανω σε μαξιλαρι ή γενικα μαλακη επιφανεια ακουγοταν με δυσκολια.

Επισης γνωριζουμε γιατι το dual εχει εκδοση 4.0.3 ενω το αλλο την 4.0.4; (συμφωνα με αυτο το σαιτ http://www.gsmarena.com/sony_xperia_tipo_dual-4832.php)

 

αν εννοεις οθονη Led δεν νομιζω οτι ειναι led..ξερω απλα οτι ειναι Scratch-Resistant αλλα τι ειδους προσωπικα δεν ξερω.ωστοσο ειναι παρα πολυ καλη παρ'ολο τις σχετικα μικρες διαστασεις της .το ηχειο ναι ειναι στη πισω πλευρα αλλα ειναι πολυ δυνατο μιας και εχει ενισχυση εντασης X LOUD, δυσκολο να μην το ακουσεις νομιζω. και η εκδοση android που ειχε το δικο μου τουλαχιστον εξ αρχης ειναι η 4.0.4 και μιλαω για το DUAL και οχι το απλο. :cool:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

led εννοω το λαμπακι για ειδοποιησεις στα μηνυματα, οταν φορτιζει κτλ

Και το x10 mini ηταν πολυ δυνατο αλλα μολις ακουμπουσε σε μαλακη επιφανεια που λειτουργει ως μονωση τοτε υπηρχε σοβαρο θεμα.

Την εκδοση του λειτουργικου την ρωτησα με την απορια μηπως αυτο σημαινει πως μπορει να εχουν καμια αλλη μικρη διαφορα οι δυο συσκευες περα απο το θεμα της διπλης σιμ.

Link to comment
Share on other sites

led εννοω το λαμπακι για ειδοποιησεις στα μηνυματα, οταν φορτιζει κτλ

Και το x10 mini ηταν πολυ δυνατο αλλα μολις ακουμπουσε σε μαλακη επιφανεια που λειτουργει ως μονωση τοτε υπηρχε σοβαρο θεμα.

Την εκδοση του λειτουργικου την ρωτησα με την απορια μηπως αυτο σημαινει πως μπορει να εχουν καμια αλλη μικρη διαφορα οι δυο συσκευες περα απο το θεμα της διπλης σιμ.

 

ναι ledάκι ειδοποιησης εχει ενα μπλε πανω δεξια.. ;)

νομιζω οτι θεμα εντασης ηχου δεν θα εχεις κανενα. εγω το χω μονιμως στην ενταση 3-4 ουτε καν στο τερμα δυνατο και το ακουω σχεδον παντα..

οχι δεν εχει καμια διαφορα στην εκδοση λογισμικου με το αλλο. η μονη διαφορα που εχουν περα των sim ειναι των χρωματων που διατιθονται.

Link to comment
Share on other sites

φωτογραφική του ειναι τωρα 3.2 mpixel θελει να μας πει?

sony tipo dual

http://img849.imageshack.us/img849/5441/dsc0012db.jpg

 

sony ericsson w810 2,0 mpixel

 

http://img51.imageshack.us/img51/9665/dsc00395my.jpg

 

και αλλη μια απο το tipo

 

http://img195.imageshack.us/img195/257/dsc0021ux.jpg

Edited by simple76s
Link to comment
Share on other sites

τι θελεις φιλε μου να κανεις?

μ αυτην την εκδοση αν θελεις να κανεις ροοτ γινεται πανευκολα με τον οδηγο αυτο εδω --->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460 και αυτο ---> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1971370

 

καλησπέρα σε όλους και σόρρυ για το απότομο.....

δεν έχω γράψει ακόμα πουθενά αλλού σαν νέο μέλος προς το παρών,

καθώς "καίγομαι" να κάνω το tipo dual root

και έχοντας "βγάλει" τα μάτια μου ψάχνοντας τρόπο / διαδικασία και τα σχετικά,

γράφω μπας και προλάβω να πάρω καμιά απάντηση πριν πέσετε όλοι για ύπνο...

 

και ρωτώ λοιπόν:

 

πριν ακολουθήσω κάποιο από τα 2 παραπάνω παραδείγματα

(μάλλον αυτό με την v18)

πως μπορώ να πάρω κάποιο full backup

από τα αρχεία και το όλο λειτουργικό σύστημα του κινητού

ώστε σε περίπτωση "στραβής" ή αν χρειαστεί να πάει service (καθώς το έχω περίπου 1 μήνα)

να το επαναφέρω (και πως το επαναφέρω) ???

 

:blink:

 

ΥΓ.1: sorry για το brutal της γλώσσας / ορολογίας που χρησιμοποιώ

αλλά δεν είμαι και πλήρως εξοικειωμένος με την σωστή ορολογία

 

ΥΓ.2: Ευχαριστώ.

"Αν τα σφαγεία είχαν τζάμια αντί τοίχους, όλοι θα ήταν φυτοφάγοι." "Γνώρισα τους ανθρώπους και αγάπησα τα ζώα."

"Ιf there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went."

Link to comment
Share on other sites

ναι ledάκι ειδοποιησης εχει ενα μπλε πανω δεξια.. ;)

νομιζω οτι θεμα εντασης ηχου δεν θα εχεις κανενα. εγω το χω μονιμως στην ενταση 3-4 ουτε καν στο τερμα δυνατο και το ακουω σχεδον παντα..

οχι δεν εχει καμια διαφορα στην εκδοση λογισμικου με το αλλο. η μονη διαφορα που εχουν περα των sim ειναι των χρωματων που διατιθονται.

Ευχαριστω πολυ. Οι εξιδεικευμενοι πωλητες γερμανικης αλυσιδας μου ειπαν πως δεν εχει led και για μενα ειναι απο τις πιο σημαντικες λειτουργιες το να εχω led notifications

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Οι εξιδεικευμενοι πωλητες γερμανικης αλυσιδας μου ειπαν πως δεν εχει led και για μενα ειναι απο τις πιο σημαντικες λειτουργιες το να εχω led notifications

 

άσε φίλε μου οι πωλητές δεν ξέρουν τι πουλάνε:D

 

τελικα με της επαφες το βρηκα ειχε απενεργοποιηθεί στης ρύθμισής να βλέπει της επαφές χωρείς εγω να της πειράξω άντε για να δούμε σήμερα παω για να το δούνε που μικροφονηζει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Οι εξιδεικευμενοι πωλητες γερμανικης αλυσιδας μου ειπαν πως δεν εχει led και για μενα ειναι απο τις πιο σημαντικες λειτουργιες το να εχω led notifications

 

με το tipo dual που έχω,

όταν λαμβάνω μήνυμα, αναπάντητη, ή ειδοποίηση για fb αναβοσβήνει το μπλε ledάκι, ακόμα και με κλειδωμένη οθόνη.

3 χρώματα:

μπλε για ειδοποιήσεις

κόκκινο για θέμα φόρτισης

πράσινο για γεμάτη μπαταρία.

 

μπες και στη Sony, κατέβασε το user manual του κινητού και δες τι γράφει...

 

γιατί ο έμπειρος γερμανικός υπάλληλος δεν είχε εμπειρία στο tipo φαίνεται...

"Αν τα σφαγεία είχαν τζάμια αντί τοίχους, όλοι θα ήταν φυτοφάγοι." "Γνώρισα τους ανθρώπους και αγάπησα τα ζώα."

"Ιf there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went."

Link to comment
Share on other sites

Εχετε χρησιμοποιησει το blink? Μπορεις να βαλει ο,τι χρωμα θες στις ειδοποιησεις σου. Ισως κανει και για το tipo.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το πηγα σήμερα στο κατάστημα που το πείρα, μου είπε θα το κοιτάξουν και θα δουν αν θα μου το αντικαταστήσουν η οχι και θα παρει 5-6 μερες εργάσιμες, ρε πλάκα μου κάνουν ? birdphone.gr να και το κατάστημα, εντωμεταξύ ποιο αργή εξυπηρέτηση δεν εχω δει, την πρώτη φορά για μια αντικατάσταση χωρίς υπερβολές περίμενα 1,5 ωρα και σήμερα για να το δώσει στους τεχνικούς του η όπως θέλει αυτός να τους λεει και να πάρω ενα χαρτί απόδειξη, ότι το κράτησαν περίμενα 30λεπτα έλεος και μου ειπε και το κουλο με το 5-6 μέρες τι λέει μωρέ, δηλαδή δεν μπορούν να δουν αν μηκροφονηζει το κινητό και οτι πολλές φορές δεν μπαίνει ιντερνετ ενω εισαι συνδεδεμένος σε μια μερα . και μας λεει να δουν αν οφείλετε σε δικό μου φταίξιμο η οχι και τότε θα προβούν σε αντικατάσταση στο πρώτο πως έγινε την ιδια μερα? οτι να ναι ειναι .τουλάχιστον ειναι πολυ ευγενικοί αλλα τοση αναμονή τι να το κάνω ρε παιδιά

 

με το tipo dual που έχω,

όταν λαμβάνω μήνυμα, αναπάντητη, ή ειδοποίηση για fb αναβοσβήνει το μπλε ledάκι, ακόμα και με κλειδωμένη οθόνη.

3 χρώματα:

μπλε για ειδοποιήσεις

κόκκινο για θέμα φόρτισης

πράσινο για γεμάτη μπαταρία.

 

μπες και στη Sony, κατέβασε το user manual του κινητού και δες τι γράφει...

 

γιατί ο έμπειρος γερμανικός υπάλληλος δεν είχε εμπειρία στο tipo φαίνεται...

:up: :up: :up: ετσι ειναι οπως τα λεει ο φίλος

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να περασω και απο τον κωτσοβολο να παρω μια ιδεα ποσο το δινει με δοσεις. Οι δοσεις ειναι ατοκες αν ειναι μεχρι 6 αλλα η τιμη του ειναι πολυ υψηλη στα 160 ευρω (μεσω ιντερνετ το βρηκα με 120 ευρω) και ο πωλητης δεν ηξερε καν πως υπαρχει εκδοση με δυο σιμ ασχετως που ειχαν και τις δυο συσκευες στο καταστημα.

Μετα αναρωτιομαστε γιατι οι επιχειρησεις στην ελλαδα πανε κατα διαολου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Tipo / Tipo dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...