Jump to content

Σύνδεση Galaxy S III <-> TV


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έκανα λαθος,αυτο σας το έδειξα για να δειτε τι μου έστειλε οχι τι παρήγγειλα...

 

E δε μας έδωσες το λινκ που παρήγγειλες :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί ειναι τo ιδιο λινκ που το αγοράσατε και εσείς :) Το ειπα στην αρχή νομίζω.Του εστειλα την φώτο που μου ζητησε,του επισήμανα και για το original που έστειλε και σε εσας,και περιμενω να δουμε.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ειναι τo ιδιο λινκ που το αγοράσατε και εσείς :) Το ειπα στην αρχή νομίζω.Του εστειλα την φώτο που μου ζητησε,του επισήμανα και για το original που έστειλε και σε εσας,και περιμενω να δουμε.

 

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να το επιστρέψεις πάντως :)

Και δε πιστεύω να έχεις πρόβλημα μιας και βλέπω ότι έχει αρκετές πωλήσεις με ψηλό feedback score.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαλλον εχει γίνει λάθος ,και χοντρο,ισως να πήρα κατι που προοριζόταν για αλλον,και ο άλλος τυχερός πήρε το δικο μου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καποιοι μπερδεύτηκαν με τα πολλα λινκ….

 

Για να το ξεκαθαρίσουμε ο arfi-gorgona αγορασε τον ανταπτορα της φωτογραφιας από εδώ ( ο πωλητής λέγεται hightechhk-com )

http://i.ebayimg.com/t/MHL-HDMI-HDTV-Adapter-Cable-For-Samsung-Galaxy-S3-Verizon-i535-T-Mobile-T999-New-/00/s/MTAwMFgxMDAw/$%28KGrHqV,!qEF!Gm9d3LHBQSVkUmkh!~~60_12.JPG

Σε αυτόν δεν γραφει πουθενά ότι πουλαει τον αυθεντικό ανταπτορα αλλα παρολα αυτά αυτό που στελνει τουλάχιστον σε τρεις περιπτώσεις ειναι ο αυθεντικος…

 

Ο arfi-gorgona μεν ειδε τον ανταπτορα της εικονας αλλα ο πωλητης του εστελε τον ανταπτορα της παρακατω εικονας ( ασχετο εντελως )

http://i.ebayimg.com/t/Samsung-HDTV-Adapter-TIP-5-to-11-Pin-Converter-EPL-FU10BEGSTA-For-S3-SIII-/00/s/NjAwWDYwMA==/$T2eC16dHJFoE9nh6pibSBQEFHfdqR!~~60_3.JPG

Αν δεν εχω καταλαβει κατι λαθος τοτε φιλε μου απλως επικοινωνείς με τον πωλητη του λες το πρόβλημα και αυτος σου προτείνει ή δευτερη αποστολή του ανταπτορα αλλα αυτή την φορα τον σωστο ή επιστροφη των χρημάτων σου …

Δεν χρειάζεται να ανησυχείς, τουλάχιστον σε εμενα δεν εδειξε δείγματα κακου επαγγελματια και όπως βλέπεις και εσυ εχει πολλα θετικά feedback…

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησε εαν θέλω να κάνουμε την συναλλαγή και να μου στείλει άλλο,αλλα να του αφήσω περιθώριο καμιά 20 μερες.Του απάντησα οτι θελω,εφόσον πάρω το ίδιο με αυτό που πήραν οι φίλοι μου,γιατι δεν θελω μαιμου.Δεν απάντησε κατι αρα λογικά θα στείλει το σωστό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εχω τον γαλαξια 3 και ενδιαφερομαι για τον ανταπτορα HDTV Adapter Samsung Galaxy S III i9300 για να βλεπω στην τηλεοραση ταινιες..εχω βρει 2 στην αγορα..μπορει να μου πει καποιος την διαφορα τους και ποιος ειναι ο σωστος γιατι στην τιμη εχουν μεγαλη αποκλιση και δεν ξερω αν κανουν την ιδια δουλεια..θελω να βλεπω ταινιες και επειδη ειναι με εξωτερικους υποτιτλους να μπορει να τους διαβαζει και να παιζει κανονικα η ταινια στην τηλεοραση χωρις προβληματα..σας δινω τα 2 site για τους ανταπτορες..

http://www.ebw.gr/el/product/14064/Samsung-HDTV-Adapter-TIP-5-to-11-Pin-Converter-EPL-FU10BEGSTA-For-Samsung-Galaxy-S3-SIII

και

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=33854

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο χρειαζεσαι.Οχι του ebw.Μονο που ητιμη ειναι βλεπω σκοτωμα...

Γιατι δεν κοιτας απο ebay που νομιζω δεν κανουν ουτε 10 ευρω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εχω τον γαλαξια 3 και ενδιαφερομαι για τον ανταπτορα HDTV Adapter Samsung Galaxy S III i9300 για να βλεπω στην τηλεοραση ταινιες..εχω βρει 2 στην αγορα..μπορει να μου πει καποιος την διαφορα τους και ποιος ειναι ο σωστος γιατι στην τιμη εχουν μεγαλη αποκλιση και δεν ξερω αν κανουν την ιδια δουλεια..θελω να βλεπω ταινιες και επειδη ειναι με εξωτερικους υποτιτλους να μπορει να τους διαβαζει και να παιζει κανονικα η ταινια στην τηλεοραση χωρις προβληματα..σας δινω τα 2 site για τους ανταπτορες..

http://www.ebw.gr/el/product/14064/Samsung-HDTV-Adapter-TIP-5-to-11-Pin-Converter-EPL-FU10BEGSTA-For-Samsung-Galaxy-S3-SIII

και

http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=33854

 

Το 2ο χρειαζεσαι.Οχι του ebw.Μονο που ητιμη ειναι βλεπω σκοτωμα...

Γιατι δεν κοιτας απο ebay που νομιζω δεν κανουν ουτε 10 ευρω.

 

Στα 10 Ευρώ δεν νομίζω να το βρεί. Αν δεις και πιο πάνω μερικοί το πήραμε από εδώ. Στους πρώτους δύο μας έστειλε τον original με απόδειξη από amazon (την κόβω για μαϊμού lol) και στον τρίτο (δες ακριβώς πιο πάνω) έστειλε τον λάθος (αυτόν που έχει το edw link που έχεις)

 

Η επίσημη τιμή είναι πάνω από 35Ευρώ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Για μαιμου μιλαγα για κατω απο 10 ευρω.

Αυτο ας πουμε.

Γιατι δεν θα κανει τη δουλεια λες;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αφου γράφει πάνω του Samsung γιατί το λες μαϊμού;

 

Γιατί είναι... :) Εδώ βγάζουν ολόκληρες συσκευές μαϊμού, στο καλώδιο κόλλησες; :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πωλητής με τόσο υψηλό θετικό feedback δεν είναι δυνατόν να λέει πως πουλάει αυθεντικό και να στέλνει μαϊμούδες.

Θα είχε φύγει νύχτα όπως και όσοι κατά καιρούς περνούν από eBay κυνηγώντας την αρπαχτή και μετά εξαφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Πωλητής με τόσο υψηλό θετικό feedback δεν είναι δυνατόν να λέει πως πουλάει αυθεντικό και να στέλνει μαϊμούδες.

Θα είχε φύγει νύχτα όπως και όσοι κατά καιρούς περνούν από eBay κυνηγώντας την αρπαχτή και μετά εξαφανίζονται.

 

Αν προσέξεις, δε λέει πουθενά Samsung original. Λέει "For Samsung". Τι σχέση έχει το feedback? Δεν είπα ότι δε θα δουλεύει, είπα ότι δεν είναι αυθεντικό. Και είναι πολύ πιθανό να μην είναι. Άσε που ο τύπος δεν έχει σχέση με κινητά, το μαγαζί του ζαντολάστιχα αλυσίδες και τιμόνια για δίκυλα πουλάει κυρίως..

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που στην εικονα που εχει αναρτήσει παρουσιάζει το original με το λογότυπο της samsung υποχρεούται να πωλήσει αυτό που δείχνει…

Σε αντίθετη περίπτωση θα αναγκαστεί να επιστρέψει τα χρήματα στον αγοραστή η να του στείλει άλλο original ( δηλαδή θα χασει από την συναλλαγή ) …

Ειναι η στανταρ διαδικασία που ακολουθείται από σοβαρούς πωλητες που δεν θελουν επ ουδενί να χαλασουν το θετικο σκορ από feedback…

 

Παντως για να μην το ζαλίζουμε ο φιλος που παρέθεσε το λινκ παραπανω μπορει να ρωτήσει εάν η φωτο του προϊόντος είναι πραγματική και αν πουλαει πράγματι το original…

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που στην εικονα που εχει αναρτήσει παρουσιάζει το original με το λογότυπο της samsung υποχρεούται να πωλήσει αυτό που δείχνει…

 

Samsung θα λέει κι αυτό που θα πάρεις, μόνο που δε θα είναι...

Και να σου πω και τη γνώμη μου γι αυτά που πήρατε.Δε πρέπει να είναι αυθεντικά, όπως και το δικό μου βέβαια. :)

Δε πρόκειται βέβαια να το πάρεις χαμπάρι.

Αντιγράφουν τα πάντα...Συσκευασίες, λογότυπα...Μέχρι και ίδιο σειριακό αριθμό έχουν όλα πολλές φορές :D

Δε ξέρω αν είχες ακούσει για πέρσι που έκλεισαν 3 μαιμού apple shop που ακόμα και οι εργαζόμενοι σε αυτά δεν ήξεραν ότι τα προιόντα ήταν μαιμού.

Στην τιμή αυτή δε πρόκειται να πάρεις αυθεντικό.

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε στο σημειο το Amazon να πουλαει μαιμουδες με τον αυθεντικο barcode της samsung?

Δεν ειναι ολιγον too match?

 

Γιατί, ξέρεις αν η απόδειξη ειναι αυθεντική; Ενα κομμάτι χαρτί είναι αυτό που μας έστειλε και σε μένα τουλάχιστον με λάθος τιμή. Αν δεν το ανοίξουμε για να ελέγξουμε τα ολοκληρωμένα και την πλακετιτσα, δεν υπάρχει τρόπος να φανεί αν είναι αυθεντικό ή όχι!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δε το πήρες από amazon.Δε ξέρω γιατί γράφει επάνω η απόδειξη Amazon.

Δε σου κινεί την περιέργεια ότι πήρες κάτι από ebay και γράφει επάνω amazon;

Επίσης για να γράφει επάνω Amazon πρέπει ΩΠΟΣΔΗΠΟΤΕ να το πάρεις απευθείας από Amazon.

To άλλο επίσης ότι πουλάει αυθεντικά προιόντα και τα διαφημίζει ως μαιμού;

Όλα αυτά τα βρίσκεις σοβαρά;

Αν θες βγάλε μια φωτό την απόδειξη να την συγκρίνουμε με μία αυθεντική Amazon.

Έχω μία μπροστά μου εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σου απαντήσω με βεβαιότητα για πιο λογο εχει απόδειξη απο το Amazon αλλα υποθέτω πως ισως προμηθεύεται απο τον Amazon για αυτό και η τιμη που πουλάει ειναι μεγαλύτερη της τιμης που αναγράφει η απόδειξη ( παντως σίγουρα δεν τον υποχρέωσε κανεις να βάλει απόδειξη απο το Amazon) ..

Επιπλέον μου κανει ιδιαίτερη εντυπωση πως ειναι δυνατον να ειναι μαϊμού με το αυθεντικό barcode ( δηλαδη κατασκευασμένο απο καποιους στα βαθη της ανατολης ) και να εχει στην συσκευασία του οδηγίες για ολες τις χώρες της Ευρωπης συμπεριλαμβανόμενου και των ελληνικων...

Συνήθως οι μαϊμούδες μετα βιας βαζουν οδηγίες και αυτες μονο στα Αγγλικα...

Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε οτι έστειλε και το δικό μου θα δούμε λοιπών τι ειναι όταν έρθει.Του τόνισα όμως οτι θέλω το αυθεντικό αλλιως θα ακυρωνόταν η συναλλαγή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να θελει να δωσει 35 ευρω κι οχι 10 απλα για ενα καλωδιο...

Δηλαδη το αυθεντικο θα εχει καλυτερη αναλυση;οχι...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Νομίζετε ότι μπορείτε να διακρίνετε αν θα είναι το αυθεντικό;

Barcodes είναι πανεύκολο να φτιάξεις ακόμα και στο σπίτι σου...Zebra... google it :)

Σου παραθέτω φωτογραφία από το γραφείο μου με τον Zebra:happy:

Επίσης σου δείχνω και μία original Amazon απόδειξη από πρόσφατη αγορά.

(Το χαρτί είναι glossy).Είναι ίδια με τη δική σου;

 

Επειδή ακριβώς εγώ ξέρω ότι αποκλείεται να είναι το αυθεντικό, εκτός βέβαια αν το πάρεις απευθείας από Samsung, Amazon κ.λ.π. παίρνω το πιο φθηνό και με το μόνο που ασχολούμαι είναι με το αν θα δουλεύει.

 

Έχω 3 χειριστήρια Wii...To ένα είναι αυθεντικό.Τα άλλα 2 μαιμού στο 1/3 της τιμής.Λογότυπα, barcodes κ.λ.π. είναι ολόιδια!

Έλα όποτε θέλεις να τα δεις.Αν μπορέσεις και διακρίνεις ποιο είναι το αυθεντικό, θα στο χαρίσω :D

Link to comment
Share on other sites

αν και λιγο μπερδευτηκα για το απο που θα παρω τον ανταπτορα..μαλλον θα παρω με 35 ευρω απο εδω http://www.mobilecenter.gr/index.php?target=products&product_id=33854

θελω να βλεπω ταινιες και επειδη ειναι με εξωτερικους υποτιτλους να μπορει να τους διαβαζει και να παιζει κανονικα η ταινια στην τηλεοραση χωρις προβληματα.μπορει να μου πει καποιος αν εχει δοκιμασει τον ανταπτορα σε τετοιες ταινιες με εξωτερικους υποτιτλους ?

στον κινητο τους διαβαζει κανονικα απο το μαμα media player..

Link to comment
Share on other sites

Αν παιζει ταινιες απο ασύρματο δίκτυο τοτε ο ενσωματωμένος Player δεν σου κανει γιατι δεν παιζει υπότιτλους .

Θα πρεπει να χρησιμοποιήσεις καποιον αλλον player ( πχ το BS player ) που παιζουν υπότιτλους και απο ασυρματο δίκτυο.

Αν το υλικό σου βρίσκεται στην μνημη του τηλεφώνου τοτε βολεύεσαι και με τον ενσωματωμένο player...

Οπως και να χει αυτο που θελεις να κανεις γίνεται ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...