Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα θελω να ρωτησω μηπως καποιος εχει βρει λυση με το θεμε των κλησεων ,δηλαδη οταν παω στης προσφατες κλησεις μου βγαζει μονο νουμερα χωρις αναγνωρισει ενω οι επαφες υπαρχουν ....v 35

ποτέ δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο . δεν είναι θέμα της rom

εγώ θα έκανα full wipe και αν χρειαζόταν format

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα θελω να ρωτησω μηπως καποιος εχει βρει λυση με το θεμε των κλησεων ,δηλαδη οταν παω στης προσφατες κλησεις μου βγαζει μονο νουμερα χωρις αναγνωρισει ενω οι επαφες υπαρχουν ....v 35

 

Ειναι γνωστο αυτο το προβλημα

Διαβασε στο xda τις οδηγιες για την rom v35.

4. If you flash with no full wipe then you should remove your google account - clear data from phone + contacts then reboot and add your google account again to fix the link to contacts problem in call log and sms

 

και εδω σε zip

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35646453&postcount=39148

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο αυτο το προβλημα

Διαβασε στο xda τις οδηγιες για την rom v35.

4. If you flash with no full wipe then you should remove your google account - clear data from phone + contacts then reboot and add your google account again to fix the link to contacts problem in call log and sms

 

και εδω σε zip

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35646453&postcount=39148

σωστά , απαντήθηκε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4448104#post4448104

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

Έχω ενεργοποιήσει την προβολή του καιρού στη lockscreen. Έχω προσθέσει τον καιρό μέσω Beautiful Widgets αλλά ενώ στη lockscreen φαίνεται η τρέχουσα κατάσταση καιρού, όταν μετά από κάποια ώρα ο καιρός αλλάξει, στη lockscreen παραμένει η αρχική ένδειξη του καιρού. Γενικά μόνο με το Accuweather μπορεί να αλλάζει; (το οποίο είναι απενεργοποιημένο λόγω του ότι χρησιμοποιώ τον Holo launcher).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρονιά! Αναρωτιόμουν εαν μελλοντικη Ωμέγα ρομ θα μπορουσε να εχει στα εσωτερικα μενου του τηλεφωνου λευκο φοντο.ισως οπως ειναι τα χρωματα στο φόρουμ. Νομιζω πως θα ταιριαζε.καλη χρονια σε ολους1
Link to comment
Share on other sites

όχι με odin , σε recovery

όπως είσαι πατάς τα τρία κουμπιά , μπαίνεις σε recovery και φλασάρεις με full wipe

 

Προσπαθησα να φλασαρω ετσι οπως μου ειπες το zip του custom firmware,αλλα μου εβγαλε ενα κοκκινο θαυμαστικο στο ανθρωπακι του android και κατι εγραφε οτι δεν ειναι εγκυρο το zip για να το εγκαταστησει....:wacko:Μηπως φταιει που ειχα αλλαξει κερνελ και πρεπει να γυρισω πρωτα σε στοκ??

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να φλασαρω ετσι οπως μου ειπες το zip του custom firmware,αλλα μου εβγαλε ενα κοκκινο θαυμαστικο στο ανθρωπακι του android και κατι εγραφε οτι δεν ειναι εγκυρο το zip για να το εγκαταστησει....:wacko:Μηπως φταιει που ειχα αλλαξει κερνελ και πρεπει να γυρισω πρωτα σε στοκ??

ίσως δεν κατέβηκε καλά η rom ??

βάλτο στην καρτούλα και φλάσαρε από εκεί την omega

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!!

Προτεινει κανεις καποιον kernel για την v35?? Με τον stock βλεπω μια συνεχη χρηση στο συστημα χωρις λογω. πχ....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ολο μικροπροβληματα και λαθακια εχει η 35...Ξαναγυρναω στην 34...

Υπομονή για τη νέα Omega με το φρέσκο HELLA firmware. Διορθώνει αρκετά bugs.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους με υγεια......ηθελα να ρωτησω κατι οσον αφορα το crt off effect το εχω περασει το σεταρω κανονικα αλλα δε λειτουργει μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι???ειμαι στην 35 ευχαριστω πολυ!!!!
OMEGA JB POWER
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!!!

Προτεινει κανεις καποιον kernel για την v35?? Με τον stock βλεπω μια συνεχη χρηση στο συστημα χωρις λογω. πχ....

 

και εγω τελευταια εχω καποιο θεμε με την μπαταρια.

την ρουφαει στο πι και φι.

το ""μεσα"" εχει μεγαλη καταναλωση.

βλεπω τον επεξεργαστη να δουλευει συνεχως στο φουλ.

παγωσα με titanium το

cec.provided.android.download

καπως ετσι γραφεται και η κατασταση βελτιωθηκε

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ χρονια πολλα και απο εμενα.Θελω και εγω τη γνωμη σας για kernel ειμαι στη 35 αυτη τη στιγμη,ποιους χρησιμοποιειται,με ποιον εχετε μεγαλυτερη διαρκεια στη μπαταρια κλπ.
Link to comment
Share on other sites

και εγω τελευταια εχω καποιο θεμε με την μπαταρια.

την ρουφαει στο πι και φι.

το ""μεσα"" εχει μεγαλη καταναλωση.

βλεπω τον επεξεργαστη να δουλευει συνεχως στο φουλ.

παγωσα με titanium το

cec.provided.android.download

καπως ετσι γραφεται και η κατασταση βελτιωθηκε

Τι κάνει αυτή η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι περασα σημερα στην v35 τον kernel Siyah 1.8.6+ και επεσαν ολες οι καταναλωσεις σε νορμαλ επιπεδα που σημαινει σε χαμηλα ποσοστα οταν δεν λειτουργεις το κινητο :D Ηθελα να προσθεσω οτι σαν ανταποκριση εχει αρκετα καλη αισθηση με αυτη τη rom. Αν και την εχω λιγες μερες αλλα σαν πρωτη εικονα εχω καλη αποψη :happy:
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει αυτή η εφαρμογή;

 

κανονικα γραφεται

com.sec.android.providers.download

και να σου πω την αληθεια δεν ξερω τι κανη απλα ειδα οτι ειναι παντα ενεργη και μετα που την παγωσα επεσε η καταναλωση.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν κατέβηκε καλά η rom ??

βάλτο στην καρτούλα και φλάσαρε από εκεί την omega

 

Μπα,παλι τα ιδια κανει..Την ξανακατεβασα,την περασα στην external sd σαν zip αλλα ενω παω να την κανω εγκατασταση σε recovery mode,μου πεταει το ανθρωπακι τ ανασκελα με το κοκκινο θαυμαστικο στην κοιλια και μου γραφει "bad"...installation aborted

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μπα,παλι τα ιδια κανει..Την ξανακατεβασα,την περασα στην external sd σαν zip αλλα ενω παω να την κανω εγκατασταση σε recovery mode,μου πεταει το ανθρωπακι τ ανασκελα με το κοκκινο θαυμαστικο στην κοιλια και μου γραφει "bad"...installation aborted

 

καπου σε πιο πανω παστ εγραψες οτι αλλαξες κερνελ.

μυπως αλλαξε το recovery σου και γι αυτο δεν μπορεις. δοκιμασε να αλλαξεις recovery και ξανακανε την εγκατασταση

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Και πως το κανω αυτο?Παταω αντι home-power-up,home-power-down?Και μετα μεσω Odin?Σορυ αν σας κουρασα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites


η κατανάλωση της μπαταρίας στην 35 , προσέχοντας τις εφαρμογές μου , είναι πολύ καλή

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4447806#post4447806

και ο Siyah είναι καλός .

 

@nikaki71 , download mode : πατάς ταυτόχρονα το κουμπί volume down (της έντασης που χαμηλώνει η ένταση) το home και το power, μόλις το κινητό ανοίξει , πάτα το vol up.

ναι με το odin ,

CWM Recovery ,βάλε από το τέταρτο ποστ , εγώ έχω αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1719744

(απλά και μόνο για την διαδικασία εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584)

 

μέχρι σήμερα δεν έχω προβλήματα με την 35 , αν είχα θα έφταιγαν εφαρμογές (συνήθως οι ελεύθερες) , γιατί την δοκίμασα στην αρχή για μια μέρα χωρίς να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή κ.λ.π. , πετούσε , μέχρι και σήμερα που εγκατέστησα ότι κινείται πάει σφαίρα , αν και ενοχλείται draining από τον πλοηγό rute 66(gps) , απλά τον έχω εγκαταστημένο , δεν τον τρέχω

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι περασα σημερα στην v35 τον kernel Siyah 1.8.6+ και επεσαν ολες οι καταναλωσεις σε νορμαλ επιπεδα που σημαινει σε χαμηλα ποσοστα οταν δεν λειτουργεις το κινητο :D Ηθελα να προσθεσω οτι σαν ανταποκριση εχει αρκετα καλη αισθηση με αυτη τη rom. Αν και την εχω λιγες μερες αλλα σαν πρωτη εικονα εχω καλη αποψη :happy:
Siyah 1.8.6+? Πόθεν το "+"? Εγώ μέχρι 1.8.6 βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

Siyah 1.8.6+? Πόθεν το "+"? Εγώ μέχρι 1.8.6 βρήκα.

 

Σωστός! Απλά στις ρυθμίσεις φαίνεται έτσι με το "+" και γι αυτό το έγραψα. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα καλη χρονια και χρονια πολλα σε ολους με υγεια......ηθελα να ρωτησω κατι οσον αφορα το crt off effect το εχω περασει το σεταρω κανονικα αλλα δε λειτουργει μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι???ειμαι στην 35 ευχαριστω πολυ!!!!

Λογικά θα σου δουλεύει με wifi ανοιχτό μόνο,και σε μένα συμμβαίνει είναι από τα γνωστά θεματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου δουλεύει με wifi ανοιχτό μόνο,και σε μένα συμμβαίνει είναι από τα γνωστά θεματάκια.

 

Εαν βαλεις τον siyah στο stweaks εχει επιλογη στην καρτελα Screen το FB early suspend delay.. βαλτο στα 100ms και θα εχεις CRT effect εφοσον το εχει η ρομ!!;)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Απλά στις ρυθμίσεις φαίνεται έτσι με το "+" και γι αυτό το έγραψα. :)

Το εγκατέστησα αλλά δεν βρίσκω κάποια εφαρμογή για ρυθμίσεις, ούτε υπομενού μέσα στο μενού ρυθμίσεων.

 

ΑΚΥΡΟ. Εγκαθιστώ το Stweaks έτσι;

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...