Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Προχτες περασαμε την 41.. τωρα βγηκε η 42? Ποιες ουσιαστικες διαφορες υπαρχουν και γιατι τοσο κοντα αναβαθμισεις αν επιτρεπεται?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Προχτες περασαμε την 41.. τωρα βγηκε η 42? Ποιες ουσιαστικες διαφορες υπαρχουν και γιατι τοσο κοντα αναβαθμισεις αν επιτρεπεται?

η omega είναι πάντα μέσα στις εξελίξεις , νέα :Based on firmware XXEMR2 , Kernel , Modem ...

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

η omega είναι πάντα μέσα στις εξελίξεις , νέα :Based on firmware XXEMR2 , Kernel , Modem ...

 

Μαλιστα...ευχαριστουμε πολυ για την αμεση ανταποκριση.

Φανταζομαι με τους κερνελ που υποστηριζει δεν υπαρχει προβλημα? εννοω περναμε perseus πχ χωρις θεμα σωστα?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...ευχαριστουμε πολυ για την αμεση ανταποκριση.

Φανταζομαι με τους κερνελ που υποστηριζει δεν υπαρχει προβλημα? εννοω περναμε perseus πχ χωρις θεμα σωστα?

ότι έχει στην omega files δεν υπάρχει πρόβλημα

(για οποιαδήποτε αλλαγή μετά την rom , κέρνελ , εφαρμογές , ρυθμίσεις , δεν θα φταίει η ρομ αν κάτι δεν πάει καλά , ερώτηση στους δημιουργούς)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ενω κατεβαζω αλλο reboot animation και το κανω install from sdcard μεσω workclockmod δεν μου παιζει..εχω δοκιμασει 2-3 αλλα τιποτα.

Ενω οτι αλλο εχει χρειαστει να περασω παιζει κανονικα.

Ξερετε γιατι συμβαινει αυτο?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να βγαλεις το supercharger!

 

Καλημέρα. Μετά από 5-6 μέρες χωρίς supercharger οφείλω να ομολογήσω ότι έχει βελτιωθεί αισθητά η απόκριση του κινητού όταν είμαι σε επιφάνεια εργασίας και μενού, ενώ το θέμα του redraw έχει σχεδόν εκλείψει....

Από άποψη μπαταρίας δεν έχω δει καμία διαφορά.

 

Ευχαριστώ

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παντως καιρο ειχα να δω τετοια αυτονομια. Είμαι στην μιαμιση μέρα και ειναι στο 60% η μπαταρια με v40 full wipe και perseus v32 :D :O
Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλημερα πως μπορω να κανω το το κινητο μου οταν βαζω μια εικονα να μην κινειται???

από την εφαρμογή , omega settings, τσετσέκαρε τα wallpaper scolling

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

γιατι ολο μου βγαζει διακοπηκε το phone tracker τι πρεπει να κανω????

σβήσε τα δεδομένα της εφαρμογής ,επανεκκίνηση, η από το titanium backup επαναφορά εφαρμογή+δεδομένα ,

η σε recovery τα 2 wipe και permissions , η απεγκατάσταση και εγκατάσταση της εφαρμογής,

η ρώτησε τον δημιουργό της εφαρμογής

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αγορινες καλημερα

μια απορια

χρησιμοποιω τα w600 bluetooth handfree τα οποια αναγνωριζουν το ονομα του καλουντος απο το κινητο και το δειχνουν στην μικρη led οθονη που εχουν. αλλα με την omega που ειναι για μενα η καλυτερη ρομ προσωπικα και μπραβο στα παιδια δεν καταφερα ποτε αυτο να το κανω να δουλεψει. στο κινητο δειχνει κανονικα αλλα εκει τιποτα. με αλλες ρομ δουλευε.

μηπως γνωριζει κανεις τι φταιει.?

Link to comment
Share on other sites

Παντως καιρο ειχα να δω τετοια αυτονομια. Είμαι στην μιαμιση μέρα και ειναι στο 60% η μπαταρια με v40 full wipe και perseus v32 :D :O

 

Εγω σε αναμονη χτες το βραδυ σε 6 ωρες εχασα 15%...μονο το ξυπνητηρι χτυπησε και το wifi που αφηνω ανοιχτο με κλειστα data κτλ.

Δεν ξερω τι μπορει να φταιει..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε αναμονη χτες το βραδυ σε 6 ωρες εχασα 15%...μονο το ξυπνητηρι χτυπησε και το wifi που αφηνω ανοιχτο με κλειστα data κτλ.

Δεν ξερω τι μπορει να φταιει..

Ξέρεις τι φταίει , το ότι μετά την εγκατάσταση της rom μας γαργαλάει όλους το χέρι και εγκαθιστούμε ότι κινητέ

εγώ πάντα δοκιμάζω την rom γυμνή , βλέπω ότι όλα πάνε καλά, και αργότερα αν έχω κάποιο πρόβλημα το ψάχνω σε κερνελ,προγράμματα κ.λ.π. και βρίσκω πιο εύκολα τι φταίει ......

ίσως να μην φταίει κάτι , ίσως σε χρίση να είναι καλύτερα, θέλει και τρις πλήρεις φορτίσεις για να έχουμε σωστά αποτελέσματα

δοκίμασέ το και μας ενημερώνεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

α)ακουγεται πολυ η απεγκατασταση του supercharger .!

β)Σε παιχνιδι wild blood που παιζω εδω και καμμια εβδομαδα μισο με την 40 και αλλο μισο με την 41 υπηρξαν φορες που κολλαγε τρομερα το παιχνιδι.....δεν ξερω γιατι ...

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι μολις εκανα update με την v42 εχω χαμηλοτερο σημα ! (πολλες φορες και μηδενικο) ενω μεχρι χθες βραδυ με v41 ειχε 2-3 γραμμες σημα..

μηπως εχω κανει κατι λαθος ? επισης νομιζω πως η μπαταρια τελειωσε γρηγοροτερα σημερα με τη v42...

downgrade στη V41 μπορω να κανω ?? και αν ναι πως ??

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι μολις εκανα update με την v42 εχω χαμηλοτερο σημα ! (πολλες φορες και μηδενικο) ενω μεχρι χθες βραδυ με v41 ειχε 2-3 γραμμες σημα..

μηπως εχω κανει κατι λαθος ? επισης νομιζω πως η μπαταρια τελειωσε γρηγοροτερα σημερα με τη v42...

downgrade στη V41 μπορω να κανω ?? και αν ναι πως ??

 

Μαλλον κάτι αλλο παίζει.. πάντως για να πας στην 41 απλα την φλασαρεις. Δεν χρειάζεται κάτι αλλο...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παρατηρω οτι μολις εκανα update με την v42 εχω χαμηλοτερο σημα ! (πολλες φορες και μηδενικο) ενω μεχρι χθες βραδυ με v41 ειχε 2-3 γραμμες σημα..

μηπως εχω κανει κατι λαθος ? επισης νομιζω πως η μπαταρια τελειωσε γρηγοροτερα σημερα με τη v42...

downgrade στη V41 μπορω να κανω ?? και αν ναι πως ??

το σήμα σε μένα (wind) είναι πολύ καλό ,

To modem είναι για το τηλεφωνικό σήμα. πιστεύω δεν άλλαξες modem

Το σήμα για WiFi βασικά εξαρτάται από τον kernel.

για την μπαταρία δεν νομίζω , θα σου πω αύριο , συνέχεια το έχω στο usb

όταν λες downgrade ... θέλεις να κάνεις υποβάθμιση και από jb να πας στην π.χ. ics η στην προηγούμενη omega?

σε προηγούμενη omega , όπως τα ξέρεις , εγκατάσταση χωρίς full wipe

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πως ειναι η v42 και τι διαφορες εχει απο την 40 η την 41?

είναι πάρα πολύ καλή , διαφορές στα νέα firmware ,Kernel, Modem ... , για να μην σου λέω είναι πιο γρήγορη, περισσότερη αυτονομία κ.λ.π. , εμπιστεύσου τον εαυτό σου , φλασαρέ την και μας λες εντηπώσεις , 5 λεπτά υπόθεση είναι

δεν θα βρεις τεράστιες διαφορές , εγώ την έβαλα και δεν γυρίζω πίσω , λειτουργούν όλα καλά για μένα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξες κερνελ?

σ αυτήν όχι ακόμη , αργότερα ίσως , κάποτε στις πρώτες rom που έβγαζε ο Γιάννης , ήταν το πρώτο που έκανα , τώρα όχι

όταν αλλάζω κέρνελ διαβάζω τι "υπόσχεται" ο κατασκευαστής της και αν μου λείπει κάτι (σίγουρα λείπει), αλλάζω κέρνελ ,

εννοώ ότι χαίρομαι την ρομ όπως την εγκαθιστώ για κάποιες μέρες και μετά κάνω δοκιμές σε οτιδήποτε

κάποτε ο Γιάννης έβαζε στις roms του custom kernel , αλλά ακούστηκαν πολλά (μέχρι ότι κάηκαν κινητά ) ,

μεγαλώνει το ποστ μου , δεν μιλάω για την omega οπότε ...σταματάω

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...