Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Phone registration error. Please check your google account.

Περνώ αυτό το ερορ όταν προσπαθώ να μπω στην εφαρμογη futbol24. Έβγαλα εφαρμογη ξαναεβαλα, έσβησα το google το ξαναεβαλα αλλά τίποτα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Phone registration error. Please check your google account.

Περνώ αυτό το ερορ όταν προσπαθώ να μπω στην εφαρμογη futbol24. Έβγαλα εφαρμογη ξαναεβαλα, έσβησα το google το ξαναεβαλα αλλά τίποτα.

 

Μόνο στην συγκεκριμένη εφαρμογη εχεις το πρόβλημα ??

Στο play μπαίνεις κανονικά ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο τι βλεπω τώρα ουτε στο YouTube δεν με αφήνει να μπω με gmail ..όπως και τα push στο gmail δεν ερχονται. Πρεπει να μπω στο email να πατήσω refresh για να το δω. Και από χτες που περασα την omega ουτε στο facebook μου ερχονται. Hotmail viber κτλ δουλεύουν κανονικά τα push.

 

To gmail το έφτιαξα με me clear data. Το youtube απο playstore συνδέεται κανονικά στο gmail. To youtube του omega όχι. Λεει οτι το account μου δεν είναι linked με το youtube. Τώρα για το futbol24 ουτε συζήτησή και τα push του facebook.

 

Τελικά ελυσα ολα τα θέματα εκτός από τις ειδοποιήσεις του Facebook ξαναπερνωντας την omega και προσέχοντας καλύτερα έπειτα τη πέρναγα από titanium γιατί καπου εκεί ειχα κανει τη πατατιά.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

 

Ti διαφορα εχουν οι απλες ωμεγα με τις ωμεγα AOKP? και ποια εκδοση ειναι η τελευταια για ΑΟKP?

 

Οι AOKP είναι εντελώς γυμνές από έξτρα προγράμματα .

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα ενα sg s3 mini, μετα απο επισημη αναβαθμιση λογισμικου μου εσβησε την επιλογη ¨εφε κυματων¨ στην οθονη κλειδωματος. μπορω να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του forum,

Έχω την ν.39 και έχω παρατηρήσει το εξής:

1. Όταν τρέχει μία εφαρμογή και χτυπήσει το τηλέφωνο, τότε αυτή διακόπτεται εντελώς, αντί να γίνεται minimized.

2. Με την ενεργοποίηση του Bluetooth δεν εμφανίζεται το παράθυρο με την επιλογή να το κάνω ορατό και πρέπει να μπαίνω στις ρυθμίσεις για να το ενεργοποιήσω.

και μία ερώτηση:

Υπάρχει κάποιο mod ώστε να γίνεται ταυτόχρονα αλφαβητική αναζήτηση στον dialer όταν πατάς τα νούμερά?

Link to comment
Share on other sites

Οι AOKP είναι εντελώς γυμνές από έξτρα προγράμματα .

 

Tι εννοεις εχτρα προγραμματα φιλε μου πες μου ενα παραδειγμα.. και ξερεις ποια ειναι η τελευταια εκδοση της αοκπ για σ3?

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις εχτρα προγραμματα φιλε μου πες μου ενα παραδειγμα.. και ξερεις ποια ειναι η τελευταια εκδοση της αοκπ για σ3?

 

Στην έχω βάλει ποτέ τέτοια. Δεν ξέρω άλλες λεπτομέρειες

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα ενα sg s3 mini, μετα απο επισημη αναβαθμιση λογισμικου μου εσβησε την επιλογη ¨εφε κυματων¨ στην οθονη κλειδωματος. μπορω να κανω κατι?

 

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III Mini (I8190)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..θα ηθελα να ρωτησω εαν τα custom roms και τα themes επηρεαζουν την διαρκεια της μπαταριας..καθαρα απο αποψη μπαταριας..ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του forum,

 

Υπάρχει κάποιο mod ώστε να γίνεται ταυτόχρονα αλφαβητική αναζήτηση στον dialer όταν πατάς τα νούμερά?

 

Δεν έχω βρει κάτι αν και θα με ενδιέφερε πάρα πολύ.

Χρησιμοποιώ το DialerOne που κάνει ακριβώς αυτό, αλλά έχει και απεριόριστες ταχείες κλήσεις και με έχει βολέψει.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..θα ηθελα να ρωτησω εαν τα custom roms και τα themes επηρεαζουν την διαρκεια της μπαταριας..καθαρα απο αποψη μπαταριας..ευχαριστω!

 

Ναι επηρεαζει...αλλα προς το καλυτερο παντα. Μιλαω για τα custom roms.

Υποτιθεται οτι φτιαχνονται τα περισσοτερα για πιο ομαλη λειτουργια και καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας.

Για τα θεματα αναλογως..αν εχει κινουμενα widget κτλ λογικο ειναι να καταναλωνει και περισσοτερη μπαταρια,.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ειμαι νεος χρηστης της Omega v40 Και ηθελα να ρωτησω το εξης:

 

Μεχρι στιγμης ειμαι auto-root δεν εχω περασει δηλαδη καποιο kernel!Οποιοι απο εσας εχουν δοκιμασει καποιον καλον kernel μπορειτε να γραψετε και να πειτε εντυπωσεις;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω τον perseus alpha και ειμαι ικανοποιημενος.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1691401

 

 

τον εβαλα....θα γραψω εντυπωσεις στο κοντινο μελλον

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω τον perseus alpha και ειμαι ικανοποιημενος.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1691401

 

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι παραπάνω προσφέρει από τον στοκ ?

Ρωτάω λόγω ασχετοσυνης. Εννοώ αμα πάει σφαίρα και με τον στοκ γιατί πχ να αλλάξουμε ?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παντως σε σχεση με το Galaxy S δεν εχει γινει καθολου σαλος με kernels ....οπως με το S ηταν ο Semaphore, speedmod Κτλ.

Γιατι ετσι; ειναι νωρις ; Δεν ακουω πολλες γνωμες ομως....μου κανει εντυπωση!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ τι παραπάνω προσφέρει από τον στοκ ?

Ρωτάω λόγω ασχετοσυνης. Εννοώ αμα πάει σφαίρα και με τον στοκ γιατί πχ να αλλάξουμε ?

 

ΣΙγουρα καποιος αλλος θα ξερει καλυτερα..Εγω τον εβαλα για δοκιμη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτονομια μπαταριας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ΣΙγουρα καποιος αλλος θα ξερει καλυτερα..Εγω τον εβαλα για δοκιμη και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτονομια μπαταριας κλπ.

 

Μόλις περασα τον perseus και είδα τρομερή διάφορα στην απόδοσή. Μόλις το πείραξα και λιγάκι τα benchmark απογειώθηκαν αλλά θα το αφήσω όπως είναι ρυθμισμένο από τη μανα του το perseus.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με λιγο..εχω εδω κ 2-3 μερες εχω περασει σε s3 την omega v40.Δεν εχω περασει κατι αλλο σε αυτα π ηδη εχει εκτος απο 2-3 εφαρμογες για αθλητικα. το κινητο το φορτιζω το πρωι κ μεχρι το βραδυ η μπαταρια τελειωνει και δεν το κανω σχεδον κα8ολου χρηση. με το που το ξεκλειδωνω βλεπω κατευθειαν η μπαταρια να πεφτει και δεν εχω περασμενα wighet εκτος απο αυτα που εχει. επισης ψιλοκολλαει οταν αλλαζω τα φυλλα στο menu και οταν μπαινω internet apo data. τι να κανω τι μου προτεινετε.. υπαρχει καμια νεοτερη εκδοση να περασω μπας και το στρωσει λιγο? η αμα γινεται να περασω την μαμα rom που ειχε..τουλαχιστον δεν σερνοταν τοσο..
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθηστε με λιγο..εχω εδω κ 2-3 μερες εχω περασει σε s3 την omega v40.Δεν εχω περασει κατι αλλο σε αυτα π ηδη εχει εκτος απο 2-3 εφαρμογες για αθλητικα. το κινητο το φορτιζω το πρωι κ μεχρι το βραδυ η μπαταρια τελειωνει και δεν το κανω σχεδον κα8ολου χρηση. με το που το ξεκλειδωνω βλεπω κατευθειαν η μπαταρια να πεφτει και δεν εχω περασμενα wighet εκτος απο αυτα που εχει. επισης ψιλοκολλαει οταν αλλαζω τα φυλλα στο menu και οταν μπαινω internet apo data. τι να κανω τι μου προτεινετε.. υπαρχει καμια νεοτερη εκδοση να περασω μπας και το στρωσει λιγο? η αμα γινεται να περασω την μαμα rom που ειχε..τουλαχιστον δεν σερνοταν τοσο..

 

Αποκλείεται να φταίει η ρομ. Και εγώ πριν λίγες μέρες την περασα και πεταει δίχως το παραμικρό κολλημα. Πήγαινες ρυθμίσεις εφαρμογές και πατα στη καρτέλα να δεις ποιες τρέχουν μήπως κάποια από εκεί σου κανει τη ζημία

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιταξω φιλε μου και θα σου πω..παντως πληροφοριακα εχει βγει καποια εκδοση πιο καινουργια? διαβασα σε προηγουμενα ποστ για 5,x .. αν υπαρχει και δεν βγαζει προβληματα να την δοκιμασω..
Link to comment
Share on other sites

Εχω την omega me τον perseus kernel. Αν αφήσω το προφίλ στο pegasus αλλά παω τον επεξεργαστή στο 1,6 μέρες να χάσω πολυ από μπαταριά ? Πάντως στο 1,7 με performance απλα το μηχάνημα πετάει...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την απόρριψη κλήσης;

Δοκίμασα σήμερα βάζοντας τον αριθμό του σπιτιού μου αλλά παίρνω και χτυπάει κανονικά.

 

Edit1:Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω την ν37

Edit 2: Δούλεψε τελικά. Μάλλον έφταιγε ότι δεν είχε μπροστά τον κωδικό +30.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...