Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω απο play store

Galaxy s3 task manager shortcu

 

Το κατέβασα φίλε μου και αναφέρει ρητά ότι είναι απλός shortcut για τον ενσωματωμένο του s3

Στην πράξη δεν λειτουργεί βγάζοντας μήνυμα ότι δεν βρέθηκε η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κατέβασα φίλε μου και αναφέρει ρητά ότι είναι απλός shortcut για τον ενσωματωμένο του s3

Στην πράξη δεν λειτουργεί βγάζοντας μήνυμα ότι δεν βρέθηκε η εφαρμογή

Task_Manager_Shortcut_by_indie

http://www.easybytez.com/ot72jld2ws5c

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Task_Manager_Shortcut_by_indie

http://www.easybytez.com/ot72jld2ws5c

 

ούτε αυτό λειτουργεί. Μάλλον είναι και αυτό απλή δημιουργία shorcut και επειδή δεν βρίσκει task manager κλείνει με fc. Μάλλον θα ξαναπεράσω την ρομ. Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

ούτε αυτό λειτουργεί. Μάλλον είναι και αυτό απλή δημιουργία shorcut και επειδή δεν βρίσκει task manager κλείνει με fc. Μάλλον θα ξαναπεράσω την ρομ. Ευχαριστώ πάντως

με root explorer στο system/app , επανεκκίνηση , αν δεν τρέξει φλασαρε την rom πάλι

http://www.easybytez.com/6mv40yk2mlmn

Εγω πέρασα πάλι την 35 γιατι δεν μου έβγαζε τα ονόματα στις κλήσεις

ποστ 2371

4. If you flash with no full wipe then you should remove your google account

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36311717&postcount=41739

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δειχνει πολυ καλα στοιχεια απο θεμα ταχυτητας η v36. Περιμενω να δω αυτονομια και και .... Παντως σε benchmark στυλ quadrant οσο παει και πιο κατω σκορ μου δειχνει.... Ενω με stock rom περνουσε το 6000, με την v35 ηταν 5900+ και με την v36 5600+... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εγω πέρασα πάλι την 35 γιατι δεν μου έβγαζε τα ονόματα στις κλήσεις

 

Σβήσε και ξανά βάλε τον λογαριασμό Google και θα διορθωθεί

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Ποιο kernel προτείνετε μαζί με τη συγκεκριμένη rom;

έβαλα τώρα τον Siyah v1.8.6

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Πέρασα το νέο bootloader (XXELLA) μέσω odin. Να ρωτήσω διάφορα και όποιος ξέρει / θέλει / έχει χρόνο απαντάει....

Αν περάσω ξανά τη rom, ή περάσω μελλοντική, ή προγενέστερη (π.χ. v35 omega) θα αντικατασταθεί ο bootloader? Δηλαδή ο bootloader περιέχεται στην εκάστοτε rom?

Τελικά έχει νόημα αυτός ο φόβος περί sudden death? Αφορά μόνο τις custom rom?

Αν θέλω να ξανα-περάσω stock bootloader (για το triangle away υποθέτω...) και να μην πειράξω τη rom (v36) που πάει σφαίρα, θα γίνει πάλι μέσω odin και αφού βρω το αρχείο tar που είχε η omega v36? και αν ναι που το βρίσκω?

 

 

ΥΓ όσο ποιο μπερδεμένα είναι τα post ενός μέλος του forum, τόσο ποιο μπερδεμένα είναι τα πράγματα στο μυαλό του :lol::lol:

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που γίνεται update αλλάζει και ο kernel? Εγώ είχα τον syriah με την ωμέγα 35 τώρα που έβαλα την 36 παρέμεινε πάλι ο ίδιος;

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που γίνεται update αλλάζει και ο kernel? Εγώ είχα τον syriah με την ωμέγα 35 τώρα που έβαλα την 36 παρέμεινε πάλι ο ίδιος;

 

Λογικά ο kernel αλλάζει με το πέρασμα της νέας rom. Στο μενού > ρυθμίσεις > πληροφορίες συσκευής, βλέπεις ποιον κέρνελ έχεις

Εγώ που σίγουρα έχω στοκ γράφει:

3.0.31-742798

se.infra@SEP-111#1

SMP PREEMPT Sat Dec 22 17:04:04 KST

2012

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι. Ευχαριστώ.

Μόλις έβαλα τον Syiah και δουλεύει πιο σπιρτοζικα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Πέρασα το νέο bootloader (XXELLA) μέσω odin. Να ρωτήσω διάφορα και όποιος ξέρει / θέλει / έχει χρόνο απαντάει....

Αν περάσω ξανά τη rom, ή περάσω μελλοντική, ή προγενέστερη (π.χ. v35 omega) θα αντικατασταθεί ο bootloader? Δηλαδή ο bootloader περιέχεται στην εκάστοτε rom?

Τελικά έχει νόημα αυτός ο φόβος περί sudden death? Αφορά μόνο τις custom rom?

Αν θέλω να ξανα-περάσω stock bootloader (για το triangle away υποθέτω...) και να μην πειράξω τη rom (v36) που πάει σφαίρα, θα γίνει πάλι μέσω odin και αφού βρω το αρχείο tar που είχε η omega v36? και αν ναι που το βρίσκω?

ΥΓ όσο ποιο μπερδεμένα είναι τα post ενός μέλος του forum, τόσο ποιο μπερδεμένα είναι τα πράγματα στο μυαλό του :lol::lol:

πέρασες τον νέο bootloader (XXELLA) , καλά έκανες

Αν περάσεις μια rom , αλλάζει ο ο bootloader θα έχεις π.χ. τον I9300XXDLJ4 , συνοδεύει την rom, δεν υπήρχε ο ''φόβος'' μέχρι τώρα , περισσότερα εδώ sudden death

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36285967&postcount=41565

δεν μ ενδιαφέρει το Triangle Away ,προς το παρών , μόνο αν θα το πάω για service , τότε θα κάνω

επαναφορά με Triangle Away ,θα φλασάρω μια stock rom και stock recovery

κι εγώ έβαλα τον νέο bootloader

η rom με παλιό η τον νέο bootloader , πετάει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

πέρασες τον νέο bootloader (XXELLA) , καλά έκανες

Αν περάσεις μια rom , αλλάζει ο ο bootloader θα έχεις π.χ. τον I9300XXDLJ4 , συνοδεύει την rom, δεν υπήρχε ο ''φόβος'' μέχρι τώρα , περισσότερα εδώ sudden death

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36285967&postcount=41565

δεν μ ενδιαφέρει το Triangle Away ,προς το παρών , μόνο αν θα το πάω για service , τότε θα κάνω

επαναφορά με Triangle Away ,θα φλασάρω μια stock rom και stock recovery

κι εγώ έβαλα τον νέο bootloader

η rom με παλιό η τον νέο bootloader , πετάει

 

Χαίρομαι που αν και ημιμαθής "Φωτίστηκα" λόγω της μέρας και έπραξα σωστά στο σύνολο....

Η ερώτηση για το triangle away ήταν γιατί από ότι κατάλαβα δεν είναι συμβατό ακόμα με το νέο bootloader (Από ότι διάβασα, αν είδα καλά).

 

 

Ευχαριστούμε όλους εσάς που με τις γνώσεις και το μεράκι σας, μας κατευθυνθείτε, διορθώνετε και ησυχάζετε πάνω από όλα.

Καλό βράδυ και πάλι ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Όντως η rom είναι απίστευτη.... και από το λίγο που είδα και από μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή.

Πριν, έπαιζε ο γιος μου μια ώρα περίπου κάτι παιχνίδια και η μπαταρία έπεσε κατά 7-8%

 

Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

@sirgab , ο Triangle Away http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1494114

μηδενίζει με το νεο bootloader , αλλά αν μπεις σε CWM ξαναμετράει χωρίς να έχεις φλασαρει , και όπως είπα δεν με απασχολεί ο μετρητής

ναι η κατανάλωση της μπαταρίας είναι πολύ καλή στην 36 , θα φανεί πιο σωστά μετά την τρίτη πλήρη φόρτιση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4472839#post4472839

το ανέφερα , μ άρεσε το ξαναλέω :

3000 downloads since yesterday (μεγάλη η οικογένεια της omega)

edit

off topic :Γιάννη =Ioathe=Indie , χρόνια σου πολλά , σου έστειλα δώρο , 79Y600201L960404G

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να βγάλουμε το λουκέτο οέο;

 

Προέρχομαι από το HTC HD2 που είχε πρόβλημα με τα hard button.Έτσι προσπαθώ να αποφεύγω την χρήση τους όσο μπορώ .

Καταλήγοντας θεωρώ ότι το λουκέτο είναι ότι καλύτερο έχει αυτή η έκδοση της ρομ

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωνω οτι η νεα rom v36 εχει σιγουρα καλυτερη ανταποκριση και δειχνει και καλα δειγματα αυτονομιας ακομα και με stock kernel. Παρατηρησα οτι με τον siyah 1.8.6 η v35 με καποιες χρησης συνεχεις μου ετρωγε κατι ζεσταματα η CPU και ειχε καποια κολληματα για καμπωση ωριτσα... Δεν κουνουσε τιποτα.... Ειπα να αφησω τον stock και να το τσεκαρω!!!

 

 

Χρονια πολλα και καλα φιλε Γιαννη. Να εισαι παντα καλα εσυ και το team σου και να μας προσφερετε ολα αυτα τα καλουδια με τις ROMS.... :D Και παλι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παντως το λουκετακι για εμενα προσωπικα ηταν η πιο ευχαριστη προσθηκη στην 36 μιας και ετσι θα αποσυμφορησω το power button απο την συνεχη χρηση..Ασε μεταξυ μας που δεν ητανε και καθολου βολικο για το κλειδωμα της οθονης...:D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και γω θεωρώ ότι το κλείδωμα της οθόνης καλό είναι να γίνεται από την οθόνη και όχι αποκλειστικά από το hardware key. Μέχρι τη έλευση της v36 χρησιμοποιούσα εφαρμογές από το market γιαυτό το λόγο...
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Παντως το λουκετακι για εμενα προσωπικα ηταν η πιο ευχαριστη προσθηκη στην 36 μιας και ετσι θα αποσυμφορησω το power button απο την συνεχη χρηση..Ασε μεταξυ μας που δεν ητανε και καθολου βολικο για το κλειδωμα της οθονης...:D

 

Και εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλή προσθήκη. Θα ήταν τέλεια αν κατά την εγκατάσταση ή αργότερα μπορούσε κάποιος να το απενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να βγάλουμε το λουκέτο οέο;

8. .......you can remove it flashing this CWM zip

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36311717&postcount=41739

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μόλις πέρασα την 36 από 35 που ήμουν και το κινητό πετάει! Το μόνο πρόβλημα είναι ότι στο call log και στα μυνήματα, δεν αντιστοιχίζονται τα τηλέφωνα με τις υπάρχουσες επαφές μου. Έσβησα google accounts και τους ξαναέβαλα αλλά τίποτα....:cry:

< Trust No One and Deny Everything >
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...