Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω δύο πράγματα:

  1. Μια που μιλάμε για SiyahKernel: Flashαρα χθες τον 1.8.4+ και δε βλέπω κάπου την εφαρμογή Stweaks. Ξέρω ότι υπάρχει στο market, απλά ρωτάω αν αυτό είναι φυσιολογικό... Αν τον αφήσω όπως τον φλασαρα, θα δω διαφορά από άποψη οικονομίας στην μπαταρία ή όχι? Αν είναι να πρέπει να κατεβάσω το Stweaks και να αρχίσω να πειράζω τα volt, προτιμώ να γυρίσω στο stock.
  2. Το δεύτερο που θέλω να ρωτήσω έχει να κάνει με το mail... Έχω mail της μορφής info@XXXXX.gr Υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίζει με κάποιο pc windows όπως γίνεται και με το gmail? Αν κάτι δηλαδή σταλεί από το κινητό μου να φανεί και στα εξερχόμενα ή στα απεσταλμένα του Pc στο outlook (και το αντίστροφο). Προς το παρόν έχω κάνει εισαγωγή το λογαριασμό μου pop3 στο gmail με σκοπό να έχω στο SIII ότι έχω και στο Pc.

 

ευχαριστώ

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και πάλι παιδιά.

Έχω λίγες μέρες που έβαλα την 34 και έχω παρατηρήσει πως το κινητό είναι laggy. Ότι και να κάνω στα περισσότερα αργεί λιγάκι.

Πχ αν είμαι σε μια εφαρμογή και πατήσω το κουμπί θα αργήσει λίγο να πάει στην home screen.

Την έβαλα με clean install.

Είμαι μόνο σε εμένα αυτό ή το έχουν και άλλοι;

Δεν έχει κάποιο άλλο πρόβλημα αλλά η καθυστέρηση είναι ενοχλητική σε σημείο που σκέφτομαι να ξαναβάλω την εργοστασιακή έκδοση πάλι.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να το διορθώνει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι παιδιά.

Έχω λίγες μέρες που έβαλα την 34 και έχω παρατηρήσει πως το κινητό είναι laggy. Ότι και να κάνω στα περισσότερα αργεί λιγάκι.

Πχ αν είμαι σε μια εφαρμογή και πατήσω το κουμπί θα αργήσει λίγο να πάει στην home screen.

Την έβαλα με clean install.

Είμαι μόνο σε εμένα αυτό ή το έχουν και άλλοι;

Δεν έχει κάποιο άλλο πρόβλημα αλλά η καθυστέρηση είναι ενοχλητική σε σημείο που σκέφτομαι να ξαναβάλω την εργοστασιακή έκδοση πάλι.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να το διορθώνει;

 

Ευχαριστώ

και εγώ εχθές την πέρασα και παρατήρησα κάτι αντίστοιχο... και ένα άλλο ότι δεν έχω δόνηση στα κουμπάκια... haptic feedback (αν δεν κάνω λάθος) δεν βλέπω πουθενά στις ρυθμίσεις... έχετε καμία ιδέα και για τα δύο θεματάκια? Ευχαριστώ!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέομαι μέσω ΒΤ με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου, κάθε 30" αποσυνδέεται και επανασυνδέεται. Γιατί συμβαίνει αυτό; Συνδέω και άλλα κινητά αλλά μόνο στο S3 μου συμβαίνει. Έτυχε και σε κάποιον άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέομαι μέσω ΒΤ με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου, κάθε 30" αποσυνδέεται και επανασυνδέεται. Γιατί συμβαίνει αυτό; Συνδέω και άλλα κινητά αλλά μόνο στο S3 μου συμβαίνει. Έτυχε και σε κάποιον άλλο;

 

Καθημερινά συνδέω το κινητό στο αυτοκίνητο αλλά δεν έχω δει τέτοιο πρόβλημα.

Δύο φορές, την μία με την 34 και την άλλη με κάποια παλαιότερη 4.1.1 δεν μπορούσε να συνδεθεί και έκανα restart για να το βρει.

Είμαι με 34 και siyah kernel.

Link to comment
Share on other sites

Δίνω μια εκδοχή να μην έκατσε καλά η ROM. Όταν θα έχω χρόνο θα κάνω πάλι ένα clean install.
Link to comment
Share on other sites

Δίνω μια εκδοχή να μην έκατσε καλά η ROM. Όταν θα έχω χρόνο θα κάνω πάλι ένα clean install.

Ξαναπέρασα τη ROM αλλά πάλι τίποτα. Η σύνδεση με το ηχοσύστημα μέσω ΒΤ πάντα διακόπτεται. Επίτηδες την εγκατέστησα πλήρη και δεν "πάγωσα" τίποτα με το Titanium για να εντοπίσω το πρόβλημα αλλά φαίνεται πως κάποιο "θέμα" έχει η ROM με το ηχοσύστημα. Πάντως με άλλα κινητά δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα. Ο Γιάννης μας βλέπει; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Εκανα αναβάθμιση σε LTE i9305 και δυστυχώς δεν μπορω να περάσω μεσα την omega που είχα στο i9300 :(

Πως μπορω να βρω το theme-wallpaper(android man)που πηγαίνει μαζί με την rom V33.2 ?

Αν υπάρχει μπορει να περάσει μεσα στο i9305 ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Εκανα αναβάθμιση σε LTE i9305 και δυστυχώς δεν μπορω να περάσω μεσα την omega που είχα στο i9300 :(

Πως μπορω να βρω το theme-wallpaper(android man)που πηγαίνει μαζί με την rom V33.2 ?

Αν υπάρχει μπορει να περάσει μεσα στο i9305 ?

Ευχαριστω

 

Οτιδήποτε roms ,mods ,themes υπάρχουν για το s3 i9305 είναι εδώ http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1822

Αν προσπαθήσεις να περάσεις κάτι που δεν είναι για το τηλεφωνώ σου υπάρχει κίνδυνος για hard brick .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε roms ,mods ,themes υπάρχουν για το s3 i9305 είναι εδώ http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1822

Αν προσπαθήσεις να περάσεις κάτι που δεν είναι για το τηλεφωνώ σου υπάρχει κίνδυνος για hard brick .

Μιχαλιο Οκ ,απλα έλεγα τουλάχιστον μηπως μπορω με κάποιο τροπο να περάσω μόνο το θέμα της συγκεκριμένης rom .

Να σαι καλα σε ευχαριστω Μιχαλιο ,με έχεις σώσει πολλές φορές :)

 

Υ.Γ θελω να πιστεύω πως η συγκεκριμένη rom κάποια στιγμή θα είναι συμβατή και για το LTE

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εχω περασει την omega V34 και ένα θέμα της επίσης. Η απορία μου είναι η εξής: θέλω να σβήσω το θέμα και να γυρίσω στο αρχικό της omega. Όταν λέμε flashaρω την ρομ ξανά, εννοούμε με wipe?Πως μπορώ να γυρίσω στο θέμα της omega και κατόπιν να σβήσω ότι περιττο?δηλαδη, προηγούμενα backup και πιθανά αρχεία που απο τα flashaρίσματα που ίσως περισσεύουν?

 

Επίσης υπάρχει τρόπος για τύπου format στο κινητό και έπειτα να το στήσω εξ'αρχης?

 

Κάθε συμβουλή σας, Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις custom installation(εχει επιλογη οταν πας να την φλασαρεις απο την αρχη),και εκει μπορεις να τικαρεις ή οχι οτι περιττο δεν θελεις να εγκατασταθει.Για clean install κανε πρωτα wipe davlik cache και wipe data και θα εισαι αρχοντας
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

μπορει καποιος να με βοηθησει να βρω το wallpaper omega το παρακατω ;

 

http://i1175.photobucket.com/albums/r630/NikosAnt/Screenshot_2012-12-16-18-35-18.png

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω τους φιλους και τον dev μας ioathe, πως το mod του Jkay λειτουργει κανονικα 100% με ολες του τις λειτουργιες στην v34...

Θυμιζει εποχες SGS/SGS2...:cry: Σε βελτιωμενη εκδοση!

Τωρα θα δοκιμασω να περασω απο πανω το θεμα Alexander να δουμε αν θα κατσει σωστα και ενημερωνω..

 

(*Αν δεν ηταν paid η εφαρμογη του JKay πιστευω ο Γιαννης θα το ειχε ηδη βαλει στο προγραμμα....)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν απαντάω σε κλήσεις και το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, δεν φεύγει η οθόνη κλειδώματος και η κλήση μένει στο παρασκήνιο. Τι μπορεί να παίζει; :worry:

 

* έχω εγκαταστήσει και το mod του JKay αλλά δε νομίζω να είναι από εκεί το πρόβλημα...

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στο εξωτερικό και τελευταία στο Google Play Store οι τιμές βρίσκονται στο τοπικό νόμισμα αντί για το Ευρώ, κάτι που δεν συνέβαινε πιο πριν. Είναι κάτι που έχει αλλάξει η Google τις τελευταίες μέρες (να αλλάζει το currency ανάλογα με το IP) ή είναι κάτι που υπάρχει στην τελευταία version (XXELKC v34 JB 4.1.2) της Omega; Υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξει (δεν έχει σχέση με τις προτιμήσεις στo Language and input ούτε αλλάζει τίποτα με εφαρμογές τύπου MoreLocale) ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι κανει αυτο το jkay mod και που μπορω να το βρω σαν ξεχωριστο mod για την Omega? Γιατι το βρισκω μονο ενσωματωμενο σε ολοκληρη rom.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι κανει αυτο το jkay mod και που μπορω να το βρω σαν ξεχωριστο mod για την Omega? Γιατι το βρισκω μονο ενσωματωμενο σε ολοκληρη rom.

Διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1807819

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1674269

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε από την φόρτιση το ΙΙΙ και θέλω να προχωρήσω σε εγκατάσταση της 34.:w00t:

Αφού το ρουτάρω,στον οδηγό στην πρώτη σελίδα γράφει πως βάζουμε cwm από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1684535 ,γίνεται και με νεότερη έκδοση όπως αυτή; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1719744 ή καλύτερα όχι;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε από την φόρτιση το ΙΙΙ και θέλω να προχωρήσω σε εγκατάσταση της 34.:w00t:

Αφού το ρουτάρω,στον οδηγό στην πρώτη σελίδα γράφει πως βάζουμε cwm από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1684535 ,γίνεται και με νεότερη έκδοση όπως αυτή; http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1719744 ή καλύτερα όχι;

γίνεται , βάλε το δεύτερο

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε κάποια εικόνα για το καλύτερο modem από πλευράς αυτονομίας; Κάπου αναφέρθηκε το DDDLJ1...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα κι εγώ για να το δοκιμάσω....

Το πιο πρόσφατο modem πιο είναι?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν τελικά το modem (οποιοδήποτε) έχει όντως κάποια επίδραση (+ ή -) στην αυτονομία...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...