Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι καλό κατάστημα , απλά ρώτα άν είναι branded σε κάποια εταιρία και άν είναι απέφυγέ το.

Είδα όμως πως δεν το έχει διαθέσιμο, μόνο με προπαραγγελία άν το έχει ο προμηθευτής του.

 

Επειδή σκέφτομαι και εγώ να πάρω το S3 απο κανένα τέτοιο κατάστημα και για να μαθαίνω και λίγα πράγματα....Τί είναι η συσκευές branded ? Γιατί να αποφύγουμε αυτές τίς συσκευές ?

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Branded είναι οι συσκευές που προορίζονται για κάποιο πάροχο. Δεν είναι κάτι τραγικό.
Link to comment
Share on other sites

Branded είναι οι συσκευές που προορίζονται για κάποιο πάροχο. Δεν είναι κάτι τραγικό.

 

οκ. σε ευχαριστώ πολύ . Γνωρίζετε κάποιο κατάστημα που να κάνει κάποιες λίγες άτοκες δόσεις ?

 

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Branded είναι οι συσκευές που προορίζονται για κάποιο πάροχο. Δεν είναι κάτι τραγικό.

 

δηλαδη να ειναι ας πουμε cosmote ή vodafone; αυτο δεν μπορουμε να το αλλαξουμε και με το odin;

Link to comment
Share on other sites

οκ. σε ευχαριστώ πολύ . Γνωρίζετε κάποιο κατάστημα που να κάνει κάποιες λίγες άτοκες δόσεις ?

 

 

Thank you

 

Το cityshop έχει 3 άτοκες.. Από εκεί το πήρα.

 

 

 

 

 

δηλαδη να ειναι ας πουμε cosmote ή vodafone; αυτο δεν μπορουμε να το αλλαξουμε και με το odin;

 

Εννοείται αλλάζει με το odin.

Link to comment
Share on other sites

οκ.Σε ευχαριστώ πολύ , μήπως γνωρίζεις ποιάς χώρας είναι ?

 

:)

 

Το δικό μου είναι γερμανικό. Αλλά μπορεί εσύ να πάρεις άλλης χώρας! Δεν είναι σίγουρο.

Αλλά δεν σε πειράζει.. Όλα έχουν ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι γερμανικό. Αλλά μπορεί εσύ να πάρεις άλλης χώρας! Δεν είναι σίγουρο.

Αλλά δεν σε πειράζει.. Όλα έχουν ελληνικά.

 

Καλησπερα πως μπορω να δω την χωρα προελευσης?Οχι μεσα απο το Kies ομως..Εχω φλασαρει αλλη ρομ και λογικα δεν θα δειχνει..Σωστα?

Νομιζω οτι ειχα δει παλια οτι γραφει GB ή GG.. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πως μπορω να δω την χωρα προελευσης?Οχι μεσα απο το Kies ομως..Εχω φλασαρει αλλη ρομ και λογικα δεν θα δειχνει..Σωστα?

Νομιζω οτι ειχα δει παλια οτι γραφει GB ή GG.. :p

 

Από το sammobile.. Εάν στο dialer βάλεις *#1234# και δεις το csc σου, θα γράφει I9300###EMC2 για παράδειγμα. Οι διέσεις που σου έβαλα, δείχνουν την προέλευση.. τσέκαρε ο ίδιος μετά στα firmware του sammobile και θα την βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Από το sammobile.. Εάν στο dialer βάλεις *#1234# και δεις το csc σου, θα γράφει I9300###EMC2 για παράδειγμα. Οι διέσεις που σου έβαλα, δείχνουν την προέλευση.. τσέκαρε ο ίδιος μετά στα firmware του sammobile και θα την βρεις.

 

Γραφει I9300OJKFME1 στο CSC..Δεν βρισκω απο που ειναι στον πινακα?

Μηπως εχει σχεση οτι εχω φλασαρει αλλη ρομ?Εχω βαλει το νεο Firware 4.2.2 απο Sammobile..

 

Edit:Βρηκα οτι ισως ειναι απο το Ισραηλ αλλα δεν ειμαι σιγουρος..

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ένα φιλαράκι μου θέλει να πάρει το S3 από birdphone αλλά στα χαρακτηριστικά του γράφει: Γραμματοσειρά(sms, επαφές): αγγλικά. Ξέρετε αν θα έχει κάποιο πρόβλημα με τα εισερχόμενα sms, θα τα διαβάζει η θα τα δείχνει κινέζικα? Θα μπορεί να βάλει κάποια εφαρμογή από το μαρκετ που να διορθώνει το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

εγω που πηρα απο birdphone την περασμενη εβδομαδα ηταν γερμανικο με κανονικα ελληνικα μεσα δεν ειχα προβλημα.τα sms τα στελνω και τα δεχομαι κανονικα σε ελληνικα χωρις πουθενα κινεζικα η αλλα συμβολα. ελπιζω να βοηθησα :)
Link to comment
Share on other sites

Γραφει I9300OJKFME1 στο CSC..Δεν βρισκω απο που ειναι στον πινακα?

Μηπως εχει σχεση οτι εχω φλασαρει αλλη ρομ?Εχω βαλει το νεο Firware 4.2.2 απο Sammobile..

 

Edit:Βρηκα οτι ισως ειναι απο το Ισραηλ αλλα δεν ειμαι σιγουρος..

 

Είναι multicsc για το Ισραήλ και τις χώρες της μέσης Ανατολής

 

Καλησπέρα παιδιά. Ένα φιλαράκι μου θέλει να πάρει το S3 από birdphone αλλά στα χαρακτηριστικά του γράφει: Γραμματοσειρά(sms, επαφές): αγγλικά. Ξέρετε αν θα έχει κάποιο πρόβλημα με τα εισερχόμενα sms, θα τα διαβάζει η θα τα δείχνει κινέζικα? Θα μπορεί να βάλει κάποια εφαρμογή από το μαρκετ που να διορθώνει το πρόβλημα?

Αν είναι από Ευρωπαϊκή χώρα δε θα έχει πρόβλημα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τη γινετε?

πηγα σημερα κεντρο πατρα και ρωτισα για μεταχιρισμενο S3 και μου ειπαν 300-350

οταν ειπα οτι στο σκρουτζ εχει 350 καινουριο, πειρα την απαντηση....

 

αυτα που φερνω εγω ειναι ελληνικα...

...αν παρεις το ''φτηνο'' απο καποιο τετιο καταστημα....δεν ξερω τη γηνετε με την εγγηιση..

 

πια ειναι η διαφορα με το LTE ??

Link to comment
Share on other sites

Όπου σε πιάσουν είναι, μη μασάς. Είμαι σίγουρος πως αν πάει κάποιος να τους πουλήσει μεταχειρισμένο ελληνικό θα λένε το ανάποδο, ότι δηλαδή στο σκρούτζ ξεκινάει από 350 και είναι το ίδιο τηλέφωνο για να του το πάρουν φτηνά και μετά σε σένα σε μένα θα λένε "μα είναι ελληνικό, γι αυτό το δίνω τόσο μεταχειρισμένο" Πάντως για 50 ευρώ διαφορά δεν αξίζει να το πάρεις μεταχειρισμένο. Αν διαβάζεις το φόρουμ κάποιο καιρό θα έχεις διαπιστώσει ότι υπάρχουν αρκετά έμπιστα μαγαζιά του σκρούτζ που παίρνεις ευρωπαϊκο τηλέφωνο με zero προβλήματα. Μην πάρεις μεταχειρισμένο για 50 ευρώ κάτω δεν αξίζει. Α το μοντέλο με το lte, έχει 2 γίγα μνήμη και παιρνει ίντερνετ lte για πιο γρήγορη ταχύτητα, είναι αυτό που λέμε 4g.

 

edit Παιδιά γνωρίζει κανείς τα s3 που πουλάει ο κάιζερ του χόντου ομόνοια για ποια χώρα προορίζονται;

Edited by alexgiak
πρόσθεση ερώτησης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το S3 και το βρήκα σε μια αρκετά καλή τιμή σε αυτό το eshop http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9300-Galaxy-S-III-16GB-Blue.aspx. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι στα χαρακτηριστικά αναφέρει Γραμματοσειρά (SMS, Eπαφές): Αγγλική. Δηλαδή θα πρέπει να γράφω greeklish? Αυτό νομίζω διορθώνεται κάπως έτσι? (πχ firmware, greek keyboard)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το S3 και το βρήκα σε μια αρκετά καλή τιμή σε αυτό το eshop http://www.birdphone.gr/ecs/gr/products/Samsung-i9300-Galaxy-S-III-16GB-Blue.aspx. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι στα χαρακτηριστικά αναφέρει Γραμματοσειρά (SMS, Eπαφές): Αγγλική. Δηλαδή θα πρέπει να γράφω greeklish? Αυτό νομίζω διορθώνεται κάπως έτσι? (πχ firmware, greek keyboard)

 

Ασε να γραφει οτι θελει, η συσκευη εχει κανονικα τα Ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

και εγω απο το μαγαζι αυτο το πηρα.ολα ειναι στα ελληνικα παρτο αφοβα.και καλη διασκεδαση
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σκέφτομαι να πάρω το galaxy s3 μετά από ψάξιμο σε skroutz-best price, καθώς η διαφορά της τιμής του από "γνωστά" καταστήματα (όπως πλαίσιο κλπ) είναι τεράστια. Σκέφτομαι να το πάρω από το http://www.vnp.gr/, καθώς προσφέρει τη δυνατότητα να περάσω να το πάρω από το ίδιο το κατάστημα. Γνωρίζετε κάτι για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου καταστήματος?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σκέφτομαι να πάρω το galaxy s3 μετά από ψάξιμο σε skroutz-best price, καθώς η διαφορά της τιμής του από "γνωστά" καταστήματα (όπως πλαίσιο κλπ) είναι τεράστια. Σκέφτομαι να το πάρω από το http://www.vnp.gr/, καθώς προσφέρει τη δυνατότητα να περάσω να το πάρω από το ίδιο το κατάστημα. Γνωρίζετε κάτι για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου καταστήματος?

 

δεν γνωριζω το καταστημα αλλα νομιζω πως δεν αξιζει να δωσεις 40 ευρω παραπανω για το κινητο αυτο οταν το βρισκεις και στα 350 σε αλλα καλα online κατστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Σκέφτομαι να πάρω το galaxy s3 μετά από ψάξιμο σε skroutz-best price, καθώς η διαφορά της τιμής του από "γνωστά" καταστήματα (όπως πλαίσιο κλπ) είναι τεράστια. Σκέφτομαι να το πάρω από το http://www.vnp.gr/, καθώς προσφέρει τη δυνατότητα να περάσω να το πάρω από το ίδιο το κατάστημα. Γνωρίζετε κάτι για την αξιοπιστία του συγκεκριμένου καταστήματος?

 

Πολλά καταστήματα προσφέρουν την επιλογή της παραλαβής από το κατάστημα και μάλιστα σε καλύτερη τιμή. Το συγκεκριμένο δεν έχει και την καλύτερη φήμη

Link to comment
Share on other sites

saltofx_v και NickName98 ευχαριστώ για τις απαντήσεις... Ήθελα να το παραλάβω από το κατάστημα, και το συγκεκριμένο με βόλευε, αλλά από ότι είδα θα το πάρω τελικά από birdphone. Θα επιλέξω να μου το στείλουν (3 Ευρώ σε γλυτώνουν από την ταλαιπωρία να πας από εκεί). Ανησυχούσα μη τυχόν και γίνει τίποτα με την παραγγελία έτσι και το πάρω με courier αλλά, από ότι βλέπω σε κριτικές, το birdphone είναι αρκετά αξιόπιστο.

Και πάλι ευχαριστώ τις απαντήσεις. Με βάλατε σε σκέψεις και γλίτωσα και καμιά 40ριά Ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα από birdphone. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι έχει κανονικά ελληνικά στο μενού (και ότι είναι από χώρα Ευρωπαϊκής Ένωσης) , ωστόσο την πρώτη φορά που θα πρέπει να στείλω SMS θα πρέπει να κατεβάσω την ελληνική γλώσσα. Γνωρίζει κάτι κάποιος για το συγκεκριμένο θέμα... Επειδή είμαι άσχετος από android ενδέχεται το συγκεκριμένο να πρέπει να γίνεται σε κάθε καινούρια συσκευή, ωστόσο με παραξένεψε λίγο... Θα πρέπει να κάνω και κάποια επιπλέον διευκρίνιση...?
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να κατεβασεις καμια γλωσσα......εχει κανονικα ελληνικο πληκτρολογιο και ελληνικο μενου!

και εμενα γερμανικο ηταν...μαλιστα οταν το πρωτοανοιξεις καλο ειναι να εχεις προσβαση σε wifi γιατι θα κανει καποιες ενημερωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω την αγορά αλλά θέλω να μου πείτε τί πρέπει να προσέξω.

Σε προηγούμενες σελίδες είχα διαβάσει νομίζω ότι υπάρχουν 2 ειδών επεξεργαστές στο σ3 ή κάνω λάθος?

Επίσης να μήν είναι branded και να είναι απο χώρα της ευρωπαικής ένωσης?

Θέλω να πάρω αυτό http://www.ebw.gr/el/product/45253/Samsung-Galaxy-S3-%28S-III%29-I9300-16GB-Amber-Brown-Kafe-Smartphone-Kamera-8-MP-Othoni-720-x-1280-pixels-4-8-inches-3G-GPS-Wi-Fi

Απ ότι μου χατε πεί και παλιότερα είναι καλό μαγαζί,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...