Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα...

μιας και θα είσαι γνώστης Γερμανικών...θα μπορούσες να μας βοηθήσεις?

Με κάλυψη κλοπής

 

http://www.amazon.de/Jahre-GER%C3%84TE-SCHUTZ-mit-Diebstahl-Schutz-Handys/dp/B004TG0YL6/ref=pd_svcs_wdgt_wty_B004TG0YL6?pf_rd_p=255059967&pf_rd_s=dp-services-widget-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B007VCRRNS&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_r=0JZ47N2G70XMK0T6TEBT

 

 

 

 

 

χωρίς κλοπή

 

http://www.amazon.de/Jahre-GER%C3%84TE-SCHUTZ-f%C3%BCr-Handys-von/dp/B004TFYVES/ref=pd_svcs_wdgt_wty_B004TFYVES?pf_rd_p=255059967&pf_rd_s=dp-services-widget-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B007VCRRNS&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_r=0JZ47N2G70XMK0T6TEBT

 

 

 

 

 

εξήγησέ μου (αν ισχύουν όσα κατάλαβα)

 

1) Αν στο με κλοπή καλύπτει και ζημιά (πχ έπεσε και σου έσπασε)

 

2) Αν στο χωρίς κλοπή καλύπτει και ζημιά και

 

3) Τι προϋποθέσεις έχουν τα 2 προγράμματα (πχ πρέπει να πας με δήλωση αστυνομίας?) Καλύπτει αν είσαι ταξίδι Ελλάδα? Ή μόνο εντός Γερμανίας?

 

 

 

ευχαριστώ!

 

 

Το παρήγγειλα μόλις απο το amazon.de (τιμή στο site €572, τελική με delivering/packaging €599,36).

 

Μερικές ερωτήσεις.

 

 

1. Αν και δεν γράφω πολλά μηνύματα εχει κανονική υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων σε menu/sms κτλ ετσι; Δεν χρειάζεται να βάλω άλλη ROM;

2. Το KIES θα το βλέπει σαν γερμανικό μοντέλο οπότε θα πέρνω τα updates όποτε τα δίνει η γερμανική Samsung; Ρωτάω γιατί τουλάχιστον για αρχή δεν σκοπεύω να κάνω.

3. Δεν εχει 3 απλά δεν μ΄αρέσει να εχει μόνο 2!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αδερφέ συγνώμη αλλά την παραγγελεία την έκανα με την βοήθεια του auto translate που εχει ο Chrome. Πάντως απο το λίγο που πάτησα τα links σου εχει προστασία για κλοπή στο πρώτο. Αν τα ανοίξεις με Chrome θα κάνει μετάφραση σε αγγλικά/ελληνικά και μπορείς να δεις και τα υπόλοιπα που θέλεις.

 

Ελπίζω να βοήθησα

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο site http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10104669 δείχνει το μπλε διαθέσιμο (αυτή τη στιγμή που μιλάμε) !!

Το ερώτημα μου είναι, μπας και είναι από αυτά από την παρτίδα με το ελαττωματικό χρώμα στο πίσω καπάκι;

Και 2ον το product code κλπ είναι τα official της Samsung ; Δηλαδή είναι το Ελληνικό Galaxy SIII ή είναι κάνα παρεισαγωγής και την πατήσω ;

Με ενδιαφέρει να αγοράσω μόνο το Ελληνικό official Galaxy SIII..

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας…!!

Edited by r1538
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο site http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10104669 δείχνει το μπλε διαθέσιμο (αυτή τη στιγμή που μιλάμε) !!

Το ερώτημα μου είναι, μπας και είναι από αυτά από την παρτίδα με το ελαττωματικό χρώμα στο πίσω καπάκι;

Και 2ον το product code κλπ είναι τα official της Samsung ; Δηλαδή είναι το Ελληνικό Galaxy SIII ή είναι κάνα παρεισαγωγής και την πατήσω ;

Με ενδιαφέρει να αγοράσω μόνο το Ελληνικό official Galaxy SIII..

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας…!!

 

Εγώ έχω μιλήσει μαζί τους και μου είπαν ότι θα το παραλάβω σε 7 μέρες και δεν είναι διαθέσιμη η ταχεία αποστολή. Απ' οτι κατάλαβα δεν το έχουν άμεσα διαθέσιμο αλλά θα το έχουν από βδομάδα! Παρά να περιμένω μια βδομάδα καλύτερα να περιμένω μέχρι τη δευτέρα που θα το έχει το πλαίσιο για να το πάρω άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα μόλις απο το amazon.de (τιμή στο site €572, τελική με delivering/packaging €599,36).

 

Μερικές ερωτήσεις.

 

1. Αν και δεν γράφω πολλά μηνύματα εχει κανονική υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων σε menu/sms κτλ ετσι; Δεν χρειάζεται να βάλω άλλη ROM;

2. Το KIES θα το βλέπει σαν γερμανικό μοντέλο οπότε θα πέρνω τα updates όποτε τα δίνει η γερμανική Samsung; Ρωτάω γιατί τουλάχιστον για αρχή δεν σκοπεύω να κάνω.

3. Δεν εχει 3 απλά δεν μ΄αρέσει να εχει μόνο 2!!!!

 

Και εσύ στους Γερμανούς τα έδωσες...!

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/01dcac5fd7c24a96a2b9f97f38ac41ef/productinfo.aspx Ελληνικό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μιλήσει μαζί τους και μου είπαν ότι θα το παραλάβω σε 7 μέρες και δεν είναι διαθέσιμη η ταχεία αποστολή. Απ' οτι κατάλαβα δεν το έχουν άμεσα διαθέσιμο αλλά θα το έχουν από βδομάδα! Παρά να περιμένω μια βδομάδα καλύτερα να περιμένω μέχρι τη δευτέρα που θα το έχει το πλαίσιο για να το πάρω άμεσα!

 

Το ΜΠΛΕ! πηρά τηλ τώρα στο Κωστοβολο και μου ανέφερε ότι είναι άμεσα διαθέσιμο! και ότι ειναι ελληνικής αντιπροσωπείας!

Edited by spinaci
Link to comment
Share on other sites

Παίδια δείτε και αυτό !!!!

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Galaxy-S-III-Blue-and-Ginius-Driver-GT-I9300MBDEUR.htm

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by r1538
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα για άλλη δουλειά από το Πλαίσιο στην Βουλιαγμένης και ναι..το είχαν display,

εννοείται άμεσα το έπιασα στα χέρια μου,δεν είχα κανέναν άλλο να θέλει να "παίξει" και αυτός και έτσι το ευχαριστήθηκα για λίγο.

Λοιπόν ως πρώην κάτοχος του S2,θα έλεγα ότι είναι μια πάρα πολύ καλή αναβάθμιση,η οθόνη είναι το κάτι άλλο,ο ήχος επίσης,η απόκριση αστραπιαία και το καλύτερο,μπορούσα άνετα να το χειριστώ με το ένα χέρι,δοκίμασα να γράψω μνμ και δεν δυσκολεύτηκα,εν αντιθέσει με το HOX που δεν την πάλευα μια να γράψω.

Τέλος,το grip το βρήκα πολύ καλό,δεν ένοιωθα ότι θα γλιστρήσει από το χέρι μου,πάντως αν στο πίσω καπάκι,παίζουν να μένουν οι γρατζουνιές,έχω την εντύπωση ότι στο λευκό,δύσκολα θα φαίνονται!!!

Για όσους το πήραν ήδη καλορίζικο και για όσουν αναμένουν (μαζί και εγώ) υπομονή,που θα πάει :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια τιμή; Για το 16αρι φαντάζομαι. Αξίζει να περιμένει κανείς το 32αρι. Έχει άτοκες το πλαίσιο;
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια τιμή; Για το 16αρι φαντάζομαι. Αξίζει να περιμένει κανείς το 32αρι. Έχει άτοκες το πλαίσιο;

 

Ναι το 16αρι! το πλαίσιο απο'τι ξέρω δεν κάνει άτοκες δόσεις εκτός σε κάποιες περιόδους και σε συγκεκριμένα ειδή! Αν θες πάρε τηλ να τους ρωτήσεις για τις άτοκες. Όσον αφορά για το 32αρι εμενα προσωπικά δεν με απασχολεί καθώς έχω παραγγειλλει αυτή τη κάρτα 16gb και θα με υπερκαλύψει.

Edited by spinaci
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ στους Γερμανούς τα έδωσες...!

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/01dcac5fd7c24a96a2b9f97f38ac41ef/productinfo.aspx Ελληνικό!

 

Εννοείται. Με εξαίρεση το birdphone που το είδα τώρα απο εσένα φίλε μου το τηλέφωνο το βρήκα τουλάχιστον €620 + τουλάχιστον €50 για την 32GB microSD. Δηλαδή 670 και οτι θα έδεινα για θήκη. Απο το Amazon πήρα με 620 το κινητό, microSD 32GB Class 10 και 2 θήκες.

 

Ας κοιτάξουν οι "έλληνες" να με βοηθήσουν για να αγοράζω απο αυτούς!:rolleyes:

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα !!!!!!!!!!

Μπλε 16GB από κατάστημα plaisio Μαγούλας 669…

Υγ: όσοι ήσασταν κάτοχοι Galaxy S2 μην σας τρομάζουν με το μέγεθος μιλάμε για ελάχιστη διαφορά στα στρογγυλεύματα γύρο γύρο. Ούτε πολύ πιο βαρύ είναι…

Μια μικρή διαφορά είναι ότι παίρνει micro sim

Edited by r1538
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Με εξαίρεση το birdphone που το είδα τώρα απο εσένα φίλε μου το τηλέφωνο το βρήκα τουλάχιστον €620 + τουλάχιστον €50 για την 32GB microSD. Δηλαδή 670 και οτι θα έδεινα για θήκη. Απο το Amazon πήρα με 620 το κινητό, microSD 32GB Class 10 και 2 θήκες.

 

Ας κοιτάξουν οι "έλληνες" να με βοηθήσουν για να αγοράζω απο αυτούς!:rolleyes:

 

Αν είναι για 50ευρο(που δεν είναι τόσα όπως είδες) να ξεπουλιόμαστε...

Μέτα κατηγορούμε τους πολιτικούς γιατί μας ξεπουλούν....

Δεν σου λέω να μην αγοράζεις από το εξωτερικά το πρόβλημα είναι η γερμάνια που μετά από τόσα σκάνδαλα με Seimmens, υποβρύχια κ.λ.π. μετά την επιβολή πολύ σκληρών μέτρων και εκβιασμό στην χώρας μας απλά είναι παράδοξο να του στηρίζουμε....

 

Ας κοιτάξουν οι "έλληνες" να με βοηθήσουν για να αγοράζω απο αυτούς!:rolleyes:

Οι Ελληνες που υποτιμάς είναι αυτοί που πληρώνουν πολύ μεγαλύτερους φόρος από τους Γερμανους, που απασχολούν Ελληνες εργαζομένους που με την σειρά τους θα αγοράσουν από το μαγαζί σου η από το μαγαζί-εταιρία που δουλεύεις για συνεχίζεις εσύ να έχεις δουλειά όλα είναι κύκλος....Αλλα σε κάθε περίπτωση είδες οτι το αγόρασες πιο ακριβά!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο αύριο το μπλε διαθεσιμότητα κανονικά από την αποθήκη .

Είναι κανονικό, επίσημη εισαγωγή απο την Samsung για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα !!!!!!!!!!

Μπλε 16GB από κατάστημα plaisio Μαγούλας 669…

Υγ: όσοι ήσασταν κάτοχοι Galaxy S2 μην σας τρομάζουν με το μέγεθος μιλάμε για ελάχιστη διαφορά στα στρογγυλεύματα γύρο γύρο. Ούτε πολύ πιο βαρύ είναι…

 

Το πλήρωσες >70€ περισσότερο απ ότι μπορούσες να το βρεις πχ στο birdphone (ελληνικής εισαγωγής επίσγς), για ποιο λόγο; Για τους χάρτες;

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο ηρακλειου υπαρχει στο stand για οποιον θελει να το πιασει και να το δουλεψει για λιγο!!
Link to comment
Share on other sites

επιασε κανεις στα χερια του το Metallik αυτο Blue που εφερε το πλαισιο??? πως ειναι σε σχεση μ αυτο που διαφημιζουν κ σαφως σε σχεση με το ασπρο...
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για 50ευρο(που δεν είναι τόσα όπως είδες) να ξεπουλιόμαστε...

Μέτα κατηγορούμε τους πολιτικούς γιατί μας ξεπουλούν....

Δεν σου λέω να μην αγοράζεις από το εξωτερικά το πρόβλημα είναι η γερμάνια που μετά από τόσα σκάνδαλα με Seimmens, υποβρύχια κ.λ.π. μετά την επιβολή πολύ σκληρών μέτρων και εκβιασμό στην χώρας μας απλά είναι παράδοξο να του στηρίζουμε....

 

 

Οι Ελληνες που υποτιμάς είναι αυτοί που πληρώνουν πολύ μεγαλύτερους φόρος από τους Γερμανους, που απασχολούν Ελληνες εργαζομένους που με την σειρά τους θα αγοράσουν από το μαγαζί σου η από το μαγαζί-εταιρία που δουλεύεις για συνεχίζεις εσύ να έχεις δουλειά όλα είναι κύκλος....Αλλα σε κάθε περίπτωση είδες οτι το αγόρασες πιο ακριβά!:rolleyes:

 

Γνώμη σου φίλε. Άσχετα με το γεγονός οτι άργησα να το αγοράσω η αγορά απο το εξωτερικό μου επιτρέπει να το έχω και ταχύτερα απο τα δικά μας καμάρια. Και πως το πήρα πιο ακριβά; Διαβασε τι έγραψα. Το πήρα με εξτρα 50€ φθηνότερα απο απο την φθηνότερη τιμή που το βρήκα. Το birdphone δεν το μετράω γιατί δεν το ήξερα σαν κατάστημα για να βάλω την τιμή του στο "ζυγι".

Τέλος το επιχείρημά σου για τους γερμανούς είναι λίγο άτοπο. Επειδή η γερμανική κυβέρνηση εχει κάνει οτι εχει κάνει τι σχέση εχουν τα καταστήματα; Αν το έπερνα δηλαδή εδω απο τα Media Markt; Οσοι αγοράζουν απο Κωτσόβολο που είναι μόνο ονομαστικά ελληνικό και τα κέρδη πάνε στη Dixons; Και ο Γερμανός θεωρεί οτι εγω είμαι κοπρίτης και τεμπέλης που τον κλέβω αλλά έρχεται στα νησιά το καλοκαίρι για να του δίνω ενα μπουκαλάκι νερό με 3 ευρώ... Μην πάμε εκει την κουβέντα!

 

ΥΓ. Ενα ακόμα πλεονέκτημα να ψωνίζεις απ΄εξω είναι (ειδικά αν έχεις προϊόντα Samsung) οτι δεν δεσμεύεσαι με την Samsung Hellas για updates!!! :lol:

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

σημερα ειδα το κινητο για πρωτη φορα σε φιλο που το εχει αγορασει.

Μολης ειχε ακουστει οτι θα βγει S III το ειχα στο μυαλο για μια πιθανη αναβαθμιση απο το S II να παω σε S III.

Σημερα ομως που ειδα το S III δυστυχώς υπεραπογοητευτικα !!!:(

Φοβερη οθονη , βλεπεις τεραστια διαφορα με το S II αλλα το μεγεθος ... απα πα !! Ειναι απιστευτα τεραστιο και τρομερα αβολο στο να το χεις στο χερι !!! Ουτε με σφαίρες δεν προκειτε να το παρω και τσαμπα να μου το δηνανε , δεν χωραει πουθενα , ουτε σε τσεπη ουτε σε βαλιτσα !:lol:

Περημενα οτι θα ειναι λιγο μεγαλυτερο απο το S II αλλα αυτο το πραγμα που ειδα σημερα ... τι να πω .... δεν μπορω να το πω κινητο , μαλλον πιο πολυ για laptop μιαζει , αλλα laptop εχω !!:lol:

Διαφωνώ με την samsung που το εβγαλε σαν συνεχεια του S II , μαλλον για συνεχεια το galaxy note επρεπε γιατι διπλα διπλα να τα βαλεις ειναι σχεδον τα ιδια !!

Κριμας :( , θα μηνω στο S II μου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα και άλλα παιδιά οτι αγόρασαν απο amazon Γερμανίας κάνω την ερώτηση γιατί κάπου μπερδεύομαι.

 

Έκανα την παραγγελία χθες περίπου στις 10 το πρωΪ. Το επιβεβαιωτικό email έγραφε Delivery date: 20 June 2012 - 25th June 2012.

Πριν απο λίγα λεπτά μου έστειλαν ενα email με οδηγίες σε περίπτωση που θέλω να κάνω cancel την παραγγελία. Πατάω στο Track order και λεει τα εξής

 

Shipping date: 14th June 2012

Status: In transit

Expected delivery date: 15th June 2012

Date Time Place For more information

14th June 2012 19:54 MILANO IT Shipment is received at the distribution center.

14th June 2012 19:35 MILANO IT Broadcast received by the transport provider.

14th June 2012 12:17 IT Delivery has left the dispatch center and is on the way.

 

Είναι δυνατόν να έρθει αύριο; Σε μόλις 2 μέρες;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...