Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασκοπη ερωτηση παλη. Τι ειναι το brand unbrand?

 

Και κατι αλλο. Δεν μπορω να βαλω μεσω odin ενα αλλο 4.1.1 official firmware XX.... και μετα να μου ερθει το update?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και κατι αλλο. Δεν μπορω να βαλω μεσω odin ενα αλλο 4.1.1 official firmware XX.... και μετα να μου ερθει το update?

 

Μπορείς

Περνάς το firmware που θέλεις ,βάζεις και το σωστό scs (sale code) και είσαι έτοιμος .

Βέβαια έτσι χάνεις την εγγύηση . Βάζοντας όμως ξανά το firmware που προορίζεται για την συσκευή σου είσαι και πάλι εντος εγγύησης.

 

Δεν χρειαζεται να κάνεις συνεχόμενα ποστ ,μπορείς να πατήσεις τροποποίηση ώστε να συμπλήρωσης αυτό που θέλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το firmware της συσκευης ομως?Αυτο ειναι το ζητουμενο.Το λεω γιατι εγω ειχα παρει το τηλ μεταχειρισμενο ηταν ροοτ αλλα μου ειχε βαλει μεσα και αυτο το firmware το XXDLID σε περιπτωση που θελω να κανω unroot. Καο δεν καταλαβενω αυτο που ειπα και παραπανω. Που μου απαντησες με το branded-unbranded

Ειμαι απο κινητο γιαυτο δεν μπορω να κανω τροποποιηση.

 

Καλα δεν τα λεω?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το firmware της συσκευης ομως?Αυτο ειναι το ζητουμενο.Το λεω γιατι εγω ειχα παρει το τηλ μεταχειρισμενο ηταν ροοτ αλλα μου ειχε βαλει μεσα και αυτο το firmware το XXDLID σε περιπτωση που θελω να κανω unroot. Καο δεν καταλαβενω αυτο που ειπα και παραπανω. Που μου απαντησες με το branded-unbranded

Ειμαι απο κινητο γιαυτο δεν μπορω να κανω τροποποιηση.

 

Branded εννοούμε ενα firmware το οποίο το εχει πάρει καποιος παροχος (cosmote -vodafone ) και εχει προσθέσει διάφορα ,οπως δικο του logo ,εφαρμογές κ.τ.λ .

Το unbaranded είναι αυτό που δίνεται κατευθείαν απο την samsung για την κάθε χώρα .

 

Διάβασε προσεκτικά το FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110 και θα σου λυθούν αρκετές απορίες .

 

Δεν χρειαζεται να κάνεις άσκοπα ποστ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια eur εχει εμφανιστει στο kies ?

 

Όχι, όταν εμφανιστεί θα τη δεις στο πρώτο μήνυμα του θέματος... υπομονή

EDIT: Eμφανίστηκε. (LJ4)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια με την 2 αναβαθμηση με odin τουβλο παλι !!!!!!!!!!,οτι και με την πρωτη απο 4.0.4 σε 4.1.1 το πηγα στην Smartec ,τωρα παλι τα ιδια, 5 μηνων 2η φορα τουβλο απο 4.1.1 σε 4.1.2 , ξερει κανεις αν μπορω να απαιτησω απο την Samsung να μου το αλλαξει??? το αγορασα απο το πλαισιο στις 19-09-2012 με κοσμοτε συμβολαιο.

 

Μήπως κάνεις κάτι λάθος στη διαδικασία; ήσουνα με custom Rom?

 

οχι φιλε μου εχω πεσει σε σπανια περιπτωση, μολις βγαλει μηνυμα για αναβαθμηση την κανω μεσο odin και γινετε τουβλο!!!!!!, απο οτι λεει και το σερβις τις samsung στο Χαιδαρι,που το πηγα ξανα σημερα αυριο θα μαθουμε τα νεα???

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα,

 

Ερώτηση: Παρατήρησα στην πρώτη σελίδα οτι έχει μπεί η XXELL4 Kυπριακό και Ελληνικό firmware 4.1.2 (10 Δεκεμβρίου).

Αυτή είναι η επίσημη unbranded ελληνική έκδοση γιατί απο το sammobile βλέπω δεν έχει βγεί κάτι σε unbranded για 4.1.2 ή είναι η επίσημη κυπριακή?

 

Thanks Guys!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όταν εμφανιστεί θα τη δεις στο πρώτο μήνυμα του θέματος... υπομονή

Καλημέρα, κι όμως εμφανίστηκε μέσω kies.Πάλευα ανεπιτυχώς τόσες μέρες ota-odin-kies και μετά από τρεις μέρες σπασίματος νεύρων συνδέω για πλάκα το κινητό στο pc και σε 20λεπτά την πέρασε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κι όμως εμφανίστηκε μέσω kies.Πάλευα ανεπιτυχώς τόσες μέρες ota-odin-kies και μετά από τρεις μέρες σπασίματος νεύρων συνδέω για πλάκα το κινητό στο pc και σε 20λεπτά την πέρασε.

 

Μπορείς να γράψεις το αποτέλεσμα από το *#1234#? Είναι σίγουρα EUR?

 

Χαιρετώ την κοινότητα,

 

Ερώτηση: Παρατήρησα στην πρώτη σελίδα οτι έχει μπεί η XXELL4 Kυπριακό και Ελληνικό firmware 4.1.2 (10 Δεκεμβρίου).

Αυτή είναι η επίσημη unbranded ελληνική έκδοση γιατί απο το sammobile βλέπω δεν έχει βγεί κάτι σε unbranded για 4.1.2 ή είναι η επίσημη κυπριακή?

 

Thanks Guys!

 

Απροσεξία δικιά μου, διορθώθηκε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις το αποτέλεσμα από το *#1234#? Είναι σίγουρα EUR?

 

 

 

Απροσεξία δικιά μου, διορθώθηκε.

Λοιπόν γράφει AP: I9300XXELL4 CP: I9300XXELL4 CSC: I9300OXXELK4 ελληνικό δεν είναι ή είπα μ...α?:O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γράφει AP: I9300XXELL4 CP: I9300XXELL4 CSC: I9300OXXELK4 ελληνικό δεν είναι ή είπα μ...α?:O

 

Αν το συνδέσεις στο kies, τι γράφει στην παρένθεση; LL4/LL4/LK4 (???)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδέσεις στο kies, τι γράφει στην παρένθεση; LL4/LL4/LK4 (???)

 

Επειδή είμαι στη δουλειά και έχουμε μπλοκαρισμένα pc (δεν έχω πρόσβαση να εγκαταστήσω kies) θα σου πω απόγευμα με σιγουριά αλλά απότι θυμάμαι προχθές το βράδυ που το έκανα αυτά που λες έγραφε και σίγουρα σε παρένθση (EUR)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στη δουλειά και έχουμε μπλοκαρισμένα pc (δεν έχω πρόσβαση να εγκαταστήσω kies) θα σου πω απόγευμα με σιγουριά αλλά απότι θυμάμαι προχθές το βράδυ που το έκανα αυτά που λες έγραφε και σίγουρα σε παρένθση (EUR)

 

Σ'αυτή την περίπτωση δεν είχα κάνει λάθος τελικά, αλλά θα περιμένω επιβεβαίωση από σένα το απόγευμα πριν το ξαναβάλω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Mου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση. πρέπει να κανω factory resset πάλι?

 

Έχουμε πει οτι το σωστό είναι να γίνεται μετά απο αναβάθμιση .

Δεν έχουν βέβαια όλοι τον χρόνο και την υπομονή για κάτι τέτοιο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθές το πρωί εχει βγει στο Kies

 

Ευχαριστώ, άρα είναι ίδια με την προτελευταία Κυπριακή, όπως είχε αναφερθεί. Το ξαναπροσθέτω στο πρώτο μήνυμα.

 

Mου έβγαλε ειδοποίηση για αναβάθμιση. πρέπει να κανω factory resset πάλι?

 

Έχουμε πει οτι το σωστό είναι να γίνεται μετά απο αναβάθμιση .

Δεν έχουν βέβαια όλοι τον χρόνο και την υπομονή για κάτι τέτοιο .

 

Αν και πάντα είναι καλό ένα φρεσκάρισμα, το factory reset δεν είναι πια τόσο απαραίτητο όσο ήτανε, μιας και οι τελευταίες αναβαθμίσεις κάνουν αναγκαστική διαγραφή cache dalvik-cache, κάτι που δε γινόταν παλιότερα, και μ'αυτόν τον τρόπο προλαμβάνουν πολλά προβλήματα. Φυσικά αν μια εφαρμογή είναι προβληματική θα συνεχίσει να δημιουργεί προβλήματα, που μπορεί να φύγουν με την επαναφορά/επανεγκατάστασή της, το ίδιο και με κάποια αρχεία που θα φύγουν με το factory reset (π.χ. εμένα μου κολλούσε ένα corrupted αρχείο το media scanner). Αλλά πρέπει να πούμε ότι το factory reset δεν είναι πια "τραγικό" αν δε γίνει. Αν μετά την αναβάθμιση δε δείτε ούτε ένα πρόβλημα, οκ. Όσοι δε βαριούνται φυσικά ακόμα συνιστάται να το κάνουν.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τι προσφέρει η νέα αναβάθμιση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει οτι το σωστό είναι να γίνεται μετά απο αναβάθμιση .

Δεν έχουν βέβαια όλοι τον χρόνο και την υπομονή για κάτι τέτοιο .

 

Θεωρώ ότι άμα πηγαίνεις απο stock Rom σε stock, δεν είναι απαραίτητη η εκκαθάριση. Απαραίτητο είναι συνήθως, επιβάλλεται μάλλον, όταν είσαι με custom Rom. Έχω βάλει πάνω από 20 stock Rom και εκκαθάριση έχω κάνει μόνο μια φορά. Χωρίς και αυτή η μία φορά να χρειαζόταν.

Link to comment
Share on other sites

Σ'αυτή την περίπτωση δεν είχα κάνει λάθος τελικά, αλλά θα περιμένω επιβεβαίωση από σένα το απόγευμα πριν το ξαναβάλω.

 

Μόλις συνδέθηκα με kies και γράφει LL4/LL4/LK4(EUR) απλά προχθές μου αναβαθμίστηκε όλες τις προηγούμενες μέρες κόλαγε.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι άμα πηγαίνεις απο stock Rom σε stock, δεν είναι απαραίτητη η εκκαθάριση. Απαραίτητο είναι συνήθως, επιβάλλεται μάλλον, όταν είσαι με custom Rom. Έχω βάλει πάνω από 20 stock Rom και εκκαθάριση έχω κάνει μόνο μια φορά. Χωρίς και αυτή η μία φορά να χρειαζόταν.

 

Δες το προηγούμενό μου μήνυμα, το ίδιο λέμε. Αν και ήταν απαραίτητο παλιότερα, με τις τελευταίες Jellybean δε χρειάζεται... και φυσικά έχεις δίκιο για custom roms, μόνο που εδώ είναι off topic ;)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο Sammobile η 4.1.2 GREECE- EUR!

....

Καλή διασκέδαση παιδιά!

:lol::lol:

 

Edited: Ημερομηνία "παραγωγής" 14-12-2012, η 4.1.2 της COSMOTE 29-12-2012...Τι κάνουμε; κρατάμε την Branded;

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

παιδες μου εβγαλε αναβαθμιση το kies εχθες στην LL1 γαλλικο τηλ.. παιζει να ειναι αυτη που διορθωνει το προβλημα με το sudden death?
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο Sammobile η 4.1.2 GREECE- EUR!

....

Καλή διασκέδαση παιδιά!

:lol::lol:

 

Edited: Ημερομηνία "παραγωγής" 14-12-2012, η 4.1.2 της COSMOTE 29-12-2012...Τι κάνουμε; κρατάμε την Branded;

 

Είναι εδώ και μια βδομάδα στο πρώτο θέμα... είναι ίδια με την προτελευταία Κυπριακή. Αν θες να περάσεις άλλη, συνιστώ την τελευταία Κυπριακή...

 

παιδες μου εβγαλε αναβαθμιση το kies εχθες στην LL1 γαλλικο τηλ.. παιζει να ειναι αυτη που διορθωνει το προβλημα με το sudden death?

Όλες οι 4.1.2 έχουν αυτό που λες...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...