Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω για την απαντηση.

Ειχα δοκιμασει παλιοτερα καποιες ρομ αλλα ολες ειχαν τα θεματακια τους.

Αυτες που μου αρεσανε θελανε να αγορασω κατι απο το μαρκετ για να μου κανουν τα εικονιδια πιο μεγαλα πχ archidroid η καποιο nova κατι δεν θυμαμαι γιατι παει και καιρος.

Εν ολιγοις θελω να απαλαγω απο ολες τις βλακειες της samsung που γονατιζουν τη συσκευη.

 

Αν υπαρχει καποιο λινκ απο ρομ θα με βοηθουσε πολυ να μην ψαχνω στα τυφλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-efextreme-lite-rom-v2-0-t2786248 κανε αντιγραφη την διευθυνση.επισης στο ιδιο site με αναζητηση στο φορουμ του ς3 εχει δεκαδες αλλες ρομ.δεν προτεινω αυτες που αναφερονται σε 4.4+ γιατι απο αρκετο διαβασμα βλεπω να εχουν θεματα,μπαταριας,μικροελλειψεις πχ ραδιο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο σε ευχαριστω,ισως γλυτωσει το κοπανημα στον τοιχο το ρημαδι.

 

Τα αρχεια τα εχω τραβηξει χειροκινητα.

 

Αλλο προβλημα που ειχα συναντησει με custom rom ειναι οτι δεν δουλευε το kies και δεν ειχα τροπο να περασω μεσα επαφες που ειχα κανει back up.

Αλλη δεν ειχε τροπο πχ να δεις τα περιοχεμενα της καρτας ωστε να ανοιξω το αρχειο των επαφων που εχω εξαγει εκει.

 

Μονο η Ωμεγα δουλευε στο kies.

 

Θα δοκιμασω αυτη που εστειλες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι γίνετε στο odin οταν περνάς το επίσημο firmware, αντι για start, πατήσεις reset;

Πέρασα την ευρωπαικη κιτ κατ σε ενα εξ Αμερικης Τab 3 8.0 και μου εξαφάνισε τον φάκελο Bluetooht.. Αυτα που παίρνω απο το Bluetooh, τα παει στον φακελο download. Λεω μην πηγε κατι στραβa στο περασμα του firmware....

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε στο odin οταν περνάς το επίσημο firmware, αντι για start, πατήσεις reset;

Πέρασα την ευρωπαικη κιτ κατ σε ενα εξ Αμερικης Τab 3 8.0 και μου εξαφάνισε τον φάκελο Bluetooht.. Αυτα που παίρνω απο το Bluetooh, τα παει στον φακελο download. Λεω μην πηγε κατι στραβa στο περασμα του firmware....

αν το πατησες πριν αρχισει απλως σβηνει το αρχειο που επελεξες,αν το πατησες κατα την διαρκεια της εγκαταστασης σιγουρα οχι καλο,δεν το λεω με σιγουρια γιατι δεν μου ετυχε,ο φακελος blutooth συνηθως δημιουργητε μονος του οταν λαβουμε ενα αρχειο,μηπως μεσα στις ρυθμισεις του εχει επιλογη για αποθηκευση και που.παντως μπορεις να ξανακανεις εγκατασταση την κιτκατ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

ειμαι με την 4.1.2 Ι9300XXMG4

 

Σκεφτομαι να περασω την PDA: I9300XXUGNG3

 

CSC: I9300EURGNG1

 

MODEM: I9300XXUGNA8

3/9/2014.

 

Να το κανω,η να το αφησω οπως ειναι?

:)

Link to comment
Share on other sites

Να το κανω,η να το αφησω οπως ειναι?

:)

Κάν'το κι αν δεν σου αρέσει (πράγμα που δεν πιστεύω) επιστρέφεις στην 4.1.2 μέσω Odin.. :)

Link to comment
Share on other sites

Κάν'το κι αν δεν σου αρέσει (πράγμα που δεν πιστεύω) επιστρέφεις στην 4.1.2 μέσω Odin.. :)

 

σ'ευχαριστω για την απαντηση,μπορεις να μου γραψεις πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα ?

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω για την απαντηση,μπορεις να μου γραψεις πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα ?

Δυστυχώς όχι μιας και δεν το δοκίμασα ποτέ με 4.1.2, το πήρα το Πάσχα με 4.3 εγκατεστημένη.. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα με το Lolipop και την google να λεει και επισημα οτι μπουραν να την τρεξουν και κινητα και με 512 ραμ λετε να την παρουμε και εμεισ με το σ3 το international η μπα! ηδη αρχισα και ψιλοψαχνομαι και για ρομς!(οπιος θελει ας βοηθησει λιγο σε ευτο το κομματι :p )
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα με το Lolipop και την google να λεει και επισημα οτι μπουραν να την τρεξουν και κινητα και με 512 ραμ λετε να την παρουμε και εμεισ με το σ3 το international η μπα! ηδη αρχισα και ψιλοψαχνομαι και για ρομς!(οπιος θελει ας βοηθησει λιγο σε ευτο το κομματι :p )

Το GT-i9300 τελείωσε οριστικά από αναβαθμίσεις στην 4.3. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα με το Lolipop και την google να λεει και επισημα οτι μπουραν να την τρεξουν και κινητα και με 512 ραμ λετε να την παρουμε και εμεισ με το σ3 το international η μπα! ηδη αρχισα και ψιλοψαχνομαι και για ρομς!(οπιος θελει ας βοηθησει λιγο σε ευτο το κομματι :p )

μια ειναι η λυση,xda...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

xda δεν εχει βγαλει μεχρι στιγμης Lolipop οποτε περιμενω και κοιταω συναμα αμα αξιζει να περασω καμια ρομ! οσες εχω δει και σκορε στο antytu πιανουν λιγοτερο απο μενα και μερικεσ με περνανε για 200 ποντους τετοια φαση!εχω κανει και απεγκατασταση ολη την σαβουρα που εχει μεσα και γενικα τρεχει πολυ καλα με την 4,3 τωρα! δεν ξερω τι να κανω να προβω σε ρομ η να περιμενω ακομα για "γλυφιτζουρι" απο xda....???
Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει πως θα περιμένεις-περιμένουμε καιρό.

Οπότε αν έχεις θέματα περνάς μια άλλη ρομ ή αν είσαι κομπλέ μένεις με την ίδια και έχεις και το κεφάλι συ ήσυχο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει πως θα περιμένεις-περιμένουμε καιρό.

Οπότε αν έχεις θέματα περνάς μια άλλη ρομ ή αν είσαι κομπλέ μένεις με την ίδια και έχεις και το κεφάλι συ ήσυχο.

 

κομπλε ειμαι και τωρα δεν εχω καθολου κολληματα γενικα εχω μαμα 4.3 αλλα επειδη την εκανα ροοτ εχω βγαλει ολη την σαβουρα απο μεσα και το κινητο ειναι σφαιρατο και παλι! σκορ πιανω αν οχι καλυτερα λιγο κατωτερα τυπου 500 ποντους απο οτι και σε customs roms!Περιμενω πως και πως απο xda να περασω Lolipop ειδικα αμα εχει και τα notification στην αρχικη οθονη....

Link to comment
Share on other sites

κομπλε ειμαι και τωρα δεν εχω καθολου κολληματα γενικα εχω μαμα 4.3 αλλα επειδη την εκανα ροοτ εχω βγαλει ολη την σαβουρα απο μεσα και το κινητο ειναι σφαιρατο και παλι! σκορ πιανω αν οχι καλυτερα λιγο κατωτερα τυπου 500 ποντους απο οτι και σε customs roms!Περιμενω πως και πως απο xda να περασω Lolipop ειδικα αμα εχει και τα notification στην αρχικη οθονη....

 

Μια χαρά εισαι.

Βάλε και Boefla Kernel αν θες ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά εισαι.

Βάλε και Boefla Kernel αν θες ακόμα καλύτερα αποτελέσματα.

 

τι διαφορες θα δω; και πως τον περναω και που τον βρισκω ; σε στοκ παντα μιλαμε ετσι μονο με ροοτ!

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορες θα δω; και πως τον περναω και που τον βρισκω ; σε στοκ παντα μιλαμε ετσι μονο με ροοτ!

 

http://www.boeffla-kernel.de/index.php/faq

Εδώ είσαι.

Καλύτερη διαχείριση έχει κυρίως και μπορείς να παίξεις με διάφορα χαρακτηριστικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

λετε να μας ερθει τελικα η ειναι fake http://www.sammobile.com/2014/09/23/south-korean-version-of-samsung-galaxy-s3-gets-android-4-4-4-kitkat-update/ ;;; αν και απο οτι διαβασα στην ερωτηση που ειχε κανει ενας πελατης τον ειχαν πει ναι θα την παρει και μετα την απαντηση τους την εβγαλαν λετε να περιμενουν κανενα "πηδημα" οπως παλια με την 4.3 και να παμε σε 5.0
Link to comment
Share on other sites

λετε να μας ερθει τελικα η ειναι fake http://www.sammobile.com/2014/09/23/south-korean-version-of-samsung-galaxy-s3-gets-android-4-4-4-kitkat-update/ ;;; αν και απο οτι διαβασα στην ερωτηση που ειχε κανει ενας πελατης τον ειχαν πει ναι θα την παρει και μετα την απαντηση τους την εβγαλαν λετε να περιμενουν κανενα "πηδημα" οπως παλια με την 4.3 και να παμε σε 5.0

καλο νεο αλλα για ποιο ς3 προκειται,για το απλο,για το lte,για για...απο τον κωδικο μοντελου δεν βγαζω ακρη.ας περιμενουμε.edit.προκειται για το lte τελικα.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:!::!:Τα μηνύματα που αφορούσαν τους kernel μεταφέρθηκαν στο σωστο θεμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα, για να περαστει καινουργιο firmware πρέπει να έχει γίνει root η συσκευή σωστα?

 

Επισης θα ηθελα να ρωτησω πως μπορω να root το κινητο σε mac, για απ ότι ειδα οι οδηγλιες που υπραχουν αφορουν windows!

 

Ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται root για να περάσεις επίσημο firmware . Για root δοκίμασε το towelroot χωρίς να χρειαζεται να μπλεχτεις με το pc .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...