Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε και για να φεύγει η απορία πολλών, η Samsung ανακοίνωσε σήμερα ποια μοντέλα θα πάρουν 4.4.2 και μέσα στη λίστα είναι και το s3 μας :-) http://sammyhub.com/2014/02/18/samsung-reveals-devices-that-will-get-kitkat-update-in-the-us
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άντε και για να φεύγει η απορία πολλών, η Samsung ανακοίνωσε σήμερα ποια μοντέλα θα πάρουν 4.4.2 και μέσα στη λίστα είναι και το s3 μας :-) http://sammyhub.com/2014/02/18/samsung-reveals-devices-that-will-get-kitkat-update-in-the-us

Αν και αυτό αφορά την Αμερικάνικη αγορά (άλλο μοντέλο S3), έχει ακουστεί/διαρρεύσει ότι αυτό θα αφορά και το international S3.

Πιθανά εντάσσεται μέσα στη συμφωνία google/samsung για τις αναβαθμίσεις των συσκευών για την μείωση του κατακερματισμού του android.

Το πρόβλημα δηλαδή είναι ότι οι developers εφαρμογών αναγκάζονται να τις κάνουν συμβατές με πολλές εκδόσεις. Που τους δημιουργεί προβλήματα, χρόνου και κόστους στην ανάπτυξη. Η πίεση της Google για αναβαθμίσεις περιλαμβάνει από την μία τις νέες συσκευές αλλά και τις περισσότερες από τις εμπορικά επιτυχημένες του παρελθόντος. Προφανώς τα 40+εκ S3 που κυκλοφορούν είναι πιθανοί πελάτες εφαρμογών!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν η google πίεσε την samsung να φέρει την 4.4.2 στα κινητά μας, αλλά θυμάμαι που είχε διαρεύσει τα χριστούγεννα ένα υποτιθέμενο πλάνο που έλεγε ότι θα την πάρουμε μαρτη με απρίλη.

Ελέω και της παρουσίασης (?) του s5, θεωρώ ότι η σαμμυ έμαθε από τα λάθη της (που καθυστερούσε την αναβάθμιση του s3 με την έλευση του s4) και επικροτώ την ανακοίνωση να μας φέρει την τελευταία έκδοση,ελάχιστους μήνες αφού έβγαλε την 4.3. Αντε να την δούμε, ελπίζω να μην έχουμε τα τρεχάματα με την πρώτη σοδειά της 4.3 ;-p

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με την Σάμι νομίζω μάθαμε και εμείς οπότε πιστεύω ότι με το α βγει δεν θα Τρέξουμε όλοι να την Περασουμε άμεσος
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και ποσο καιρο εμενα με βγαζει μεσο ΟΤΑ αναβαθμιση 70 ΜΒ και περα απο δεν την κανει κιολας με βγαζει καποιο σφαλμα δεν θυμαμαι ακριβως! το κινιτο το εχω ροοτ το κανω ανροοτ και παταω την αναβαθμιση εκτος το οτι δεν μου γινεται θα ερθει ποτε η 4.3 η μπαα;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και ποσο καιρο εμενα με βγαζει μεσο ΟΤΑ αναβαθμιση 70 ΜΒ και περα απο δεν την κανει κιολας με βγαζει καποιο σφαλμα δεν θυμαμαι ακριβως! το κινιτο το εχω ροοτ το κανω ανροοτ και παταω την αναβαθμιση εκτος το οτι δεν μου γινεται θα ερθει ποτε η 4.3 η μπαα;;;

 

Για να μην σου δίνει το ΟΤΑ σημαίνει οτι δεν έχει γινει full unroot η συσκευή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για να μην σου δίνει το ΟΤΑ σημαίνει οτι δεν έχει γινει full unroot η συσκευή .

 

αρα πρεπει να κανω και φακτι ρεσετ για να κανει τα 70ΜΒ και μετα θα με βγαλει την κανονικη που ειναι 4.3 με τα 400 ΜΒ καπου εκει πιανει νομιζω;;; σωστα;

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

αρα πρεπει να κανω και φακτι ρεσετ για να κανει τα 70ΜΒ και μετα θα με βγαλει την κανονικη που ειναι 4.3 με τα 400 ΜΒ καπου εκει πιανει νομιζω;;; σωστα;

 

Ακολούθησε τον οδηγό για unroot που υπάρχει εδω ,όλα τα άλλα θα έρθουν μετά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον οδηγό για unroot που υπάρχει εδω ,όλα τα άλλα θα έρθουν μετά .

 

αν το κανω ανροοτ απο την εφαρμογη (farmaroot αυτην χρησιμοποιω!) και ενα φακτορ μετα δεν θα ειναι το ιδιο απο να κατσω να ασχοληθω με odin ! απλος το λεω γιατι δεν ασχοληθηκα καθολου και μεχρι να το μαθω να και να μπω στην φιλοσοφια θα μου παρει καμποσο!....! εσυ λες κατευθειαν με odin εεε...;;

Link to comment
Share on other sites

αν το κανω ανροοτ απο την εφαρμογη (farmaroot αυτην χρησιμοποιω!) και ενα φακτορ μετα δεν θα ειναι το ιδιο απο να κατσω να ασχοληθω με odin ! απλος το λεω γιατι δεν ασχοληθηκα καθολου και μεχρι να το μαθω να και να μπω στην φιλοσοφια θα μου παρει καμποσο!....! εσυ λες κατευθειαν με odin εεε...;;

 

Όχι δεν ήξερα οτι έχεις κάνει root με farmaroot ,κανε το όπως το ανάφερες -> unroot /factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ήξερα οτι έχεις κάνει root με farmaroot ,κανε το όπως το ανάφερες -> unroot /factory reset .

 

το δοκιμαζω τωρα! κανω ενα update ολες τις εφαρμογες μου και προχωραω! θα συνεχισω με περετερω εξελιξης! συγνωμη αν σε κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ήξερα οτι έχεις κάνει root με farmaroot ,κανε το όπως το ανάφερες -> unroot /factory reset .

 

το κανω αλλα δεν γινεται τπτ!! εκει που παει να κανει αναβαθμιση σταματαει στο 25% ακριβως σε ολες μου τις προσπαθιες και με δειχνει το ανθρωπακι κατω με ενα τριγωνο! καμια λυση...; η καμια ιδεα για το τι συμβανει;

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

το κανω αλλα δεν γινεται τπτ!! εκει που παει να κανει αναβαθμιση σταματαει στο 25% ακριβως σε ολες μου τις προσπαθιες και με δειχνει το ανθρωπακι κατω με ενα τριγωνο! καμια λυση...; η καμια ιδεα για το τι συμβανει;

 

Πέρνα τη 4.3με Odin να ξεμπερδεύεις ,οδηγίες υπάρχουν στην πρώτη σελίδα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα τη 4.3με Odin να ξεμπερδεύεις ,οδηγίες υπάρχουν στην πρώτη σελίδα.

 

καλησπερα φιλε μου! την εκανα χθες με samsung kies δεν ξερω πια ειναι η διαφορα ! την περασα φοραω επιτελους την 4.3 πολυ καλη γρηγορη σταθερη προς το παρον και η μπαταρια δειχνει να τα πηγαινει πολυ καλα! εχω μερικα προβληματα ομως!

1.δεν με εμφανιζει στις ρυθμισεις την επιλογη προγραμματιστη που εχει εντοπισμο σφαλματων κλπ αυτο χαθηκε τι εγινε;;;

2.τα μηνυματα πλεον δεν μπορω να γραψω στα ελληνικα με 160 ενω πρωτα μπορουσα

3.δεν μπορω να το κανω ροοτ πλεον με φραμαροοτ με βγαζει fail try again error#6 κατι τετοιο...!

μηπως μπορεις να με διαφωτισεις; σε ευχαριστω για την βοηθεια εκ των πρωτερων

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου! την εκανα χθες με samsung kies δεν ξερω πια ειναι η διαφορα ! την περασα φοραω επιτελους την 4.3 πολυ καλη γρηγορη σταθερη προς το παρον και η μπαταρια δειχνει να τα πηγαινει πολυ καλα! εχω μερικα προβληματα ομως!

1.δεν με εμφανιζει στις ρυθμισεις την επιλογη προγραμματιστη που εχει εντοπισμο σφαλματων κλπ αυτο χαθηκε τι εγινε;;;

2.τα μηνυματα πλεον δεν μπορω να γραψω στα ελληνικα με 160 ενω πρωτα μπορουσα

3.δεν μπορω να το κανω ροοτ πλεον με φραμαροοτ με βγαζει fail try again error#6 κατι τετοιο...!

μηπως μπορεις να με διαφωτισεις; σε ευχαριστω για την βοηθεια εκ των πρωτερων

 

1) πήγαινε /ρυθμίσεις /σχετικά με το τηλέφωνο /και πάτα επτά φορές εκει που γράφει "αριθμός έκδοσης "

2) μηνύματα /ρυθμίσεις / και στην μέθοδο εισαγωγής επίλεξε το αλφάβητο GSM

3)Αν δεν κάνω λάθος δεν δουλεύει το framaroot στην 4,3

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

1) πήγαινε /ρυθμίσεις /σχετικά με το τηλέφωνο /και πάτα επτά φορές εκει που γράφει "αριθμός έκδοσης "

2) μηνύματα /ρυθμίσεις / και στην μέθοδο εισαγωγής επίλεξε το αλφάβητο GSM

3)Αν δεν κάνω λάθος δεν δουλεύει το framaroot στην 4,3

 

το επιχειρησα μπαμ μπαμ και το εκανα με odin περασα titanioum και εφυγαν ολες οι εφραμογες τις σαμμι που πιανουν απλος παραπανω ραμ! εμενα η ραμ που εχει διαθεσιμη πλεον δεν ξεπερνα τα 530 ΜΒ και το κινητο παει σφαιρα! ευχαριστω για τα μηνυματα το εκανα να σε καλα! το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι τραβαει κατι αγρια κολημματα στα μηνυματα! κολαει πολυ και μερικες φορες με βγαζει αναγκαστικο κλεισιμο! παιζει να φταει που εχω πολλα! εχω γυρω στα 6700 μηνυματα.....!;;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα... είμαι καινούργιος εδώ οπότε συγγνώμη για ότι λάθη δείτε.

λοιπόν έμενα μου έβγαλε τα εξής

AP I9305XXUEML5

CP I9305XXUEMK1

CSC I9305DTMEML1

...Είναι απ την γερμάνια Lte και της εταιρίας Τ-Mobile.

δεν μου διαβάζει ελληνική κάρτα sim. τι πρέπει να κάνω?:!:

Edited by mrpapg7
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα... είμαι καινούργιος εδώ οπότε συγγνώμη για ότι λάθη δείτε.

λοιπόν έμενα μου έβγαλε τα εξής

AP I9305XXUEML5

CP I9305XXUEMK1

CSC I9305DTMEML1

...Είναι απ την γερμάνια Lte και της εταιρίας Τ-Mobile.

δεν μου διαβάζει ελληνική κάρτα sim. τι πρέπει να κάνω?:!:

το imei σου το βγαζει?αλλιως μαλλον factory unlocked..για περασε του ξανα την rom με odin!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να κανω ενημερωση μεσω kies σε 4.3 εχω την 4.1.2 ΧΧEMG4 , to kies λεει εχω την πιο προσφατη, οταν προσπαθω απο το κινητο να το κανω μ λλει οτι η συσκευη μ εχει τροποποηθει κ δεν ειναι πια διαθεσιμο,πριν λιγο διαστημα μ εμφανιζε μια ενημερωση ,εχω κανει root κ παγωσα κ καποιες εφαρμογες απο το titanium, μηπως φταιει αυτο? Edited by junior7
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μπορω να κανω ενημερωση μεσω kies σε 4.3 εχω την 4.1.2 ΧΧEMG4 , to kies λεει εχω την πιο προσφατη, οταν προσπαθω απο το κινητο να το κανω μ λλει οτι η συσκευη μ εχει τροποποηθει κ δεν ειναι πια διαθεσιμο,πριν λιγο διαστημα μ εμφανιζε μια ενημερωση ,εχω κανει root κ παγωσα κ καποιες εφαρμογες απο το titanium, μηπως φταιει αυτο?

 

Nαι αυτό φταίει... έχει γραφτεί πολλές πολλές φορές, αν κάνεις root ξέχνα αναβάθμιση από το κινητό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Unroot με το Odin και root ξανά την 4.3 ? Κανένα mirror για να κατεβασω firmware cosmote? Ενα καλύτερο mirror απ οτι αυτό στην αρχή του θέματος δηλαδή...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω tyxerakia , οποτε το κανω unroot αναβαθμιζω κ μετα το βαζω παλι απο την πρωτη σελιδα

 

Γιατί να κάνεις κύκλους; Βάλε το firmware που θέλεις απ'ευθείας με το Odin. Δε χρειάζεται να κάνεις πίσω-μπρος...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα, ακουσα οτι ενδεχεται να μην παρει την kitkat το κινητο μας.Ισχυει κατι τετοιο ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα, ακουσα οτι ενδεχεται να μην παρει την kitkat το κινητο μας.Ισχυει κατι τετοιο ;

 

Ναι ισχύει το ενδεχόμενο δυστυχώς.

http://www.gottabemobile.com/2014/02/20/samsung-galaxy-s3-android-4-4-kitkat-update-roadblock/

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...