Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασα απο sammobile την 4.1.2 btu και μεσα ειχε δυο αρχεια...ενα .tar και ενα .dll...σε ποιες θεσεις στο odin αντιστοιχει το καθενα???

 

Tar ---> pda :)

Dll ---> recycle bin :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ...εκανα την διαδικασια αλλα μαλλον το προβλημα που εχω δεν διορθωθηκε...ο προηγουμενος κατοχος του κινητου πρεπει να ειχε περασει καποια custom ρομ με αποτελεσμα το κινητο να μην δεχεται αναβαθμισεις...περασα την 4.1.2 ξανα ακολουθωντας τον οδηγο στην πρωτη σελιδα αλλα και παλι οταν συνδεω το κινητο στον kies μου εμφανιζει το μηνυμα οτι το κινητο δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω κιες...ξερεις κανεις μηπως πως μπορω να το διορθωσω???που ακριβως πρεπει να παω για να δω αν το κινητο φοραει καποια custom ρομ??
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...εκανα την διαδικασια αλλα μαλλον το προβλημα που εχω δεν διορθωθηκε...ο προηγουμενος κατοχος του κινητου πρεπει να ειχε περασει καποια custom ρομ με αποτελεσμα το κινητο να μην δεχεται αναβαθμισεις...περασα την 4.1.2 ξανα ακολουθωντας τον οδηγο στην πρωτη σελιδα αλλα και παλι οταν συνδεω το κινητο στον kies μου εμφανιζει το μηνυμα οτι το κινητο δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω κιες...ξερεις κανεις μηπως πως μπορω να το διορθωσω???που ακριβως πρεπει να παω για να δω αν το κινητο φοραει καποια custom ρομ??

 

Από την στιγμή που πέρασες official rom το κινητό δεν είναι πλέον με custom .

Κοίταξε να δεις αν το csc ειναι (BTU) ,αν όχι άλλαξε το και δεν θα εχεις πρόβλημα με το kies .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να το ελενξω αυτο??και πως θα το αλλαξω αν χρειαστει?? σορρυ αν γινομαι κουραστικος αλλα ειμαι λιγο ασχετος
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να το ελενξω αυτο??και πως θα το αλλαξω αν χρειαστει?? σορρυ αν γινομαι κουραστικος αλλα ειμαι λιγο ασχετος

 

Με αυτο

Δοκίμασε να δεις αν θα σου δουλέψει αλλά επειδη είσαι την 4.1.2 (XXELLA ) θέλει root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλευει

 

Μπορείς να βάλεις μια παλιότερη εκδοσή (π.χ 4.1.1 DLJ4 ) να αλλαξεις με την συγκεκριμένη εφαρμογη το csc σε BTU και μετά βάζεις ξανά την 4.1.2 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

οκ...μολις βρω χρονο θα το κανω...σε ευχαριστω πολυ
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βρούμε ποιο firmware φορούσε αρχικά η συσκευή;

 

Πρώτο πρώτο στο FAQ είναι

Link to comment
Share on other sites

πηρε κανενας τελευταια απο birdphone ?απο που ειναι εισαγωγη ?περνει αμεσα την 4.1.2 αραγε?:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το galaxy το αγόρασα απο το birdphone στις 15 Δεκέμβρη είναι γαλλικό και στις 6 Ιανουαρίου πήρα 4.1.2

 

ευχαριστω πολυ.μολις μου ηρθαν και μενα το s3 ειναι γαλλικο και μενα .μολις το ανοιξα μου εβγαλε αναβαθμιση σε 4.1.2.

το note ειναι πολωνικο και δεν εχει ακομα update.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

το galaxy το αγόρασα απο το birdphone στις 15 Δεκέμβρη είναι γαλλικό και στις 6 Ιανουαρίου πήρα 4.1.2

 

Έχει βγει και δεύτερη αναβάθμιση για την 4.1.2. Η LLC είναι η τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει και δεύτερη αναβάθμιση για την 4.1.2. Η LLC είναι η τελευταία έκδοση.

 

thanks ...μόλις έκανα την ενημέρωση :)

 

Καλημερα, απο που ειναι η 2η upgrade? μπορουμε να την κατεβασουμε via OTA? αυτη η 2η upgrade υπαρχει για ολες τις χωρες ´η απλα την βαζεται ανεξαρτητος αν ειμαστε ΕUR η καποια αλλης χωρας? Sammobile? χανουμε την εγγυηση?

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο που ειναι η 2η upgrade? μπορουμε να την κατεβασουμε via OTA? αυτη η 2η upgrade υπαρχει για ολες τις χωρες ´η απλα την βαζεται ανεξαρτητος αν ειμαστε ΕUR η καποια αλλης χωρας? Sammobile? χανουμε την εγγυηση?

 

Είναι μόνο για τα γαλλικά τηλέφωνα!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω, με γαλλικό τηλέφωνο και σήμερα το πρωί πήρα επίσης μία μεγάλη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απο που ειναι η 2η upgrade? μπορουμε να την κατεβασουμε via OTA? αυτη η 2η upgrade υπαρχει για ολες τις χωρες ´η απλα την βαζεται ανεξαρτητος αν ειμαστε ΕUR η καποια αλλης χωρας? Sammobile? χανουμε την εγγυηση?

 

μέσω kies την έκανα χθες...το κινητό μου είναι γαλλικό XEF

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω, με γαλλικό τηλέφωνο και σήμερα το πρωί πήρα επίσης μία μεγάλη αναβάθμιση.

 

Έχεις απόλυτο δικιο. Βγηκε η ΧΧΕΜΑ2 για τα γαλλικά τηλέφωνα. Είναι το τρίτο update μεσα σε ενα μήνα! Μπράβο τους.

 

Και φυσικά η Samsung Hellas η οποίος είναι υπεύθυνος για τα update στις ελληνικές συσκευές κοιμάται γιατί είναι ακομα στην ELL4 έκδοση. Παλι καλά που πήρε και την 4.1.2 να λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα και εγώ με XEF.... :)

Ξέρει κανείς τι βελτιώνει..... ??

 

Δεν έχει εμφανείς αλλαγές. Απλά διορθώσανε κάποια bugs όπως γίνεται σε κάθε καινούρια έκδοση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω με γαλλικο τηλεφωνο την πηρα πριν λιγο.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Αν μπορει καποιος να βοηθησει γιατι μαλλον εκανα πατατα.

Λοιπον πηρα το τηλεφωνο απο birdp.

Το εκανα ρουτ με το galaxy toolkit.

Αποφασισα να δοκιμασω να το ξανακανω unroot,μηδενισα το μετρητη με triangle ολα καλα.

Κατεβασα απο σαμ την τελευταια ελληνικη και...

Σε download mode μου βγαζει system status custom οπως και μεσα στη κατασταση οτι τροποποιηθηκε.

Να πω οτι ειχα εκδοση βασικου φασματος κατι σε i9300dxelk1

, ξερω βλακεια δεν σημειωσα ακριβως αλλα νομιζβ οτι ειναι αυτη και τωρα εγινε i9300xxell4.

.Να υποθεσω οτι φταει αυτο?

Πως βρισκω την ιδια εκδοση??

Παιδια οποιαδηποτε βοηθεια πολυτιμη γιατι εχω θεμα εγγυησης..Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...