Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να μην έχει διαφορά αλλά χάνεις την εγγύηση αν αλλάξεις firmware. Οπότε γιατί να βάλεις αυτά ενώ μπορείς να βάλεις το πιο καινούριο από άλλη χώρα :p

 

Σωστό και αυτό αφού ούτως η άλλως θα χάσεις την εγγύηση όποιο firmware και να βάλεις. Α και εννοείται ότι μέσω ΟΤΑ μπορείς να περάσεις μόνο τις επίσημες αναβαθμίσεις της εταιρίας όταν αυτή τις διαθέσει.

Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστό και αυτό αφού ούτως η άλλως θα χάσεις την εγγύηση όποιο firmware και να βάλεις. Α και εννοείται ότι μέσω ΟΤΑ μπορείς να περάσεις μόνο τις επίσημες αναβαθμίσεις της εταιρίας όταν αυτή τις διαθέσει.

 

Διόρθωση, όποιο firmware εκτός από το δικό του. Αν βάλεις το σωστό για τη συσκευή δε χάνεις εγγύηση, μάλιστα αυτός είναι ο τρόπος για να επιστρέψεις εντός εγγύησης αν σου χρειαστεί.

Τέλος αν είσαι root δε μπορείς να κάνεις ota upgrade, το απενεργοποίησαν.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ειναι προτιμοτερο να κανω την αναβμιση μεσω KIES ή ΟΤΑ?

 

Eγώ θα πρότεινα Kies.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλα βγάλανε πριν μια εβδομάδα την 4.1.2 στην πολωνία και μετα ύπνος! Όχι τίποτα άλλο βαριεμαι να ανοίξω το pc για αναβάθμιση με Odin! Θελω OTA!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Σήμερα πραγματοποιήθηκε μέσω της ενημέρωσης της συσκευής μου η μετάβαση της σε android jelly bean 4.1.2.Ο λόγος που ανόιγω αυτό το θέμα είναι για το αν θα μπορούσα να σβήσω οποιοδήποτε λειτουργικο προυπήρχε στο κινητό μου και να κάνω επανεγκατάσταση του android 4.1.2.Ποιά διαδικασία θα πρέ πει να ακολουθήσω;Μπορώ να το κάνω αυτό που ρωτάω; Ο λόγος, εμφάνιση μικροκολλημάτων.

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!Σήμερα πραγματοποιήθηκε μέσω της ενημέρωσης της συσκευής μου η μετάβαση της σε android jelly bean 4.1.2.Ο λόγος που ανόιγω αυτό το θέμα είναι για το αν θα μπορούσα να σβήσω οποιοδήποτε λειτουργικο προυπήρχε στο κινητό μου και να κάνω επανεγκατάσταση του android 4.1.2.Ποιά διαδικασία θα πρέ πει να ακολουθήσω;Μπορώ να το κάνω αυτό που ρωτάω; Ο λόγος, εμφάνιση μικροκολλημάτων.

Σας ευχαριστώ!

 

Μέσα από το μενού των ρυθμίσεων, κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και είσαι έτοιμος :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δε γυρνάς σε καμία.Σβήνουν τα πάντα και είναι καθαρή η 4.1.2.

Αυτό που ζήτησες.

Link to comment
Share on other sites

Χάνω όμως ότι εφαρμογή ειχα εγκαταστήσει.σωστά;;

 

Πολυ σωστα

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Είναι για Πολωνία .

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9300&pcode=XEO&os=1&type=1#firmware

 

περιλαμβανει κανονικα ελληνικα σε μενου κ γραφη;

sorry αν εχει απαντηθει αυτο αλλα μολις το πηρα το κινητο και θελω να ξεκκινησω τις αναβαθμησεις ;-)

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

περιλαμβανει κανονικα ελληνικα σε μενου κ γραφη;

sorry αν εχει απαντηθει αυτο αλλα μολις το πηρα το κινητο και θελω να ξεκκινησω τις αναβαθμησεις ;-)

 

Ναι, περιλαμβάνει κανονικά τα ελληνικά.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

περιλαμβανει κανονικα ελληνικα σε μενου κ γραφη;

sorry αν εχει απαντηθει αυτο αλλα μολις το πηρα το κινητο και θελω να ξεκκινησω τις αναβαθμησεις ;-)

 

Κανονικά έχει ελληνικά , αλλά έχω διαβάσει ότι αρκετοί έχουν πρόβλημα με την καμερα σε αυτη την πολωνική ROM οπότε κάνε το research σου και αποφασισε !

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχει ελληνικά , αλλά έχω διαβάσει ότι αρκετοί έχουν πρόβλημα με την καμερα σε αυτη την πολωνική ROM οπότε κάνε το research σου και αποφασισε !

 

όταν λες πρόβλημα ?

sorry αλλά διάβασα κάποιες σελίδες του θέματος αλλά δεν έπεσε το μάτι μου σε κάτι ...

γενικότερα από όσους την περάσανε αξίζει η 4.1.2 ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ακούω για πρόβλημα με την κάμερα.

Βάλε και δε θα χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι και πιο γρηγορη η καμερα σε σχεση με την 4.1.1.

Βασικα πιστευω οτι η 4.1.2 ειναι η καλυτερη ρομ που φορεσε το S3 μεχρι στιγμης.

Και στην μπαταρια εχει διαφορα προς το καλυτερο.

Εκτος κι αν τα βλεπω αυτα επειδη φοραω την παναλαφρη Pulse(custom rom).

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και ειναι και πιο γρηγορη η καμερα σε σχεση με την 4.1.1.

Βασικα πιστευω οτι η 4.1.2 ειναι η καλυτερη ρομ που φορεσε το S3 μεχρι στιγμης.

Και στην μπαταρια εχει διαφορα προς το καλυτερο.

Εκτος κι αν τα βλεπω αυτα επειδη φοραω την παναλαφρη Pulse(custom rom).

 

Έτσι είναι !!

Και εγώ θεωρώ την 4.1.2 απο τα καλύτερα firmware ....και είμαι stock με πολωνική .

 

Αυτό με την κάμερα οτι ειναι αργή πρώτη φορά το διαβάζω , πάντως σε έμενα ειναι αρκετά γρήγορη χωρις κανένα πρόβλημα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είτε στοκ, είτε custom είναι όντως το καλύτερο που υπάρχει μέχρι στιγμής.

Μετά ακολουθεί η... 4.0.4...

Η 4.1.1 να φύγει να πάει στο καλό :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα μονο μειον εχει την gallery(καλα και τον dialer αλλα αυτο πια το εχω συνηθισει) που λαγκαρει αλλα εβαλα το QuickPic και πανε ολα σφαιρα ξανα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

την έκδοση με το ένα αρχείο φλασάρετε έτσι ?

στο PDΑ μπαίνει όπως αναφέρει αναλυτικά ο οδηγός σωστά ?

 

Υ.Γ αν και στο Galaxy S έχω περάσει μπόλικες ROM και official και custom όταν παίρνω νέα συσκευή νιώθω τόσο newbie :lol::lol::lol:

 

Υ.Γ2 πως και δεν έχει ενημερωθεί ο οδηγός της πρώτης σελίδας με την 4.1.2 ? :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

όταν λες πρόβλημα ?

sorry αλλά διάβασα κάποιες σελίδες του θέματος αλλά δεν έπεσε το μάτι μου σε κάτι ...

γενικότερα από όσους την περάσανε αξίζει η 4.1.2 ?

 

http://www.sammobile.com/2012/12/05/galaxy-s-iii-receives-android-4-1-2-jelly-bean-update-lots-of-new-features/

 

camera not working

nisanth.balan | 12 December 2012 at 10:59

 

They prolly pulled it back because of the camera issue mentioned above. Once in a while you have to reboot your phone to get it working.

Lynx27 | 12 December 2012 at 11:59

Link to comment
Share on other sites

μηπως ηταν τυχαιο το γεγονος με την καμερα; δεν θα ειχαν κανει παραπονα και αλλοι;

οσοι εχουν αναβαθμησει εδω αντιμετωπιζουν τετοιο προβλημα με την καμερα;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιαδήποτε έκδοση android θα βρεις κόσμο που θα έχει προβλήματα με την κάμερα ή οτιδήποτε άλλο.

Επειδή έχει ένας πρόβλημα με μια συγκεκριμένη έκδοση, που δε ξέρουμε κιόλας τι μπορεί να έχει κάνει στο τηλέφωνό του, μη το γενικεύουμε.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...