Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια ρε παιδια! προσπαθω από το πρωι να περασω την 4.2 την προηγουμενη δηλαδή μεσω odin και δεν ανοιγει το γαλαζιο κουτακι με τιποτα! εχω δοκιμασει ολες της θυρες του pc και τιποτα. τι να κανω??? μηπως φταιει η 4.3? και δεν με αφηνει να περασω την προηγουμενη?..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια βοηθεια ρε παιδια! προσπαθω από το πρωι να περασω την 4.2 την προηγουμενη δηλαδή μεσω odin και δεν ανοιγει το γαλαζιο κουτακι με τιποτα! εχω δοκιμασει ολες της θυρες του pc και τιποτα. τι να κανω??? μηπως φταιει η 4.3? και δεν με αφηνει να περασω την προηγουμενη?..ευχαριστω

 

Κανε απεγκατάσταση το kies και μετά ξανά εγκατάσταση με reboot το pc ,τρέξε το odin ως διαχειρηστη και προσπάθησε ξανά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε απεγκατάσταση το kies και μετά ξανά εγκατάσταση με reboot το pc ,τρέξε το odin ως διαχειρηστη και προσπάθησε ξανά .

το εχω κανει και αυτό τιποτα ομως. ενώ μου το αναγνωριζει όταν είναι ανοιχτη η συσκευη όταν την κλεινω και το βαζω σε κατ/ση odin δεν το βλεπει το pc.

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει και αυτό τιποτα ομως. ενώ μου το αναγνωριζει όταν είναι ανοιχτη η συσκευη όταν την κλεινω και το βαζω σε κατ/ση odin δεν το βλεπει το pc.

Δοκίμασες να την περάσεις και σου βγάζει fail?

Προσπάθησε έχοντας ενεργοποίηση το USB Debugging (αν δεν το εχεις κανει ).

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και αυτό.. τιποτα.. να δοκιμασω με ανοιχτο το τηλεφωνο να περασω την 4.2? γινεται?

 

Πρέπει να το βάλεις σε download mode ,δοκίμασε αν μπορείς και σε κάποιο άλλο pc .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το βάλεις σε download mode ,δοκίμασε αν μπορείς και σε κάποιο άλλο pc .

 

Ok Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Χτές αφιέρωσα μία μέρα στο να ανακτήσω δεδομένα από το backup που είχα κάνει με kies 2.6. Έβαλα 4.3 και μετά έκανα reset. Καταπληκτική η 4.3, απίστευτη βελτίωση είχα στη μπαταρία και την αίσθηση που δίνει το λογισμικό.

 

Τα συμπεράσματα που έχω: Αφού βάλετε την 4.3, υπάρχει η πιθανότητα το backup σας από την 4.1.2 με kies να μην μπορεί να γίνει restore στην 4.3 με kies3, όπως συνέβη σε μένα. Το μόνο που περάστηκε ήταν οι επαφές και οι φωτογραφίες. Όλα τα άλλα αρχεία, μηνύματα, προγράμματα, ringtones, κτλ κτλ δεν περάστηκαν. Έκανα downgrade και τότε μόνο περάστηκαν τα δεδομένα.

 

Δεύτερον με πικρία διαπίστωσα ότι το backup που παίρνει το kies είναι ελλιπές. Μετά από δύο χρόνια στο android, στην πρώτη επαναφορά δεδομένων που κάνω μέσω kies, είδα ότι το μόνο που έκανα επαναφορά ήταν το ίδιο το πρόγραμμα. Σα να το κατεβάζω δηλαδή... Τα δεδομένα, ειδικά στο note everything pro που χρησιμοποιώ άφαντα. Ούτε στο angry birds δεν κρατάει τα σκορ, τι να πω... έχω ξενερώσει αφάνταστα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προγράμματα σαν το titanium (θέλει ρουτ) αλλά και άλλα (που δεν θέλουν ρουτ) που κάνουν αυτή ακριβώς την δουλειά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προγράμματα σαν το titanium (θέλει ρουτ) αλλά και άλλα (που δεν θέλουν ρουτ) που κάνουν αυτή ακριβώς την δουλειά.

 

Φίλε ποιο είναι το πρόγραμμα που δεν χρειάζεσαι ρουτ;; Γτ δεν γίνεται να μην μπορείς να κρατήσεις τα δεδομένα στις εφαρμογές και στα παιχνίδια και ο μόνος τρόπος να είναι το ρουτ!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ποιο είναι το πρόγραμμα που δεν χρειάζεσαι ρουτ;; Γτ δεν γίνεται να μην μπορείς να κρατήσεις τα δεδομένα στις εφαρμογές και στα παιχνίδια και ο μόνος τρόπος να είναι το ρουτ!! :happy:

 

Helium ;) (Link)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι, η τελευταία 4.3 EUR είναι αυτή στην πρώτη σελίδα αυτού του θέματος; Θέλω να κάνω clean install για αυτό ρωτάω ;)
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..

<ID:0/004> File analysis..

<ID:0/004> SetupConnection..

<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.

<ID:0/004> Added!!

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

 

αυτό το μήνυμα μου βγάζει το odin. προσπαθώ να βάλω την official 4.3

τι μπορώ να κάνω;;;

Link to comment
Share on other sites

Reinstall drivers ή το kies .

Τρέξε το odin ως διαχειρηστη .

Άλλαξε θύρα usb .

Κατέβασε μια άλλη έκδοση του odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..

File analysis..

SetupConnection..

Complete(Write) operation failed.

Added!!

All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

 

αυτό το μήνυμα μου βγάζει το odin. προσπαθώ να βάλω την official 4.3

τι μπορώ να κάνω;;;

 

Δοκίμασε να αλλάξεις usb θύρα αφού κάνεις πρώτα μια επανεκκίνηση και βεβαιώσου ότι δεν τρέχει το kies. Επίσης να έχεις τσεκαρισμένο το usb debugging mode στις επιλογές προγραμματιστή μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδίά έβαλα και εγώ την έκδοση 4.3 χθες.Όταν πήγα να γράψω ένα μήνυμα στο πληκτρολόγιο δεν μου έβγαζε τα ελληνικά.Μετά πήγα στις ρυθμίσεις να προσπαθήσω να βάλω τα ελληνικά σαν γλώσσα γραφής(ενώ πριν στην έκδοση 4.1.3 που είχε το κινητό υπήρχαν) αλλά δεν βρήκα την γλώσσα στις προεπιλογές πράγμα που με παραξένεψε γιατί το μενού μετά την αναβάθμιση εξακολουθούσε να είναι στα ελληνικά.Μήπως ξέρεις κανείς τι συμβαίνει και γίνεται να προσθέσω τα ελληνικά σαν γλώσσα γραφής ξανά?

 

Υ.Γ. Υπάρχει περίπτωση να έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αν αυτή είναι η περίπτωση συγνώμη για το spam παρακαλώ δώστε μου το Link για να το δω και μόνος!

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφεις μηνυμα στις επιλογες εχει να κατεβασεις την Ελληνικη Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Γειασας. Το κινητο μου s3 είναι της vodafone. Πρέπει να περασω την 4.3 της GR-VODAFONE για να δουλευει καλα ή μπορω να περασω οποιαδήποτε άλλη Ελληνικη ;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γειασας. Το κινητο μου s3 είναι της vodafone. Πρέπει να περασω την 4.3 της GR-VODAFONE για να δουλευει καλα ή μπορω να περασω οποιαδήποτε άλλη Ελληνικη ;

Ευχαριστω.

 

Όποια θέλεις ακόμα και να μην είναι ελληνική

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Μετά την εγκατάστασής της αρχικής 4.3 και την εγκατάστασή της νέα 4.3 είχα υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας. Στα πλαίσια της εγγύησης το πήγα για έλεγχο της μπαταρίας και του φορτιστή . Τελικά μου έκαναν αναβάθμισή όπως μου είπαν (την ίδια ΡΟΜ με αυτή που φορούσα) και τελικά άλλαξε το τηλ στο θέμα μπαταρίας αυξάνοντας την διάρκεια με την ίδια χρήση 60%.

 

Εδώ είναι το θέμα: επιτρέπετε σε official αναβάθμιση να έχουμε τόσα προβλήματα? Είναι δηλαδή υποχρεωτικό να ψαχνόμαστε δεξιά κι αριστερά για το αν θα κάνουμε factory reset ή οτιδήποτε άλλο αφού εγκαταστήσουμε την ΕΠΙΣΗΜΗ προτεινόμενη αναβάθμιση??? Τα ίδια προβλήματα και με το Note 2....

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...