Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα redraw του TW, η καθυστέρηση ανοίγματος των επαφών και γενικά τα αποτέλεσμα της κακής διαχείρισης της μνήμης

 

Με 1GB RAM, αυτά δεν πρόκεται να φτιάξουν ούτε με την 5.0!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με 1GB RAM, αυτά δεν πρόκεται να φτιάξουν ούτε με την 5.0!

Δεν είναι ακριβές αυτό, σε άλλα android δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα ακόμα και με 512ΜΒ.

Αν ισχύουν όσα λένε, η 4.4 θα είναι αρκετά ποιο "φιλική" σε αυτό το θέμα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα το s3 μετα το s1 που ειχα ,ειχα παρει την αποφαση οτι θα περιμενω πρωτα να βγουν ολες οι επισημες αναβαθμισεις και μετα εαν σταματησει η υποστηριξη να ψαχνω για custom ρομ.Και αυτο γιατι ειχα αρκετα προβληματα σταθεροτητας στο πρωτο μου κινητο.

Αυτο που ανρωτιεμαι ομως ειναο το εξης.Μηπως θα πρεπει να τελικα για ν εχουμε την καλυτερη εμπειρια χρησης , να βαζουμε απο νωριτερα μια αλλη ρομ (αρκει να ξερουμε πως ) οσο δηλαδη ακομη το κινητο εχει δυνατοτητες επεξεργαστικα και σε μνημη?? Γιατι δυστυχως η σαμμυ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. πήρα και γω το s3 μεταχειρισμένο ειναι τής cosmote,αν βάλω την ελληνική eur ρομ τι αλαζει? (εκτος το σπαστικο logo της cosmote οταν ανοιγουμε και κλεινουμε το τηλεφωνο) χανω την εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

απορία έχω που κανείς ΔΕΝ έχει θέμα με KIES3 που ΔΕΝ έχει επαφές με outllok!

κανένα ΔΕΝ ενοχλεί?

Προφανώς κανένας δεν ασχολείται με το KIES....

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κανένας δεν ασχολείται με το KIES....

 

Δεν ασχολούμαστε γιατί δεν μας έπεισε. Νομίζω. Εγώ πχ όταν είχα HTC το να το συγχρονίζω με outlook το είχα ως δεδομένο με το SGSiii δεν κατάφερα να έχω επαγγελματικό αποτέλεσμα οπότε και συμβιβαστικα με το gmail. Αν και μου λίπη ο συγχρονισμός με το outlook.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηρα το s3 μετα το s1 που ειχα ,ειχα παρει την αποφαση οτι θα περιμενω πρωτα να βγουν ολες οι επισημες αναβαθμισεις και μετα εαν σταματησει η υποστηριξη να ψαχνω για custom ρομ.Και αυτο γιατι ειχα αρκετα προβληματα σταθεροτητας στο πρωτο μου κινητο.

Αυτο που ανρωτιεμαι ομως ειναο το εξης.Μηπως θα πρεπει να τελικα για ν εχουμε την καλυτερη εμπειρια χρησης , να βαζουμε απο νωριτερα μια αλλη ρομ (αρκει να ξερουμε πως ) οσο δηλαδη ακομη το κινητο εχει δυνατοτητες επεξεργαστικα και σε μνημη?? Γιατι δυστυχως η σαμμυ....

 

Έτσι ακριβως σκεφτόμουν κ εγώ μετα απο τη μετάβαση s1 σε s3. Αλλά μετα απο τόση αναμονή κ την πατατιά που έγινε με την 4.3 έβαλα cyanogenmod με installer και ησυχασα. Ισιωσε κ ο ήχος με το DSP.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαστε γιατί δεν μας έπεισε. Νομίζω. Εγώ πχ όταν είχα HTC το να το συγχρονίζω με outlook το είχα ως δεδομένο με το SGSiii δεν κατάφερα να έχω επαγγελματικό αποτέλεσμα οπότε και συμβιβαστικα με το gmail. Αν και μου λίπη ο συγχρονισμός με το outlook.

 

Δεν υπάρχουν apps για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει ένα καλό και δωρεάν app για να κάνω synch με outlook τις επαφές και το ημερολόγιο!???

ο λόγος που θέλω με outlook είναι ότι το gmail δεν παίρνει ΟΛΑ τα πεδία από το outlook για αυτό ψάχνω τρόπο ΜΕ outlook!

 

πάντως κάτι φουμάρουν στην Samsung!:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει ένα καλό και δωρεάν app για να κάνω synch με outlook τις επαφές και το ημερολόγιο!???

ο λόγος που θέλω με outlook είναι ότι το gmail δεν παίρνει ΟΛΑ τα πεδία από το outlook για αυτό ψάχνω τρόπο ΜΕ outlook!

 

πάντως κάτι φουμάρουν στην Samsung!:ninja::ninja:

 

Κοίτα να δεις τη γίνεται. Μπορείς να κάνεις με το kiss την δουλειά σου αλλά για να γίνει θα πρέπει οι επαφές να είναι στο κινητό αποθηκευμένες και όχι στο κινητό-Gmail. Κάτι που δεν εξυπηρετεί άλλες καταστάσεις. Εγώ θα σου προτείνω να πάρεις backup της επαφές και να ξεκινήσεις τις δοκιμές για να δεις τη σε βόλευε.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει ένα καλό και δωρεάν app για να κάνω synch με outlook τις επαφές και το ημερολόγιο!???

ο λόγος που θέλω με outlook είναι ότι το gmail δεν παίρνει ΟΛΑ τα πεδία από το outlook για αυτό ψάχνω τρόπο ΜΕ outlook!

 

πάντως κάτι φουμάρουν στην Samsung!:ninja::ninja:

 

Για κοιτα λίγο στο παρακάτω link

http://syncoutlook.com

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δωρεάν λύση για συγχρονισμό με Outlook κι εγώ δεν έχω βρει. Μόνο με πληρωμή και μάλιστα της τάξης των 30+ & 40+ ευρώ... Χρεώνεται είτε η εφαρμογή για το κινητό, είτε η αντίστοιχη εφαρμογή που πρέπει να τρέχει στο πισί, πάντως γενικώς κάτι χρεώνεται για συγχρονισμό με το Outlook δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Το τηλ είχε ρομ κοσμοτε XXELLA COS έβαλα με odin XXELLA EUR ,μετά απο μόνο του ON AIR έκανε αναβάθμιση σε xxemc2 και μετά ξανά σε xxemg4.

Ειναι σωστο?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβως σκεφτόμουν κ εγώ μετα απο τη μετάβαση s1 σε s3. Αλλά μετα απο τόση αναμονή κ την πατατιά που έγινε με την 4.3 έβαλα cyanogenmod με installer και ησυχασα. Ισιωσε κ ο ήχος με το DSP.

 

 

 

Εισαι οντως πιο ησυχος ή παλι υπαρχουν θεματα με bootloop, μη χρηση ραδιο κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δωρεάν λύση για συγχρονισμό με Outlook κι εγώ δεν έχω βρει. Μόνο με πληρωμή και μάλιστα της τάξης των 30+ & 40+ ευρώ... Χρεώνεται είτε η εφαρμογή για το κινητό, είτε η αντίστοιχη εφαρμογή που πρέπει να τρέχει στο πισί, πάντως γενικώς κάτι χρεώνεται για συγχρονισμό με το Outlook δυστυχώς...

Υπάρχει δωρεάν εφαρμογή και την χρησιμοποιώ πολλά χρόνια για συγχρονισμό με το Outlook άψογα!

Φέρνει όλα τα πεδία από την επαφή, τα μηνύματα, τις σημειώσεις, μέχρι και τα γενέθλια και όλα αυτά ΔΩΡΕΑΝ!

Η εφαρμογή λέγεται MyPhoneExplorer και την συστήνω ανεπιφύλακτα και από εδώ θα μάθετε περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε απο χθες η διανομη της 4.3 στα κινητα του Καναδα..αιντε να δουμε...

http://mobilesyrup.com/2013/11/26/samsung-galaxy-s3-and-note-2-owners-now-receiving-os-4-3-jelly-bean-upgrade-in-canada/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δωρεάν λύση για συγχρονισμό με Outlook κι εγώ δεν έχω βρει. Μόνο με πληρωμή και μάλιστα της τάξης των 30+ & 40+ ευρώ... Χρεώνεται είτε η εφαρμογή για το κινητό, είτε η αντίστοιχη εφαρμογή που πρέπει να τρέχει στο πισί, πάντως γενικώς κάτι χρεώνεται για συγχρονισμό με το Outlook δυστυχώς...

 

 

 

Δε γινεται η δουλεια με το gmail?Τι το ιδιαιτερο εχει το outlook?

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται η δουλεια με το gmail?Τι το ιδιαιτερο εχει το outlook?

 

Όσες επαφές είναι στα Αγγλικά, είναι πολύ εύκολο να μεταφερθούν. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω και εγώ είναι τα Ελληνικά που είτε βγαίνουν "????" είτe "╨y♀┤".

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια.

Το τηλέφωνο ειναι αγορασμένο απο γερμανο ειχε τη rom της cosmote με τα ακόλουθα στοιχεία AP: I9300XXELLA, CP: I9300BOLK3,CSC:I9300COSLL1,του πέρασα σύμφωνα με τις οδηγίες απο το πρώτο post την XXELLA EUR,μετα OTA εκανε αναβαθμιση σε XXEMC2 και ξανα σε XXEMG4.

Μέχρι εδω καλα, και η συσκευή φαίνεται να λειτουργεί σωστά.

Το πρόβλημα ειναι οταν μπω σε recovery δείχνει ενα ανθρωπάκι ανάσκελα με ενα κόκκινο τρίγωνο και ενα θαυμαστικό μεσα και με κίτρινα γράμματα τα ακόλουθα

#MANUAL MODE#

---Appling Multi-CSC...

Applied the CSC-code:CYO

Succesfully Applied multi-CSC

 

Τι ειναι αυτο ,επηρεάζει τη λειτουργιά της συσκευής?

Αν ναι με ποιο τρόπο διορθώνεται χωρίς να ξαναβάλω τη rom τής cosmote

Ελπίζω να μην κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω...μεσα απο το KIES μου εβγαλε (μεσω του serial number) αναβαθμιση λογισμικου με PDA:MG4/PHONE:MG4/CSC:MG3(XEO) ...

Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Πως μπορω να ξερω εαν προκειται για εκδοση 4.3 που να ειναι ομως η ανανεωμενη και οχι η 4.3 που ειχε πολλα προβληματα ? ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω...μεσα απο το KIES μου εβγαλε (μεσω του serial number) αναβαθμιση λογισμικου με PDA:MG4/PHONE:MG4/CSC:MG3(XEO) ...

Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Πως μπορω να ξερω εαν προκειται για εκδοση 4.3 που να ειναι ομως η ανανεωμενη και οχι η 4.3 που ειχε πολλα προβληματα ? ευχαριστω πολυ

 

Νομιζω οτι αυτη ειναι 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο πράμα! Άρχισε σήμερα η επαναδιάθεση της 4.3 διορθωμένης αυτή τη φορά. Λεπτομέρειες:

 

Model: GT-I9300

Country: United Kingdom

Version: Android 4.3

Changelist: 2168382

Build date: Thu, 28 Nov 2013 21:02:26 +0000

Product Code: BTU

PDA: I9300XXUGMK6

CSC: I9300OXAGMK6

MODEM: I9300XXUGMK6

 

Πηγή: http://www.sammobile.com/2013/12/05/samsung-resumes-android-4-3-update-roll-out-for-galaxy-s-iii-gt-i9300/

Screenshot: http://www.luisandradehd.com/wp-content/uploads/2013/12/galaxy-s3-i9300XXUGMK6-luisandradehd.jpg

Edited by jimdem582
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...