Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S IIΙ


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εχω την τελευταια ελληνικη περασμενη XXELLA αλλα δεν μου χει ερθει η τελευταια αναβαθμιση MC2. απο ποια αλλη χωρα να βαλω ωστε να μου ρχονται οι αναβαθμισεις αμεσα???ρουμανια??καποια συγκεκριμενη??ασχετο ειμαι root.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω παρομοιο προβλημα οποτε οποιος γνωριζει, να απαντησει παρακαλω αμεσα.

 

Στο recovery μου δινει μηνυμα για multi-csc, το οποιο μαλλον εγκατεστησα μεσω odin. Πως μπορω να το ξεφορτωθω ; Εγκαθιστοντας ξεχωριστα το ελληνικο CSC ; Υπαρχουν ανεξαρτητα αρχεια CSC για φλασαρισμα καπου ;

 

Δοκίμασες με το Samsung Galaxy S / S2 / S3 CSC απο το play να βάλεις το csc που θέλεις ???

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εδω και 3 μηνες περιπου εκανα root στο galaxy s3 μου... ηθελα να γυρισω στην stock rom αλλα χωρις πολλες γνωσεις πανω στο θεμα... τελικα σημερα το πρωι ενω προσπαθησα να βαλω την custom rom με odin κωλλησε και δεν ξεκιναγε... βγαζει στο μπλε ανθρωπακι και κανει ολη την ωρα restart και παλι τα ιδια... εβγαλα την μπαταρια και πατωντας το volume power kai menu button μου εβγαλε το μηνυμα που σου λεει να οτι ειναι επικυνδηνο να βαζεις αλλες rom αλλα κολλαει στο download... λογικα το εχω brickari αλλα δεν ξερω πως θα το κανω να δουλεψει παλι...

τελικα κατελιξα οτι ειμαι πολυ μεγαλος χακερ....

καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς κατά γράμμα τον οδηγό και το κινητό σου θα είναι εντάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς κατά γράμμα τον οδηγό και το κινητό σου θα είναι εντάξει.

το μεγαλο μου προβλημα ειναι οτι εχω mac...

καποιο οδηγο για mac...

 

και επισης να υπενθυμησω οτι οταν παταω το volume down menu και lock κουμπια κολλαει στο σημα του android και λεει πανω αριστερα : odin mode

Product name : GT i9300

Custom binary download: Yes (3 counts)

Current binary : Custom

System Status : Custom

downloading...

do not turn off target !!

εκει μενει χωρις να κανει κατι....

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

προσφατα αγορασα ενα s3 με firmware xxellc αρα ειναι απο γαλλια.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν πιστευετε οτι χρειαζεται να αλλαξω firmware και να εγκαταστησω αλλο (ελλληνικο ή οποιοδηποτε αλλο). να επισημανω πως δεν εχω κανενα θεμα με το κινητο ολα λειτουργουν οκ εκτος ισως απο καποια bugs που δεν με ενοχλον καθολου. αλλα αν υπαρχει καποιο "καλυτερο" απο το γαλλικο ας ενημερωσει καποιος
Link to comment
Share on other sites

και επισης να υπενθυμησω οτι οταν παταω το volume down menu και lock κουμπια κολλαει στο σημα του android και λεει πανω αριστερα : odin mode

Product name : GT i9300

Custom binary download: Yes (3 counts)

Current binary : Custom

System Status : Custom

downloading...

do not turn off target !!

εκει μενει χωρις να κανει κατι....

 

Μην περιμενεις να κανει κατι απο μονο του....Απλα στην κατασταση που εισαι ..(download mode το λεμε....) περιμενει να συνδεθει με usb στον υπολογιστη και να ξεκινησει η διαδικασια με το odin....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Είχα περάσει μόλις βγήκε από εδώ και το sammobile την 4.1.2 την αγγλική χωρίς root. Σήμερα που το ξανασκάλισα λίγο μου λέει στο kies PDA:LLA / PHONE:LLA /CSC:LLA (KOR) και ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies...

 

*στο τηλέφωνο μου λέει AP : I9300XXELLA, CP ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ CSC I9300 OXAELLA

 

Θα υποστηρίζει μέσω wifi ? και είναι εντάξει αυτή η έκδοση ή έχει βγει και πιο καινούργια; το KOR τί σημαίνει;

 

ευχαριστώ πολύ.

Edited by xsiv74
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Είχα περάσει μόλις βγήκε από εδώ και το sammobile την 4.1.2 την αγγλική χωρίς root. Σήμερα που το ξανασκάλισα λίγο μου λέει στο kies PDA:LLA / PHONE:LLA /CSC:LLA (KOR) και ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies...

 

*στο τηλέφωνο μου λέει AP : I9300XXELLA, CP ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ CSC I9300 OXAELLA

 

Θα υποστηρίζει μέσω wifi ? και είναι εντάξει αυτή η έκδοση ή έχει βγει και πιο καινούργια; το KOR τί σημαίνει;

 

ευχαριστώ πολύ.

 

Η LLA είναι πολύ παλιά και στην Ελλάδα και στην Αγγλία. Βάλε κάτι πιο καινούριο...

Το kor θα πει Κορέα, και το βγάζει επειδή δεν υπάρχει το ελληνικό csc στις αγγλικές ρομ, για να αλλάξει θέλει root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η LLA είναι πολύ παλιά και στην Ελλάδα και στην Αγγλία. Βάλε κάτι πιο καινούριο...

Το kor θα πει Κορέα, και το βγάζει επειδή δεν υπάρχει το ελληνικό csc στις αγγλικές ρομ, για να αλλάξει θέλει root.

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.τόσο καιρό δε μου έβγαζε κάτι για αναβάθμιση.Μου κάνει εντύπωση πάντως που λες πολύ παλιά γιατί και αυτή 4.1.2 είναι.

Την είχα βάλει αρχές Ιανουαρίου.Ίσως βάλω την original της cosmote ξανα...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.τόσο καιρό δε μου έβγαζε κάτι για αναβάθμιση.Μου κάνει εντύπωση πάντως που λες πολύ παλιά γιατί και αυτή 4.1.2 είναι.

Την είχα βάλει αρχές Ιανουαρίου.Ίσως βάλω την original της cosmote ξανα...

 

Ναι, αλλά κοντεύει Μάης... σχεδόν κάθε μήνα γίνεται αναβάθμιση.. :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω αν οι ROM, που υπάρχουν στην αρχική σελίδα είναι η official, γιατί πέρασα σήμερα την XXELL5 Vodafone (VGR) Ελληνικό firmware 4.1.2 (10 Δεκεμβρίου) και το τηλέφωνο, εκτός ότι μου παρουσιάζει ξανά το πρόβλημα με την μπάρα από πάνω που δεν κατεβαίνει, παρόλο που άλλαξαν οθόνη από το σέρβις της Samsung, τώρα μου κάνει και ένα άλλο κουφό. Σφυρίζει, όπως όταν έχεις μήνυμα, σε τυχαίες στιγμές, χωρίς να ανάβει το LED και φυσικά δεν έχω τίποτα :worry:

Επίσης στις Ρυθμίσεις>Κατάσταση>Κατάσταση συσκευής μου γράφει τροποποιήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

official είναι . Έκανες factory reset μετα το πέρασμα της rom ??

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω αν οι ROM, που υπάρχουν στην αρχική σελίδα είναι η official, γιατί πέρασα σήμερα την XXELL5 Vodafone (VGR) Ελληνικό firmware 4.1.2 (10 Δεκεμβρίου) και το τηλέφωνο, εκτός ότι μου παρουσιάζει ξανά το πρόβλημα με την μπάρα από πάνω που δεν κατεβαίνει, παρόλο που άλλαξαν οθόνη από το σέρβις της Samsung, τώρα μου κάνει και ένα άλλο κουφό. Σφυρίζει, όπως όταν έχεις μήνυμα, σε τυχαίες στιγμές, χωρίς να ανάβει το LED και φυσικά δεν έχω τίποτα :worry:

Επίσης στις Ρυθμίσεις>Κατάσταση>Κατάσταση συσκευής μου γράφει τροποποιήθηκε.

 

Έχεις παιχνίδια μέσα εμένα έκανε κάτι τέτοια και έψαξα τις ρυθμίσεις των παιχνιδιών

Link to comment
Share on other sites

Καλά το έχω λιώσει το καημένο σε factory resets. Τους πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και τους ζήτησα αντικατάσταση, γιατί ακόμη και με την αλλαγή οθόνης που μου εκαναν την τελευταία φορά δεν λύθηκε το πρόβλημα. Προσωπικά πιστεύω ότι ήταν άσχετο η αλλαγή που εκαναν και ότι το θέμα είναι αλλού, αλλά το ζήτημα είναι ότι παραμένει.

Φίλε harislg, ναι έχω παιχνίδια περασμένα, αλλά από ότι βλέπω στο Nexus 7 μου, όταν βγάζει κάτι σε notification σε εκείνο, μου βγάζει εικονίδιο του παιχνιδιού πάνω αριστερά, ενώ αυτό που λέω στο GS3, είναι ότι ενώ κάνει τον ήχο δεν βγάζει τίποτα :worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, ειμαι κατοχος του s3 (μαλλον γερμανικο) και εχω την πιο προσφατη ενημερωση οπως λεει και στην πρωτη σελιδα xxemc2... παρατηρησα ομως οτι το κινητο μου σε σχεση με ενος φιλου αγορασμενο απο vodafone και με την ελληνικη ενημερωση του δεκεμβριου εχουμε αρκετες διαφορες και συγκεκριμενα στην καμερα και στις σκηνες ληψης με το δικο μου να υστερει σε επιλογες "βασικες" οπως τον οπισθιο φωτισμο και την νυχτερινη ληψη...οι αλλες διαφορες ειναι καποια apps που εχω εγω προεγκατεστημενα οπως τα hub της samsung ενω οι διαφορες στα benchmarks ειναι ελαχιστες υπερ του δικου μου....αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν η διαφορα στην καμερα προυπηρχε της αναβαθμισης η ειναι αποτελεσμα αυτης και αν γνωριζεται γιατι μπορει να υπαρχει η αφαιρεση συγκεκριμενων επιλογων αφου βοηθουν στην πραγματικα πολυ μεγαλη διαφορα της ποιοτητας στην φωτογραφια??? εχετε παρατηρησει αλλες διαφορες??? ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο ποστ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, ειμαι κατοχος του s3 (μαλλον γερμανικο) και εχω την πιο προσφατη ενημερωση οπως λεει και στην πρωτη σελιδα xxemc2... παρατηρησα ομως οτι το κινητο μου σε σχεση με ενος φιλου αγορασμενο απο vodafone και με την ελληνικη ενημερωση του δεκεμβριου εχουμε αρκετες διαφορες και συγκεκριμενα στην καμερα και στις σκηνες ληψης με το δικο μου να υστερει σε επιλογες "βασικες" οπως τον οπισθιο φωτισμο και την νυχτερινη ληψη...οι αλλες διαφορες ειναι καποια apps που εχω εγω προεγκατεστημενα οπως τα hub της samsung ενω οι διαφορες στα benchmarks ειναι ελαχιστες υπερ του δικου μου....αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν η διαφορα στην καμερα προυπηρχε της αναβαθμισης η ειναι αποτελεσμα αυτης και αν γνωριζεται γιατι μπορει να υπαρχει η αφαιρεση συγκεκριμενων επιλογων αφου βοηθουν στην πραγματικα πολυ μεγαλη διαφορα της ποιοτητας στην φωτογραφια??? εχετε παρατηρησει αλλες διαφορες??? ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο ποστ...

 

Οι έξτρα εφαρμογές είναι φυσικό να υπάρχουν ή να λείπουν, έχετε διαφορετικά firmwares. Για την κάμερα δεν το έχω προσέξει αυτό που λες (εμένα πάντως η MC2 έχει scene modes για χαμηλό φωτισμό), αλλά και πάλι λογικά είναι θέμα firmware. Αν προτιμάς την κάμερα που έχει ο φίλος σου, βάλε εκείνο το firmware, αν και το δικό σου είναι πιο καινούριο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

το firmware που εχω οντως ειναι το πιο καινουριο απλα μου εκανε εντυπωση οτι λειπει μια τετοια λειτουργια... δεν θα ηθελα να παω σε προηγουμενη ενημερωση αν και η διαφορα αυτη με χαλασε διοτι εχεις την δυνατοτητα να βγαλεις πολυ καλυτερες φωτο σε χαμηλο φωτισμο.... :(
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

 

ναι επειδη δεν βγαζω ακρη για αυτο ρωταω...δεν το βρισκω αμα θελεις βοηθησε με..:cool:

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα ελενχο για αναβαθμισει και μου εγραψε περιμενε για σειρα προτεραιότητας .το εβαλα στο kies και μου την εκανε.τωρα μου γραφει οτι εχω την PDA:MC2/PHONE:LKB/CSC:MB1 (XEF)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα ελενχο για αναβαθμισει και μου εγραψε περιμενε για σειρα προτεραιότητας .το εβαλα στο kies και μου την εκανε.τωρα μου γραφει οτι εχω την PDA:MC2/PHONE:LKB/CSC:MB1 (XEF)

 

Είναι ωραία ή mc2, ίσως η καλύτερη που έχουν βγάλει μέχρι τώρα... Εσύ έχεις τη γαλλική έκδοση, μάλλον ίδια με την αγγλική δικιά μου. Enjoy :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Αλεξ εχεις δει καμια διαφορά με τις προηγούμενες?εγω δεν πρόλαβα να δω κατι ακομα .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Αλεξ εχεις δει καμια διαφορά με τις προηγούμενες?εγω δεν πρόλαβα να δω κατι ακομα .

 

Όχι δεν υπάρχουν εμφανείς διαφορές, απλά είναι πιο γρήγορη.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...