Jump to content

Αξεσουάρ S3 (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι η πλας αυτη και οχι η απλη.στο uk την ειδα πιο ακριβα.στο de ειναι σε ξεφτίλα τιμη!!!

 

Eγω πηρα την παρακατω,απο το Hoh.de,απο οπου πηρα και το τηλεφωνο,στα 34,90€.

 

Samsung Plus MB-MSBGA 32GB microSDHC + SD-Adapter , 34,90 EUR.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Eγω πηρα την παρακατω,απο το Hoh.de,απο οπου πηρα και το τηλεφωνο,στα 34,90€.

 

Samsung Plus MB-MSBGA 32GB microSDHC + SD-Adapter , 34,90 EUR.

 

πολυ καλη τιμη αλλα δεν ξερω γερμανικα :( τι μεραφορικα εχει?την 16αρα που ενδιαφερομαι την εχει ιδια τιμη με το ebay το αμερικανικο.ελεγα απο το γερμανικό να παρω καμια για να ερθει πιο γρήγορα.σου ηρθε?ειναι η αλουμινένια η αδιάβροχη ή η μαυρη?

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη τιμη αλλα δεν ξερω γερμανικα :( τι μεραφορικα εχει?την 16αρα που ενδιαφερομαι την εχει ιδια τιμη με το ebay το αμερικανικο.ελεγα απο το γερμανικό να παρω καμια για να ερθει πιο γρήγορα.σου ηρθε?ειναι η αλουμινένια η αδιάβροχη ή η μαυρη?

 

Δες εδω.

http://www.hoh.de/mobilfunk/handys-nach-hersteller/samsung/570291/

Οσον αφορα στα Γερμανικα,αμα μπεις με τον Chrome,,βαλτον να σου κανει αυτοματη μεταφραση στα Ελληνικα,ή τα Αγγλικα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα παραγγελια αυτη http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B0080D1GKW/ref=sr_1_134_olp?ie=UTF8&qid=1341038742&sr=8-134&condition=new σε cyan χρωμα που την εχουν τιμησει και αλλα παιδια:)

Και περιμενω εντυπωσεις απο αυτην για να δω αν θα την παρω http://www.ebay.co.uk/itm/Aluminum-Alloy-Blade-Metal-Frame-Bumper-Case-for-Samsung-Galaxy-S3-i9300-Blue-/190686728806?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2c65d09266#ht_2113wt_1163

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρελαβα εχθες http://www.ebay.com/itm/Aluminum-Alloy-Blade-Metal-Frame-Bumper-Case-for-Samsung-Galaxy-S3-i9300-Blue-/221040624247?pt=PDA_Accessories&hash=item33770c4277#ht_2156wt_1163 και μετα απο μια μερα χρησης θα σας ενημερωσω για τα συν και πλην: (Φωτο δεν σας βαζω γιατι το λινκ εχει μεχρι και βιντεο) Ανοιγεις το κουτι και παθαινεις πλακα με το χρωμα και το φινιρισμα, βαζεις το κινητο μεσα ,βαζεις και το καπακι συρταρωτα και διαπιστωνεις οτι εχει τελεια εφαρμογη.Ειδικα μολις δουλεψεις τα πλαινα κουμπια λες "εδω ειμαστεεε..."

Αλλα οι υποψιες που ειχα μαλλον βγηκαν αληθινες: Πρωτον δεν προστευει την καμερα οταν το ακουμπας με την πλατη και δευτερον και κυριοτερο 99% επηρεαζει και το σημα και το wifi και το GPS.Γιατι λεω 99% και οχι 100% ?

Γιατι μαζι με το bumper παρελαβα και αυτα: http://www.ebay.com/itm/Blue-Metal-cover-battery-door-case-For-Samsung-Galaxy-S-3-III-i9300-white-frame-/221060009460?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3378340df4#ht_739wt_1396

http://www.ebay.com/itm/silver-White-Metal-back-cover-battery-door-case-For-Samsung-Galaxy-S-3-III-I9300-/221058131351?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3378176597#ht_500wt_1413 .

Τα οποια ειναι κοσμημα...σε κανει να σκεφτεσαι "μα γιατι δεν το εβγαλε ετσι η Samsung?" Και καλη εφαρμογη και πιο χοντρο-στιβαρο πλαστικο στο ιδιο μεγεθος με το γνησιο. (Φωτος αυριο....)

Τωρα στο θεμα με το bumper.Ειπα πριν 99% γιατι αφηνω 1% να επηρεαζει και το καπακι με το αλουμινιο...ποτε δεν ξερεις...και απο την στιγμη που τα φορεσα και τα δυο μαζι δεν μπορεσα να καταλαβω.Τωρα για μια μερα θα το δοκιμασω μονο με το καπακι και θα επανελθω να σας ενημερωσω...Αυταααα...πω πω ορεξη που βρηκα 2:30 το βραδυ.....:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@stispan1

Το μεταλλικό καπάκι είναι φίλε μου.

Το έχω 1 βδομάδα τώρα.

 

Καλή ποιότητα, άλλη αίσθηση :p, δεν δίνει πολύ βάρος ΑΛΛΑ κόβει τουλάχιστον μια γραμμή από την εμβέλεια του wifi.

Δεν το μέτρησα με κάποιο πρόγραμμα για να ξέρω ακριβώς πόσο.

Προστατεύει και την κάμερα πάντως (ελάχιστα).

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος και θα το κρατήσω :D

 

Σε ένα ποστ εδώ έβαλα τα λινκς από αυτά που αγόρασα.

ΜΗΝ αγοράστε τις ίδιες θήκες σιλικόνης! Δεν πατιούνται τα κουμπιά!

 

Αντίθετα, η pouch είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ και ΛΕΠΤΗ, ενώ στις φωτο φαίνεται χοντρή.

 

Ότι άλλο αγόρασα είναι κομπλέ (τις ζελατίνες δεν τις έβαλα για να ξέρω).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Απ' ότι λέει ο Νίκος, το δεύτερο. Κρίμα γιατί το περιμένω κι εγώ να μου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν παραγγείλω προϊόντα από Κίνα ή Κορέα αξίας 40 ευρώ ξέρετε περίπου πόσα χρήματα θα δώσω στο τελωνείο ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν παραγγείλω προϊόντα από Κίνα ή Κορέα αξίας 40 ευρώ ξέρετε περίπου πόσα χρήματα θα δώσω στο τελωνείο ?

 

Δεν νομίζω να πληρώσεις τελωνείο για 40 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι λέει ο Νίκος, το δεύτερο. Κρίμα γιατί το περιμένω κι εγώ να μου έρθει.

 

ρε παιδια πιο πιθανό δεν ειναι να κόβει το bumper?και οχι το μεταλλικό?την κεραία δεν την εχει πισω για να πω οτι φταιει το καπακι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πιο πιθανό δεν ειναι να κόβει το bumper?και οχι το μεταλλικό?την κεραία δεν την εχει πισω για να πω οτι φταιει το καπακι.

 

Εγώ είπα τι λέει το παιδί. Μακάρι να κόβει το bumper. Θα μας πει το παιδί που έχει και τα δύο όταν τα δοκιμάσει ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα τι λέει το παιδί. Μακάρι να κόβει το bumper. Θα μας πει το παιδί που έχει και τα δύο όταν τα δοκιμάσει ξεχωριστά.

 

δεν ειπα οτι ειπες:Pμην αρπάζεσαι και εγω μια υπόθεση εκανα απο αποψη λογικής δεν το εω τσεκαρι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι ειπες:Pμην αρπάζεσαι και εγω μια υπόθεση εκανα απο αποψη λογικής δεν το εω τσεκαρι.

H κεραία είναι στο πίσω κάτω μέρος. Κάτω από τις θέσεις για sim & micro sd. Λογικά η πλάτη θα κόβει περισσότερο σήμα από το bumper που δεν σκεπάζει το συγκεκριμένο σημείο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

H κεραία είναι στο πίσω κάτω μέρος. Κάτω από τις θέσεις για sim & micro sd. Λογικά η πλάτη θα κόβει περισσότερο σήμα από το bumper που δεν σκεπάζει το συγκεκριμένο σημείο.

 

αχα!αν ειναι εκει τοτο το καπακι ειναι χωρις δοκιμή.σηνηθος ειναι πανω η κατω γ αυτο μου φάνηκε περιεργο να ειναι το πισω καπακι.σκατα......δλδ.......

 

 

παιδια εχει τις ιδιες και σε πλαστικό ομως.αν ειναι ετσι να προτιμήσουμε αυτες!

Edited by Karpoutzidis
Link to comment
Share on other sites

αχα!αν ειναι εκει τοτο το καπακι ειναι χωρις δοκιμή.σηνηθος ειναι πανω η κατω γ αυτο μου φάνηκε περιεργο να ειναι το πισω καπακι.σκατα......δλδ.......

Σχεδόν όλα τα σύγχρονα τηλέφωνα έχουν εκεί κάτω την κεραία, για να μειώσουν το sar. Στο πάνω μέρος έχουν μεγάφωνο, κάμερα, ενδεχομένως κεραία GPS.

Μόνο το iphone έχει περιμετρικά την κεραία, και ένα μεταλλικό bumper θα την "κατέστρεφε"

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonesreview.co.uk/2012/06/12/samsung-looking-to-avoid-galaxy-s3-antennagate/

Δείτε την φώτο. Η κεραία είναι κάτω και του gps πάνω. Και του wifi είναι κι αυτή πάνω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonesreview.co.uk/2012/06/12/samsung-looking-to-avoid-galaxy-s3-antennagate/

Δείτε την φώτο. Η κεραία είναι κάτω και του gps πάνω. Και του wifi είναι κι αυτή πάνω.

 

αν ειναι ετσι και ετσι πως βλεπω και το καπακι ειχε πανω και κατω πλαστικο οποτε δύσκολα να κόβει αυτο

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι και ετσι πως βλεπω και το καπακι ειχε πανω και κατω πλαστικο οποτε δύσκολα να κόβει αυτο

 

Δεν είναι κάτω κάτω, είναι κάτω στην πίσω πλευρά. Λίγο πιο πάνω από το usb. Αν το καπάκι είναι μεταλλικό στο πίσω μέρος, ενοχλεί. Το bumper δεν σκεπάζει πουθενά την κεραία. Βέβαια καθώς μεταλλικό και κλειστού βρόγχου μπορεί να κάνει παρεμβολές. Μόνο με δοκιμή μπορεί να είναι κάποιος σίγουρος.

Από την άλλη μπορεί να επηρεάζει το GPS και το wifi.

Μου φαίνεται ότι θα τα αποφύγω όλα αυτά!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα τα σύγχρονα τηλέφωνα έχουν εκεί κάτω την κεραία, για να μειώσουν το sar. Στο πάνω μέρος έχουν μεγάφωνο, κάμερα, ενδεχομένως κεραία GPS.

Μόνο το iphone έχει περιμετρικά την κεραία, και ένα μεταλλικό bumper θα την "κατέστρεφε"

 

Ετσι ακριβως,οπως το λες ειναι.Αμα κοιταξεις την εικονα στο manual,θα δεις ακριβως που ειναι η κεραια τηλεφωνου,και που αυτη του GPS.Η μια πανω,και η αλλη εξω και κατω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

1. Παιδιά screen protector γιατί χρειαζόμαστε; Το κινητό δεν έχει Gorilla Glass; 2.Από root explorer πως βλέπουμε την εξωτερική κάρτα αποθήκευσης; Συνηθισμένος από Galaxy nexus τώρα ψάχνομαι!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ο κανεις διατεθημενος να πληρώσει τα 200ευρω του κόστους μιας καινούριας οθόνης αν τυχών γρατσουνιστεί τοτε δεν χρειάζεται screen protector. Προσωπικά έχω βάλει και πάντα θα βάζω γιατί θεωρώ ότι δεν προσφέρει κανένα μειονέκτημα. Αν την βάλεις σωστά είναι αρίστη, οι δαχτυλιές καθαρίζονται εύκολα και όταν έρθει η ωρα να πουληθεί είναι σαν καινουριο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μεταλλικό καπάκι κόβει.

Το κατάλαβα από την 2η μέρα και δεν έχω τίποτε άλλο για να μπερδεύω. Θήκη pouch χρησιμοποιώ.

 

Κι εγώ νόμιζα ότι η κεραία είναι κάτω μαζί με αυτή του σήματος, αλλά χθες έκανα τεστακια και παρατήρησα ότι το wifi πέφτει αν καλύψω με τα δύο δάχτυλα ακριβώς κάτω από την κάμερα και το φλας ( το δεξί μέρος όπως το βλέπεις από μπροστά).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...