Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σου το ποια ρομ θα βαλεις εξαρταται απο τι σε ενδιαφερει εσενα να εχει το τηλεφωνο σου.Ταχυτητα,ραδιο,καλες φωτο,εμφανιση κτλ.Διαβασε καποιες σελιδες απο 396 και μετα να παρεις καποια ιδεα για το τι προτεινουν οι πιο ψαγμενοι εδω και το πως γινεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας!

Είμαι λίγο άσχετος με τις τροποποιήσεις αλλά ήρθε η ώρα κάτι να κάνω στο κινητό μου γιατί σέρνεται υπερβολικά πια.

Ξέρω ότι υπάρχουν ένα κάρο τροποποιήσεις ώστε να το βελτιώσω αλλά επειδή δεν ξέρω καμιά αλλά και να διαβάσω να μάθω δεν θα μπορέσω να διαλέξω μήπως θα μπορούμε κάποιος να μου πει τι να κάνω για να το βελτιώσω?

Σίγουρα το πρώτο που θα χρειαστεί να κάνω είναι root. Ok μέχρι εκεί. Μετά το χάνω. Ποια ROM να βάλω? Μετά πρέπει να διαλέξω και ποια έκδοση android θέλω? Αν ναι ποια λέτε να βάλω?

 

Ευχαριστώ!

κανονικα πρεπει να δοκιμασεις μονος σου,αλλα αν θες tw εμφανιση αλλα σαμσουνγκ με 4.4.2 κιτκατ προτεινω μεσα απο καμια δεκαρια καλες,την QS-I9300 http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841. εγω εχω την v3.3

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

απο περιεργια τα εγκατεστησα αλλα ενω εχει την επιλογη και την ενεργοποιω εντουτοις δεν εγινε τιποτα. δοκιμαζω επανεκινηση και επανερχομαι. edit.μπα δεν εγινε τιποτα,ισως να μην ειναι συμβατο με την ρομ(qs)

Για να δουλέψει πρέπει να εχεις και τα κατάληλα apk αλλιώς τζίφος. Εγώ εβαλα την sensation S5 την δούλεψα 1 μέρα για τα καλά, δεν ειναι και ασχημη αλλά ξαναγύρισα στήν QS 3,3 δουλεύει αψογα.

Οι rom που εχω δοκιμάσει απο αφου πήρα το s3 1 χρόνο περίπου ειναι η Neatrom 4,3 κάποιους μήνες , Η archdroid 4.3 τον περισότερο καιρό ( εξαιρετική και σταθερότατη ) και μετά απο την προτροπή των παιδιών εδώ την QS 3,2 και τελικά 3,3 μερικές μέρες, πάρα πολύ καλή εχω για ολες τίς rom TWRP backup και γυρίζω οπου θέλω σε 6 λεπτά. Αυτό το recovery δεν παίζετε...

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει πρέπει να εχεις και τα κατάληλα apk αλλιώς τζίφος. Εγώ εβαλα την sensation S5 την δούλεψα 1 μέρα για τα καλά, δεν ειναι και ασχημη αλλά ξαναγύρισα στήν QS 3,3 δουλεύει αψογα.

Οι rom που εχω δοκιμάσει απο αφου πήρα το s3 1 χρόνο περίπου ειναι η Neatrom 4,3 κάποιους μήνες , Η archdroid 4.3 τον περισότερο καιρό ( εξαιρετική και σταθερότατη ) και μετά απο την προτροπή των παιδιών εδώ την QS 3,2 και τελικά 3,3 μερικές μέρες, πάρα πολύ καλή εχω για ολες τίς rom TWRP backup και γυρίζω οπου θέλω σε 6 λεπτά. Αυτό το recovery δεν παίζετε...

δεν ειμαι συγκενης του dev.αλλα πραγματικα η qs ειναι οτι καλυτερο δοκιμασα σε 4.4.2.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου το ποια ρομ θα βαλεις εξαρταται απο τι σε ενδιαφερει εσενα να εχει το τηλεφωνο σου.Ταχυτητα,ραδιο,καλες φωτο,εμφανιση κτλ.Διαβασε καποιες σελιδες απο 396 και μετα να παρεις καποια ιδεα για το τι προτεινουν οι πιο ψαγμενοι εδω και το πως γινεται.

 

κανονικα πρεπει να δοκιμασεις μονος σου,αλλα αν θες tw εμφανιση αλλα σαμσουνγκ με 4.4.2 κιτκατ προτεινω μεσα απο καμια δεκαρια καλες,την QS-I9300 http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841. εγω εχω την v3.3

 

Από ότι διάβασα στις προηγούμενες σελίδες οι περισσότεροι αυτήν προτείνεται με boeffla kernel.

Οπότε αυτά θα δοκιμάσω. Τώρα μου μένει να ψάξω πως θα τα βάλω... ;)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

λολλιποπ εχουμε για το κινητο μας?

γιατι εμενα λεει το κινητο ειναι gt-i930?

και γινετε ροοτ και ρομ?

Edited by ageliko445
Link to comment
Share on other sites

Το boeffla profile MGH_Ondemand_Final_(v2.1) το εχει δοκιμασει κανεις ;

καλυτερα φτιαξε το δικο σου profile οπως δουλευει καλυτερα σε εσενα ;)

εγω οσα εβαλα απο εκει δεν φαινεται να δουλευουν και πολυ καλα στην δικη μου συσκευη

 

λολλιποπ εχουμε για το κινητο μας?

γιατι εμενα λεει το κινητο ειναι gt-i930?

και γινετε ροοτ και ρομ?

 

gt-i9300 θα λεει και ναι αυτη ειναι η συσκευη

γινεται root και βαζεις οποια rom θελεις

επισημα δεν υπαρχει lollipop

touchwiz υπαρχει μεχρι kitkat ενω aosp υπαρχει lollipop.. αλλα σε beta σταδιο (με το οποιο δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα... περα απο την μπαταρια που φευγει σχετικα γρηγορα - δεν ξεπερνα τις 3:30 ωρες οθονη με τιποτα, οπως με cm11)

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Lite ή Hard modded QS v3.3 προτείνετε; Η μια με την άλλη έχει διαφορά στην κατανάλωση RAM; Περασα την Hard modded και δεν ήξερα τη να επιλεξω και τη να αφησω! RAM με boeffla παίζει 550 με 600. Μπορει να γινει κάποιος οδηγός οπου να λεει το προτεινόμενα κατα την εγκατασταση της QS; Edited by dnspider
Link to comment
Share on other sites

Το boeffla profile MGH_Ondemand_Final_(v2.1) το εχει δοκιμασει κανεις ;

Καλό profile αλλά σε κατάσταση αναμονής τρώει λίγη μπαταρία χωρίς λόγο.μην φανταστείς τρέλα πράγματα, 2% περίπου την ώρα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Lite ή Hard modded QS v3.3 προτείνετε; Η μια με την άλλη έχει διαφορά στην κατανάλωση RAM; Περασα την Hard modded και δεν ήξερα τη να επιλεξω και τη να αφησω! RAM με boeffla παίζει 550 με 600. Μπορει να γινει κάποιος οδηγός οπου να λεει το προτεινόμενα κατα την εγκατασταση της QS;

εαν δεν χρεισημοποιεις κατι απο σαμσουνγκ απεφυγε οτι ειναι δικο της,το ιδιο και με γκουγκλ.βαλε οτι γραφει ς5 μοντ,εγω αυτο εκανα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εαν δεν χρεισημοποιεις κατι απο σαμσουνγκ απεφυγε οτι ειναι δικο της,το ιδιο και με γκουγκλ.βαλε οτι γραφει ς5 μοντ,εγω αυτο εκανα.

 

Lite ή Hard modded ; Απο Google τιποτα δεν εβαλες ;

Edited by dnspider
Link to comment
Share on other sites

Το default profile της boeffla τρώει λιγότερο απο 2% την ώρα; Εχεις να προτείνεις καλύτερο προφίλ;

Το default χρησιμοποιώ. Δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω. Ότι παραπάνω ζητάς σου κοστίζει σε μπαταρία.

Και όταν είναι στην αναμονή τρώει ελάχιστη μπαταρία.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εμενα γτ λεει 930 η συσκευη?

gt i930

 

ειμαι μαμα..

μπορει καποιος να μου δωσει λικ να βαλω μια καλη ρομ αφου κανω ροοτ?

δλδ λινκ για τα αρχεια του ροοτ και τις ρο και του cmw

Edited by ageliko445
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε QS-i9300-KK-v3.4(NL1) !!! Ερωτηση , στο μενου του Dialer πανω, τερμα δεξια οι επαφες δε χωρανε στην οθονη ;

Όχι περισσεύουν έχει να κάνει μάλλον με τις μεγαλύτερες λέξεις στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μας αρχικά ένα screenshot που το βλέπεις αυτό το gt i930..

 

λαθος ολα κομπλε 9300 γραφει..απλα το ειδα στο κομπιουτερ που συνδετε ..αλλα η συσκευη γραφει 9300..

για δωστε λινκ

Link to comment
Share on other sites

λαθος ολα κομπλε 9300 γραφει..απλα το ειδα στο κομπιουτερ που συνδετε ..αλλα η συσκευη γραφει 9300..

για δωστε λινκ

 

λεει εδω για root

 

εγω προσωπικα εβαλα twrp recovery μεσω της εφαρμογης flashify που αν δεν κανω λαθος εχει επιλογη και για τα άλλα recoveries.. (cwm και philz)

 

απο rom εγω χρησιμοποιω ανεπίσημη cm12 (android lollipop)

οι περισσοτεροι εδω μεσα ομως λενε πως μια πολυ καλη και σταθερη rom ειναι αυτη εδω την οποια και προτεινω εκτος αν σου αρεσουν και εσενα τα πειραγματα, οσο και να εχεις την τελευταια εκδοση android οποτε μπορεις να πας για lollipop.

Link to comment
Share on other sites

λεει εδω για root

 

εγω προσωπικα εβαλα twrp recovery μεσω της εφαρμογης flashify που αν δεν κανω λαθος εχει επιλογη και για τα άλλα recoveries.. (cwm και philz)

 

απο rom εγω χρησιμοποιω ανεπίσημη cm12 (android lollipop)

οι περισσοτεροι εδω μεσα ομως λενε πως μια πολυ καλη και σταθερη rom ειναι αυτη εδω την οποια και προτεινω εκτος αν σου αρεσουν και εσενα τα πειραγματα, οσο και να εχεις την τελευταια εκδοση android οποτε μπορεις να πας για lollipop.

ευχαριστω φιλε ...κατευθυαν για πειραματα..

1 κανω ροοτ

2 εγκαθυστω flashify

3 βερναω ρομ?

 

σωστα?

το λινκ για λολοποπ?

 

 

τροπ.

εκανα ροοτ

εβαλα το flashify

δεν μου κανει εγκατασταση το twrp και κανω το cw

....

Edited by ageliko445
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε QS-i9300-KK-v3.4(NL1) !!! Ερωτηση , στο μενου του Dialer πανω, τερμα δεξια οι επαφες δε χωρανε στην οθονη ;

γιαυτο ειναι συρομενη μπαρα.την 3.4 μολις την δοκιμασα για λιγο αλλα γυρισα παλι σε 3.3

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...