Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπάρχει κάποιος τρόπος εγκατάστασης της στοκ εφαρμογής της κάμερας σε aosp ρομ? Γιατί η εφαρμογή που έχει πχ η cyanogenmod για κάμερα δεν είναι και η καλύτερη...

Στην QS που προμοτάρετε όλοι τώρα τελευταία και θα τη δοκιμάσω, η εφαρμογή της κάμερας είναι καλή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Yπάρχει κάποιος τρόπος εγκατάστασης της στοκ εφαρμογής της κάμερας σε aosp ρομ? Γιατί η εφαρμογή που έχει πχ η cyanogenmod για κάμερα δεν είναι και η καλύτερη...

Στην QS που προμοτάρετε όλοι τώρα τελευταία και θα τη δοκιμάσω, η εφαρμογή της κάμερας είναι καλή;

Λειτουργει κσνονικα.σε περιπτωση που δεν,εχει οδηγιες για το τι να κανεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αλλαζω ακομα,αν την δοκιμασεις κανε μια ενημερωση με εντυπωσεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργει κσνονικα.σε περιπτωση που δεν,εχει οδηγιες για το τι να κανεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αλλαζω ακομα,αν την δοκιμασεις κανε μια ενημερωση με εντυπωσεις.

 

Το ξέρω οτι λειτουργεί κανονικά αλλά λειτουργίες όπως HDR ή πολλαπλές λήψεις, αν θυμάμαι καλά από όταν την είχα, δεν έχει. Και δε βγάζει και τόσο καλές φωτογραφίες όσο με την στοκ εφαρμογή έχω την εντύπωση...Γι' αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάπου η στοκ εφαρμογή της κάμερας να την εγκαταστήσω αν βάλω αοσπ.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε σε αυτο μηπως βρεις κατι http://forum.xda-developers.com/sitesearch.php?q=stock%20kamera%20mod%20i9300 επισης hdr σε εμενα δουλευει κανονικα αλλα συνεχεις ληψεις οχι.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δίλημμα. ArchiDroid 1.7.18 ή QS-i9300-KK-v3.2(NJ1) ήLiquidSmooth v3.0 Beta.Και και τα τρεια με latest boeffla beta 7 . Τι λετε ; Edited by dnspider
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε σε αυτο μηπως βρεις κατι http://forum.xda-developers.com/sitesearch.php?q=stock%20kamera%20mod%20i9300 επισης hdr σε εμενα δουλευει κανονικα αλλα συνεχεις ληψεις οχι.

 

Α έχεi αρκετό ψωμί εκεί! Ευχαριστώ θα τσεκάρω να δω τι παίζει!

Edited by james6
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δίλημμα. ArchiDroid 1.7.18 ή QS-i9300-KK-v3.2(NJ1) ήLiquidSmooth v3.0 Beta.Και και τα τρεια με latest boeffla beta 7 . Τι λετε ;

για μενα η QS παιζει γερα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

για μενα η QS παιζει γερα

Παρομοίως και με την ευκαιρία και μια ενημέρωση, αναβάθμιση για boeffla kernel σε 6.2 και πλέον υποστηρίζεται και η φόρτιση με κλειστή τη συσκευή. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως και με την ευκαιρία και μια ενημέρωση, αναβάθμιση για boeffla kernel σε 6.2 και πλέον υποστηρίζεται και η φόρτιση με κλειστή τη συσκευή. ;)

εχασα επεισοδειο?:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχασα επεισοδειο?:p

Ω ναι.! http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-kernel/Stable_kk44/Series%206.x/6.2/

 

Η πλάκα είναι ότι στο site του boeffla δεν την βρήκα πηγαίνοντας από "Samsung downloads" κλπ κλπ, το link το βρήκα στο xda και όσοι έβαλαν μέχρι στιγμής την 6.2 επιβεβαιώνουν ότι λειτουργεί κανονικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Όντως δουλεύει....

Το μόνο θέμα πλέον που έχει αυτή η ρομ είναι η αλλαγή της ρύθμισης των χρωμάτων της οθόνης μετά από επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι.! http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-kernel/Stable_kk44/Series%206.x/6.2/

 

Η πλάκα είναι ότι στο site του boeffla δεν την βρήκα πηγαίνοντας από "Samsung downloads" κλπ κλπ, το link το βρήκα στο xda και όσοι έβαλαν μέχρι στιγμής την 6.2 επιβεβαιώνουν ότι λειτουργεί κανονικά ;)

ποιο απο τα δυο ζιπ αρχεια να κατεβασω?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αυτη η QS-i9300XXUFNJ1-KK τι διαφορα εχει απο την 3,2;

οπως γραφει ο dev ειναι στοκρομ απο το νοτ χωρις εξτρα μοντες οπως εχει η 3.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό φίλε

ευχαριστω στη τυχη κατεβασα το ιδιο,το αλλο εγραφε στο τελος κατι σαν checksum(αν το γραφω σωστα)που δεν καταλαβα τι εννοει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα στην QS με την ανεβασμενη RAM και το κλεισιμο του Dialer και των επαφων πως παει με τον τελευταιο Boeffla 6.2 ; Εγω με NI2 ακομα το παρατηρω ! Μηπως με v3.2(NJ1) και Boeffla 6.2 διορθωνεται ; Edited by dnspider
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Δοκίμασα προχθές τον 6.2 που δώσατε το link, τον flashαρα και στο reboot δεν ξεκινούσε το κινητό, μαύρη οθόνη και δονήσεις ανά διαστήματα. Ξαναflashαρα την προηγούμενη και είμαι οκ.

Είμαι με revolution hd.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Δοκίμασα προχθές τον 6.2 που δώσατε το link, τον flashαρα και στο reboot δεν ξεκινούσε το κινητό, μαύρη οθόνη και δονήσεις ανά διαστήματα. Ξαναflashαρα την προηγούμενη και είμαι οκ.

Είμαι με revolution hd.

Καλημέρα καί χρόνια πολλά.Φίλε μου η revolution hd είναι 4.3 δεν κάνει ο 6.2 θέλεις την Version 5
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα στην QS με την ανεβασμενη RAM και το κλεισιμο του Dialer και των επαφων πως παει με τον τελευταιο Boeffla 6.2 ; Εγω με NI2 ακομα το παρατηρω ! Μηπως με v3.2(NJ1) και Boeffla 6.2 διορθωνεται ;

με τημ 3.2 δεν παρατηρησα τιποτα απο αυτα που γραφεις,δοκιμασα για λιγο την Ν12 αλα δεν μου αρεσε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας πως η samsung ειναι σε ρότα προς αναβάθμιση σε lollipop των Note 2 και s4 δεν μπορω να πω πως δεν σκέφτηκα πως μετα θα ρθει και η σειρα του s3 μας απο την qs rom.
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας πως η samsung ειναι σε ρότα προς αναβάθμιση σε lollipop των Note 2 και s4 δεν μπορω να πω πως δεν σκέφτηκα πως μετα θα ρθει και η σειρα του s3 μας απο την qs rom.

 

αν παρει το note 2 τοτε πολυ πιθανο.. αν οχι απο qs τοτε απο αλλη rom..

 

 

η cm12 εφυγε απο alpha και πηγε σε beta.. την εχει δοκιμασει κανενας; (βγηκε και boeffla για lollipop)

Link to comment
Share on other sites

αν παρει το note 2 τοτε πολυ πιθανο.. αν οχι απο qs τοτε απο αλλη rom..

 

 

η cm12 εφυγε απο alpha και πηγε σε beta.. την εχει δοκιμασει κανενας; (βγηκε και boeffla για lollipop)

Ναί χθες έβαλα του ARCHI με stock kernel όμως.Περιμένω περισσότερα θέλει δουλειά ακόμα
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...