Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την ρομ σκέτη χωρίς bloat κλπ...Αλλά πάλι κάνει κολπάκια βλέπω

 

τι να σου πω.Εγώ έχω Omega+boefla,έχω διαγράψει το touchwiz και έχω βάλει Nova(το αγόρασα)και δεν έχω κανένα θέμα.Άντε καμιά φορά σκαλώνει λίγο ο stock browser.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν περασουμε archindroid και κατα την εγκατασταση αφαιρεσουμε τα blootware υπαρχει περιπτωση να μην τρεχει καλα η rom;επισης υπαρχει καποιο θεμα με την καμερα;;παιζει να μην λειτουργει;

 

εγω φιλε μου μολις πριν λιγο την εγκατεστησα και η καμερα δεν λειτουργει,ρωτησα και πιο πανω μηπως καποιος βοηθησει,δοκιμασα αρκετες φορες την εγκατασταση και με ενα fix camera που εχει στο aroma αλλα τιποτε.Οποτε μην προχωρας αν θες τη γνωμη μου,εχει θεμα η rom

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου μολις πριν λιγο την εγκατεστησα και η καμερα δεν λειτουργει,ρωτησα και πιο πανω μηπως καποιος βοηθησει,δοκιμασα αρκετες φορες την εγκατασταση και με ενα fix camera που εχει στο aroma αλλα τιποτε.Οποτε μην προχωρας αν θες τη γνωμη μου,εχει θεμα η rom

 

Το θέμα της κάμερας έχει απαντηθεί πολλές φορές. Φλασαρεις custom kernel μέσω cwm Τράβας μια φωτογραφία και μετά φλασάρεις boeffla kernel. Η Archidroid δεν έχει bugs.Video camera δουλεύουν τζάμι....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της κάμερας έχει απαντηθεί πολλές φορές. Φλασαρεις custom kernel μέσω cwm Τράβας μια φωτογραφία και μετά φλασάρεις boeffla kernel. Η Archidroid δεν έχει bugs.Video camera δουλεύουν τζάμι....

 

εννοεις απο την εγκατασταση στο aroma installer της rom?πρωτα επιλεγουμε custom kernel σεταρουμε τραβαμε φωτο και ξανα install τη rom με boefla αυτη τη φορα?

Link to comment
Share on other sites

Κατα την εγκατάσταση επέλεξε τον stock kernel, και αφού γίνει η εγκατάσταση και ανοίξει το κινητό τρέξε την κάμερα. Μετά μπορείς να βάλεις όποιο kernel θέλεις. Απλά για να τρέξει η κάμερα την πρώτη φορά χρειάζεται να έχεις το stock kernel
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια εγινε αλλα οπως λεει κι ο φιλος ειναι λιγο <<κουλο>>και δεν το συνανταμε συχνα το προβλημα αυτο.Αναμφισβητητα ειναι ιδιοτροπια αυτης της ρομ η του κερνελ ισως και πρεπει να περασεις απο<<πονηρο μονοπατι>> για να τελειωσεις.τεσπα,αν ειναι τοσο καλη οπως λετε,χαλαλι της
Link to comment
Share on other sites

φιλοι τα φωτα σας.οπως εχω ξαναγραψει ,πηρα και παλι το σ3,(3η φορα) αλλα πρωτη φορα ειδα και στο κουτι,αλλα και μεσα στις οδηγιες,οτι το τηλ.λειτουργει μονο με ευρωπαικη σιμ,και μαλιστα οχι ολα τα κρατη,πχ βοσνια,ελβετια,σερβια και 6-7 ακομα δεν υποστηριζονται,και λεει οτι αν βαλουμε σιμ απο αυτα τα κρατη,κλειδωνει η δεν λειτουργει.οχι οτι εχω τετοια σιμ αλλα τι παιζει,το γνωστο KNOX ηκατι αλλο? ρωταω επεισης γιατι θελω να βαλω την neatrom 4.3 μην παθω παλι καμια πλακα. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

φιλοι τα φωτα σας.οπως εχω ξαναγραψει ,πηρα και παλι το σ3,(3η φορα) αλλα πρωτη φορα ειδα και στο κουτι,αλλα και μεσα στις οδηγιες,οτι το τηλ.λειτουργει μονο με ευρωπαικη σιμ,και μαλιστα οχι ολα τα κρατη,πχ βοσνια,ελβετια,σερβια και 6-7 ακομα δεν υποστηριζονται,και λεει οτι αν βαλουμε σιμ απο αυτα τα κρατη,κλειδωνει η δεν λειτουργει.οχι οτι εχω τετοια σιμ αλλα τι παιζει,το γνωστο KNOX ηκατι αλλο? ρωταω επεισης γιατι θελω να βαλω την neatrom 4.3 μην παθω παλι καμια πλακα.

 

απλά γράφει σε ποιές μπάντες δουλεύει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

απλά γράφει σε ποιές μπάντες δουλεύει.

να προχωρησω αφοβα σε ρουτ τι λες,μιας και απαντησες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

έτσι πιστεύω.

Δεν έχω διαβάσει πουθενά και σε κανένα φόρουμ για knox στο S3.Αλλά δεν θέλω να σε πάρω και στον λαιμό μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην Omega v58 δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το DLNA,έχει κανείς καμία ιδέα;

το έλυσα κάνοντας ξανά εγκατάσταση.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

:!::!:

EDIT!Μολις παρατηρησα οτι το κανει σε μερικους αριθμους οπου υποστηριζεται απο τις συσκευες τους η υπηρεσια cosmote crystal voice..Φλάσαρα ενα patched modem που βρήκα σε ενα φορουμ τωρα..

Καλησπέρα παιδιά!

 

Πριν λίγες ώρες εγκατέστησα την ROM των iHackers Miui V5 1.5 (http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-ihackers-v1-5-t2477138/page2)

 

Έχω θέμα με τα τηλέφωνα..πιο συγκεκριμένα νομίζω ότι κάτι τρέχει με το Modem.

Όταν καλώ η με καλούν ακούγεται η φωνή η και ακόμα το ντττιττ που κάνει με μια βραχνάδα.Ακόμα δεν μπορώ να δεχτώ/Πάρω κλήσεις στο Viber

 

Μήπος πρέπει να σετάρω κάποιο αλλο Modem?

 

Χρησιμοποιώ Cosmote και το mobile internet το χω κλειστο..επεισης παρατηρησα καποιες φορες μετα απο λιγη ωρα κανονικης κλισης ακούγεται κάαπος κανονικα! Παρακαλώ πείτε μου το συντομότερο τι μπορώ να κάνω φοράω MIUI Me Modem I9300XXUGMK6 Kernel 3.0.31-368423 kai Αndroid 4.1.1 JR003C

 

Ευχαριστώ !!SOS!! :!:

Edited by giannisma_1998
Link to comment
Share on other sites

φιλοι εχω μερικες αποριες σχετικα με το knox,επιρεαζει σε περιπτωση ρουτ και εγκατασταση customrom?ρωταω γιατι το τηλ.που πηρα εχει ρομ επισημη για χωρες της βαλτικης,(ειναι ευρωπη?).συγνωμη αν κουραζω αλλα αν καεις στο γαλα,φυσας και το....χιονι.ας με κατατοπιση καποιος.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση παρακαλω.Ειμαι με cyanogenmod snapshot m4 (4.4.2) και θελω να παω σε archidroid V1.7.15 stable.Χρειαζεται να κανω efs file backup για να μην εχω προβλημα με το μοντεμ και δεν δουλευουν οι κλησεις η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση παρακαλω.Ειμαι με cyanogenmod snapshot m4 (4.4.2) και θελω να παω σε archidroid V1.7.15 stable.Χρειαζεται να κανω efs file backup για να μην εχω προβλημα με το μοντεμ και δεν δουλευουν οι κλησεις η οχι?

 

Κάνε ούτως ή άλλως για να σαι ασφαλής, ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα εκανα σκατα.Δεν πηρα backup απο efs φλασαρα την archidroid και τωρα δεν εχω δικτυο :(

 

Tωρα απο που ξεκιναω? :cry:

απο το σερβις,αν σου ζηταει πιν δικτυου.η ξαναφλασαρε την προηγουμενη.κατι παρομοιο εκανα απο 4.3σε κιτκατ και παλι πισω και εχασα το δυκτιο,δεν γνωριζω ομως τι πειραχτηκε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ok το εφτιαξα.Ξαναφλασαρα μεσω philz touch απλα αυτη τη φορα εκανα και update το modem μεσω των επιλογων του aroma installer.Oλα φαινονται καλα θα επανελθω με εντυπωσεις και ερωτησεις ισως :P
Link to comment
Share on other sites

απο το σερβις,αν σου ζηταει πιν δικτυου.η ξαναφλασαρε την προηγουμενη.κατι παρομοιο εκανα απο 4.3σε κιτκατ και παλι πισω και εχασα το δυκτιο,δεν γνωριζω ομως τι πειραχτηκε.

 

Καμία σχέση,μη τρομάζεις κόσμο άδικα.

άλλο να μην έχεις δίκτυο,και άλλο να σου ζητάει κωδικό κλειδώματος δικτύου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αν σου ζητησει εγραψα,αν οχι, προτεινα ξαναφλασαρισμα.που ειναι η τρομοκρατια.

 

πουθενά,στο σέρβις αναφερόμουν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως οπως εγραψα παραπανω με την διαδικασια 4.3 σε 4.4 και παλι πισω κατι δεν εκανα σωστα και το τηλ.κλειδωσε.γιαυτο ανε φερα το σερβις,την εμπειρια μου ανεφερα.ολα καλα λοιπον,την καλημερα μου.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μεχρι στιγμης ολα καλα με archidroid εκτος απο κατι.Δεν μπορω για την ωρα να κανω το 3g μου να δουλεψει.Χρησιμοποιω q card πληροφοριακα.Στις ρυθμισεις στο network connections πηγαινω εκει που λεει more networks,μετα mobile networks.Εκει βλεπω ειναι τικαρισμενα τα mobile data και απο κατω το data roaming.Στο network mode ειναι απο default το WCDMA/GSM (auto connect).Πρεπει μηπως να το αλλαξω μηπως σε WCDMA only ή στο gsm only?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία το έφτιαξα και αυτό.δικό μου το λάθος που δεν άλλαξα την ονομασία του apn.ισχύει όμως η ερώτηση για το network mode.το αφήνουμε στο auto?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...