Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα!περασα την εφαρμογή διαχείρηση Led στην οποια μπορώ να βάλω οποια αποχρωση χρώματος θελω στο Ledaki.πχ κιτρινο χρώμα στα μηνυματα,πορτοκαλί στης αναπάντητες!Η απορία μου ειναι δεν υπάρχει φοβος να καει το λεντάκι με τις περιεργες αποχρώσεις;Ξερω το τηλεφωνο απο μόνο του εχει μπλε φως στις ειδοποιησεις και κοκκινο οταν φορτιζει.Οι αλλες αποχρώσεις δεν καταστρέφουν την λάμπα;:(

 

Επισης εχει πρασσινο σε μυνηματα και facebook και εχει και κιτρινο στο viber..

Τουλαχιστον αυτα τα εχει το δικο μου χωρις να πειραξω κατι....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης εχει πρασσινο σε μυνηματα και facebook και εχει και κιτρινο στο viber..

Τουλαχιστον αυτα τα εχει το δικο μου χωρις να πειραξω κατι....

 

Ναι απλά ρωτάω το κιτρινο χρώμα σαν αποχρωση δεν χαλαει το ledaki;

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά ρωτάω το κιτρινο χρώμα σαν αποχρωση δεν χαλαει το ledaki;

 

Μπα δεν νομιζω....γιατι να χαλασει...???

Αν εχει τη δυνατοτητα ενα ledακι να βγαζει διαφορετικα χρωματα θα το κανει χωρις προβλημα....:)

Γιατι το κιτρινο πχ να του κανει ζημια και το μπλε ή το κοκκινο να μην του κανει......?

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα με δυσκολευε στην αρχη, θελει να βρεις τον τροπο... το ψιλοακουμπας με την παλαμη σερνοντας το χερι απο πανω...

 

οτι κ αν κανω δεν πιανει...:( με τον παλιο τροπο μονο πατωντας τα δυο πληκτρα μαζι...

Link to comment
Share on other sites

οτι κ αν κανω δεν πιανει...:( με τον παλιο τροπο μονο πατωντας τα δυο πληκτρα μαζι...

 

Εαν το εχεις ενεργοποιησει δεν βλεπω το λογο να μην γινεται....:confused:

Καταλαβες πως θα περασεις απο πανω το χερι?

Θα το πω λιγακι "μπακαλιστικα" για να καταλαβεις....

Τεντωσε την δεξια σου παλαμη σε "κινηση καρατε"..... βαλε την παλαμη σου στην ακρη της οθονης (δεξια ή αριστερα) και συρε την απαναντι οπως κανει ενα scaner....

Το μαλακο μερος της παλαμης (αυτο που σπαει τα ξυλα ο καρατεκα) :D ....πρεπει να ακουμπαει την οθονη....

(Ξερω.... αθλια περιγραφη) χαχαχα:D

Link to comment
Share on other sites

Όπως εχω καταλάβει πολλοι χρήστες αντιμετωπίζουν προβληματα με τη ταχύτητα της συσκευής. Υπάρχουν τρόποι αντιμετώπισης?

 

Ποιός είναι ο αντικειμενικός στόχος για να καλυτερέψει η ταχύτητα του κινητού, δεδομένου οτι όταν πήρα το κινητό, πέταγε.

 

 

 

 

Λιγότερες εφαρμογές?

Λιγότερες επαφές?

Λιγότερα αποθηκευμένα wifi?

Χρήση μόνο εσωτερικής μνήμης?

 

Δεν έχω κάνει root και έχω περάσει όλα τα updates.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όπως εχω καταλάβει πολλοι χρήστες αντιμετωπίζουν προβληματα με τη ταχύτητα της συσκευής. Υπάρχουν τρόποι αντιμετώπισης?

 

Ποιός είναι ο αντικειμενικός στόχος για να καλυτερέψει η ταχύτητα του κινητού, δεδομένου οτι όταν πήρα το κινητό, πέταγε.

 

 

 

 

Λιγότερες εφαρμογές?

Λιγότερες επαφές?

Λιγότερα αποθηκευμένα wifi?

Χρήση μόνο εσωτερικής μνήμης?

 

Δεν έχω κάνει root και έχω περάσει όλα τα updates.

 

Βρες μια εφαρμογη απο το store που να μπορεις να καθαριζεις ανενεργα αρχεια, system cache, image thumbnails και τετοια... κατι σαν το clean master ας πουμε... παντως αν το εχεις τιγκαρει σε εφαρμογες το κινητο κ σου εχει μεινει λιγος αποθηκευτικος χωρος, ειναι φυσιολογικο να μην πιανει τις ταχυτητες που ειχες οταν ηταν αδειο...

Link to comment
Share on other sites

Βρες μια εφαρμογη απο το store που να μπορεις να καθαριζεις ανενεργα αρχεια, system cache, image thumbnails και τετοια... κατι σαν το clean master ας πουμε... παντως αν το εχεις τιγκαρει σε εφαρμογες το κινητο κ σου εχει μεινει λιγος αποθηκευτικος χωρος, ειναι φυσιολογικο να μην πιανει τις ταχυτητες που ειχες οταν ηταν αδειο...

 

Το κακό είναι οτι δεν του έχω βάλει πολλές εφαρμογές. Εχώ πολλές επαφές και πολλά αποθηκευμένα ασύρματα αλλα νομίζω οτι αυτά δεν παίζουν ρόλό.

 

Έβαλα το cleaner αλλα δεν είδα διαφορά.

 

 

Το κακό είναι οτι δεν έχω πάνω απο 30 εφαρμογές και η εσωτερική του είναι άδεια.

 

Απλά η Ram είναι μονιμος στο όριο απο εφαρμογές όπως facebook, whatsup, viber, ebay, voxer.

 

 

Το θέμα είναι ότι φίλος που έχει ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο με ίδιο λειτουργικό και εφαρμογές, πετάει.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι οτι δεν του έχω βάλει πολλές εφαρμογές. Εχώ πολλές επαφές και πολλά αποθηκευμένα ασύρματα αλλα νομίζω οτι αυτά δεν παίζουν ρόλό.

 

Έβαλα το cleaner αλλα δεν είδα διαφορά.

 

 

Το κακό είναι οτι δεν έχω πάνω απο 30 εφαρμογές και η εσωτερική του είναι άδεια.

 

Απλά η Ram είναι μονιμος στο όριο απο εφαρμογές όπως facebook, whatsup, viber, ebay, voxer.

 

 

Το θέμα είναι ότι φίλος που έχει ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο με ίδιο λειτουργικό και εφαρμογές, πετάει.

 

Μηπως κ φιλος σου το εχει rootαρισμενο κ εχει πειραξει την διαχειριση της μνημης?? Κ εμενα με 75 εφαρμογες πανω κ το κινητο δεν μασαει τιποτα, κ εχω μονιμα 250-380 free ram με 10 εφαρμογες ανοιχτες, αλλα ειναι πειραγμενο... λογικα εσυ μιλας για μαμα συσκευη, που δεν μπορεις να κανεις κ πολλα, δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κ φιλος σου το εχει rootαρισμενο κ εχει πειραξει την διαχειριση της μνημης?? Κ εμενα με 75 εφαρμογες πανω κ το κινητο δεν μασαει τιποτα, κ εχω μονιμα 250-380 free ram με 10 εφαρμογες ανοιχτες, αλλα ειναι πειραγμενο... λογικα εσυ μιλας για μαμα συσκευη, που δεν μπορεις να κανεις κ πολλα, δυστυχως...

 

κ εγω το χω ροοτ..πως πειραζεις την μνημη..?????:O

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κ φιλος σου το εχει rootαρισμενο κ εχει πειραξει την διαχειριση της μνημης?? Κ εμενα με 75 εφαρμογες πανω κ το κινητο δεν μασαει τιποτα, κ εχω μονιμα 250-380 free ram με 10 εφαρμογες ανοιχτες, αλλα ειναι πειραγμενο... λογικα εσυ μιλας για μαμα συσκευη, που δεν μπορεις να κανεις κ πολλα, δυστυχως...

 

Δεν το έχει κάνει root, απλα κάποιες εφαρμογες όπως facebook, viber σε εμένα χρησιμοποιούν τη τριπλασια μνήμη σε σχέση με εκείνου.

 

 

Αυτο εχει σαν αποτέλεσμα να έχω μόνο 160 mb free Ram.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κ εγω το χω ροοτ..πως πειραζεις την μνημη..?????:O

 

Βαλε το android tuner απο το store και στειλε μου pm να σου πω....

 

Δεν το έχει κάνει root, απλα κάποιες εφαρμογες όπως facebook, viber σε εμένα χρησιμοποιούν τη τριπλασια μνήμη σε σχέση με εκείνου.

 

 

Αυτο εχει σαν αποτέλεσμα να έχω μόνο 160 mb free Ram.

 

Αναλογως σε ποια χρονικη περιοδο το ελεγξες.. πχ εχω το fb τωρα στο background, και μου τρωει 27mb μνημη... αν παω να τραβηξω ενα screenshot για να ανεβασω μια φωτογραφια, θα ανοιξουν κ αλλες διεργασιες κ θα αρχισει να τρωει πολυ περισσοτερο... δεν ειναι παντα στανταρ τα mb που τρωει η καθε εφαρμογη... κ στην τελικη, ετσι δουλευει το android φιλε μου... παντως με 160mb free δεν νομιζω να εχεις θεμα μνημης κ να ειναι αυτος ο λογος που αισθανεσαι να μην πηγαινει καλα η συσκευη...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το android tuner απο το store και στειλε μου pm να σου πω....

 

Πρεπει να ειναι root για να δουλεψει το android tuner;Ποια rom κατα την γνωμη σας κανει καλυτερη διαχειρηση μνημης;

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι root για να δουλεψει το android tuner;Ποια rom κατα την γνωμη σας κανει καλυτερη διαχειρηση μνημης;

 

ναι,πρεπει να εισαι root... οι cm10- 10.1 κανουν την καλυτερη διαχειριση μνημης, οι λεγομενες AOKP... ειναι γυμνες, δεν εχουν bloatware apps, ουτε καν τις λειτουργιες κινησης που εχουν οι samsung συσκευες, με αποτελεσμα να μην τρωνε πολλη μνημη... εγω απο αποψη ram ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος με την omega aokp v.6 και τον siyah kernel

Link to comment
Share on other sites

ναι,πρεπει να εισαι root... οι cm10- 10.1 κανουν την καλυτερη διαχειριση μνημης, οι λεγομενες AOKP... ειναι γυμνες, δεν εχουν bloatware apps, ουτε καν τις λειτουργιες κινησης που εχουν οι samsung συσκευες, με αποτελεσμα να μην τρωνε πολλη μνημη... εγω απο αποψη ram ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος με την omega aokp v.6 και τον siyah kernel

 

Ναι αλλα απο μπαταρια;:O

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα απο μπαταρια;:O

 

Τρωει πιο πολυ μπαταρια.. με μια μεση χρηση θα την βγαλεις παντως την μερα... αν το μαστιγωσεις, ουτε 3 ωρες δεν θα πας με οθονη ανοιχτη ομως...

Link to comment
Share on other sites

παιδια με μαμα ρομ βγαζω 3,5 ωρες οθονης ειναι φυσιολογικο ? το εχω μια εβδομαδα ειναι τραγικα λιγο ?

κ αν ναι με ρουταρισμα κ αλλη ρομ ποσο θα βγαζω?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια με μαμα ρομ βγαζω 3,5 ωρες οθονης ειναι φυσιολογικο ? το εχω μια εβδομαδα ειναι τραγικα λιγο ?

κ αν ναι με ρουταρισμα κ αλλη ρομ ποσο θα βγαζω?

 

Ανάλογα τη ρομ που θα περάσεις.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυτο το tegrak κανει οντως δουλεια η οχι ρε παιδια.??χωρις αυτο βγαζει σκορ 5800 κ μ αυτο 6700-6800...οντως παει στο 1,6 ghz??κανεις δεν ξερει???/ Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...