Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενα προβλημα που βρηκα μετα απο of-on(boefla 6.2-QS v3.2) εχασα τις ρυθμισεις κλησεων και επαφων,δεν βρισκει επαφες στην σιμ,βρισκει το αντιγραφο επαφων στην sd αλλα δεν μπορει να τις επαναφερει,ειπα και εγω τοσο αψογη δεν μπορει ενα bug θα υπαρχει και νατο.το αστειο ειναι οτι μεχρι τωρα δεν ειχα δοκιμασει να σβησω το τηλ.καμια φορα,με το που το εσβησα για να δοκιμασω την διορθωση που υποσχεται για τη διορθωση του wakeup οταν φορτιζει με σβηστο τηλ.(ισχυει) βρηκα αυτο που προανεφερα.edit. εψαξα μετα απο φλασια στις ρυθμισεις στο δικαιωματα εφαρμογων και στις επαφες ηταν ξετικαρισμενα καποια απο τα κουμπια τα ξανατικαρισα και επανηλθαν τα παντα.τζαμπα κακολογισα:heat: Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιοδια ποια ρομ να περασω?μπαταρια θελω καιο ιντερνετ αυτα...ποια πεζει ποιο πολυ?

με Τ9 πληκτρολογεις?:) τωρα τελευταια μιλαμε για την QS-I9300-KK.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

με Τ9 πληκτρολογεις?:) τωρα τελευταια μιλαμε για την QS-I9300-KK.

 

χαχαχαχα ...ειναι καλη?δοκιμασμενη?

Link to comment
Share on other sites

αν παρει το note 2 τοτε πολυ πιθανο.. αν οχι απο qs τοτε απο αλλη rom..

 

 

η cm12 εφυγε απο alpha και πηγε σε beta.. την εχει δοκιμασει κανενας; (βγηκε και boeffla για lollipop)

 

Καταπληκτική η cm12. Πολύ όμορφη και πλεον λειτουργουν όλα και πολύ γρήγορα εκτός απο τα μεγαλα sms (πανω απο 160 Χαρ). Ολα τα αλλά είναι αψογα

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ...ειναι καλη?δοκιμασμενη?

 

από την 2.9 και πάνω που έχω δοκιμάσεις όλα δουλεύουν ρολόϊ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ...ειναι καλη?δοκιμασμενη?

μετα απο την neatrom4.3 που ειχα,η QS V3.2 ειναι ΜΑΚΡΑ η καλυτερη,μονο που η ραμ κατεβηκε σε επιπεδα 450-570,αντε με το ζορι με αρκετες εφαρμογες620,ειναι απο μονος του λογος για να την δοκιμασεις,καλη μπαταρια,γρηγορη ρομ,δοκιμασε την και κρινε μονος σου.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταπληκτική η cm12. Πολύ όμορφη και πλεον λειτουργουν όλα και πολύ γρήγορα εκτός απο τα μεγαλα sms (πανω απο 160 Χαρ). Ολα τα αλλά είναι αψογα

"This is NOT A STABLE BUILD.

 

I STRONGLY suggest to use only stock kernel bundled with the ROM and ArchiKernel V1.6+, unless you want to face other issues" αυτα γραφει ο dev για την cm12.στα σχολια εχουν καποια προβληματα οι χρηστες καθως επισης ακομα ειναι(και μαλλον θα ειναι) χωρις ραδιοφωνο.ισως αργοτερα τελειοποιηθη.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μετα απο την neatrom4.3 που ειχα,η QS V3.2 ειναι ΜΑΚΡΑ η καλυτερη,μονο που η ραμ κατεβηκε σε επιπεδα 450-570,αντε με το ζορι με αρκετες εφαρμογες620,ειναι απο μονος του λογος για να την δοκιμασεις,καλη μπαταρια,γρηγορη ρομ,δοκιμασε την και κρινε μονος σου.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"This is NOT A STABLE BUILD.

 

I STRONGLY suggest to use only stock kernel bundled with the ROM and ArchiKernel V1.6+, unless you want to face other issues" αυτα γραφει ο dev για την cm12.στα σχολια εχουν καποια προβληματα οι χρηστες καθως επισης ακομα ειναι(και μαλλον θα ειναι) χωρις ραδιοφωνο.ισως αργοτερα τελειοποιηθη.

 

μπορεις να με προμυθευσης με λινκ και how to γιατι ειμαι ασχετοσ και ειναι η πρωτη φορα ου το σ3 θα αλλαξη ρομ

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να με προμυθευσης με λινκ και how to γιατι ειμαι ασχετοσ και ειναι η πρωτη φορα ου το σ3 θα αλλαξη ρομ

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841 απο εδω κατεβαζεις την εκδοση που θες πχ εγω εχω την v3.2,οδηγιες βημα προς βημα εχει στο πρωτο ποστ αυτου του φορουμ. σου εστειλα pm

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

"This is NOT A STABLE BUILD.

 

I STRONGLY suggest to use only stock kernel bundled with the ROM and ArchiKernel V1.6+, unless you want to face other issues" αυτα γραφει ο dev για την cm12.στα σχολια εχουν καποια προβληματα οι χρηστες καθως επισης ακομα ειναι(και μαλλον θα ειναι) χωρις ραδιοφωνο.ισως αργοτερα τελειοποιηθη.

 

Αν εξαιρέσεις την μπαταρία που δεν είναι και η καλύτερη... Μιλάμε για την καλύτερη εμπειρία που είχα ποτέ στο S3! Με achikernel που το έχω εγώ είναι πιο smooth και από στοκ s5 :-P κ αυτό το λέω σοβαρά.. Εννοείται κρασαρισματα και reboots ανύπαρκτα!

Απίστευτη rom.. Και πλέον βγαίνουν όλο και περισσότερες Lollipop roms οπότε σιγά σιγά ξεχάστε την kitkat. Τουλάχιστον σε aosp επίπεδο

Link to comment
Share on other sites

βασικα οι cm δεν ειναι του προσωπικου μου γουστου για γνωστα θεματα,μπαταρια ραδιο,και προτιμω το tw το βρισκω ποιο φιλικο.τωρα οσο αφορα τις lolipop σε λιγες ημερες πιστευω θα πηξουμε στις κουστομιες,απλως τωρα ειναι ακομα σε δοκιμαστικο σταδιο ολες.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ράδιο εγκαθιστάς αν θέλεις.. Τα έχουμε πει πολλές φορές εδώ νομίζω..

 

Αυτό με το δοκιμαστικό η αλήθεια είναι πως δεν το έχω παρατηρήσει εγώ.. Μ'αρεσει να φλασαρω και να βλέπω μόνος αν είναι δοκιμαστικό ή όχι.

Μου θυμίζει στον kernel του boeffla που ερχοντουσαν μερικοί και παρακαλούσαν πότε θα βγει stable έκδοση ενώ ΟΛΕΣ οι beta του ήταν σε τελειωτικο στάδιο και το μόνο που ήθελαν για να γίνουν stable ήταν μια αλλαγή στο όνομα..

 

Ναι οι Lollipop που έχουν βγει τώρα δεν είναι και ότι πιο σταθερό υπάρχει ΑΛΛΆ για τους περισσότερους που ασχολούνται με μπόλικα φλασαρισματα είναι από τώρα daily driver.. Όπως εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

το ραδιο με ενδιαφερει παρα πολυ αλλα το σπιριτ δεν επαιξε την μια και μοναδικη φορα που δοκιμασα cm,καπου διαβασα οτι δεν το υποστηριζει λογω της ρομ που στηριζεται η cm(pure android),αν διαβεβαιωνεις οτι λειτουργει ισως και να κανω το βημα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως λειτουργεί σε cm11 :-P δεν το χρησιμοποιώ και ποτέ οπότε τώρα με cm12 δεν δοκίμασα καν.. Αν υπάρχει κάποιος άλλος εδώ μέσα που θέλει να τεστάρει..
Link to comment
Share on other sites

Για ράδιο, ψάξτε το spirit2 2014_03_20, το έχω μόνιμα σε ότι ρομ φλασάρω δουλεύει άψογα. Τώρα είμαι στην QM την τελευταία, πολύ ευχαριστημένος, το μόνο που μου έκανε κάτι φορές αργούσε να ανοίξει κανα προγραμματακι και με ενοχλούσε κυρίως στον dialer. Έβαλα exdialer, τον κάρφωσα να μένει στη μνημη και φαίνεται να πάει καλά... Α, μερι κριστμας του εβριουάν
Link to comment
Share on other sites

το ραδιο με ενδιαφερει παρα πολυ αλλα το σπιριτ δεν επαιξε την μια και μοναδικη φορα που δοκιμασα cm,καπου διαβασα οτι δεν το υποστηριζει λογω της ρομ που στηριζεται η cm(pure android),αν διαβεβαιωνεις οτι λειτουργει ισως και να κανω το βημα.

 

Εδώ και μήνες είμαι μ cm και λειτουργούν τα πάντα κανονικά και ομάλά.

Για ραδιόφωνο κατεβάζεις από google το Spirit Fm και παίζει μια χαρά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για επίσημα εννοείται όχι..

Αν μιλάς για touchwiz είναι πιθανό ειδικά αν βγει επίσημα στο note 2 από το οποίο έχουν υπάρξει πολλά ports.

Αν μιλάς για aosp υπάρχουν ήδη μερικές roms ;-)

Link to comment
Share on other sites

lolipop θα βγει ρε παιδια για μας?

 

Δεν πρόκειται να βγάλει η Samsung lollipop για το S3

Link to comment
Share on other sites

lolipop θα βγει ρε παιδια για μας?

:lol::lol::lol::lol::lol:εδω δεν εδωσε πανω απο 4.3 και αυτη με τα γνωστα bugs,καλες γιορτες σε εσενα και σε ολους στο φορουμ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να βγάλει η Samsung lollipop για το S3

:lol::lol::lol::lol::lol:εδω δεν εδωσε πανω απο 4.3 και αυτη με τα γνωστα bugs,καλες γιορτες σε εσενα και σε ολους στο φορουμ.

Πιθανολογώ ότι ο φίλος μιλάει για custom.. :D

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν Χρόνια Πολλά σε ολους

Θέλω να κάνω μιά δοκιμή με την QS 3.2 (QS-i9300XXUFNJ1-KK) (η καλύτερα είναι η Moded Version 3.2 ) που την υποστηρίζετε τόσο. Εχω Archdroid 4.3 1.17.16, TWRP και Boeffla Kernel, με Greenify Pro και πολλές εφαρμογές ενεργές στο greenify.Εχω κάνει ενα Backup με το TWRP και εχω ολες τίς εφαρμογες Backup με το Titanium σημερινή ενημέρωση.

Κάνω ενα Factory reset και παιρνώ ττην rom ενεργοποιηώ το ART η το Dalvik και αν ενεργοποιήσω το ART, μπορώ να επαναφέρω τίς εφαρμογές ΧΡΗΣΤΗ που εχω βάλει με restore απο το Titanium η θα εχω πρόβλημα με το ART?

Ειναι πολύ φασαρία να τίς φτιάχνω απο την αρχή και εχω αρκετές.

Επίσης εχω βάλει xposed με κάμποσα modules, greenify, appsettings, minminguard, wanamxposed, xbuttonsactions. Θα μπορώ να το ξαναβάλω με την QS αν χρειαστώ τίποτε?

Και κάτι άλλο ισχύει οτι η εγγραφή στην extsd στο KitKat έχει πρόβλημα με εφαρμογές που δεν μπορούν να έχουν πρόσβαση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Αμάν ...

Μα καλά ακόμα μια εβδομάδα δεν πέρασε από την 3.2.

Τι πρόλαβαν να προσθέσουν;

 

Αν βοηθάει.. :D

 

Changelog:

QS-i9300-KK-v3.3(NL1) ROM details:

27.12.14

Simple clean port of GT-N7100XXUFNL1 wis some selectible in AROMA futures and lite moded several apps

Version: Android 4.4.2

Changelist: 3569041

Build date: Fri, 12 Dec 2014 11:24:13 +0000

Fully optimized and tweaked

AROMA installation process wis several languages (en, ru, de, es,fr, it, cn) and 4 mode of installation

AROMA selectible CSC regions

AROMA selectible CSC Features

AROMA selectible more 40 offline keyboard language files

AROMA selectible the ability to select Ads block

AROMA selectible Headphone Volume level

AROMA selectible Bloat

AROMA selectible kernel

AROMA selectible S5 apps and S5 themed UI

Kernels: QS-v6, Boeffla-6.2-stable, AGNi-v5.3

Root access - SuperSU version 2.40

Newest BusyBox

RAM optimizations

System signatures check enabled for system security and safety

Improved virtual memory management

Speed optimizations

Data, cache and system partitions mounting tweaks

Bloatware applications selectible in Aroma

Zipaligned (Improved RAM management)

Fully de-odexed

init.d scripts (BusyBox run-parts) support

Auto init.d permissions set on boot

Excellent battery life!

Improved EXT4 performance

OpenVPN support

Most up-to-date system files permissions

4way reboot

Add some futures in setting menu (unlock effects, greyscale mode, torch menu, power menu,...)

Add some futures for apps (Call rec and SMS bacup,...)

HD Voise enabled

...and many more!

====================

 

Uploaded

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...