Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά βοήθεια,υπάρχει περιπτώσει να βάλεις custom(dragon furius)κ να μην σου υποστηριζει πλεον το κινητό το multiview κ το μάτι που εμφανιζεται πανω δεξια δίπλα στο σήμα του κινητού που με την κάμερα όταν διαβάζει μια σελιδα δεν σβήνει η οθόνη..πείτε μου παρακαλώ αν είναι να γυρίσω στη μαμά..Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H omega 43, 3 ενω ειναι κορυφή πρεπει να εχει ενα σοβαρο bug με το internet . Ειτε συνδεθω wifi ειτε με data plan (3g) καρασερνετε η συνδεση !!!! Σε σημειο που δεν ξερω ποιο να βρισω .

Η 44, 4 με την 43.3 τι διαφορες εχουν ;

 

Σε μένα η 43.3 δεν έχει κανένα πρόβλημα. Την έχω στήσει με full wipe και είναι άψογη

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοήθεια,υπάρχει περιπτώσει να βάλεις custom(dragon furius)κ να μην σου υποστηριζει πλεον το κινητό το multiview κ το μάτι που εμφανιζεται πανω δεξια δίπλα στο σήμα του κινητού που με την κάμερα όταν διαβάζει μια σελιδα δεν σβήνει η οθόνη..πείτε μου παρακαλώ αν είναι να γυρίσω στη μαμά..Ευχαριστώ..

 

Αν η ρομ που πας να βάλεις δεν είναι βασισμένη στη ρομ της Samsung, δε θα έχεις τίποτα απ'όλα αυτά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ -τυχερακια-κ καλη ανάσταση να έχουμε όλο..Μπορείς να μου προτείνει 2-3 να τις τσεκαρω??Κ παλι ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ -τυχερακια-κ καλη ανάσταση να έχουμε όλο..Μπορείς να μου προτείνει 2-3 να τις τσεκαρω??Κ παλι ευχαριστώ...

Omega, foxhound, hd revolution, wannam lite ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην γίνω κουραστικός αλλά η Revolution HD είναι καταπληκτική.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην γίνω κουραστικός αλλά η Revolution HD είναι καταπληκτική.

 

Η revolution από τη στιγμή που θα την βάλεις συνεχίζει να είναι καταπληκτική δύο μήνες μετά;

Γιατί με την omega το πρόβλημα μου είναι ότι μετά από ένα μήνα χρήσης το τηλέφωνο δεν συγκρίνεται με την αρχική κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Η revolution από τη στιγμή που θα την βάλεις συνεχίζει να είναι καταπληκτική δύο μήνες μετά;

Γιατί με την omega το πρόβλημα μου είναι ότι μετά από ένα μήνα χρήσης το τηλέφωνο δεν συγκρίνεται με την αρχική κατάσταση.

 

Σίγουρα μεσα σε 2 μηνες θα εχει βγαλει μια αναβάθμιση αρα φλασαρεις την καινουργια... Και στοκ να εχεις αν πειραζεις πολυ το τηλέφωνο θελει ενα factory reset μετα απο 2 μηνες...

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη πολυ καλη ρομ γρηγορη και με πολυ καλη μπαταρια ειναι και η Pardus HD RoM S4 Edition Volume II. Δοκιμαστε την.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2142430

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με costum rom πόσες ώρες οθόνης μπορεί να βγάλει το κινητό;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μεσα σε 2 μηνες θα εχει βγαλει μια αναβάθμιση αρα φλασαρεις την καινουργια... Και στοκ να εχεις αν πειραζεις πολυ το τηλέφωνο θελει ενα factory reset μετα απο 2 μηνες...

 

6 μήνες έχω το τηλέφωνο stock, και πάει σφαίρα. Είναι routed και έχει 90 apps, και δουλεύει καλύτερα από την πρώτη μέρα. Το θέμα είναι να αντιλαμβάνεσαι τις ανάγκες του και να κάνεις τις σωστές κινήσεις. Παρομοίως και τα Windows 7 που έχω στο λάπτοπ παίζουν όπως το αγόρασα την πρώτη μέρα. Ούτε μια φορά φορμάτ. Μια που το πήρα, και μια που παίζει έτσι ως σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Η revolution από τη στιγμή που θα την βάλεις συνεχίζει να είναι καταπληκτική δύο μήνες μετά;

Γιατί με την omega το πρόβλημα μου είναι ότι μετά από ένα μήνα χρήσης το τηλέφωνο δεν συγκρίνεται με την αρχική κατάσταση.

 

Έχει δίκιο σε αυτό που λέει ο moto, βγάζει συχνά νέα έκδοση αλλά, κατά τη γνώμη μου, δεν χρειάζεται οπότε βγάζει να την περνάς εκτός κ αν είναι major update. Σε αυτή που είμαι τώρα (22.4 - BUEMA1) την έχω σίγουρα μήνα και δεν έχω συναντήσει πρόβλημα, μια επανεκκίνηση και αυτή από παιχνίδι που βγήκα. Είναι ταχύτατη, το GPS κλειδώνει απίστευτα γρήγορα, η μπαταριά κρατάει καλά και να φανταστείς ότι τώρα το 4 μέρες το Πάσχα τα ανίψια μου το σκισανε στα παιχνίδια και εγώ λίγο surf με 3G και το φόρτιζα το βραδύ και δεν έκανε καμία επανεκκίνηση ούτε πρόβλημα μνήμης.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εγκατεστησα την android revolution hd V25... κατ'αρχην εχασα το cwm, μπορω να το γυρισω στο recovery μονο χειροκινητα κατα την διαρκεια επανεκκινησης του κινητου... δευτερον, συνδεω την συσκευη στον υπολογιστη και δεν την αναγνωριζει... φορτιζει το κινητο, αλλα δεν με βαζει μεσα στον αποθηκευτικο του χωρο απο το pc.. ξερετε τι μπορει να φταιει???
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα απο χτες android revolution hd.

Μια μέρα αντεξα...Αν εχεις συνηθίσει σε cyanogen ολες οι υπόλοιπες σέρνονται...Οποτε για ακόμη μια φορά temasek cm απο μένα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ! ειμαι παντελως ασχετος απο ρουτ ! αγορασα ειναι γκαλαξυ σ3 το οποιο ειναι ρουτ! και θελω να το κανω εργοστασιακο! αλλα δεν ξερω πως!

διαβασα κατι για την εφαρμογη super superuser και λεει οτι γινεται χωρις να συνδεθει στον υπολογιστη!

καποιος τροπος ο οποιος ειναι ευκολος για καποιον αρχαριο εντελως σαν εμενα?

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ! ειμαι παντελως ασχετος απο ρουτ ! αγορασα ειναι γκαλαξυ σ3 το οποιο ειναι ρουτ! και θελω να το κανω εργοστασιακο! αλλα δεν ξερω πως!

διαβασα κατι για την εφαρμογη super superuser και λεει οτι γινεται χωρις να συνδεθει στον υπολογιστη!

καποιος τροπος ο οποιος ειναι ευκολος για καποιον αρχαριο εντελως σαν εμενα?

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα απο χτες android revolution hd.

Μια μέρα αντεξα...Αν εχεις συνηθίσει σε cyanogen ολες οι υπόλοιπες σέρνονται...Οποτε για ακόμη μια φορά temasek cm απο μένα!

 

Ξερω φιλε, κ εγω απο rootbox, codec black 3 και omega aokp γυρισα σε samsung based.. οντως νιωθεις οτι σερνεται, αλλα εχεις ολες τις λειτουργιες σου, τις βαρεθηκα τις cm 10.1 εντελως....

Link to comment
Share on other sites

Ξερω φιλε, κ εγω απο rootbox, codec black 3 και omega aokp γυρισα σε samsung based.. οντως νιωθεις οτι σερνεται, αλλα εχεις ολες τις λειτουργιες σου, τις βαρεθηκα τις cm 10.1 εντελως....

 

Temasek cm εχεις δοκιμάσει?

Άψογη ένα δίμηνο που την έχω.

Link to comment
Share on other sites

και πως βαζω την βασικη του rom ? μου λεει εχει βαλει και μια custom rom

 

Άνοιξε το λινκ που σου έδωσε ο φίλος παραπάνω.... Πήγαινε στην πρώτη σελίδα και ακολούθα τις οδηγίες....

Link to comment
Share on other sites

Temasek cm εχεις δοκιμάσει?

Άψογη ένα δίμηνο που την έχω.

 

Ρε φίλε ή κάμερα σου παίζει καλά? Όσες aosp έχω δοκιμάσει η κάμερα είναι για τα μπάζα. Και έχω δοκιμάσει αρκετές.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε ή κάμερα σου παίζει καλά? Όσες aosp έχω δοκιμάσει η κάμερα είναι για τα μπάζα. Και έχω δοκιμάσει αρκετές.

 

Ειναι απο τα γνωστα bugs των cm roms... δεν εχουν πανω τα sources του firmware της samsung για την καμερα, γι αυτο... τωρα που ξαναγυρισα σε samsung based rom, καταλαβα αμεσως την διαφορα σε ποιοτητα απεικονησης στην καμερα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...