Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ρε παιδια βρηκε κανεις καμια αλλαγη η απλα χασαμε 10 λεπτα απο την ζωη μας?

 

λίγο πιο γρήγορο έγινε, σε μένα τουλάχιστον, και λίγο περισσότερη Ram.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχει παρατηρήσει κανείς πρόβλημα στο touchwiz? πάω να σβήσω μία περιττή σελίδα (home screen) και μου κολλάει...επίσης πας να σβήσεις μία συντόμευση εφαρμογής στο lock screen μέσα από τα settings και πάλι κολλάει...νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά με τo τελευταίο update MG4... :mad::mad:

 

δεν έχω τέτοια θέματα, ίσα ίσα έγινε και πιο γρήγορο το κινητό μου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

anastasiah κοίτα εδώ

 

τελικά είναι απλό..είχα πειράξει απο το developer mode τα animation scales όλα στο 0x (γιατί μου αρέσει το κινητό να έχει λίγο πιο "άμεσο" feel) και αυτό δημιουργούσε το πρόβλημα..επαναφέροντας τις τιμές πίσω στο 1x όπως ήταν το πρόβλημα λύθηκε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε καποιο καλο service αθηνα για.το samsung μου?

Πήγαινε στο επίσημο service της samsung smartec

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....

εχω παρατηρισει πως το κινητο οταν προερχεται απο καθαρη εγκατασταση καποιας ROM βρισκει και κλειδωνει ταχυτατα δορυφορους στο gps.

με τον καιρο και χωρις να εχει προστεθει καποιο αλλο προγραμμα που να απασχολει τον gps δεκτη (χρησημοποιω μονο το gps test για να βλεπω την ποιοτητα του σηματος μερικες φορες και το dont panic σαν πλοηγο) παρατηρω πως αργει αρκετα να βρει δορυφορους και να τους κλειδωσει....

αν κανω επαναφορα εργοστασιακων για παραδειγμα το προβλημα εξαλειφεται.

το εχει παρατηρισει κανενας αλλος?? καμια ιδεα?

μπορω με καποιον τροπο να σβησω το ιστορικο του gps μονο σαν να εκανα επαναφορα εργοστασιακων?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορεί να φταίει το ιστορικό; γεμίζει και δε χωράει άλλους δορυφόρους; στο σημείο που δοκιμάζεις μετά από επαναφορά, εκεί δοκιμάζεις και μετά από καιρό; με τις ίδιες καιρικές συνθήκες; όλα παίζουν ρόλο.. Και όταν είσαι στο δρόμο πρέπει να σταματάς κάπου για να πιάσει πιο γρήγορα δορυφόρους... Edited by motomoto00
Link to comment
Share on other sites

Που μπορεί να φταίει το ιστορικό; γεμίζει και δε χωράει άλλους δορυφόρους; στο σημείο που δοκιμάζεις μετά από επαναφορά, εκεί δοκιμάζεις και μετά από καιρό; με τις ίδιες καιρικές συνθήκες; όλα παίζουν ρόλο.. Και όταν είσαι στο δρόμο πρέπει να σταματάς κάπου για να πιάσει πιο γρήγορα δορυφόρους...

 

οχι δεν ειναι οτι δεν χωραει αλλους δορυφορους φυσικα...

απλα σκαλωνει σε καποιο σημειο και αργει.... μιλαμε φυσικα για τα ιδια σημεια και σε σχεδον ανομοιοτυπες συνθηκες.

δεν εγινε μια φορα και συμπερανα "προβλημα"....ειναι κατι που παρατηρω εδω και αρκετο καιρο και το εχω τσεκαρει μετα απο καθε αλλαγη ROM.

οπως κανουμε reset battery stats ισως υπαρχει κατι και για το gps...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι οτι δεν χωραει αλλους δορυφορους φυσικα...

απλα σκαλωνει σε καποιο σημειο και αργει.... μιλαμε φυσικα για τα ιδια σημεια και σε σχεδον ανομοιοτυπες συνθηκες.

δεν εγινε μια φορα και συμπερανα "προβλημα"....ειναι κατι που παρατηρω εδω και αρκετο καιρο και το εχω τσεκαρει μετα απο καθε αλλαγη ROM.

οπως κανουμε reset battery stats ισως υπαρχει κατι και για το gps...

 

Μυστήριο μου ακούγεται αυτό. Να πιάνει καλά δηλαδή στην αρχή και μετά όχι. Τι servers gps έχεις? Τους άλλαξες ή δεν τους πείραξες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....

εχω παρατηρισει πως το κινητο οταν προερχεται απο καθαρη εγκατασταση καποιας ROM βρισκει και κλειδωνει ταχυτατα δορυφορους στο gps.

με τον καιρο και χωρις να εχει προστεθει καποιο αλλο προγραμμα που να απασχολει τον gps δεκτη (χρησημοποιω μονο το gps test για να βλεπω την ποιοτητα του σηματος μερικες φορες και το dont panic σαν πλοηγο) παρατηρω πως αργει αρκετα να βρει δορυφορους και να τους κλειδωσει....

αν κανω επαναφορα εργοστασιακων για παραδειγμα το προβλημα εξαλειφεται.

το εχει παρατηρισει κανενας αλλος?? καμια ιδεα?

μπορω με καποιον τροπο να σβησω το ιστορικο του gps μονο σαν να εκανα επαναφορα εργοστασιακων?

Αν δεν χρησιμοποιείς data, αυτό που περιγράφεις είναι φυσιολογικό.

Αν χρησιμοποείς πάμε αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,Πριν καμιά βδομάδα είχα ''χοντρό''πρόβλημα με το touchwiz..ήμουν και έκανα περιήγηση στης σελίδες,η ακόμα πήγαινα να μπω στην σελίδα με τα apps και το κινητό κολλούσε..όλα τα κουμπια λειτουργούσαν εκτός το touch..μετά απο λίγο αν πατούσες να μπεί το κινητό σε sleep και πήγαινες να ξεκλειδώσεις κολλούσε τρελά..Το έκανε 5-6 φορές την μέρα..Η λύση ήταν μία.Έβαλα έναν launcher 4.3(χωρις root απο αλλο samsung πρεπει να τον εχουν παρει και να τον εχουν κανει apk,oποιος τον θελει μπορω να τον δώσω..)το κινητό είναι πιο άμεσο και εξικονομώ 15mb ram..Απο τότε δεν μου το ξανάκανε..Και ο default μου launcher είναι αυτος..Πάντος είμαι πλήρος απογοητευμένος απο το κινητό στους 3 μήνες που τό χω..Δίνεις τόσα λεφτά για μια συσκευή(και ας είναι απο επιδότιση θες δεν θες θα στα πάρουν!!)και καταλαβαινεις οτι απο το 1gb ram τα 900 ειναι αχριστα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,Πριν καμιά βδομάδα είχα ''χοντρό''πρόβλημα με το touchwiz..ήμουν και έκανα περιήγηση στης σελίδες,η ακόμα πήγαινα να μπω στην σελίδα με τα apps και το κινητό κολλούσε..όλα τα κουμπια λειτουργούσαν εκτός το touch..μετά απο λίγο αν πατούσες να μπεί το κινητό σε sleep και πήγαινες να ξεκλειδώσεις κολλούσε τρελά..Το έκανε 5-6 φορές την μέρα..Η λύση ήταν μία.Έβαλα έναν launcher 4.3(χωρις root απο αλλο samsung πρεπει να τον εχουν παρει και να τον εχουν κανει apk,oποιος τον θελει μπορω να τον δώσω..)το κινητό είναι πιο άμεσο και εξικονομώ 15mb ram..Απο τότε δεν μου το ξανάκανε..Και ο default μου launcher είναι αυτος..Πάντος είμαι πλήρος απογοητευμένος απο το κινητό στους 3 μήνες που τό χω..Δίνεις τόσα λεφτά για μια συσκευή(και ας είναι απο επιδότιση θες δεν θες θα στα πάρουν!!)και καταλαβαινεις οτι απο το 1gb ram τα 900 ειναι αχριστα..

 

Νομίζω η καλύτερη λύση στο θέμα με την ram είναι το root. Όλοι καταλαβαινουμε τι εννοείς. Εχει τραγική διαχείριση ram και μόνο αν διαγράψεις καμιά system app και βάλεις greenify ίσως κάνεις κάτι. Η καλύτερη λύση βέβαια είναι custom rom.

Το κακό είναι ότι σε όλες τις περιπτώσεις πειραζεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,Πριν καμιά βδομάδα είχα ''χοντρό''πρόβλημα με το touchwiz..ήμουν και έκανα περιήγηση στης σελίδες,η ακόμα πήγαινα να μπω στην σελίδα με τα apps και το κινητό κολλούσε..όλα τα κουμπια λειτουργούσαν εκτός το touch..μετά απο λίγο αν πατούσες να μπεί το κινητό σε sleep και πήγαινες να ξεκλειδώσεις κολλούσε τρελά..Το έκανε 5-6 φορές την μέρα..Η λύση ήταν μία.Έβαλα έναν launcher 4.3(χωρις root απο αλλο samsung πρεπει να τον εχουν παρει και να τον εχουν κανει apk,oποιος τον θελει μπορω να τον δώσω..)το κινητό είναι πιο άμεσο και εξικονομώ 15mb ram..Απο τότε δεν μου το ξανάκανε..Και ο default μου launcher είναι αυτος..Πάντος είμαι πλήρος απογοητευμένος απο το κινητό στους 3 μήνες που τό χω..Δίνεις τόσα λεφτά για μια συσκευή(και ας είναι απο επιδότιση θες δεν θες θα στα πάρουν!!)και καταλαβαινεις οτι απο το 1gb ram τα 900 ειναι αχριστα..

 

Τοτε μια ειναι η λυση στο προβλημα σου, και το δικο σου και πολλων αλλων που εχουν προβλημα με την διαχειριση μνημης.

Η να αγορασετε το s3 lte με την διαφορα του ραδιοφωνου, η να πατε σε μια αλλη συσκευη αλλης εταιριας που να παρεχει περισσοτερη ram.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθές προσπαθώ να κάνω buckup μέσω του προγράμματος της Samsung το Kies. Εκτός ότι κάνει πολλές ώρες, έχθες έκανε μόνο τρεις ώρες προετοιμασία και τελικά έβγαλε σφάλμα και δεν έκανε. Προσπάθησα από τότε αρκετες φορές και τελικά σταματούσε βγάζοντας σφάλμα. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να μπορω να κάνω buckup γιατί θέλω να του κάνω reset;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια ,την βοηθεια σας σε ενα θεμα που μου παρουσιασε το κινητο.Προχθες μου ηρθε OTA να κανω update το εκανα και απο τοτε εχω πολυ σοβαρο προβλημα με την μπαταρια μεσα σε 3-4 ωρες απο 100% φτανει 32% που μεχρι προτινος δεν ειχα κανενα προβλημα και παντα με την ιδια χρηση.Πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ;; Οποια βοηθεια δεκτη..Ευχαριστω
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθές προσπαθώ να κάνω buckup μέσω του προγράμματος της Samsung το Kies. Εκτός ότι κάνει πολλές ώρες, έχθες έκανε μόνο τρεις ώρες προετοιμασία και τελικά έβγαλε σφάλμα και δεν έκανε. Προσπάθησα από τότε αρκετες φορές και τελικά σταματούσε βγάζοντας σφάλμα. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να μπορω να κάνω buckup γιατί θέλω να του κάνω reset;

 

titaniumbackup pro ή carbon

 

 

Αν χρησιμοποιήσω αντάπτορα 5V 2A θα έχω πρόβλημα? Άλλαξα καλώδιο και αντάπτορα 5V 1A αλλά πάλι καθυστερεί να φορτίσει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,Πριν καμιά βδομάδα είχα ''χοντρό''πρόβλημα με το touchwiz..ήμουν και έκανα περιήγηση στης σελίδες,η ακόμα πήγαινα να μπω στην σελίδα με τα apps και το κινητό κολλούσε..όλα τα κουμπια λειτουργούσαν εκτός το touch..μετά απο λίγο αν πατούσες να μπεί το κινητό σε sleep και πήγαινες να ξεκλειδώσεις κολλούσε τρελά..Το έκανε 5-6 φορές την μέρα..Η λύση ήταν μία.Έβαλα έναν launcher 4.3(χωρις root απο αλλο samsung πρεπει να τον εχουν παρει και να τον εχουν κανει apk,oποιος τον θελει μπορω να τον δώσω..)το κινητό είναι πιο άμεσο και εξικονομώ 15mb ram..Απο τότε δεν μου το ξανάκανε..Και ο default μου launcher είναι αυτος..Πάντος είμαι πλήρος απογοητευμένος απο το κινητό στους 3 μήνες που τό χω..Δίνεις τόσα λεφτά για μια συσκευή(και ας είναι απο επιδότιση θες δεν θες θα στα πάρουν!!)και καταλαβαινεις οτι απο το 1gb ram τα 900 ειναι αχριστα..

 

αυτο που αναφέρεις ειναι τραγικό και σε καμία περίπτωση το s3 με το 1gb ram δεσμευει τα 900mb. όσο το ειχα και με μονο απενεργοποιημένες τις σαβουρες της samsung η ελευθερη μνημη κυμαινοταν απο 400-250 αναλογως τι έτρεχα εκεινη την ώρα. το κινητο κολλάει είτε έχεις ελευθερη 400 είτε 1gb ραμ γιατί πολυ απλά ο touchwiz είναι για τα σκυλια. δεν έχω δουλέψει το lte Μοντέλο αλλά πιστευω ότι τα χαζολαγκαρισματα τα εχει και αυτο ισως πλην των redraws

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια ,την βοηθεια σας σε ενα θεμα που μου παρουσιασε το κινητο.Προχθες μου ηρθε OTA να κανω update το εκανα και απο τοτε εχω πολυ σοβαρο προβλημα με την μπαταρια μεσα σε 3-4 ωρες απο 100% φτανει 32% που μεχρι προτινος δεν ειχα κανενα προβλημα και παντα με την ιδια χρηση.Πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ;; Οποια βοηθεια δεκτη..Ευχαριστω

 

Απο θερμοκρασιες πως πας? Σιγουρα παντως παιζει δυνατα η περιπτωση της επαναφορας!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφέρεις ειναι τραγικό και σε καμία περίπτωση το s3 με το 1gb ram δεσμευει τα 900mb. όσο το ειχα και με μονο απενεργοποιημένες τις σαβουρες της samsung η ελευθερη μνημη κυμαινοταν απο 400-250 αναλογως τι έτρεχα εκεινη την ώρα. το κινητο κολλάει είτε έχεις ελευθερη 400 είτε 1gb ραμ γιατί πολυ απλά ο touchwiz είναι για τα σκυλια. δεν έχω δουλέψει το lte Μοντέλο αλλά πιστευω ότι τα χαζολαγκαρισματα τα εχει και αυτο ισως πλην των redraws

 

Κολλαει και το LTE το ειχα πριν 1 μηνα. Το εδωσα σε πολυ καλη τιμη και τελικα ξαναπηρα το ΑΠλο-Δεν εχει νοημα να κραταω απανω μου 380 ευρω. Πηρα το απλο στα 250 και ειμαι μια χαρα.

 

Γενικα ολα τα Galaxy S κολλανε εαν δεν τα πειραξεις...

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες πως πας? Σιγουρα παντως παιζει δυνατα η περιπτωση της επαναφορας!

 

 

Aπο θερμοκρασιες καλα τα παει ..αλλα ρουφαει την μπαταρια σαν νερο..Αρα επαναφορα να κανω και να το στησω απο την αρχη ετσι;

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Aπο θερμοκρασιες καλα τα παει ..αλλα ρουφαει την μπαταρια σαν νερο..Αρα επαναφορα να κανω και να το στησω απο την αρχη ετσι;

 

Περιεργο. Με τετοια καταναλωση θα επρεπε να ζεστενεται.

Νομιζω δεν εχεις πολλες επιλογες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφέρεις ειναι τραγικό και σε καμία περίπτωση το s3 με το 1gb ram δεσμευει τα 900mb. όσο το ειχα και με μονο απενεργοποιημένες τις σαβουρες της samsung η ελευθερη μνημη κυμαινοταν απο 400-250 αναλογως τι έτρεχα εκεινη την ώρα. το κινητο κολλάει είτε έχεις ελευθερη 400 είτε 1gb ραμ γιατί πολυ απλά ο touchwiz είναι για τα σκυλια. δεν έχω δουλέψει το lte Μοντέλο αλλά πιστευω ότι τα χαζολαγκαρισματα τα εχει και αυτο ισως πλην των redraws

 

Φίλε μου ποιες είναι οι σαβουρες που απενεργοποιεις ;

Μπορείς να μας κάνεις μια λίστα;

Θα ήταν ενδιαφέρον να δω και εγώ αυτά τα 250-400 mb που αναφέρεις γιατί και εγώ από 100-150 έχω ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ποιες είναι οι σαβουρες που απενεργοποιεις ;

Μπορείς να μας κάνεις μια λίστα;

Θα ήταν ενδιαφέρον να δω και εγώ αυτά τα 250-400 mb που αναφέρεις γιατί και εγώ από 100-150 έχω ελεύθερα.

 

χρησιμοποίησε και το smart ram booster pro αν θες και θα έχεις σίγουρα πάνω από 250.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ποιες είναι οι σαβουρες που απενεργοποιεις ;

Μπορείς να μας κάνεις μια λίστα;

Θα ήταν ενδιαφέρον να δω και εγώ αυτά τα 250-400 mb που αναφέρεις γιατί και εγώ από 100-150 έχω ελεύθερα.

 

S voice, s suggest, chat on, game hub, chrome, yahoo financial, yahoo news, allshare cast, allshare play, flipboard αυτά ειχα σίγουρα απενεργοποιημενα και μου ξεφεύγουν και κάποιες

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

titaniumbackup pro ή carbon

 

 

Αν χρησιμοποιήσω αντάπτορα 5V 2A θα έχω πρόβλημα? Άλλαξα καλώδιο και αντάπτορα 5V 1A αλλά πάλι καθυστερεί να φορτίσει.

 

Κάποια άλλη εφαρμογή δωρεάν και να μην έχεις κάνει root;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...