Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,εδω είναι το σωστό θέμα για το ερώτημα σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην αγχωνεσαι..αποτυπωματα εμφανιζονται σε εκεινα των βιτρινων των μαγαζιων που τα εχουν ολη μερα ανοιχτα να παιζουν συγκεκριμενα μοτιβα. Επισης στο 80 τοις εκατο των κινητων που εχουν θεματα με την φορτηση φταιει συνηθως το αχρηστο καλωδιο που δινει η σαμυ μαζι...και εγω το ειχα, αλλαξα καλωδιο και ειμαι μια χαρα με το πολυ 3ωρη φορτιση...
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι..αποτυπωματα εμφανιζονται σε εκεινα των βιτρινων των μαγαζιων που τα εχουν ολη μερα ανοιχτα να παιζουν συγκεκριμενα μοτιβα. Επισης στο 80 τοις εκατο των κινητων που εχουν θεματα με την φορτηση φταιει συνηθως το αχρηστο καλωδιο που δινει η σαμυ μαζι...και εγω το ειχα, αλλαξα καλωδιο και ειμαι μια χαρα με το πολυ 3ωρη φορτιση...

 

Μιας και αναφέρθηκε, τι καλώδιο πηρες;

Εμένα που μου έχει μείνει ένα από το nexus s θα κάνει ή θα υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε, τι καλώδιο πηρες;

Εμένα που μου έχει μείνει ένα από το nexus s θα κάνει ή θα υπάρχει πρόβλημα;

 

Δοκίμασε το, θα κάνει. Εγώ τώρα, το φορτίζω με το τεσσάρων χρόνων καλώδιο του Ομνια ΙΙ .

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολιυς!

Γνωριζει κανεις αν ειναι καλύτερο να εχεις μονο phone contacts ή μονο google contacts απο αποψη ταχυτητας, καταναλωσης μπαταριας και μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Τελευταία οι θερμοκρασίες της μπαταρίας φτάνουν σε τραγικά σημεία 48,5 βαθμούς και τρέχω μόνο ένα παιχνίδι εννοείτε με 3g σύνδεση .

Αν ξέρει κανένας να μου πει αν είναι φυσιολογικό η αν πρέπει να προβώ σε κάποια κίνηση .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Τελευταία οι θερμοκρασίες της μπαταρίας φτάνουν σε τραγικά σημεία 48,5 βαθμούς και τρέχω μόνο ένα παιχνίδι εννοείτε με 3g σύνδεση .

Αν ξέρει κανένας να μου πει αν είναι φυσιολογικό η αν πρέπει να προβώ σε κάποια κίνηση .

 

Εγω το θεωρω φυσιολογικο. Καλοκαιρι, ζεστες, ενα παιχνιδι που απασχολει τον επεξεργαστη και 3g συναμα, ολα αυτα ανεβαζουν θερμοκρασιες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Τελευταία οι θερμοκρασίες της μπαταρίας φτάνουν σε τραγικά σημεία 48,5 βαθμούς και τρέχω μόνο ένα παιχνίδι εννοείτε με 3g σύνδεση .

Αν ξέρει κανένας να μου πει αν είναι φυσιολογικό η αν πρέπει να προβώ σε κάποια κίνηση .

 

Μια χαρά είναι...

Εγώ χτες που έπιασα 54 τι να πω;

Αγγιζες την οθόνη (στο κάτω μέρος) και έπαιρνε φωτιά το χέρι σου.

Εννοείται πως αμέσως το έκλεισα, του έβγαλα την μπαταρία, του έδωσα το φιλί της ζωής, έκανα και τον σταυρό μου και ευτυχώς κρυωσε. Γιατί σε τόσους βαθμούς φοβάσαι μην σου κάνει και καμιά έκρηξη. :-P

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι...........

 

θα ηθελα λιγο τα φωτα σας...ανοιγωντας το Kies μου εβγαλε αναβαθμηση του την κανω και μετα μου βγαζει αυτο εδω .....

 

μια νεα εκδοση υλικολογισμικου ειναι διαθεσιμη. Η αναβαθμιση ενδεχεται να βελτιωσει την αποδοση του GALAXY SIII (GT-I9300). Θελετε να προχωρησετε στην αναβαθμηση;

 

Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MC2 / PHONE:MC2 / CSC:MC1 (EUR)

Πιο πρόσφατη έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MG4 / PHONE:MG4 / CSC:MG3 (EUR)

 

τι κανουμε?

προχωραμε η περιμενουμε να την παρουμε ασυρματα μεσω του τηλεφωνου?

Edited by dagalis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Τελευταία οι θερμοκρασίες της μπαταρίας φτάνουν σε τραγικά σημεία 48,5 βαθμούς και τρέχω μόνο ένα παιχνίδι εννοείτε με 3g σύνδεση .

Αν ξέρει κανένας να μου πει αν είναι φυσιολογικό η αν πρέπει να προβώ σε κάποια κίνηση .

 

χωρις να ξερω πολλα νομιζω οτι ειναι λογικο εξαιτιας της εποχης. και κατι αλλο φιλε. δεν φοβασαι μην χρεωθεις παιζοντας με 3g συνδεση? εκτος εαν εχεις mb απο το internet φυσικα

Link to comment
Share on other sites

καλο μεσημερι...........

 

θα ηθελα λιγο τα φωτα σας...ανοιγωντας το Kies μου εβγαλε αναβαθμηση του την κανω και μετα μου βγαζει αυτο εδω .....

 

μια νεα εκδοση υλικολογισμικου ειναι διαθεσιμη. Η αναβαθμιση ενδεχεται να βελτιωσει την αποδοση του GALAXY SIII (GT-I9300). Θελετε να προχωρησετε στην αναβαθμηση;

 

Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MC2 / PHONE:MC2 / CSC:MC1 (EUR)

Πιο πρόσφατη έκδοση υλικολογισμικού : PDA:MG4 / PHONE:MG4 / CSC:MG3 (EUR)

 

τι κανουμε?

προχωραμε η περιμενουμε να την παρουμε ασυρματα μεσω του τηλεφωνου?

 

Προχωράς κανονικά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδομάδα είχα ένα πρόβλημα με την sd και το media έτρωγε όλη την μπαταρία γιατι στην κάρτα υπήρχε ένα κατεστραμμένο αρχείο και έκανε συνέχεια σκαν...Το έκανα φορματ και τώρα δουλεύει κανονικά αλλά κάθε φορε που ξεκλειδώνει η οθόνη μου βγάζει η κάρτα sd αφαιρέθηκε προσφατα,προετοιμασία κάρτας sd..Ξέρει κανείς τι φταίει ή τι να κάνω;Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

εδω και 2 μερες οταν εχω κλειδωμενο το SIII η οθονη αναβοσβηνει καθε 10" περιπου. Εκανα restart και καπου διαβασα οτι το κανει οταν εχεις εργασιες να τρεχουν γιατι κατι παιζει με την ram, εκανα τερματισμο των εργασιων αλλα το κανει και παλι. Το προβλημα το εβγαλε στα καλα καθουμενα, ουτε επεσε ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι βοηθεια!!!αγορασα πριν δυο μερες το <<<κοσμημα>>>> εβαλα σημερα για πρωτη φορα την καρτα σιμ την οποια εκοψα γιατι δεν ηταν micro βρισκη το δυκτιο κανονικα αλλα μετα απο λιγο το χανει μετα το ξαναβρισκη και ουτο καθεξεις.λετε να μην κοπικε καλα η καρτα η εχει καποιο προβλημα το κιν?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

φιλοι βοηθεια!!!αγορασα πριν δυο μερες το <<<κοσμημα>>>> εβαλα σημερα για πρωτη φορα την καρτα σιμ την οποια εκοψα γιατι δεν ηταν micro βρισκη το δυκτιο κανονικα αλλα μετα απο λιγο το χανει μετα το ξαναβρισκη και ουτο καθεξεις.λετε να μην κοπικε καλα η καρτα η εχει καποιο προβλημα το κιν?ευχαριστω

 

Σα να μη κόπηκε καλά η κάρτα :)

Link to comment
Share on other sites

φιλοι βοηθεια!!!αγορασα πριν δυο μερες το <<<κοσμημα>>>> εβαλα σημερα για πρωτη φορα την καρτα σιμ την οποια εκοψα γιατι δεν ηταν micro βρισκη το δυκτιο κανονικα αλλα μετα απο λιγο το χανει μετα το ξαναβρισκη και ουτο καθεξεις.λετε να μην κοπικε καλα η καρτα η εχει καποιο προβλημα το κιν?ευχαριστω

 

 

Σα να μη κόπηκε καλά η κάρτα :)

 

Εγώ πετάχτηκα μέχρι τον Γερμανό και μου την έκοψαν σε 10 δευτερόλεπτα. Και ούτε ανησυχίες είχα ούτε τίποτα. Αν θες πήγαινε και εσύ σε κάποιο κατάστημα και ρώτα τους αν έχει κοπεί λάθος μήπως μπορέσουν να στην «στρώσουν».

Οκ, δεν είναι και ειδικοί αλλά το έχουν κάνει τόσες φορές που θα ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω παιδια,μπορειτε να μου πειτε την διαδρομη για να βαλω φοντο διαφορες φωτογραφιες που αλλαζουν συνεχως μεταξυ τους;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα μου ηρθε μια αναβαθμιση.γνωριζει κανεις τι ειναι.?

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ήρθε σήμερα. Απο mc2 σε mg4. Διάφορες δεν έχω διακρίνει.

Λογικά βελτιώσεις / διορθώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε έμενα :) Παίζει ρόλο πως θα την κάνουμε; δηλαδή ασύρματα ή από KIES; μετά χρειάζεται επαναφορά ρυθμίσεων κλπ;
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε έμενα :) Παίζει ρόλο πως θα την κάνουμε; δηλαδή ασύρματα ή από KIES; μετά χρειάζεται επαναφορά ρυθμίσεων κλπ;

 

Όπως και να την κάνεις το ίδιο είναι .Δεν χρειαζεται factory reset αλλά αν έχεις χρόνο καλό είναι γίνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να την κάνεις το ίδιο είναι .Δεν χρειάζεται factory reset αλλά αν έχεις χρόνο καλό είναι γίνει .

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Είναι καλύτερα να κάνω factory reset χωρίς να επαναφέρω το backup και να τα περάσω όλα ξανά ένα ένα...; ή δεν πειράζει να κάνω factory reset και μετά επαναφορά του backup που έχω κράτησή; το λέω αυτο μήπως επαναφέρω κάποιο "σκουπίδι" και έρθω στο ίδιο σημείο που ήμουν πριν το factory reset...

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Είναι καλύτερα να κάνω factory reset χωρίς να επαναφέρω το backup και να τα περάσω όλα ξανά ένα ένα...; ή δεν πειράζει να κάνω factory reset και μετά επαναφορά του backup που έχω κράτησή; το λέω αυτο μήπως επαναφέρω κάποιο "σκουπίδι" και έρθω στο ίδιο σημείο που ήμουν πριν το factory reset...

 

Κανε factory reset και επαναφορά του backup που έχεις κρατήσει ,αν στην πορεία δεις κολλήματα και διάφορα άλλα τότε κάνεις ενα καθαρό reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση, βλέπω απιστευτα καλυτερη διαχείρηση της μνήμης. Πάνω απο 50%. Αλλά μεγαλύτερη κατανάλωση στην μπαταρία +- 15 %
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...