Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

 

Φίλε μου πως μπορω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ; Που βρίσκετε αυτή η επιλογή ;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου πως μπορω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ; Που βρίσκετε αυτή η επιλογή ;;

 

πηγαινε ρυθμισεις,δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας,κ κατω κατω λεει επαναφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αγορασα κι εγω το κινητο. Πρωτες εντυπωσεις φοβερες. Ειχα παλιοτερα και S2 και ηξερα λιγο πολυ τι να περιμενω.

Το αστειο της υποθεσης. Οση ωρα ημουν στο καταστημα πουληθηκαν αλλα 5. Απιστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Θα πω και εγώ τις εντυπώσεις μου μετά από μια εβδομάδα χρήσης.

Είχα 4s και φοβόμουν ότι δεν θα έβλεπα στον ήλιο ε αυτό δεν ισχύει κανένα πρόβλημα.

Πολύ καλή κάμερα σαν του μήλου που είχα.

Μπαταρία άψογη.

Και επιπλέον επειδή είμαι και gamer το κινητό τα πάει άψογα και δεν ζεσταίνεται υπερβολικά σαν άλλες συσκευές.

Δεν έχει να ζηλέψει και πολλά από τις καινούργιες συσκευές!

Αυτά από μένα!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανεις;; Μια γνωμη θελω.

 

Εγώ φίλε μου θα σου έλεγα να το πάς , γιατί σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Δεν είναι φυσιολογικό να σου δείχνει γραμμές όπως λές. Ποιός ξέρει τι μπορεί να βγάλει μετά?

Κανονικά και με τον νόμο σε καλύπτει η εγγύηση , από την στιγμή που δεν μιλάμε για κακή χρήση της συσκευής αλλά hardware πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι οτι πρέπει να το πας για σερβις. Και εμένα μου τα έκανε αυτά το πήγα smartec και μου άλαξαν πλακέτα.

 

Κανε ένα factory reset ,περνώντας μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές .και αν συνεχίσει το πας για service .

 

Ευχαριστώ παιδιά. Ας κάνω ένα reset και να αφαιρέσω και root να δω πως πάει και να το έχω και έτοιμο για σερβις (μακριά από μας)

 

έμενα μου παρουσιάζει ένα άλλο πρόβλημα. εκεί που μιλάω όλα ωραία και καλά με το μπλουτουθ, σταματάει και ακούγεται από το ακουστικό.. μου το έχει κάνει και με τα δυο μπλουτουθ που είχα το πρώτο της samsung και το δεύτερο τώρα της sony.. ξέρει κανένας τίποτα για τα θέματα μας?

Κι εμένα μου το έκανε αυτό και μάλιστα συνέχεια (τουλάχιστον 5-6 φορές τη μέρα). Φοβερά σπαστικό πράγμα! Δε μπορούσα να το λύσω με τίποτα μέχρι που εγκατέστησα εκ νέου τη rom. Για μέρες μου δούλευε απόλυτα σωστά. Χθες μου το ξανάκανε μία φορά, αλλά έκτοτε δεν έχει ξαναγίνει. Χρησιμοποιώ smart headset pro και mw600 και το κάνει και με τα δύο! Σκούρα τα πράγματα.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου θα σου έλεγα να το πάς , γιατί σίγουρα κάτι δεν πάει καλά. Δεν είναι φυσιολογικό να σου δείχνει γραμμές όπως λές. Ποιός ξέρει τι μπορεί να βγάλει μετά?

Κανονικά και με τον νόμο σε καλύπτει η εγγύηση , από την στιγμή που δεν μιλάμε για κακή χρήση της συσκευής αλλά hardware πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ φιλε μου. Θα το πάω γιατί ειναι κρίμα τέτοια οθόνη να μην ειναι άψογη. Που μου προτείνεις να το πάω σε επίσημο service; Smartec Χαϊδάρι η κάπου αλλού. Εγω μένω αμπελοκηπους.:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου. Θα το πάω γιατί ειναι κρίμα τέτοια οθόνη να μην ειναι άψογη. Που μου προτείνεις να το πάω σε επίσημο service; Smartec Χαϊδάρι η κάπου αλλού. Εγω μένω αμπελοκηπους.:)

 

Smartec πήγαινε, μισή ώρα δρόμο είσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις,δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας,κ κατω κατω λεει επαναφορα.

 

Η επαναφορά σβήνει τα πάντα ; Είναι όπως το αγορασα ;;

Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά σβήνει τα πάντα ; Είναι όπως το αγορασα ;;

 

Ναι ,όπως το αγόρασες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα κι εγώ το s3 , από κινητομάνια και ήρθε σε μία μέρα και όλα τέλεια ! 2 ερωτήσεις (για αρχή): α) για την πρώτη φόρτιση, έχουμε κάποια συγκεκριμένη ώρα? (κλειστό η ανοιχτό)

β) μπορώ να χρησιμοποιήσω GPS χωρίς internet (και δωρεάν) ? Τι προτείνετε?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα κι εγώ το s3 , από κινητομάνια και ήρθε σε μία μέρα και όλα τέλεια ! 2 ερωτήσεις (για αρχή): α) για την πρώτη φόρτιση, έχουμε κάποια συγκεκριμένη ώρα? (κλειστό η ανοιχτό)

β) μπορώ να χρησιμοποιήσω GPS χωρίς internet (και δωρεάν) ? Τι προτείνετε?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

 

Για φόρτιση δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω,κανονικά μέχρι να πρασινήσει το λαμπάκι. Για Gps χωρίς internet υπάρχουν πολλά προγράμματα αν πληρώσεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω το sg2 κ ηθελα να κανω αυτο( ερώτημα προέλευσης του κινητού ),μου ειπαν οτι ειναι το ιδιο κ για το sg2 αλλα εμενα ο σειριακος αριθμος ειναι 14 γραμματα κ αριθμοι κ οταν το βαζω μου λεει οτι ειναι λαθος γιατι???
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

Αγόρασα σήμερα το galaxy 3 και παρατήρησα οτι δεν ανάβουν τα φωτάκια αριστερά και δεξια απο το home κουμπι αλλα λειτουργούν πχ με το δεξια μπορώ να πάω σε μια εφαρμογή πίσω.... το πήρα απο το birdphone. να ζητήσω αλλαγή ή χρειάζεται ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

Αγόρασα σήμερα το galaxy 3 και παρατήρησα οτι δεν ανάβουν τα φωτάκια αριστερά και δεξια απο το home κουμπι αλλα λειτουργούν πχ με το δεξια μπορώ να πάω σε μια εφαρμογή πίσω.... το πήρα απο το birdphone. να ζητήσω αλλαγή ή χρειάζεται ρύθμιση

 

Tα "φωτάκια" αυτά ανάβουν μονο οταν πατάς τα αντίστοιχα touch, το παρατήρησες ή δεν ανάβουν ποτε;

Link to comment
Share on other sites

Tα "φωτάκια" αυτά ανάβουν μονο οταν πατάς τα αντίστοιχα touch, το παρατήρησες ή δεν ανάβουν ποτε;

 

Μεσα στις ρυθμισεις εχει επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω εμένα παντα αναβαν και αναβουν οταν τα παταω

 

το βρήκα εντάξει.... ειναι στο display > touch key light duration και από εκει επιλέγεις τον χρόνο.

ευχαριστώ για τις απαντήσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην τρελλαινεστε, ψαχτειτε λιγο μεσα στις ρυθμισεις, εχει επιλογη... φοραω cm 10.1 rom κ δεν τις εχω αυτες τις λειτουργιες, αλλιως θα σας ελεγα που ειναι, αλλα μπειτε μεσα στις ρυθμισεις κ ψαξτε το λιγο....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην τρελλαινεστε, ψαχτειτε λιγο μεσα στις ρυθμισεις, εχει επιλογη... φοραω cm 10.1 rom κ δεν τις εχω αυτες τις λειτουργιες, αλλιως θα σας ελεγα που ειναι, αλλα μπειτε μεσα στις ρυθμισεις κ ψαξτε το λιγο....

 

παλαιότερα είχα αγοράσει το galaxy 1 απο το ίδιο καταστημα και μου το έδωσαν με rom που δεν είχε κυκλοφορήσει....

για αυτό ανησύχησα τώρα. εψαξα λίγο στο κινητο και στο google δεν βρήκα τπτ και μετά ΄ρώτησα εδώ γιατί λέω.... λες να έχω παλι τραβήγματα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα χωρις να παθει το παραμικρό κ μάλιστα σε θήκη μια μερα βλέπω μια μικρη γραμμουλα ισα που την εβλεπε το ματι επανω στην οθόνη...με τον καιρο ομως η γραμμή αυτη εγινε μεγάλη !!!! Δεν μπορώ να καταλάβω.. ευτυχώς εχω την εγγύηση...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα χωρις να παθει το παραμικρό κ μάλιστα σε θήκη μια μερα βλέπω μια μικρη γραμμουλα ισα που την εβλεπε το ματι επανω στην οθόνη...με τον καιρο ομως η γραμμή αυτη εγινε μεγάλη !!!! Δεν μπορώ να καταλάβω.. ευτυχώς εχω την εγγύηση...

 

Αν είσαι περιοχή κοντα στο Χαιδάρι πήγαινέ το στη SMARTEC και σε μία ώρα θα είναι έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα χωρις να παθει το παραμικρό κ μάλιστα σε θήκη μια μερα βλέπω μια μικρη γραμμουλα ισα που την εβλεπε το ματι επανω στην οθόνη...με τον καιρο ομως η γραμμή αυτη εγινε μεγάλη !!!! Δεν μπορώ να καταλάβω.. ευτυχώς εχω την εγγύηση...

 

Φιλε μου ετσι οπως το βλεπω πρεπει σιγα σιγα να ξεκολλαει το τζαμακι απο το jel-κολλα που εχει μεταξυ της amoled οθονης και του digitizer (τζαμακι)...

Εχω αλλαξει digitizer στο δικο μου και μου φανηκε "γνωριμη" εικονα.....

Αλλα αυτο αν δεν το εβλεπα...θα το θεωρουσα αδυνατο να συμβει....

Βεβαια μπορει να μην καταλαβα και εγω καλα απο τη φωτο.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...