Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάτα power + κεντρικό πλήκτρο.

το γράφει στο εγχειρίδιο χρήσης της συσκευής

ψαξε να το βρείς στα widget μεσα

Η σέρνεις την κόψη του χεριού σου πάνω στον οθόνη (πιο εύκολο) :p

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η σέρνεις την κόψη του χεριού σου πάνω στον οθόνη (πιο εύκολο) :p

 

το προσπάθησα ξανα και ξανα αλλά δεν κατάφερα τίποτα!!!!!!!!

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

το προσπάθησα ξανα και ξανα αλλά δεν κατάφερα τίποτα!!!!!!!!

 

 

Πρεπει νατο εχεις ενεργοποιημενο απτις ρυθμισεις κινησεις.. αν το εχεις σορυ! Ειναι ευκολο πηγαινε ξανα στις ρυθμισεις και στο δειχνει κ τον τροπο εκει μεσα επιδειξη ας πουμε

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

οχι ειχε κανονικό φορτιστή, και ελληνικό βιβλιό οδηγιών.

 

Ακομα μια συσκευασια που χαν ανοιξει δηλαδη!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πόσο χρόνο χρειάζεται για μια πλήρη φόρτιση και πόσο για ταχεία φόρτιση;

Φορτίζει κλειστό ή ανάβει όταν συνδέεται με τον φορτιστή;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τουλάχιστον έχει μεγαλύτερη κατανάλωση σε deep sleep. Στο 8ωρο του ύπνου, με όλα αναμμένα χάνει 17-19% αντί για κάτω από 10% που έχανε η ICS. Μικρή διαφορά και τα + της είναι πολλά περισσότερα. Πχ τα redraw του TW έχουν εξαφανιστεί κατά 95%.

 

Το σημαντικό είναι ότι είναι 100% λειτουργικό, δουλεύουν όλα χωρίς να κάνουν λαγκαρίσματα ακόμα και μετά από πολλές μέρες χρήση. Αυτή τη στιγμή είναι στις 240+ώρες χωρίς restart και δουλεύει σαν να ξεκίνησε πρίν μία ώρα. Και με πολύ βαριά χρήση, nav, hdmi out, κάμερα, video, τα "πάντα όλα" ανοιχτά, youtube over 3G κλπ. Η σταθερότητά του είναι εντυπωσιακή. Μόνο με iphone μπορεί να συγκριθεί (από όσα έχω δοκιμάσει), άντε και με τα series 40! Ακόμα και το WP7.5 δεν είναι τοσο σταθερά (από το lumia 800 που έχω)

 

Αυτο στο sleep mode να το κοιτάξεις. Ναι μεν ειναι αυξημένη η κατανάλωση αλλα όχι τόσο. Έχω χάνω το βράδυ με όλα ανοικτα 1% την ώρα. Αν κλείσω το 3G και μείνω με wifi μειώνεται κι αλλο.

Όμως δεν μπορω να την συγκρινω με ics γιατι τότε είχα μονίμως custom rom οι οποίες εχουν διάφορα tweaks για την βελτίωση σε deep sleep.

Έχω τον καιρο ανά δίωρο, το Facebook & twitter ανά μια ώρα, gmail, calendar, επαφές, Evernote, sky drive, GTasks όλα συγχρονιζουν.

 

Το gsmarena πάντως δίνει περισσότερες ώρες στο test με Πολωνικη σε σχέση με την αρχική ics.

Εχει αυξηθεί σχεδόν κατα μια ώρα ο χρόνος του browsing αλλα εχει πέσει λίγο ο χρόνος ομιλίας και αναπαραγωγής βίντεο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει νατο εχεις ενεργοποιημενο απτις ρυθμισεις κινησεις.. αν το εχεις σορυ! Ειναι ευκολο πηγαινε ξανα στις ρυθμισεις και στο δειχνει κ τον τροπο εκει μεσα επιδειξη ας πουμε

ενεργοποιημένο είναι τις οδηγίες και γραμενες και σε animation τις ειδα αλλά δεν τραβαει το μουλάρι:mad:

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιημένο είναι τις οδηγίες και γραμενες και σε animation τις ειδα αλλά δεν τραβαει το μουλάρι:mad:

 

Να ακουμπάς την οθόνη με την παλάμη

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα εχώ το εξής προβλήμα με το s3, όταν το συνδέω με το pc μου βγαζεί (τα windows δεν ειναι δυνατο να αναγνωρισουν τη συσκευη που ειναι συνδεδεμενη στο samsung mobile usb composite device)Εχω κανει εγκατασταση και το kies και τους οδηγους ξεχωριστα αλλα παντα εχω το ιδιο σφαλμα.Eχω windows 7 ultimate.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κατι παραπανω απο μια βδομαδα χρησης μπορω να γραψω τις εντυπωσεις μου...

 

1)Μεγεθος: το συνηθισα μεσα σε συο μερες και Πλεον μου φαινεται "νορμαλ". Οταν ειμαι ορθια αποφευγω να το χρησιμοποιω με το ενα χερι γιατι δεν ειναι τελειως σταθερο. Η θηκη της samsung του δινει μια καλυτερη αισθηση απο πλευρας σταθεροτητας, στο χερι. Το καπακι αλλιως, νιωθω οτι γλιστραει πιο πολυ.

 

2)ταχυτητα: ακομα και με την εξοικονομιση ενεργειας δεν εχω συναντησει προβλημα. Δεν του εχω βαλει παρα πολλες εφαρμογες και δεν εχω αλλαξει launcher. Εχω ανοιχτα συνηθως μηνυματα, τηλεφωνο, ιντερνετ με 2-3 tabs, facebook & messenger. Η εναλλαγη αναμεσα ρους γινεται ανετα.

 

3)smooth: σχεδον οπως στο ipad μου

 

4)tw launcher:ειναι πολυ αναλαφρος καιρος το παρων με ικανοποιει. Η μπαρα που εχει τα widgets μ εξυπηρετει παρα πολυ. Επισης μ αρεσει που μπορω να βαλω εκει και εξτρα μπαρα, με το widgetsoid. Εχοντας εκει ο,τι θελω, η αρχικη μου οθονη ειναι σχεδον αδεια με τη φωτο του σκυλου μου να φαινεται "ανεμποδιστα". Καποια στιγμη βεβαια θα παιξω και με τον nova.

 

5)Μπαταρια:εδω ειναι τα πολυ καλα. Ειναι σκυλι το ατιμο, μου βγαζει δυο μερες χρησεις χωρις βεβαια να παιζω ολη μερα με τον browser. Αυτο που του τρωει τη πιο πολυ μπαταρια ειναι το 3g browsing.

 

6)Dialer: δεν εχω παρατηρησει αυτη την καθυστερηση που αναφερουν καποιοι μου φαινεται κανονικο...

 

7)Καμερα:σε εσωτερικο χωρο χωρις φλας, χωρις επαρκες φως, δε λεει πολλα. (χωρις ενεργοποιη,ενο το night mode η το hdr). Πηγα ομως σ ενα παρτυ το σαββατο κ μ αφησε μ@@@. Εβγαλα φωτο σ εξωτερικο χωρο, με φωτισμο μονο σαν τους προβολεις των club, με φλας και βγηκαν παρα πολυ καλες!

 

Αν θελω να ψαξω για να βρω κατι αρνητικο, ισως πω οτι θα θελα το ηχειο στις συνομιλιες να ναι πιο δυνατο.

Σε σχεση με το arc που ειχα ειναι πολυ σοβαρη αναβαθμιση. Απλα ελπιζω με τον καιρο που θα χει πχ γεμισει εφαρμογες και φωτο, να μεινει στα ιδια επιπεδα. Προς το παρων ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη με την επιλογη μου!!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του s3 δεν ειναι σαν του μηλου που ότι κάνει το κάνει αυτοματα,αρα λογικό να μην λέει πολλά αν δεν κανείς τις κατάλληλες ρυθμίσεις.Εγω πάντως σε χώρους με λιγοστό φως και με χρήση night mode h hdr εχω μεινει πολύ ευχαριστημένος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια βοηθεια επειδη το κινητο θα το δωσω σε λιγες ωρες και θελω να σβηστουνε ολα τα προσωπικα μου αρχεια απο μεσα επαφες φωτογραφιες κτλ τι πρεπει να κανω ακριβως ωστε να μη ξαναβγουν με καμια επαναφορα απο πουθενα? ας πουμε θελω να σβηστουν κ τα αρχεια απτο τιτανιουμ τι πρεπει να κάνω? Το email μου μπορει να του το αφησω του παιδιου για το playstore για να κατεβαζει γιατι δε ξερει να φτιαξει αλλο εκτος κ του φτιαξω εγω αλλο. Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Με ενα wipe factory rsset θα ειμαι ενταξει λογικα ετσι δ ειναι?

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια βοηθεια επειδη το κινητο θα το δωσω σε λιγες ωρες και θελω να σβηστουνε ολα τα προσωπικα μου αρχεια απο μεσα επαφες φωτογραφιες κτλ τι πρεπει να κανω ακριβως ωστε να μη ξαναβγουν με καμια επαναφορα απο πουθενα? ας πουμε θελω να σβηστουν κ τα αρχεια απτο τιτανιουμ τι πρεπει να κάνω? Το email μου μπορει να του το αφησω του παιδιου για το playstore για να κατεβαζει γιατι δε ξερει να φτιαξει αλλο εκτος κ του φτιαξω εγω αλλο. Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Με ενα wipe factory rsset θα ειμαι ενταξει λογικα ετσι δ ειναι?

 

Εντάξει θα είσαι εκτός από την εξωτερική κάρτα.Κάνε και στην κάρτα ένα φορμάτ και είσαι έτοιμος.

Επίσης σου συνιστώ να του φτιάξεις άλλο λογαριασμό.Ποτέ δε ξέρεις...

 

Ακομα μια συσκευασια που χαν ανοιξει δηλαδη!

 

Εγώ δε καταλαβαίνω τη φασαρία γι αυτό το θέμα.

Δούλευα παλιότερα σε μεγάλη και γνωστή αντιπροσωπεία (όχι σε κινητά) και ήταν σύνηθες φαινόμενο.

Π.χ. Αν είχαμε προλάβει να στείλουμε τις οδηγίες μεταφρασμένες στο εργοστάσιο, έμπαιναν εκεί.

Αν όχι, ανοίγαμε τις κούτες και τις προσθέταμε εδώ.

Σε άλλη περίπτωση είχε στείλει η εταιρεία technical report για ελλατωματικά τροφοδοτικά και ανοίξαμε όλη την παραλαβή συγκεκριμένου μοντέλου και τα αντικαταστήσαμε.Και υπάρχουν και πόσες άλλες περιπτώσεις που πρέπει να το κάνεις.

Το ότι υπάρχει αυτοκόλλητο, σημαίνει ότι ο άλλος είναι εξουσιοδοτημένος να το κάνει.

Δε καταλαβαίνω το περίεργο.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική μου οθόνη έχω το ημερολόγιο.

Συχνά πυκνά (κάθε 1-2 μέρες) φεύγουν όλα τα δεδομένα και γράφει με μαύρο φόντο "To widget έχει καταρεύσει πατήστε επάνω για να φορτώσει"...ή κάτι τέτοιο.

 

Υπάρχει αντίδοτο; :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..

στν αρχικη μου οθονη εχω συντομευση για τα μηνυματα...οταν λοιπον μ ερθει 1 νεο μνμ.. το διαβαζω και συνεχιζει να δειχνει πως υπαρχει νεο μηνυμα..ακομα και αν το σβησω με διαγραφη η απο διαχειρηση εργασιων...τι παιζει γιατι μου τν σπαει να το βλεπω:Ρ?

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κατι παραπανω απο μια βδομαδα χρησης μπορω να γραψω τις εντυπωσεις μου...

 

1)Μεγεθος: το συνηθισα μεσα σε συο μερες και Πλεον μου φαινεται "νορμαλ". Οταν ειμαι ορθια αποφευγω να το χρησιμοποιω με το ενα χερι γιατι δεν ειναι τελειως σταθερο. Η θηκη της samsung του δινει μια καλυτερη αισθηση απο πλευρας σταθεροτητας, στο χερι. Το καπακι αλλιως, νιωθω οτι γλιστραει πιο πολυ.

 

2)ταχυτητα: ακομα και με την εξοικονομιση ενεργειας δεν εχω συναντησει προβλημα. Δεν του εχω βαλει παρα πολλες εφαρμογες και δεν εχω αλλαξει launcher. Εχω ανοιχτα συνηθως μηνυματα, τηλεφωνο, ιντερνετ με 2-3 tabs, facebook & messenger. Η εναλλαγη αναμεσα ρους γινεται ανετα.

 

3)smooth: σχεδον οπως στο ipad μου

 

4)tw launcher:ειναι πολυ αναλαφρος καιρος το παρων με ικανοποιει. Η μπαρα που εχει τα widgets μ εξυπηρετει παρα πολυ. Επισης μ αρεσει που μπορω να βαλω εκει και εξτρα μπαρα, με το widgetsoid. Εχοντας εκει ο,τι θελω, η αρχικη μου οθονη ειναι σχεδον αδεια με τη φωτο του σκυλου μου να φαινεται "ανεμποδιστα". Καποια στιγμη βεβαια θα παιξω και με τον nova.

 

5)Μπαταρια:εδω ειναι τα πολυ καλα. Ειναι σκυλι το ατιμο, μου βγαζει δυο μερες χρησεις χωρις βεβαια να παιζω ολη μερα με τον browser. Αυτο που του τρωει τη πιο πολυ μπαταρια ειναι το 3g browsing.

 

6)Dialer: δεν εχω παρατηρησει αυτη την καθυστερηση που αναφερουν καποιοι μου φαινεται κανονικο...

 

7)Καμερα:σε εσωτερικο χωρο χωρις φλας, χωρις επαρκες φως, δε λεει πολλα. (χωρις ενεργοποιη,ενο το night mode η το hdr). Πηγα ομως σ ενα παρτυ το σαββατο κ μ αφησε μ@@@. Εβγαλα φωτο σ εξωτερικο χωρο, με φωτισμο μονο σαν τους προβολεις των club, με φλας και βγηκαν παρα πολυ καλες!

 

Αν θελω να ψαξω για να βρω κατι αρνητικο, ισως πω οτι θα θελα το ηχειο στις συνομιλιες να ναι πιο δυνατο.

Σε σχεση με το arc που ειχα ειναι πολυ σοβαρη αναβαθμιση. Απλα ελπιζω με τον καιρο που θα χει πχ γεμισει εφαρμογες και φωτο, να μεινει στα ιδια επιπεδα. Προς το παρων ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη με την επιλογη μου!!

 

μαργαριτα πολυ χρησιμες οι πηροφοριες, μπορεις να μου πεις τι εινια το widgetsoid?

Link to comment
Share on other sites

μαργαριτα πολυ χρησιμες οι πηροφοριες, μπορεις να μου πεις τι εινια το widgetsoid?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jim2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qaW0yIl0.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Από blg8 περνάω κατευθείαν μέσω Odin την jb και τα δεδομένα μου μένουν ως έχουν ?

 

Ναι. Αν προκύψει και κανείς factory reset και στηνεις από την αρχή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι οταν με παιρνουν τηλεφωνο η οθονη ειναι σβηστη και δεν βλεπεις ποιος σε καλει και θα πρεπει να πατησεις πανω στην οθονη για να αναψει.επισης γιατι οταν μιλας σβηνει η οθονη και οταν τελειωσεισ ειναι σβηστη
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα εδωσα το lg2x κ πηρα το sgiii ολα οκ απλως με mx player θελει καποιο code pack οπως στο lg πχ.code-arm7,παιζει ok αλλα μηπως γινει καλυτερα..,κ screen protector εχεται να προτεινεται κατι,κ τελος με το adobe flash 11(το τελευταιο update) σε isc 4.0.4 k sto sgii αλλα κ στο moto xoom με την εφαρμογη sport tv δε δουλευει το full screen σε ging2.3 ok k μου αρεσει η μπαλα
Link to comment
Share on other sites

μπορει να με βοηθησει καποιος γιατι οταν με παιρνουν τηλεφωνο η οθονη ειναι σβηστη και δεν βλεπεις ποιος σε καλει και θα πρεπει να πατησεις πανω στην οθονη για να αναψει.επισης γιατι οταν μιλας σβηνει η οθονη και οταν τελειωσεισ ειναι σβηστη

 

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις κλησεων να δεις αν ειναι ενεργοποιημένη η "Αυτόματη απενεργοποίηση οθόνης κατά τη διάρκεια κλήσεων"

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου θυμισετε απο που ενεργοποιω οταν παταω στην οθονη που εχω βαλει το wallpaper με την θαλασσα που παταμε και ταρακουνιεται το νερο?
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου θυμισετε απο που ενεργοποιω οταν παταω στην οθονη που εχω βαλει το wallpaper με την θαλασσα που παταμε και ταρακουνιεται το νερο?

 

Ρυθμίσεις >ασφάλεια > επιλογες lockscreen >Ripple effect

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες,παθαινω το εξης.Οταν μιλαω στο τηλεφωνο,και θελω να το κλεισω,η οθονη ειναι κλειστη,και πατωντας το κατω κουμπι,δεν εμφανιζεται η οθονη με το κοκκινο κουμπι που σβυνει την κληση.

Μερικες φορες,αναγκαστηκα να απενεργοποιησω εντελως το τηλεφωνο,για να μπορεσω να τερματισω την κληση.

Τι κανω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...