Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από πολλές περιπλανήσεις σε διάφορες Rom έχω καταλήξει προς το παρών, στην Bliss-v6.0-i9300-OFFICIAL-20160205-2029. Δουλεύουν όλα τα περιφερειακά πολύ καλά και η μπαταρία κρατάει αρκετά παραπάνω από άλλες Rom. Το μόνο μειονέκτημα είναι η εμφάνιση της ισχύς του σήματος, που την δείχνει κάτω από το 50%, αλλά δεν ισχύει. Έχει καλό σήμα, απλά δεν μπορείς να το δεις. Πολύ εύκολη δημιουργία αρχείου swap, μέσα από τις ρυθμίσεις. Δεν έχει εμφανίσει κανένα lag.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορούμε να καταλαβουμε απο εδω πιας χωρας ειναι το firmware?

 

http://i1194.photobucket.com/albums/aa369/furious555/diafora/Screenshot_2016-10-29-20-28-21_zpskkuep2a4.png

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το phone info από το store και θα δεις τα πάντα για τη συσκευή σου.
Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

ΤΟ firmware το λέει στην καρτέλα CSC CODE > CSC Country.

 

Εμένα π.χ. είναι

 

http://img.photobucket.com/albums/v84/stavpal/Screenshot_2016-11-05-17-58-05_zpstbjr3x10.png

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα τα παραπανω βηματα για την αναβαθμηση καμερας αλλα δεν μου ανοιγει καν η καμερα μου λεει ''παρουσιαστηκε αγνωστο σφαλμα'' γνωριζει καποιος καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη...έχω στην κατοχή μου ένα Samsung S3 πρέπει να είναι το οποίο δεν λειτουργεί η οθόνη του...υπάρχει τρόπος να το ανοίξω μέσω PC με κάποιο σαν emulator η άλλο πρόγραμμα για να τραβήξω επαφές και άλλα δεδομένα???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, οταν το συνδεεις στον υπολογιστη τι κανει ; το αναγνωριζει το κινητο ο υπολογιστης; αρχιζει να το φορτιζει; βγαζει μηνυμα ο υπολογιστης; αναβει κανενα λαμπακι στο κινητο; κανονικα και λογικα θα πρεπει ο υπολογιστης να βρει το κινητο και να μπορεσεις να δεις τα αρχεια....για πες μας λιγο παραπανω στοιχεια...

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, οταν το συνδεεις στον υπολογιστη τι κανει ; το αναγνωριζει το κινητο ο υπολογιστης; αρχιζει να το φορτιζει; βγαζει μηνυμα ο υπολογιστης; αναβει κανενα λαμπακι στο κινητο; κανονικα και λογικα θα πρεπει ο υπολογιστης να βρει το κινητο και να μπορεσεις να δεις τα αρχεια....για πες μας λιγο παραπανω στοιχεια...

 

Η συσκευή φορτίζει κανονικά...ανάβουν τα λαμπάκια και έχει ήχο από ειδοποιήσεις κτλ σαν να λειτουργεί κανονικά απλά δεν έχω εικόνα λόγω οθόνης και άφηνε για να μπορώ να πατήσω κάτι...Σε υπολογιστή δεν το έχω συνδέσει αλλά θα το κάνω αμέσως και θα παραθέσω αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα...εμφανίστηκε κανονικά η προβολή φακέλων κτλ αλλά οι επαφές που βρίσκονται? Τ ώρα πέρασα το kies και μου έβγαλε ότι η συσκευή έχει διαθέσιμο το smart switch...τώρα το περνάω και αυτο και ξαναστελνω

 

 

....τελικά την λύση την έδωσε το smart switch και κάνει αυτή τη στιγμή ολοκληρωμένο αντίγραφο ασφαλειας...Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την οποία βοήθεια...

Edited by Evoliasmenos
Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα..για αυτο το λόγο σε ρώτησα αν αναγνωρίζεται απο υπολογιστη κτλπ.....οποτε τελος καλο όλα καλα.

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Θελω να συνδεσω το s3 μου με ενα mi band 2.Το εχει δοκιμασει κανεις; Δουλεύει;

 

Εγώ και δουλεύει μία χαρά. Και οι ειδοποιήσεις και όλα

Link to comment
Share on other sites

Με τι ρομ είσαι;

Μεχρι 4.3.3 ειδα εχει sammobile.

 

Ή επίσημη ναι. Εγω έχω την cm 14.1 που παρόλο που τώρα φτιάχνεται συνδέεται καλά. Φαντάζομαι με την επίσημη που δεν έχει προβλήματα θα δουλεύει ακόμα καλύτερα. Απλά νομίζω ότι θέλει Bluetooth v4. Δες το λίγο αυτό. Όσο πιο ψηλά στην έκδοση Android τόσο ανεβαίνει ή version του Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έβαλα το cyanogenmod 12.1 και το κινητάκι μου (galaxy s3 lte i9305) πάει SUPER!!! Το μόνο θεματάκι που έχω είναι οτι δεν το αναγνωρίζει ένα καλώδιο HDMI που είχα αγοράσει απο το ebay για να συνδέω το κινητό με την τηλεόραση. Μηπως έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?? Και κατι τελευταίο. Αξίζει να βάλω το Cyanogenmod 13 ή να αφήσω το 12.1 που έβαλα?? Σας ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έβαλα το cyanogenmod 12.1 και το κινητάκι μου (galaxy s3 lte i9305) πάει SUPER!!! Το μόνο θεματάκι που έχω είναι οτι δεν το αναγνωρίζει ένα καλώδιο HDMI που είχα αγοράσει απο το ebay για να συνδέω το κινητό με την τηλεόραση. Μηπως έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?? Και κατι τελευταίο. Αξίζει να βάλω το Cyanogenmod 13 ή να αφήσω το 12.1 που έβαλα?? Σας ευχαριστώ πολύ!!

 

Για το hdmi δε γνωριζω να σου πω, ομως η CM13 ειναι σουπερ!

Ειναι πλεον stable οποτε απορω γτ δεν εβαλες αυτη κατευθειαν..

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Τη rom την βρηκα απο ενα video στο Youtube, την κατέβασα και ακολούθησα τις οδηγείες. Οσο για το HDMI, πως μπορώ να διορθώσω το bug??

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το hdmi δε γνωριζω να σου πω, ομως η CM13 ειναι σουπερ!

Ειναι πλεον stable οποτε απορω γτ δεν εβαλες αυτη κατευθειαν..

 

Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς κάποια διεύθυνση που να μπορώ να κατεβάσω την CM13 και σχετικές οδηγείες εγκατάστασης?? Σ ευχαριστώ πολύ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που βρήκες την ρομ?

Μηπως το θέμα με το hdmi είναι κάποιο bug?

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

Τη rom την βρηκα απο ενα video στο Youtube, την κατέβασα και ακολούθησα τις οδηγείες. Οσο για το HDMI, πως μπορώ να διορθώσω το bug??

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι bug, δε μπορεις να κανεις κατι

 

Σ ευχαριστώ πολύ! Κάτι τελευταίο. Λέω σήμερα να βάλω την CM13 (απο την CM12.1 που έχω) που μου είπε και ο φίλος πιο πάνω.. Έχω μπεί σε αυτή τη σελίδα (https://download.cyanogenmod.org/?device=i9305) και κατέβασα το τελευταίο CyanogenMod Build και το CyanogenMod Recovery. Επίσης έχω εγκαταστήσει και το ODIN. Απο εδώ και πέρα είναι εύκολο? υπάρχει κάποιος καλός οδηγός για το CM13 να τον ακολουθήσω? Ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

ποιο ρικοβερι εχεις τωρα;

Απο εδώ το έκανα root (

) και απο εδώ (
) έβαλα το CM 12.1. To ρικοβερι πως το βλέπω?
Link to comment
Share on other sites

στο 4:45 βλεπεις οτι εχεις το twrp (αυτο ειναι το ρικοβερι)

στο 2ο βιντεο ειναι η διαδικασια με την οποια φλασαρεις ΜΟΝΟ την ρομ (και τις gapps φυσικα). στο 1:30 θα επιλεξεις το ζιπ της cm13 που θα κατεβασεις απο δω https://download.cyanogenmod.org/?device=i9305 (δηλαδη αυτο: cm-13.0-20161204-NIGHTLY-i9305.zip (314.07 MB) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...