Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όμως κόφτη και χωρίς εισαγωγικά. Δες το ντοκιμαντέρ που ανέφερα παραπάνω και θα καταλάβεις. Η ψάξε internet για το θέμα light bulb conspiracy.

 

Το έχω διαβάσει και δεν αμφιβάλω γιά την αυθεντικότητα . Αλλά γιατό ο "κόφτης" δούλεψε στο δικό σου και όχι στο δικό μου ?

Παρ' τ' αυγό και κούρευτο . Αστα όπως είναι , αναγκαστικά ζούμε με αυτά είυε μας αρέσει είτε όχι .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον η μπαταρια δεν ειναι επιπεδη εντελοσ σα να εχει 0.5mm φουσκωσει αλλα δε ξερω καθολου πως ειναι η καινουρια δλδ αν ειναι εντελως φλατ.οταν μου κανει αυτα τα τρεμουλα και restart χανει σχεδον τη μιση ενεργεια και αν ειναι κατω απο 50% οταν συμβει τοτε μονο με συνδεμενο φορτιστει δουλευει.θα δοκιμασω αλλη μπαταρια και βλεπουμε

Μην το ψαχνεις. το επαθα πριν 2 μηνες. Μπαταρια ειναι. παρε καινουργια.. Αν κ εγω παλι που πηρα καινουργια νομιζω οτι ξαναφουσκωνει.. :p:p Ελπιζω να ειναι η ιδεα μου..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παω για μπαταρια.βλεπω παρα πολλες οτι παιζουν.για προτεινετε καμια και κανονικη και μεγαυτερη αν κυκλοφορει ακομα.thanks guys για τη βοηθεια!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά χρειάζομαι βοήθεια. πριν περίπου 5 μήνες έκανα αναβάθμιση σε 4,3. το κινητό έγινε τόσο μα τόσο αργό. .σε όλες τις εφαρμογές(τηλ -επαφές -καμερα-άλμπουμ κλπ). στο ίντερνετ ειδικά με σύνδεση δεδομένων από τον παροχο θέλει 4 με 5 λεπτά να φορτώσει μια σελίδα. δεν το έχω φορτωμένο με εφαρμογές και η μνήμη συσκευής και sd έχουν υπεραρκετό χώρο ακόμη.
Link to comment
Share on other sites

αν δεν βαριεσε για ξαναστησημο κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τηλεφωνου,αφου κανεις ενα αντιγραφο απο επαφες φωτο κλπ.πολλες φορες βοηθησε σε τετοιες περιπτωσεις.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

το μοντεμ που εβαλες μπορει να λειτουργει σε διαφορετικες συχνοτητες απο οτι αυτες στην Ελλαδα με αποτελεσμα να μην λειτουργει ! δοκιμασε να περασεις ενα που να δουλευει σε συχνοτητες Ελλαδος και αμα δεν...τοτε πας για service! επισης να προσθεσω στησε το κινητο παλι με τα oficial να δεις αμα δεν δουλευει παλι και με αλλο μοντεμ αν και παλι κανει τα ιδια τοτε νομιζω ειναι μονοδρομος το service

Το πρωτο πραγμα που δοκιμασα ηταν οι επισημες ελληνικες εκδοσεις αλλα δεν ειχε διαφορα.Πιστευω οτι ειναι η κεραια.

Εχω επικοινωνησει και με καποια Service και το μονο που λενε ειναι να τους παω το κινητο, ντε και καλα να παρουν τη ταριφα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. .κάτι τελευταίο. ..πως κάνω αντίγραφα ασφαλείας επαφών ,άλμπουμ ,pdf κλπ.? να αφαιρέσω την sd πριν προβώ σε εργοστ/ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

για τις επαφες πηγαινε επαφες ρυθμισεις εξαγωγη σε καρτα sd επιλογη ολων,τα υπολοιπα επελεξετα και κανε αντιγραφη σε καποιο φακελο στην sd η και στο λαπτοπ αν θελεις.νομιζω οτι δεν επειρεαζονται οι εξωτερικες καρτες.εσυ αφαιρεσετην αν θελεις.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

επειδη μαλλον θα προχωρησω σε αγορα αυτου του κινητου, γενικα πρεπει να προσεξω κατι?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

να ειναι το ι9300 και οχι lte η 93001/1αυτα εχουν αλλα χαρακτηριστικα,διαλεγεις.εγω εχω το ι9300 και ειμαι ικανοποιημενος.επισης να προοριζεται για χωρες ευρωπαικες η ακομα καλυτερα ελλαδα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

κάτοχος Galaxy S3 με Android 4.1.2 stock unrooted. Θα ήθελα να αλλάξω πληκτρολόγιο αλλά όσα έβαλα παρουσιάζουν πρόβλημα με τους τονούμενους χαρακτήρες, όταν παω να στείλω SMS. Θέλω οι τονούμενοι χαρακτήρες να διαχειρίζονται όχι ως μικροί με τόνο αλλά ως μεγάλοι με τόνο, ακριβώς όπως κάνει και το stock πληκτρολόγιο της samsung αλλά και η stock εφαρμογή για τα μυνήματα. Τι θα μου προτείνατε; :)

Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις λογαριασμοι επιλεγεις google και βγαζει επιλογη και για νεο λογαριασμο.αν ενοεις αυτο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε ρυθμισεις λογαριασμοι επιλεγεις google και βγαζει επιλογη και για νεο λογαριασμο.αν ενοεις αυτο.

 

ναι το εκανα νομιζα στην αρχη ηταν για να αλλαξω τον υπαρχον λογαριασμο και σκαλωσα λιγο! ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Απλα ενημερωτηκα να πω οτι το πηγα σημερα (εδωσα τα 15 ευρω που θελουν για τον ελεγχο) και εν τελει μου ειπαν αυτο που φοβομουν. Οτι μητρικη dead.

Παμε και επισημα για νεο κινητο πλεον. Μαλλον για note 4.

Αλλα τι ατυχια και αυτο. Να σου χαλαει το κινητο λιγες μερες μετα απο τοτε που σου εληξε η εγγυηση. :mad: :( . Γενικα παντως παρατηρω οτι τα νεα κινητα δεν κρατανε πανω απο 3 χρονια. Λες και γινεται εσκεμμένα αυτο για να σκας καθε τοσο λεφτα για συσκευη. Εγω ειχα σκοπο να κρατησω το s3 αλλο 1.5 χρονο ακομα τουλαχιστον..αλλα......

 

Ξέρω. Κάπως έτσι ένιωσα και εγώ όταν μου έσπασε η οθόνη. Εάν δεν το φτιάξεις τελικά και θελήσεις να το πουλήσεις, έχε με στα υπόψιν.

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Απλα ενημερωτηκα να πω οτι το πηγα σημερα (εδωσα τα 15 ευρω που θελουν για τον ελεγχο) και εν τελει μου ειπαν αυτο που φοβομουν. Οτι μητρικη dead.

Παμε και επισημα για νεο κινητο πλεον. Μαλλον για note 4.

Αλλα τι ατυχια και αυτο. Να σου χαλαει το κινητο λιγες μερες μετα απο τοτε που σου εληξε η εγγυηση. :mad: :( . Γενικα παντως παρατηρω οτι τα νεα κινητα δεν κρατανε πανω απο 3 χρονια. Λες και γινεται εσκεμμένα αυτο για να σκας καθε τοσο λεφτα για συσκευη. Εγω ειχα σκοπο να κρατησω το s3 αλλο 1.5 χρονο ακομα τουλαχιστον..αλλα......

 

Μηπως πρέπει να ξανασκευτεις την αγορα σαμσ παλι. Εγώ μετα την απαξια του σ3 σε κιτκατ ποτε σαμυ σε οτι βγαλει, ενα σορο συσκευες την πήραν ακομα κ σαμυ με μικροτερα σπεκς.

Το νεξους4 νομιζω εκλεισε 18μηνο κ παει για λολιποπ.

τελικα η γκογκλ αφησε το γκαλαξι νεξους τοτε γιατι δεν βλεπω να ξανακανει νεξους μπαι σαμσ και καλα θα κανει.

εγω σε 2μηνες κλίνω 24μηνες με το σ3 κ παω για νεξους5 η 2καρτο απο κινα.

σαμσ με τιποτα..............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια πριν απο μια ωρα περιπου εσβησε το κινητο μου και μου εβαλε το μηνυμα <Η μνημη του κινητου σας εχει καταστραφει> και συνεχιζει απο κατω λεγονταν να πατησω στην επιλογη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων οπου ειναι και η μοναδικη επολογη δεν υπαρχει καποια αλλη...

Τωρα το δικο μου προβλημα ειναι οτι εχω μεσα τηλεφωνα για την δουλεια μου αρχεια κωδικους που μου χρειαζονται....Υπαρχει καποιος τροπος να τα ξαναπρω αυτα?

Πραγματικα θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σας γιατι καιγομαι ειναι για την δουλεια μου

Ευχρισρω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρέπει να ξανασκευτεις την αγορα σαμσ παλι. Εγώ μετα την απαξια του σ3 σε κιτκατ ποτε σαμυ σε οτι βγαλει, ενα σορο συσκευες την πήραν ακομα κ σαμυ με μικροτερα σπεκς.

Το νεξους4 νομιζω εκλεισε 18μηνο κ παει για λολιποπ.

τελικα η γκογκλ αφησε το γκαλαξι νεξους τοτε γιατι δεν βλεπω να ξανακανει νεξους μπαι σαμσ και καλα θα κανει.

εγω σε 2μηνες κλίνω 24μηνες με το σ3 κ παω για νεξους5 η 2καρτο απο κινα.

σαμσ με τιποτα..............

 

Είναι λίγο άσχετα αυτά που γράφεις.

το να μην πάρουμε τις νεότερες εκδόσεις το λες και λογικό απο μια πλευρά.

Εχει βγει ήδη πόσο καιρό το galaxy s5 πως θα πουλήσει;

Απο την άλλη το νέξους4 είναι νέξους.Απολύτως λογικό να πάρει αναβάθμιση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι τα βρησκω "ευκολοφορετα" τα τηλ.της σαμσουνγκ,αν και εχω στην οικογενεια και lg και παλι σαμσουνγκ.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και για μένα πάντως η Samsung τελείωσε απ'τη στιγμή που άφησε το S3 στην 4.3, ποσώς με ενδιαφέρει το πως θα πουλήσει το S5, αυτός που θέλει και μπορεί να το πάρει θα το πάρει ακόμα κι αν περάσει ένας χρόνος απ'την επίσημη κυκλοφορία του. Συσκευή που να την "αποτελειώνει" η ίδια η εταιρία που τη δημιούργησε όμως (βλέπε bloatware) δεν θέλω ξανά. Σαφέστατα αναγνωρίζω ότι έχει δύο πολύ θετικά στοιχεία για μένα που κάποτε έκρινα ως άκρως απαραίτητα στο να επιλέξω μια συσκευή, αποσπώμενη μπαταρία και υποδοχή εξωτερικής κάρτας. Πλέον όμως το ξεπέρασα και πάμε παρακάτω, πόσο μάλλον τώρα που το bloatware ξέφυγε και σαν να μην έφτανε αυτό, του βάλαμε και ένα knox καπέλο έτσι για να έχουμε ν'ασχολούμαστε.. σιχάθηκα touchwiz, βάζω nova και αισθάνομαι καθαρό android σε μεγάλο βαθμό, είναι τόσα άλλα όμως που πρέπει να παραβλέπω που λέω "αμάν πια".. τα ίδια και τα ίδια, ουφ.

Έχω μείνει τόσο ευχαριστημένος απ'το nexus 7 μου εδώ και ένα χρόνο που νομίζω ότι θα πηγαίνω πάντα προς nexus στο εξής, ας είναι "άδειο", παραμένει όμως ακόμα και σήμερα τόσο σβέλτο που χαίρομαι να το χρησιμοποιώ κάθε στιγμή. Η μόνη φορά που χάρηκα ένα Samsung τόσο πολύ ήταν όταν περνούσα μια cyanogen και ξεμπέρδευα, στο S2 καθόταν κουτί όμως ενώ στο S3 άρχισε νωρίς τα "νερά" με την κάμερα.. άντε, να μην ξεχάσω και τις πρώτες μου μέρες με το υπέροχο τότε S2, πλέον όμως δεν κάνει ούτε για φακός..

Να μην αναφερθώ καν στην πολιτική της με τα νέα μοντέλα κάθε λίγο και λιγάκι, "plus", "neo" κλπ κλπ.

Πέρασαν τα χρόνια, πλέον την βαρέθηκα, μπούχτησα.

Συγχωρέστε με για το παραλήρημα.. :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο στα περισσοτερα,αλλα ραδιο,μπαταρια,καρτα μνημης ειναι ακομα κοκκινη γραμμη για μενα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...