Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τάσο έχεις δίκιο μου το ξαναέκανε.....Δεν το πιστεύω, μια τόσο απλή αλλά πολύ σημαντική λειτουργία να μη μπορεί να εκτελεστεί σε μια τέτοια συσκεύη...Δηλαδή θα πρέπει να μαντεύω κάθε φορά εαν θα το κάνει ή όχι...ωραία κρίμα πάντως
Κανε μια επαναφορα οπως σ ειπε ο φιλος απο πανω.. Και το ξαναβλεπεις.. ειναι καθαρα θεμα λειτουργικου..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τάσο έχεις δίκιο μου το ξαναέκανε.....Δεν το πιστεύω, μια τόσο απλή αλλά πολύ σημαντική λειτουργία να μη μπορεί να εκτελεστεί σε μια τέτοια συσκεύη...Δηλαδή θα πρέπει να μαντεύω κάθε φορά εαν θα το κάνει ή όχι...ωραία κρίμα πάντως

μηπως με το back λειτουργηση καλυτερα? απλα προταση κομπογιανιτικη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια ενας γνωστος θελει να μετατρεψει εξωτερικα το s3 απο λευκο σε κοκκινο. πως γινεται αυτο? θ αλαξει την οθονη μπροστα και θα αγορασει καπακι κοκκινο για πισω? ή υπαρχει αλλος τροπος και γενικα γνωριζει καποιος ποσο κοστιζει και αν συμφερει η ολη διαδικασια?

ευχαριστω

θα πρεπει στην κυτιολεξια να αποσυναρμολογηθει ολο το τηλ.και ειδικα στο τζαμακι που ειναι κολημενο με την οθονη.....αστο καλυτερα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τάσο έχεις δίκιο μου το ξαναέκανε.....Δεν το πιστεύω, μια τόσο απλή αλλά πολύ σημαντική λειτουργία να μη μπορεί να εκτελεστεί σε μια τέτοια συσκεύη...Δηλαδή θα πρέπει να μαντεύω κάθε φορά εαν θα το κάνει ή όχι...ωραία κρίμα πάντως

 

Νομίζω αν βάλεις ανοιχτή ακρόαση μέρα δουλεύει κανονικά.

Bug είναι πιστεύω και επαναφορά να κάνεις μπορεί πάλι να το έχεις.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο 2μηνο βασανιζομαι με ενα καινουργιο galaxy s3 που αγορασα στα μεσα απριλιου και το κινητο ''νεκρωνει' . στην ουσια ειναι ανοιχτο αλλα δεν ανταποκρινετε εκτοσ και αν κρατησω το power button αρκετη ωρα και κανει reboot. νεκρωνει και κατα τη διαρκεια που μιλαω με αποτελεσμα να μην μπορω να τερματισω την κληση αν εχω καλεσει εγω και γενικα κουβαλαω ενα κινητο μαζι μου που οταν κολλησει δοκιμαζω να το καλεσω απο αλλη τηλεφωνο και ακουω οτι καλει ενω η συσκευη μου οθτε χτυπαει,ουτε μου εμφανιζει στο αρχειο την αναπαντητη. μετα απο 2 επισκεψεις στο service στο χαιδαρι (smartec) και αφου την πρωτη φορα μοy ειπαν οτι το κινητο δν εχει τιποτα ( μετα απο 4 ημερες στο service) τη δευτερη μου ειπαν οτι ειχε προβλημα το λογισμικο και το επαναπρογραμματισαν :p και τελικα μετα απο 1 ωρα και ενω μιλουσα.... παλι ενα κινητο ''νεκρο''. αφου καταλαβα οτι δν θα βγει ακρη και το 2 μηνων κινητο θα καταληγει να ανοιγεται απο τον καθε μαστορα και να επαναπρογραμματιζεται χωρις αποτελεσμα εκανα σημερα καταγγελια στο ΙΝΚΑ. εχει κανενας αναλογη εμπειρια με s3 βρεθηκε ακρη??

 

Το επισημο service Samsung ζήτησε αντικατάσταση της συσκευής γτ δεν μπορεί να βρέι τι ευθύνεται και η Samsung Hellas το απέρριψε γτ η συσκευή (αγόρασμενη από ελλαδα) smarties.gr έχει γαλλικό IMEI. μάλλον βγήκαμε από την ευρωπη κ δε το καταλαβα. Και μου ειπαν ότι με καλύπτουν μονο για επισκευή και όχι για αντικατάσταση. Εχω ένα καινούργιο κινητό που η εταιρεια το καλύπτει στο μισο και το service δν μπορει να το φτιάξει. Εγω τι θα κάνω? Θα μενω με το Samsung στο χέρι?

Link to comment
Share on other sites

Το επισημο service Samsung ζήτησε αντικατάσταση της συσκευής γτ δεν μπορεί να βρέι τι ευθύνεται και η Samsung Hellas το απέρριψε γτ η συσκευή (αγόρασμενη από ελλαδα) smarties.gr έχει γαλλικό IMEI. μάλλον βγήκαμε από την ευρωπη κ δε το καταλαβα. Και μου ειπαν ότι με καλύπτουν μονο για επισκευή και όχι για αντικατάσταση. Εχω ένα καινούργιο κινητό που η εταιρεια το καλύπτει στο μισο και το service δν μπορει να το φτιάξει. Εγω τι θα κάνω? Θα μενω με το Samsung στο χέρι?

νομιζω οτι η σμαρτις πρεπει να στο αλλαξει,εγω θα εκανα μια προσπαθεια ακομα στην σαμ.ελλας και αν δεν ειχα αποτελεσμα,θα τους ελεγα οτι θα επανελθω πχ με τον δηκιγορο μου(ινκα) εκτως και αν αναφερεται ρητα στην εγγυηση ο λογος αποριψης.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η σμαρτις πρεπει να στο αλλαξει,εγω θα εκανα μια προσπαθεια ακομα στην σαμ.ελλας και αν δεν ειχα αποτελεσμα,θα τους ελεγα οτι θα επανελθω πχ με τον δηκιγορο μου(ινκα) εκτως και αν αναφερεται ρητα στην εγγυηση ο λογος αποριψης.

 

Τους εχω κοινοποιήσει την καταγγελία στο ινκα και ο νομος ο ευρωπαϊκός ειναι σαφέστατος για το αν πρέπει να καλυφθεί με αντικατάσταση. Ισχύσει αντικατάσταση από όποια χωρα της εοκ και αν ήρθε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα , πήρα χθες το S3 κ έχω προς το παρόν δύο απορίες. Συγχωρέστε με αν τις έχετε συζητησει ξανά αλλα απ ότι βλέπω είναι κοντά 1000 σελίδες ως τωρα η συζητηση :)

 

1. Οταν είμαι στην αρχική οθόνη , την αρχική αρχική οθόνη που σου δείχνει αφου ξεκλειδώσες το τηλεφωνο , και γυριζω το τηλεφωνο στο πλαι , η οθόνη δεν κανει τιποτα. Δε θα επρεπε να γυριζει κ αυτη ? ΤΟ ιδιο κανει κ οταν μπω στις εφαρμογες. Σε καμια σελιδα εφαρμογων δεν γυριζει πλαγια η οθονη οταν γυριζω το κινητο. Σε ολα τα υπολοιπα γυριζει κανονικα , πχ οταν γραφω μηνυμα , το εχω ορθιο ειναι καθετη η οθονη το γυρναω στο πλαι γυρναει κ αυτη. Έχω κανει κατι λαθος? Να προφτασω εδω α σας πω οτι εχω δοκιμασει με ολες τις επιλογες που εχει στις ρυθμισεις (αυτοματη περιστροφη ενεργοποιημενη και μη , εξυπνη περιστροφη)

 

2. Χωρις να εχω βαλει καποιο mail υπαρχει καποιος τροπος ωστε να κανω αναβαθμιση μεσω wi-fi στο κινητο? Εννοω να πατησω κατι κ να ψαξει για νεες εφαρμογες , ενημερωση παλιων ή και καταργηση καποιων αυτοματα?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα , πήρα χθες το S3 κ έχω προς το παρόν δύο απορίες. Συγχωρέστε με αν τις έχετε συζητησει ξανά αλλα απ ότι βλέπω είναι κοντά 1000 σελίδες ως τωρα η συζητηση :)

 

1. Οταν είμαι στην αρχική οθόνη , την αρχική αρχική οθόνη που σου δείχνει αφου ξεκλειδώσες το τηλεφωνο , και γυριζω το τηλεφωνο στο πλαι , η οθόνη δεν κανει τιποτα. Δε θα επρεπε να γυριζει κ αυτη ? ΤΟ ιδιο κανει κ οταν μπω στις εφαρμογες. Σε καμια σελιδα εφαρμογων δεν γυριζει πλαγια η οθονη οταν γυριζω το κινητο. Σε ολα τα υπολοιπα γυριζει κανονικα , πχ οταν γραφω μηνυμα , το εχω ορθιο ειναι καθετη η οθονη το γυρναω στο πλαι γυρναει κ αυτη. Έχω κανει κατι λαθος? Να προφτασω εδω α σας πω οτι εχω δοκιμασει με ολες τις επιλογες που εχει στις ρυθμισεις (αυτοματη περιστροφη ενεργοποιημενη και μη , εξυπνη περιστροφη)

 

2. Χωρις να εχω βαλει καποιο mail υπαρχει καποιος τροπος ωστε να κανω αναβαθμιση μεσω wi-fi στο κινητο? Εννοω να πατησω κατι κ να ψαξει για νεες εφαρμογες , ενημερωση παλιων ή και καταργηση καποιων αυτοματα?

 

Ευχαριστώ.

στην επισημη εκδοση ουτε σε εμενα γυρνα η αρχικη οθονη,ετσι ειναι,για την αναβαθμηση περα απο την 4.3 δεν υπαρχει τιποτα,πρεπει να δημιουργησης λογαριασμο gmail για να εχεις προσβαση σε πολλα θεματα της google,οπως αντιγραφα ασφαλειας,επαφες,χαρτες,youtube.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα , πήρα χθες το S3 κ έχω προς το παρόν δύο απορίες. Συγχωρέστε με αν τις έχετε συζητησει ξανά αλλα απ ότι βλέπω είναι κοντά 1000 σελίδες ως τωρα η συζητηση :)

 

1. Οταν είμαι στην αρχική οθόνη , την αρχική αρχική οθόνη που σου δείχνει αφου ξεκλειδώσες το τηλεφωνο , και γυριζω το τηλεφωνο στο πλαι , η οθόνη δεν κανει τιποτα. Δε θα επρεπε να γυριζει κ αυτη ? ΤΟ ιδιο κανει κ οταν μπω στις εφαρμογες. Σε καμια σελιδα εφαρμογων δεν γυριζει πλαγια η οθονη οταν γυριζω το κινητο. Σε ολα τα υπολοιπα γυριζει κανονικα , πχ οταν γραφω μηνυμα , το εχω ορθιο ειναι καθετη η οθονη το γυρναω στο πλαι γυρναει κ αυτη. Έχω κανει κατι λαθος? Να προφτασω εδω α σας πω οτι εχω δοκιμασει με ολες τις επιλογες που εχει στις ρυθμισεις (αυτοματη περιστροφη ενεργοποιημενη και μη , εξυπνη περιστροφη)

 

2. Χωρις να εχω βαλει καποιο mail υπαρχει καποιος τροπος ωστε να κανω αναβαθμιση μεσω wi-fi στο κινητο? Εννοω να πατησω κατι κ να ψαξει για νεες εφαρμογες , ενημερωση παλιων ή και καταργηση καποιων αυτοματα?

 

Ευχαριστώ.

 

Η αρχική οθόνη δεν έχει περιστροφή. Είναι και κουραστικό αν έχει.

Ανάλογα την εφαρμογή έχει περιστροφή όχι παντού.

Ενημερώσεις εφαρμογών μόνο αν δημιούργησες Gmail

Ενημερώσεις συστήματος λογικά θα έχειςτην ττελευταία 4.3 και δεν νομίζω να βγει άλλη.

Ρυθμίσεις/Περισσότερα/Πληροφορίες συσκευής και κάνε έλεγχο για ενημερώσεις.

Από ότι βλέπω χρειάζεσαι διάβασμ και ψάξιμο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας , και ναι Τάσο ακόμα θέλω διάβασμα! Απλά όσο αφορά την αρχική οθόνη μου φάνηκε πολύ περίεργο μιας και άλλα 'κατωτερα' κινητα το κάνουν . Ισως ειναι κουραστικό για κάποιους αλλά δε παύει να είναι μια τρανταχτή έλλειψη. Δε μπορεί να έχει έξυπνη κάμερα και να στρέφει εκεί που το κοιτάς κ όταν γυρνας την αρχική οθόνη και την οθόνη που έχει μαζεμένες τις εφαρμογές να μην γυρναει. Άσε που κατεβάζοντας ένα παιχνιδι (δε ξέρω αν μπορω να πω ποιο είναι ) παει να ξεκινήσει , για ενα δευτερολεπτο η αρχική οθόνη γυρνάει κανονικότατα κ μετά μαυρίζει για αλλο ενα δευτερο κ επανερχεται η κανονική ''ορθια'' αρχική οθονη χωρις να μπορει να ξεκινήσει το παιχνίδι (πιθανοτατα γιατι παιζεται μόνο ''πλάγια'').
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας , και ναι Τάσο ακόμα θέλω διάβασμα! Απλά όσο αφορά την αρχική οθόνη μου φάνηκε πολύ περίεργο μιας και άλλα 'κατωτερα' κινητα το κάνουν . Ισως ειναι κουραστικό για κάποιους αλλά δε παύει να είναι μια τρανταχτή έλλειψη. Δε μπορεί να έχει έξυπνη κάμερα και να στρέφει εκεί που το κοιτάς κ όταν γυρνας την αρχική οθόνη και την οθόνη που έχει μαζεμένες τις εφαρμογές να μην γυρναει. Άσε που κατεβάζοντας ένα παιχνιδι (δε ξέρω αν μπορω να πω ποιο είναι ) παει να ξεκινήσει , για ενα δευτερολεπτο η αρχική οθόνη γυρνάει κανονικότατα κ μετά μαυρίζει για αλλο ενα δευτερο κ επανερχεται η κανονική ''ορθια'' αρχική οθονη χωρις να μπορει να ξεκινήσει το παιχνίδι (πιθανοτατα γιατι παιζεται μόνο ''πλάγια'').

Προσωπικά δεν χρειαζόμουν ποτέ την περιστροφή στην αρχική οθόνη αλλά αφού εσύ το θες τόσο μπορείς να το επιτύχεις πολύ εύκολα αλλάζοντας launcher, θα σου πρότεινα τον nova που μοιάζει πολύ με τον touchwiz της Samsung. :)

Link to comment
Share on other sites

Η αρχική οθόνη είναι και αυτή μια εφαρμογή.

Λέγεται launcher.

Μπορείς να βάλεις τον Nova που έχω κι εγώ και είναι πιο ελαφρύς και μπορείς να ρυθμίσεις πιο πολλά πράγματα. Δεν έχει να κάνει με την συσκευή και το πόσα χρήματα κοστίζει.

Η συσκευή έχει τον αισθητήρα και όταν η εφαρμογή το επιτρέπει δουλεύει. Ο Launcher της Samsung δεν έχει επιλογή τέτοια έτσι ήθελαν έτσι τον έφτιαξαν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό είναι σούπερ ντουπερ χαζό οπότε παρακαλώ μην με παρεξηγησετε :P

Θέλω να καθαρίσω την οθόνη του κινητού μου.. Όχι από σημάδια ή τίποτα τέτοιο. Απλά έχει φτάσει σε ένα σημείο που νιώθεις τα μικρόβια :P

Το να την καθαρίσω με ένα υγρό μαντιλάκι υπάρχει περίπτωση να την βλάψει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καθαρίζω πάντα μόνο με νερό και πανί η την μπλούζα μου.

Οινόπνευμα και τα σχετικά ίσως χαλάσουν την επίστρωση της αφής.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με κάτι τετοιο.

http://www.plaisio.gr/stylo-molivia/promitheies/katharistika/@Work-Set-Katharismou-Othonwn-AW11055.htm

 

Αν χρησιμοποιησης οινοπνευμα, θα κλαις με μαυρο δάκρυ..............

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. μετα απο καιρο ειπα να φυγω απο τη stock rom και να βαλω μια custom.αντιμετωπιζς προβλημα σε οποια ρομ και αν προσπαθησα να βαλω.μοθ σταματαει στη μεση η διαδικασια.και root ginomai kai cmw εχω περασει.μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Έχω μια θήκη flip cover για το s3. Πως μπορώ να κάνω την οθόνη να κλείνει όταν κλείνω την θήκη ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια.

 

Καθαρίζω πάντα μόνο με νερό και πανί η την μπλούζα μου.

Οινόπνευμα και τα σχετικά ίσως χαλάσουν την επίστρωση της αφής.

 

Και τα μικρόβια κάνουν πάρτυ.

Χαχα ωραίος :P

δοκιμασε με κάτι τετοιο.

http://www.plaisio.gr/stylo-molivia/promitheies/katharistika/@Work-Set-Katharismou-Othonwn-AW11055.htm

 

Αν χρησιμοποιησης οινοπνευμα, θα κλαις με μαυρο δάκρυ..............

Προς το παρόν επειδή άλλοι λένε όχι και άλλοι ναι, θα καθαρίσω με νερό και όταν τύχει να περάσω από κανένα πλαίσιο θα δοκιμάσω και κάτι τέτοιο :D

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

(τελικά καθόλου χαζή η ερώτηση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Έχω μια θήκη flip cover για το s3. Πως μπορώ να κάνω την οθόνη να κλείνει όταν κλείνω την θήκη ;

 

Από αυτό τον υπολογιστή δεν μπορώ να μπώ στο Play για να σου δώσω link αλλα ψάξε μια εφαρμογή που λέγεται Screen Off με εικονίδιο σαν Power Button.

Μπορείς να κλείσεις την οθόνη πατώντας στο widget ή να το ρυθμίσεις να κλείνει μέσω του Sensor που έχει περνώντας το χέρι σου από πάνω.Κάτι τέτοιο θέλεις νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Έχω μια θήκη flip cover για το s3. Πως μπορώ να κάνω την οθόνη να κλείνει όταν κλείνω την θήκη ;

 

Κατέβασε την εφαρμογή S view από το Play Store.

Αν σου αρέσει κατέβασε την επί πληρωμή έχει παραπάνω δυνατότητες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...